Cesta: Titulní stránka > Nejvyšší ocenění Kraje Vysočina > Fotogalerie slavnostního předávání > rok 2017


 

Celebrity v sídle Kraje Vysočina

Celebrity v sídle Kraje Vysočina
Vstupte mezi celebrity. Taková možnost se nyní nabízí všem, kteří navštíví sídlo Kraje Vysočina, konkrétně odbor sociálních věcí sídlící v budově D. Zde se dnes uskutečnila vernisáž stejnojmenné výstavy fotografií. „Jejich autory jsou senioři z Domova důchodců Onšov, kteří měli možnost fotografovat známé osobnosti české scény. V průběhu výuky Univerzity volného času se stali nejen zdatnými fotografy, ale seznámili se při tom i s řadou významných osobností,“ přibližuje radní Kraje Vysočina pro sociální oblast Petr Krčál.
 

 
 

Na chodbě je vystaveno 32 portrétových fotografií. Zvěčněny jsou nejen osobnosti spjaté s oblastí kultury, ale také s vědou a politikou. Do unikátního fotoprojektu se zapojili Bolek Polívka, Ondřej Vetchý, Petr Bende, Rudolf Zahradník, Veronika Žílková, Ivana Chýlková, Táňa Fisherová nebo hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.

 

 „Každá fotografie je jedinečná a stejně tak je jedinečný příběh, který ji doprovází,“ poznamenává ředitel onšovského Domova důchodců Václav Jaroš. Při pořizování fotografií přitom senioři postupovali podle osvědčeného scénáře. „Domluvili jsme schůzku, napekli buchty, zabalili fotoaparát a vyrazili do Prahy fotit celebrity,“ říkají tvůrci.

 

Putovní výstava si odbyla premiéru v prostorách pražské Malostranské besedy. Prohlédnout si fotografie na Odboru sociálních věcí Krajského úřad Kraje Vysočina bude možné po celý letošní rok. Výtěžek z výstavy je věnován na nákup elektrického vozíku pro nechodící obyvatele domova důchodců v Onšově.

 

 

  • Více informací ředitel DD Onšov Václav Jaroš, www.ddonsov.cz  
 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 26.2.2015 / 26.2.2015

Počet návštěv: 9642
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek