Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina


 

Bývalý domov mládeže ve Žďáře nad Sázavou se promění na domov pro seniory

Domov pro seniory z Vysočiny navazuje přeshraniční vztahy
Ve Žďáře nad Sázavou by mohl už v roce 2018 začít fungovat nový domov pro seniory a domov se zvláštním režimem. Kraji Vysočina se přihlásil soukromý zájemce o koupi areálu školy na ulici Komenského ve Žďáře nad Sázavou, kde dříve působila Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola Žďár nad Sázavou. Za vybrané objekty, které společnost Senior holding přestaví a následně využije pro poskytování sociálních služeb, zaplatí přes 24 miliónů korun. Koupi v úterý 13. září odsouhlasilo krajské zastupitelstvo.
 

 
 

Kraj Vysočina se rozhodl areál prodat s podmínkou, že v něm kupující vybuduje pobytové zařízení poskytující sociální služby domova pro seniory a domova se zvláštním režimem podle zákona o sociálních službách s kapacitou až 120 lůžek. Na výzvu zareagovala v oboru zkušená společnost Senior holding, která, pokud administrativní kroky půjdou podle přepokládaného plánu, uzavře s Krajem Vysočina kupní smlouvu a na vlastní náklady areál přebuduje na pobytové služby pro seniory. Následně bude na provoz 120 lůžek domova získávat finanční prostředky z obvyklých zdrojů.


Ve Žďáře nad Sázavou končí v roce 2018 smlouva Domovu se zvláštním režimem, který v pronajatém objektu provozuje Město Žďár nad Sázavou. Všech 50 klientů by mělo potřebnou péči získat právě v novém domově pro seniory, kde najdou práci i stávající zaměstnanci domova se zvláštním režimem a navíc 70 nových pracovníků.


Zařízení pro seniory je už předběžně zařazené do krajské sítě sociálních služeb a to je předpokladem k tomu, aby Kraj Vysočina mohl přispívat na provoz ze státních i krajských prostředků. „Pokud se podaří záměr realizovat, zhruba na deset let by měla být zajištěná stabilita sítě sociálních služeb a dostatek lůžek v okrese Žďár nad Sázavou,“ uvedla vedoucí odboru sociálních věcí Krajského úřadu Kraje Vysočina Věra Švarcová. S nedostatkem míst v domovech pro seniory i v domovech se zvláštním režimem se aktuálně potýká především Havlíčkobrodsko, Jihlavsko a právě Žďársko. V Havlíčkově Brodě má v příštím roce v areálu nemocnice s přispěním státní dotace vyrůst krajský domov pro seniory s kapacitou 110 lůžek. Na Jihlavsku se za přispění soukromého vlastníka zvažuje výstavba domova v Telči a domov pro seniory by mohl také vyrůst přímo v krajské Jihlavě.


V Kraji Vysočina nabízí služby 26 domovů pro seniory s 2 217 lůžky, z nichž jedenáct zařízení s 1 298 lůžky zřizuje Kraj Vysočina. V krajských sociálních službách pracuje přes 800 zaměstnanců.


 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Bývalý domov mládeže ve Žďáře nad Sázavou se promění na domov pro seniory
 

Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 14.9.2016 / 14.9.2016

Počet návštěv: 3239
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek