Cesta: Titulní stránka > Kancelář Kraje Vysočina v Bruselu


 

Bystřice nad Pernštejnem hostila první ročník festivalu studentské filmové tvorby

Start film fest
Pětidenní filmový maraton START FILM FEST nabitý nejen promítáním snímků, ale také řadou workshopů a inspirativních setkání přinesl do letní Bystřice nad Pernštejnem novou energii. Na Vysočinu se sjeli odborníci na animaci, reklamu, speciální efekty, ale také středoškolští a vysokoškolští studenti audiovizuální tvorby, kteří soutěžili se svými díly. Festival uspořádal Kinematograf bratří Čadíků za podpory Kraje Vysočina a města Bystřice nad Pernštejnem.
 

 
 

„Ve festivalu, který podporuje kreativitu a rozhled mladých začínajících filmařů, vidím velký potenciál. Navíc region Bystřicka vzal myšlenku výrazně za své a festival podpořil v různých ohledech. Například naše krajská Vyšší odborná škola a Střední odborná škola zemědělskotechnická poskytla prostory pro konání worskopů,“ uvedla radní Kraje Vysočina pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu Marie Kružíková, která ocenila profesionální přípravu i realizaci nového projektu. Účastníky festivalu přijela pozdravit na zahajovací večer a na závěr předala vítězům soutěže ocenění v podobě skleněné plakety s logem START FILM FESTU.


Zahajovací snímek Účastníci zájezdu osobně uvedl spisovatel Michal Viewegh, který po celý víkend vedl workshop zaměřený na tvůrčí psaní. Na Vyšší odborné škole a Střední odborné škole zemědělskotechnické se uskutečnily i další zajímavé workshopy, zacílené na strategické návštěvníky festivalu – studenty středních i vysokých škol, které se ve výuce soustřeďují na audiovizuální tvorbu, ale také na všechny další nadšence, kteří se jakkoli zajímají o film. Například animátorka Monika Pavlová vedla workshop na téma ploškové animace, filmový režisér Radim Špaček zaštítil téma filmové tvorby, reklama byla v režii reklamního dramaturga Martina Bezoušky a speciální efekty představil trikový výtvarník Boris Masník. Po skončení dílen se navíc pravidelně promítalo pod širým nebem na bystřickém Masarykově náměstí a v bystřickém Kulturním domě, kde se představily mimo jiné filmy festivalových hostů. Návštěvníci mohli zhlédnout i dva bloky studentských filmů, které soutěžily o cenu festivalu START FILM. Z celkem 70 zaslaných filmů bylo do soutěžního výběru zařazeno přibližně 30 snímků ze středních a vysokých škol. Odborná porota složená z lektorů workshopů z nich vybrala vítěze v kategoriích animace, dokument a hraný film. Výsledky najdete zde.


Prvního ročníku se zúčastnila zhruba padesátka filmových nadšenců, kteří stejně jako další zájemci můžou navštívit i plánovaný druhý ročník START FILM FESTU. Opět v Bystřici nad Pernštejnem se uskuteční v termínu od 5. do 10. srpna 2017.


Skleněnou plaketu prvního ročníku festivalu, přebírali vítězové jako ocenění.

Plaketa  • Tisková zpráva zpracována na základě výstupů festivalu START FILM FEST

  • Více informací ředitel festivalu Lukáš Skupa, 607 559 134

  • tisk@kr-vysocina.cz

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Bystřice nad Pernštejnem hostila první ročník festivalu studentské filmové tvorby
 

Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 28.7.2016 / 28.7.2016

Počet návštěv: 6498
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Kancelář Kraje Vysočina v Bruselu, 20/22, Rue du Commerce, 1000 Brusel Ixelles, Belgie, e-mail: info@vysocina.eu
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek