Cesta: Titulní stránka > Kraj Vysočina na EXPO 2015 Miláno > Aktuality


 

Budoucí stavební záměry kraje Vysočina na objektech sloužících zdravotnické záchranné službě

Budoucí stavební záměry kraje Vysočina na objektech sloužících zdravotnické záchranné službě
Výjezdová stanoviště Zdravotnické záchranné služby kraje Vysočina (ZZS) v Třebíči a Počátkách čekají stavební změny. V obou případech je naplánována projektová příprava nových objektů, které by měly vyřešit současné nevyhovující podmínky pro práci záchranářů.
 

 
 

 Stávající pronajaté prostory výjezdového stanoviště ZZS v Počátkách nejsou vyhovující, chybí odpovídající garážové stání pro umístění výjezdové techniky. „Její užitná hodnota je snížena vlivem měnících se povětrnostních podmínek. Veškeré přístrojové a lékové vybavení musí být neustále zabezpečováno proti chladu v zimním období, v létě pak proti přehřátí,“ uvedl hejtman kraje Vysočina Jiří Běhounek s tím, že sanitky musí být napojené na předehřev motoru a tudíž je u nich zvýšená spotřeba elektrické energie. Kraj proto hledal vhodnější lokalitu pro případnou stavbu výjezdového stanoviště na zelené louce. „Ideální se zdá severní kraj města Počátky u stávající komunikace Žižkova v areálu hasičského záchranného sboru, kde bude stržena stávající konstrukce koncových garáží,“ popsal stav v Počátkách náměstek hejtmana Libor Joukl.  Kraj předpokládá zahájení stavby v letech 2012 – 2013.

 

Areál záchranářů v Třebíči je navržen v těsné návaznosti na stávající areál Nemocnice Třebíč.  Provozní dvoupodlažní budova má vyrůst v příštím roce v blízkosti obslužné komunikace, která bude pro potřeby dostupnosti záchranky prodloužena. Stavbě bude předcházet demolice nevyhovujících zděných garáží, objekt skladové dřevostavby byl již odstraněn. Součástí projektu už však po zvážení všech pro a proti nebude finančně velice nákladný nový heliport.  Po jednání kraje se zástupci ZZS a Nemocnice Třebíč se ukázalo, že redukce záměru v současné nelehké finanční situaci zreální výstavbu stanoviště včetně dobudování plnohodnotného přístupu pro obsluhu celého areálu třebíčské nemocnice ze zadní strany nemocničního komplexu. ZZS bude i nadále využívat stávající heliport v areálu třebíčského hasičského záchranného sboru.

 

Orientační časový plán rozvoje výjezdových stanovišť ZZS kraje Vysočina (změny vyhrazeny)

Rok 2010: nové stanoviště Habry, nové stanoviště Kamenice nad Lipou

Rok 2011/2012: nové stanoviště Stonařov, přesun stanoviště Třebíč

Rok 2012/2013: přesun stanoviště Počátky

(v řešení je přesun stanoviště v Moravských Budějovicích)

 

 
 
Zodpovídá: Jan Nechvatal
Vytvořeno / změněno: 5.10.2010 / 5.10.2010

Počet návštěv: 8146
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies