Cesta: Titulní stránka > Kancelář Kraje Vysočina v Bruselu


 

Budoucí instalatéři z jihlavské stavebky přesvědčivě zvítězili v krajské soutěži odborných dovedností

Budoucí instalatéři z jihlavské stavebky přesvědčivě zvítězili v krajské soutěži odborných dovedností
Žáci SŠ stavební Jihlava oboru instalatér se v minulém týdnu zúčastnili už 22. ročníku krajského kola oblíbené soutěže odborných dovedností „Učeň instalatér 2019“ v Třebíči. Své dovednosti a um poměřilo 5 dvoučlenných družstev z pěti škol, které tento obor v Kraji Vysočina vyučují. Se všemi soutěžními úkoly si nakonec nejlépe poradili Michal Krčál a Jan Drápela z jihlavské stavební školy, kteří mezi ostatními přesvědčivě zvítězili.
 

 
 

Krajská soutěž se skládala jak z teoretického testu, tak praktické části. Soutěžící museli na počítači odpovědět na 100 otázek a prokázat tím teoretické znalosti a také zvládnout praktické úkoly – celkem to bylo šest praktických témat s finálním zhotovením funkčního výrobku. Družstvo SŠ stavební Jihlava, vedené učitelem odborného výcviku Bohuslavem Zápotočným, ve složení Michal Krčál a Jan Drápela prokázalo už tradičně vysokou teoretickou i praktickou připravenost a výrazným způsobem zvítězilo.

 

V jednotlivcích zvítězil Michal Krčál s celkovým bodovým ziskem 732 a Jan Drápela obsadil 2. místo s 663 body. „Do republikového finále, které se bude konat na konci února v Brně, postupuje vždy vítěz krajského kola a dále každý soutěžící, který dosáhne bodové hranice 550 bodů. Vzhledem k tomu postupují do finále jenom oba naši žáci, protože soutěžící na 3. místě v krajském kole Kraje Vysočina dosáhl jen 515 bodů,“ doplnil ředitel Střední školy stavební Jihlava Pavel Toman.


Michal Krčál

Michal Krčál

Jan Drápela

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Budoucí instalatéři z jihlavské stavebky přesvědčivě zvítězili v krajské soutěži odborných dovedností
 

Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 31.1.2019 / 31.1.2019

Počet návštěv: 2697
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Kancelář Kraje Vysočina v Bruselu, 20/22, Rue du Commerce, 1000 Brusel Ixelles, Belgie, e-mail: info@vysocina.eu
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek