Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - předseda výboru pro rozvoj strategických projektů, životní prostředí a MA 21


 

Bronzové pamětní medaile pro geologa a hudebníka

Pamětní medaile Kraje Vysočina.
Hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek udělil dvěma osobnostem čestnou medaili Kraje Vysočina. Na návrh ředitele Muzea Vysočiny Jihlava Karla Malého byla bronzová medaile udělena jako poděkování geologovi Ivanu Mrázkovi, který za velmi výhodných podmínek přenechal svou mimořádnou sbírku nerostů krajskému muzeu. Krajský zastupitel Antonín Daněk navrhl na ocenění regionálního hudebníka a propagátora regionálních kulturních aktivit Františka Nováka.
 

 
 

Ivan Mrázek

Brněnský geolog, geoarcheolog a gemolog se věnuje sběratelským aktivitám od 70. let minulého století. Celoživotně se specializuje na drahé kameny. Vytvořil unikátní kolekci vzorků drahokamových surovin a částečně nebo zcela šperkařsky zpracovaných materiálů. Sbírka o zhruba čtyřech stovkách položek je nyní v majetku Kraje Vysočina ve správě Muzea Vysočiny Jihlavva. „Vysočina je pokladnice drahých kamenů. Mezi nejcennější kusy patří vysočinské citrýny, nedají se běžně najít, vybroušené jsou nádherné,“ uvedl Ivan Mrázek. Jeho sbírka kamenů nalezených na Českomoravské vrchovině a okolí, je jednou ze dvou takto zaměřených sbírek, veškeré nálezy jsou dokumentovány včetně lokalit.

 

František Novák

Od šesti let hrál na housle, první tóny se naučil od hudebníků v Užhorodu.  Dnes pětaosmdesátiletý pán žije velice bohatý kulturní život, je významnou regionální osobností kulturního života. Sedmnáct let byl programovým šéfem Amatérského symfonického orchestru v Humpolci. Uznání si zaslouží především za záslužnou letitou organizační práci nejen pro Národní festival, ale i pro organizování Hudebních slavností Vysočiny.

 

 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 11.2.2015 / 11.2.2015

Počet návštěv: 4381
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies