Cesta: Titulní stránka > Mládež a sport


 

Brodští rafťáci a bystřičtí šermíři na mistrovstvích světa s podporou Kraje Vysočina

Medaile
Mistrovství světa v raftingu R6 v Japonsku za účasti havlíčkobrodského oddílu kanoistiky a Mistrovství světa šermířů kadetů a juniorů v bulharském Plovdivu, kterého se zúčastní mladí sportovci ze šermířského oddílu z Bystřice nad Pernštejnem. Kraj Vysočina podporuje formou dotací účast na mistrovstvích Evropy a světa ve sportovních disciplínách a pro rok 2017 má v rozpočtu vyčleněných 1,2 milionu korun.
 

 
 

Rada Kraje Vysočina na svém třetím březnovém jednání rozhodla poskytnout dotace dvěma aktuálním žadatelům – oddílu kanoistiky TJ JISKRA Havlíčkův Brod a oddílu šermu TJ Sokol Bystřice nad Pernštejnem.

Mistrovství světa v raftingu R6 2017 v kategorii juniorů do 23 let se uskuteční v japonském Miyoshi na řece Yoshino River letos začátkem října. O cenné kovy bude po získaných nominacích a z pověření Svazu vodáků České republiky – člena Mezinárodní raftové federace bojovat sedm nadějných sportovců z Havlíčkova Brodu, které bude doprovázet trenér, lékař a vedoucí výpravy. „Přes všechnu snahu není v našich silách zabezpečit dostatek finančních prostředků na podobně významné akce. Proto si nesmírně vážíme podpory Kraje Vysočina, který na úspěšné sportovce nezapomíná,“ uvedl předseda oddílu kanoistiky Milan Štěpánek.


V bližším termínu, v prvních deseti dubnových dnech hostí Bulharsko Mistrovství světa šermířů kadetů a juniorů ve městě Plovdiv. Českou republiku a hlavně Vysočinu budou vzhledem ke schválené nominaci Českého šermířského svazu v kategorii kadetů i juniorů reprezentovat dva úspěšní mladí šermíři a v kategorii kadetek se představí nadějná sportovkyně, všichni z oddílu šermu TJ Sokol Bystřice nad Pernštejnem. Za Vysočinu držíme palce a přejeme co nejúspěšnější účast na mistrovstvích!

 

  • Ivo Mach, Milan Kastner, odbor školství, mládeže a sportu, Krajský úřad Kraje Vysočina

  • tisk@kr-vysocina.cz

 
 
Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 22.3.2017 / 22.3.2017

Počet návštěv: 4602
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies