Cesta: Titulní stránka


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Britské kapacity v oblasti cestovního ruchu na konferenci v Jihlavě

12. mezinárodní konference Aktuální problémy cestovního ruchu v Jihlavě
Mezinárodní setkání odborníků z praxe a akademické sféry z oblasti cestovního ruchu dnes a zítra hostí Vysoká škola polytechnická Jihlava. 12. mezinárodní konference Aktuální problémy cestovního ruchu s podtitulem Cestovní ruch jako křižovatka poznatků zahájila také náměstkyně hejtmana Kraje Vysočina pro oblast kultury, památkové péče, cestovního ruchu a mezinárodních vztahů Jana Fischerová. „Kraj Vysočina, a to i přesto, že vznikl ze tří okresů Jihomoravského kraje, z Havlíčkobrodska Východočeského kraje a Pelhřimovska původně Jihočeského kraje, je jediným krajem, který má ucelený turistický region – oblast Českomoravské vrchoviny,“ uvedla náměstkyně Jana Fischerová a zároveň připomněla, že Vysočina se v porovnání s ostatními kraji pyšní nejvyšším počtem památek UNESCO a neopomenutelný je i čistý vzduch našeho regionu.
 

 
 

Letošními tématy konference, kterou organizuje Vysoká škola polytechnická Jihlava spolu s krajskou příspěvkovou organizací Vysočina Tourism, jsou například ekonomické aspekty cestovního ruchu, nové přístupy k managementu a marketingu v destinacích nebo také využití poznatků ekologie, environmentalistiky, historie nebo kulturní antropologie v rozvoji cestovního ruchu. Chybět ale nebudou také příklady dobré praxe v rozvoji cestovního ruchu na úrovni podniků a destinací. „Hlavními hvězdami odborné části programu jsou Terry Stevens z Univerzity Swansea z Velké Británie a jeho krajan Rob Davidson, který učí na čtyřech univerzitách po celé Evropě a je výkonným ředitelem MICE Knowledge, společnosti poskytující konzultace v oblasti výzkumu, vzdělávání s orientací na kongresový cestovní ruch. Významným hostem je také Jan Kameníček ze společnosti TravelClick a mnoho dalších,“ prozradila Ivica Linderová z VŠPJ, která se netajila tím, že konference škole pomáhá navázat kontakty se zahraničními partnery. S těmi pak pracovníci vysoké školy spolupracují na nejrůznějších projektech včetně praxe pro studenty.


Odpolední exkurzi, která je už po páté praktickou částí konference, zajišťuje krajská příspěvková organizace v oblasti cestovního ruchu Vysočina Tourism. Letos se na 140 účastníků konference může vydat do Žďáru nad Sázavou. „Navštívíme moderní Muzeum nové generace, které se svými interaktivními prvky a prostřednictvím emocí, příběhu a zážitků prezentuje novinku turistické nabídky v Kraji Vysočina. Navíc Zámek, kde Muzeum nové generace sídlí, představuje baroko a právě rok 2017 se nese ve znamení tohoto umělecko-kulturního směru, který je na Vysočině zastoupený mimo jiné v podobě kostela sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře zapsaného na seznamu UNESCO. I tam chceme v rámci exkurze na okamžik zavítat," vysvětlila Jana Böhmová z Vysočina Tourism.


Snahou konference je přiblížit poznatky ekonomie, sociologie, psychologie, geografie a dalších vědních disciplín se zaměřením na jejich využití a význam pro rozvoj cestovního ruchu. Dává prostor k setkání mezinárodních odborníků z praxe i akademické sféry, kteří mají možnost diskutovat nad aktuálními poznatky i příklady z praxe.


 • Monika Brothánková, odbor sekretariátu hejtmana, Krajský úřad Kraje Vysočina
 • tisk@kr-vysocina.cz


 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
 • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
 • Britské kapacity v oblasti cestovního ruchu na konferenci v Jihlavě
 

Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 22.2.2017 / 22.2.2017

Počet návštěv: 7168
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Další informace

 
 • Vysočina fandí kultuře
 • ZlatáJeřabina
 • Skutek roku
 • Muzeum4U
 • Fond Vysočiny
 • OPVK
 • Interreg
 • Zdravý kraj
 • Czech POINT
 • Vysočina - regionální produkt
 • ROP Jihovýchod
 • Vysočina šetří energii
 

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek