Cesta: Titulní stránka > Jiří Běhounek - hejtman Kraje Vysočina > Články > Obecní a městské zpravodaje


 

březen 2014

 

 
 

V lednu a únoru jsme byli svědky dvou olympiád. Napřed jsme přímo u nás na Vysočině sledovali s radostí zaujetí mladých sportovců na Zimních olympijských hrách dětí a mládeže.

Rád se k ní v myšlenkách vracím. Potěšilo mne, že se Vysočina umístila na celkovém čtvrtém místě. Ale ještě větší radost jsem měl z uznalých slov o kvalitě organizace naší vysočinské olympiády. Vše klapalo a místopředseda Českého olympijského výboru Filip Šuman konstatoval, že v historii našich mládežnických olympiád nenajdeme mnoho her, které účastníci tak moc chválili. I podle mých osobních zážitků vládla přátelská a místy až dojemná atmosféra na všech sportovištích a myslím, že mladí sportovci si určitě odvezli příjemné vzpomínky na svůj pobyt na Vysočině. Rád bych ještě jednou poděkoval všem zúčastněným, organizátorům, členům ČOV, výkonným pracovníkům, trenérům, vedoucím, dělníkům sportovišť a především všem sportovcům za vykonanou práci a vynikající výsledky. Rovněž nechci zapomenout na celostátní i regionální sponzory. Patří jim díky za to, že se nevyhýbají i podpoře mladých sportovců. Jsem hrdý na to, že Vysočina je příkladem pro řešení mnohých problémů, úkolů a činností především díky hlubokému lidskému rozměru.

Úspěšní nadějní sportovci i talentovaní jedinci z Vysočiny v jiných oborech se stále častěji prosazují i díky systematické práci s nimi. Léta fungování Krajských center talentované mládeže nesou ovoce. Kraj Vysočina dlouhodobě podporuje nadané mladé lidi v mnoha oborech a činnostech – nejen sportovních, ale i kulturních nebo vědeckých. Důkazem toho jsou soutěže, které pořádá sám kraj (Poznej Vysočinu, S Vysočinou do Evropy, Šikovné ruce) nebo soutěže, které kraj podporuje (Enersol, Vysočina má Talent atd.)

Ve chvílích, kdy píšu tyto řádky, se rozjíždí i ta „velká“ olympiáda v Soči. Ještě nevím, jak dopadne, ale začátek je slibný a první z našich českých medailí míří díky Martině Sáblíkové taky k nám na Vysočinu. Snad nám to sportovní klání pomůže ve zvýraznění pocitů vlastenectví a příslušnosti k těm našim deseti miliónům příbuzných duší v srdci Evropy. Měli bychom si častěji všímat toho, co nás spojuje, než se utápět v žabomyších sporech, hádkách a soubojích.

 

Jiří Běhounek

hejtman Kraje Vysočina

 
 
Zodpovídá: Renata Krupičková, DiS.
Vytvořeno / změněno: 15.10.2014 / 15.10.2014

Počet návštěv: 6883
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies