Cesta: Titulní stránka


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Blíží se vyhlášení celostátní soutěže Bezpečná nemocnice

Bezpečná nemocnice
Kraj Vysočina ve spolupráci se Spojenou akreditační komisí, společností Johnson & Johnson, Projektem HOPE - Česká republika a Českou asociací sester vyhlásily letos již čtvrtý ročník celostátní soutěže BEZPEČNÁ NEMOCNICE. Na přelomu tohoto týdne budou vyhlášeny vítězné projekty dvou soutěžních kategorií z oblasti technicko-provozní a ošetřovatelsko-medicinské. Všech pět krajských nemocnic zřizovaných Krajem Vysočina do soutěže přihlásilo své projekty. "Letos jsme zaznamenali mimořádně početné zastoupení projektů fakultních nemocnic. Vyhlášení výsledků je naplánováno na neděli 22. ledna za účasti ministra zdravotnictví Leoše Hegera," uvedl hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.
 

 
 

Základními kritérii pro hodnocení osmičlenné poroty jsou například: přínos pro zvyšování kvality a bezpečí, využitelnost projektu v jiných zařízení nebo finanční efektivita vztažená k míře přínosu pro zvýšení kvality a bezpečí. Vítězné projekty budou odměněny cenou hejtmana Kraje Vysočina. Společnost Johnson & Johnson ocení nově projekt s nejvyšším hodnocením poroty - tedy absolutního vítěze soutěže - mimořádnou finanční cenou ve výši 100 tisíc korun. Prostředky jsou určeny na odborné vzdělávání.

 

Vedle tradičního vyhlášení soutěže Bezpečná nemocnice je odborná veřejnost zvána také na navazující konferenci Dny bezpečí, na které budou představeny a diskutovány vítězné projekty a dále příspěvky uznávaných odborníků na kvalitu a bezpečí ve zdravotnictví.

 

Do prvního ročníku celostátní soutěže v roce 2008 o cenu hejtmana kraje Vysočina „Bezpečná nemocnice“ se přihlásilo celkem 8 nemocnic se svými projekty. Nejvyšší ocenění získal projekt Fakultní nemocnice Ostrava – téma projektu „Zvyšování bezpečnosti zdravotnického zařízení na základě systémového řízení rizik“.

Do loňského ročníku celostátní soutěže bylo přihlášeno celkem 16 projektů, z nichž hodnotící komise ocenila v každé sekci nejlepší projekt.  Nejvyšší ocenění v sekci 1 – technicko-provozní oblast byl oceněn projekt Všeobecné fakultní nemocnice v Praze – téma projektu „Elektronické sledování nežádoucích událostí“, v sekci 2 – ošetřovatelsko-medicínská oblast projekt Nemocnice Havlíčkův Brod, p. o.  – téma projektu „Bezpečnostní pás – prevence pádu pacienta“. Celkovým vítězem soutěže byl vyhlášen projekt Nemocnice Havlíčkův Brod.

 

 Kalendář:

neděle 22. ledna 2012, 19:00 hod. vyhlášení výsledků soutěže Bezpečná nemocnice, Horácké divadlo Jihlava

pondělí 23. ledna 2012, 9:00 – 15:00 hod. konference Dny bezpečí, sídlo Kraje Vysočina, Jihlava

 

BEZPEČNÁ NEMOCNICE je celostátní soutěž určená pro lůžková zdravotnická zařízení, která mají sídlo na území ČR. Do soutěže jsou přijímány jak projekty již realizované, tak i projektové záměry.

 

 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 18.1.2012 / 18.1.2012

Počet návštěv: 20719
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Další informace

 
 • Vysočina fandí kultuře
 • Zlatá jeřabina
 • Skutek roku
 • Muzeum4U
 • Fond Vysočiny
 • OPVK
 • Interreg
 • Zdravý kraj
 • CzechPoint
 • Vysočina - regionální produkt
 • ROP Jihovýchod
 • Čistá Vysočina
 

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies