Cesta: Titulní stránka > Roman Fabeš - náměstek hejtmana Kraje Vysočina > Tiskové zprávy


 

Blíží se tradiční celodenní akce v Muzeu Vysočiny Jihlava při příležitosti Dne Země

Blíží se tradiční celodenní akce v Muzeu Vysočiny Jihlava při příležitosti Dne Země
Tato celosvětová událost je oficiálně spojená s datem 22. dubna a slouží k propagaci a podpoře ochrany životního prostředí. Akce se však konají i několik dní před a po tomto datu. „Právě proto pořádá jihlavské muzeum hravé a zábavné aktivity ke Dni Země ve středu 20. dubna. Krátkou odmlku způsobenou covidovými opatřeními muzeum letos všem účastníkům bohatě vynahradí. Připraven je velmi pěkný a zajímavý program pro všechny generace,“ sdělil Roman Fabeš, náměstek pro oblast kultury, památkové péče, cestovního ruchu a mezinárodních vztahů.
 

 
 

Vůbec poprvé byl Den Země oslavován ve Spojených státech amerických v roce 1970. A postupně se zapojovaly další země světa, až na dnešních přibližně 190 států světa. V České republice se tento připomínkový den slaví od roku 1990 a postupem let si získal renomé a oblíbenost u jednotlivců i organizací.

 

Program v jihlavském muzeu odstartuje úderem 9. hodiny. V prostorách muzea č. p. 57/58 na Masarykově náměstí budou po celý den probíhat rozmanité přírodovědné aktivity včetně kvízů a poznávacích cvičení. Chybět nebudou ani pokusy a práce s mikroskopem. Protože je cílem Dne Země zaměřit se na ochranu životního prostředí, nemůže scházet koutek věnovaný odpadům a nakládání s nimi. Děti se dále zabaví v hracím koutku, který bude také zaměřen na ekologii. A další koutek bude pojat jako dětský s malováním, modelováním nebo skládáním puzzle. Organizovány budou i prohlídky přírodovědných expozic. Muzeum se uzavře až v 17 hodin a zájemci se budou moci ještě přesunout do Malovaného sálu za Kavárnou Muzeum na Masarykově náměstí 50. Zde se od 17 hodin uskuteční přednáška Jana Zedníka, seismologa z Geofyzikálního ústavu Akademie věd ČR, s názvem Zemětřesení – symbol zkázy i nástroj poznání.

 

Bližší informace o jednotlivých akcích jsou uvedeny v přiložené pozvánce. A dobrá zpráva na závěr – vstupné je zdarma. Navíc pokud jste si v rámci pestrého programu vybrali konkrétní akci, můžete si ji v předstihu zarezervovat u Evy Charvátové z Muzea Vysočiny Jihlava na telefonním čísle 567 573 893. Rezervace je dokonce možné provádět do naplnění kapacity i na vybraný čas.

MVJ_Den Země
  • Jana Komínová, odbor kultury, památkové péče a cestovního ruchu
    Krajský úřad Kraje Vysočina
  • tisk@kr-vysocina.cz 
 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 13.4.2022 / 13.4.2022

Počet návštěv: 268
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies