Cesta: Titulní stránka > Kancelář Kraje Vysočina v Bruselu


 

Blanka Matragi pokřtila kalendář řemesel Kraje Vysočina (VIDEO)

Křest kalendáře Kraje Vysočina
Originální kalendář, který nese jméno Kraje Vysočina, pokřtila 22. září 2016 v jihlavském obchodním domě CityPark společně s hejtmanem Kraje Vysočina Jiřím Běhounkem světová módní návrhářka a designérka Blanka Matragi. Tématem pro dvanáct ústředních fotek se stala řemesla, kterým je možné se vyučit na školách zřizovaných Krajem Vysočina. „Autorem fotek je osvědčený spolupracovník Vladimír Kunc. Objektiv jeho fotoaparátu zachytil zlaté české ručičky v okamžicích, které jsou pro nás často velmi pomíjivé,“ uvedl Zbyněk Čech z krajského oddělení vnějších vztahů.
 

 
 

Kalendář pro rok 2017 Řemeslo má zlaté dno vznikal zhruba půl roku a spolupracovaly na něm školy zřizované Krajem Vysočina. Studenti Střední umělecko-průmyslové školy Helenín navíc strávili jeden fotoden v pražském ateliéru Blanky Matragi. Z návštěvy vznikly fotky, které v kalendáři nechybí. „Z desítek vybraných fotek ve finále pouze šest desítek prošlo sítem grafiků. Každý z dvanácti oborů je doplněn také výstižným textem, resp. komentářem s pečlivě vybranou vlastností, která nositeli řemesla nesmí chybět,“ říká Zbyněk Čech s tím, že letos bylo vydáno sedm tisíc výtisků tohoto raritního kalendáře. K navýšení počtu vedl vydavatele, kterými jsou Krajská hospodářská komora Kraje Vysočina a Agrární komora Kraje Vysočina, vysoký zájem veřejnosti v minulých letech. Proto bylo možné kalendář také v rámci jeho křtu v omezeném počtu koupit. Dva exempláře si z jeho křtu odvezla Blanka Matragi, která v Jihlavě zavzpomínala své profesní začátky v Modetě Jihlava, navíc se osobně setkala se svou mistrovou.

 

Křest kalendáře Kraj Vysočina Řemeslo má zlaté dno doprovodil kulturní program v podobě akrobatického čísla na visutých šálách, módní přehlídka pracovního i designového oblečení a vystoupení modelky a zpěvačky Jitky Válkové Boho, která má Vysočinu také ve svém rodném listě. Návštěvníci nákupního centra se navíc mohli seznámit s výsledky práce studentů, a to v rámci jejich několikadenní přehlídky jejich umění.
 
 
Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 23.9.2016 / 23.9.2016

Počet návštěv: 4785
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Kancelář Kraje Vysočina v Bruselu, 20/22, Rue du Commerce, 1000 Brusel Ixelles, Belgie, e-mail: info@vysocina.eu
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek