Cesta: Titulní stránka > Kraj Vysočina na EXPO 2015 Miláno > Aktuality


 

Biodiverzita Vysočiny 2010

Pod záštitou Zdeňka Ryšavého, radního pro oblast informatiky, životního prostředí a územního plánování se 8. prosince 2010 uskutečnil odborný seminář Biodiverzita Vysočiny 2010. Seminář byl uspořádán u příležitosti Mezinárodního roku biodiverzity. Byl to první ročník a byl velmi úspěšný, lze proto očekávat jeho opakování v jedno až dvouleté periodě.
 

 
 

Na semináři se sešli odborníci, kteří patří mezi největší kapacity v kraji Vysočina a v některých odbornostech i v rámci celé České republiky. Na semináři byly prezentovány zejména výsledky mapování vybraných ohrožených druhů rostlin a živočichů v kraji Vysočina z posledních let. Řada prezentovaných prací byla podpořena z grantového programu Fondu Vysočiny.

 

Byly zveřejněny informace o objevených lokalitách s nadregionálním, celorepublikovým až evropským významem. Jejich význam spočívá v tom, že se jedná o biotopy s přítomností velmi vzácných druhů, často druhů na hranici vyhynutí, v některých případech již dokonce považovaných za vyhynulé nebo dlouho nepozorované. Autoři příspěvků apelovali na Krajský úřad kraje Vysočina, aby zajistil územní ochranu k zachování cenných stanovišť. Jedná se například o lokality druhů střídavě vlhkých luk a některých teplomilných rostlinných druhů (autoři průzkumů z Přírodovědní fakulty Jihočeské univerzity a AOPK ČR), lokality šípákových doubrav (autoři průzkumů z Ústavu botaniky a zoologie Masarykovy univerzity Brno), mykologicky významná lokalitu u Pelhřimova (Mykologický klub Jihlava), Olešský rybník autoři průzkumů z Přírodovědní fakulty Jihočeské univerzity a ČSOP Kněžice), Staré duby (ČSOP Kněžice), řada lokalit s ohroženými druhy mravenců (Muzeum Vysočiny Jihlava).

Některé závěrečné zprávy z výzkumů je již možno nalézt na internetových stránkách kraje Vysočina, další budou přibývat (http://www.kr-vysocina.cz/mapovani-druhu-a-stanovist/ds-301210/p1=32976).

 

  • Jan Joneš, odbor životního prostředí
    Krajský úřad kraje Vysočina
    E-mail: jones.j@kr-vysocina.cz
 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 9.12.2010 / 9.12.2010

Počet návštěv: 25062
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies