Kontakty

Ministerstvo dopravy ČR
Ing. Luděk Sosna, Ph.D.
Ředitel odboru strategie
e-mai: ludek.sosna@mdcr.cr 

Ing. Jindřich Kušnír
Odbor drah, železniční a kombinované dopravy
Tel.: 225 131 361, e-mail: jindrich.kusnir@mdcr.cz

Správa železniční dopravní cesty
Bc. Marek Binko
Ředitel odboru strategie
Tel.: 972 235 430, e-mail: binko@szdc.cz 

Ing. Jan Šulc
Odbor strategie, oddělení koncepce
Tel.: 972 235 366, e-mail: sulcJa@szdc.cz

Mgr. Jakub Ptačinský
Tiskový mluvčí
Tel.: 722 177 052, e-mail: ptacinsky@szdc.cz

 
 
 

Cesta: Titulní stránka > Vysokorychlostní trať - VRT


 

Běloruské děti se opět vrátily na Vysočinu

Běloruské děti se opět vrátily na Vysočinu
Desetidenní pobyt v areálu dětského tábora v Kletečné na Pelhřimovsku zpestřil prázdniny dětí z Gomelské oblasti Běloruska. V návaznosti na dlouholetou spolupráci výrobců zemědělské techniky Agrostroj a Gomselmaš každoročně na Vysočinu za přírodou, památkami i za koupáním a pohybem přijíždí skupina čtyřiceti dětí ve věku 10 – 16 let.
 

 
 

Mezinárodní přátelské vazby z dřívější oficiální spolupráce pomohly zachovat tuto tradici. Organizátoři v rámci svého volného času zabezpečují pro skupinu dětí pobyt a připravují poutavý program. Tuto aktivitu oceňuje i hejtman Jiří Běhounek, který přijel přímo do tábora hosty z Běloruska přivítat. „Tyto pravidelné návštěvy našich východoevropských hostů jsou typickou ukázkou, jak pro jakoukoliv fungující spolupráci je důležité její naplnění konkrétními aktivitami, za kterými stojí řada pracovitých lidí s podobnými zájmy a cíli. Rád bych všem takto činným z nejrůznějších oblastí poděkoval, protože jsou základem živých meziregionálních partnerství,“ sdělil hejtman Běhounek. Spolupráce a přátelství českých a běloruských organizátorů sahá do sedmdesátých let. Partnerství významně posílilo po roce 1986, kdy Gomelská oblast Běloruska a samotné město Gomel bylo výrazně zasaženo havárií jaderné elektrárny Černobyl. Na ozdravné pobyty v minulosti jezdily i skupiny dospělých.

 

Kraj Vysočina v současné době diskutuje otázku možné spolupráce s Běloruskem, což oceňuje i řada společností z Vysočiny, které se na běloruském trhu již pohybují, nebo pro ně představuje zajímavou podnikatelskou příležitost. Otvírá se i možnost zapojení se do programu Východní partnerství, což je iniciativa Evropské unie určená k posílení těsnější spolupráce se státy východní Evropy.

 

 

 

Běloruské děti se opět vrátily na Vysočinu

 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 29.7.2014 / 29.7.2014

Počet návštěv: 11787
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies