Cesta: Titulní stránka > Kancelář Kraje Vysočina v Bruselu


 

Běloruské děti se opět vrátily na Vysočinu

Běloruské děti se opět vrátily na Vysočinu
Desetidenní pobyt v areálu dětského tábora v Kletečné na Pelhřimovsku zpestřil prázdniny dětí z Gomelské oblasti Běloruska. V návaznosti na dlouholetou spolupráci výrobců zemědělské techniky Agrostroj a Gomselmaš každoročně na Vysočinu za přírodou, památkami i za koupáním a pohybem přijíždí skupina čtyřiceti dětí ve věku 10 – 16 let.
 

 
 

Mezinárodní přátelské vazby z dřívější oficiální spolupráce pomohly zachovat tuto tradici. Organizátoři v rámci svého volného času zabezpečují pro skupinu dětí pobyt a připravují poutavý program. Tuto aktivitu oceňuje i hejtman Jiří Běhounek, který přijel přímo do tábora hosty z Běloruska přivítat. „Tyto pravidelné návštěvy našich východoevropských hostů jsou typickou ukázkou, jak pro jakoukoliv fungující spolupráci je důležité její naplnění konkrétními aktivitami, za kterými stojí řada pracovitých lidí s podobnými zájmy a cíli. Rád bych všem takto činným z nejrůznějších oblastí poděkoval, protože jsou základem živých meziregionálních partnerství,“ sdělil hejtman Běhounek. Spolupráce a přátelství českých a běloruských organizátorů sahá do sedmdesátých let. Partnerství významně posílilo po roce 1986, kdy Gomelská oblast Běloruska a samotné město Gomel bylo výrazně zasaženo havárií jaderné elektrárny Černobyl. Na ozdravné pobyty v minulosti jezdily i skupiny dospělých.

 

Kraj Vysočina v současné době diskutuje otázku možné spolupráce s Běloruskem, což oceňuje i řada společností z Vysočiny, které se na běloruském trhu již pohybují, nebo pro ně představuje zajímavou podnikatelskou příležitost. Otvírá se i možnost zapojení se do programu Východní partnerství, což je iniciativa Evropské unie určená k posílení těsnější spolupráce se státy východní Evropy.

 

 

 

Běloruské děti se opět vrátily na Vysočinu

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Běloruské děti se opět vrátily na Vysočinu
 

Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 29.7.2014 / 29.7.2014

Počet návštěv: 8589
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Kancelář Kraje Vysočina v Bruselu, 20/22, Rue du Commerce, 1000 Brusel Ixelles, Belgie, e-mail: info@vysocina.eu
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek