Logo

 
 
 

Cesta: Titulní stránka > Kotlíkové dotace


 

Během týdne přijal Kraj Vysočina 1715 žádostí o kotlíkové dotace. Příjem žádostí pokračuje

Kotlíky
O historicky první kotlíkové dotace požádalo v Kraji Vysočina zatím 1715 domácností. Zatímco v pondělí 18. ledna 2016, v první den příjmu žádostí, byl evidován více než jeden tisíc žádostí a lidé spíše než konzultace vyhledávali služby podatelny, v dalších dnech kraj přijal denně v průměru 150 žádostí od lidí, kteří dávali přednost kontrole žádosti a až poté následnému podání. „Všem, kteří ještě zvažují podání doporučuji žádosti určitě podat, jejich sběr stále probíhá, pouze kromě příjmu začneme pracovat i na evidenci. Máme před sebou náročný proces kontroly a vyhodnocování dosud přijatých žádostí a až koncem příštího týdne budeme vědět, o kolik peněz lidé celkem během prvních pěti dnů požádali. Odhadujeme, že uspokojit bychom mohli zhruba dva tisíce žadatelů, kteří však po podpisu smlouvy budou mít kotle správně vyměněné a podají žádost o proplacení dotace,“ upozorňuje radní Kraje Vysočina pro oblast životního prostředí a zemědělství Zdeněk Chlád.
 

 
 

Dnes konzultovaná podání vykazovala podle Evy Láníkové z krajského odboru regionálního rozvoje téměř totožné chyby. „Chybou každého druhého dnes konzultovaného podání byla absence přílohy katastrální mapy. Přitom je tato povinná příloha jasně vyjmenována v podmínkách předložení žádosti a je zmíněna i ve vzorové žádosti umístěné na webových stránkách Kraje Vysočina. Pokud se nemovitost nachází v digitalizovaném území, je příloha vydávána na každém Czech Pointu, a to během několika minut,“ upozorňuje na nejčastější chybu Eva Láníková. Její slova potvrzují i na pracovišti Czech Pointu Krajského úřadu Kraje Vysočina. „Zatímco v minulosti jme výpisy z katastrů nebo registru obyvatel řešili jednou, dvakrát za půl roku, tento týden vyřizujeme denně zhruba tři desítky výpisů,“ uvedla Alena Vokurková z podatelny Krajského úřadu Kraje Vysočina s tím, že lidé si dostupnost služby Czech Pointu pochvalují. Využít služeb Czech Pointu zapomínají i žadatelé, kteří posílají dokumentaci elektronicky. V tomto případě chybí nejčastěji elektronický podpis  a konverze materiálů provedená přes Czech Point – nezbytná pro ověřené přijetí žádosti. I na tuto skutečnost jsou však žadatelé v pokynech k vyplnění žádosti předem upozorňováni. 

 

Paralelně s příjmem dalších žádostí o kotlíkové dotace začínají od pondělí administrátoři kontrolovat a načítat už došlé žádosti. „V této souvislosti chci uklidnit žadatele, že pokud bude v žádosti chybět některá příloha, budou automaticky vyzváni k doplnění konkrétního chybějícího dokumentu nebo k doplnění informace. Nedoporučujeme doplňovat cokoli k žádosti před naším vyzváním. Pouze by to komplikovalo rychlé zpracování a administraci,“ upozorňuje Eva Láníková.

 

Pracovníci odboru regionálního rozvoje Krajského úřadu Kraje Vysočina budou od pondělí 25. ledna 2016 pokračovat v konzultacích  žádostí o kotlíkové dotace na svém pracovišti na Žižkově ulici 16, Jihlava. Fyzická podání bez nutnosti kontroly je možné provést na centrální podatelně Krajského úřadu Kraje Vysočina, Žižkova ul. 57, Jihlava v obvyklých úředních hodinách. Podle radního kraje Zdeňka Chláda je první schvalování kotlíkových dotací plánováno na polovinu dubna 2016, následovat bude rozeslání smluv k podpisu a po zdárném ukončení projektů také proplacení dotace. Kraj Vysočina je připraven mezi žadatele o kotlíkové dotace rozdělit 239 miliónů korun.

 

KD

 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 22.1.2016 / 22.1.2016

Počet návštěv: 10196
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies