Cesta: Titulní stránka > Jan Břížďala - radní Kraje Vysočina > Tiskové zprávy


 

Barevné Vánoce provoní Vysočinu už 10. prosince

vanoce
Pár dní před Vánocemi připravil kraj Vysočina pro návštěvníky svého sídla v Jihlavě tradiční akci Barevné Vánoce. Ve čtvrtek 10. prosince od 9:30 do 16:00 hod. budou žáci krajských středních škol, klienti krajských domovů pro seniory a ústavů sociální péče nabízet originální dárky za přijatelné ceny. Chybět nebude praktická inspirace v podobě přípravy vánočního cukroví nebo netradiční ozdobení vánočního stromku. Vybrané i donesené vánoční dárky ZDARMA zabalí žáci Hotelové školy v Třebíči. Novinkou letošních Barevných Vánoc je originální autorská módní přehlídka Ireny Šikulové, držitelky certifikátu VYSOČINA regionální produkt, s kolekcí In-spirace.
 

 
 

Kromě zdobení vysokého vánočního stromu, který skýtá velký prostor pro prezentaci všech přinesených vánočních dekorací a ozdob, bude připraveno k ochutnávce i různé – tradiční i netradiční – cukroví. „Vánoční dobroty nabízené veřejnosti jsou každoročně překvapením i pro nás. Studenti Střední odborné školy z Třeště nabízí klasické vánoční cukroví, ale i kulinářská překvapení, která mohou být ozdobou vánočních stolů,“ uvedla Eva Neuwirthová ze sekretariátu hejtmana. Mezi obvyklý sortiment nabízených vánočních dárků a dekorací patří pletené zboží, háčkované a paličkované dekorace, malby na skle, proutěné košíky, adventní věnečky atd. Studenti Střední umělecko-průmyslové školy Jihlava – Helenín budou zájemce učit vyrábět vánoční ozdoby z korálků a připravena je také vánoční pošta, která slibuje originální splnění vánočních přání. Stačí pouze napsat Ježíškovi a vzkaz vhodit do připravené ježíškovské schránky. Třeba to letos vyjde právě VÁM!

 

Celé dopoledne budou pro nejmenší návštěvníky promítány kreslené pohádky a na zahájení Barevných Vánoc přijdou zazpívat vánoční koledy děti z mateřské školy Mahenova Jihlava.

 

Módní přehlídka Ireny Šikulové s názvem Každá žena může být krásná je veřejnosti volně přístupná a začíná v 15:00 hod. v posledním patře proskleného kongresového centra sídla kraje Vysočina. K vidění budou oděvní originály, které předvedou manekýnky - zákaznice různých věkových kategorií i odlišných velikostí. Veřejnost – především ženy – jsou na inspirativní módní přehlídku srdečně zváni. Více informací na http://www.in-spirace.eu/

Jitka Svatošová, tisková mluvčí
Krajský úřad kraje Vysočina
tel.: 724 650 123
 

Odkazy

 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 2.12.2009 / 2.12.2009

Počet návštěv: 14630
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies