Další informace

 
 

Doporučujeme

Naše bannery a ikonky pro vaše stránky:
  • Odkaz na zřizovatele
  • Fond Vysočiny
 
 
 
 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro příspěvkové organizace > Právní předpisy kraje


 

Badatelská centra pro přírodní vědy

Cíl projektu: Vytvořením badatelských center v několika gymnáziích Kraje Vysočina vytvořit lepší zázemí pro badatelské činnosti jako metodickou přípravu pro výzkumné, inovační a tvořivé aktivity v pozdějším vysokoškolském studiu a následném zaměstnání.

 
 
 

V rámci projektu budou vytvořeny (postaveny) učebny s badatelskými pracovišti. Bude pořízeno vědecké přístrojové vybavení a vybudováno zázemí, tj. budou realizovány stavební úpravy). Badatelská centra vzniknou v 5 gymnáziích s ohledem na územní dostupnost, počet žáků a žákyň a vyrovnanost podílu chlapců a dívek. Pořízené vybavení umožní zkvalitnění zázemí pro praktické badatelské činnosti žáků a žákyň v přírodních vědách. Současně s pořízením bude rovněž v rámci projektu zajištěno pořízení souvisejícího software a nástrojů a zaškolení učitelů přírodovědných předmětů. Ve výběrovém řízení bude kladen důraz na kvalitu strojů (specifikace VZ), aby se eliminovaly případné časté poruchy vyvolávající nepoužitelnost strojů a náklady na jejich opravy. Stroje budou pořízeny do vlastnictví kraje, umístěny v jednotlivých školách a vloženy do jejich správy.

Zapojené školy:

  • Gymnázium Jihlava
  • Gymnázium Žďár nad Sázavou
  • Gymnázium Třebíč
  • Gymnázium Havlíčkův Brod
  • Gymnázium a Obchodní akademie Pelhřimov

Celkové náklady se vyšplhají na téměř 45 mil. Kč.

Projekt je spolufinancován z prostředků ROP Jihovýchod, Kraje Vysočina a zapojených středních škol.

logo


 
 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Dokumenty odborů > Školský portál > Rozvojové projekty > Ukončené projekty > Badatelská centra pro přírodní vědy

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Informace vyžadují kontrolu
Počet návštěv: 69572

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek