Cesta: Titulní stránka > Mládež a sport


 

Avízo mezinárodní konference k Využití a výhody open source softwaru ve veřejné správě

Ve dnech 1. – 2. prosince 2010 se ve španělském městě Badajoz uskuteční konference věnovaná využití open source softwaru (OSS) ve veřejné správě. Informace o akci najdou uživatelé Internetu na www.osepa.eu/conferencia/en/.
 

 
 

Odborná veřejnost a zástupci veřejné správy budou diskutovat o možnostech efektivního zavádění OSS a také sdílet dosavadní zkušenosti a příklady dobré praxe. Konferenci pořádá Nadace pro rozvoj vědy a techniky Extremadura (Španělsko), zaštiťuje ji konsorcium dvanácti evropských partnerů, obce, regiony a specializované instituce, kteří se problematice OSS dlouhodobě věnují v rámci projektu OSEPA (www.osepa.eu).  Za Kraj Vysočina se konference zúčastní Martin Hyský, radní pro oblast regionálního rozvoje.

 

Využití OSS má v evropské veřejné správě vzestupnou tendenci. Skutečnost, že software je dostupný bezplatně a umožňuje uživateli úpravu zdrojového kódu, s sebou nese významné strategické výhody: technologickou nezávislost, optimalizaci veřejných zdrojů a flexibilitu. Partneři projektu chtějí nabídnout své zkušenosti zejména místní správě a vypracovat na celoevropské platformě společnou strategii, která jednotlivým institucím usnadní zavádění OSS.

 


záhlaví - Osepa

  • tisk@kr-vysocina.cz
 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Avízo mezinárodní konference k Využití a výhody open source softwaru ve veřejné správě
 

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 6.11.2010 / 6.11.2010

Počet návštěv: 7570
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek