Ve dnech 1. – 2. prosince 2010 se ve španělském městě Badajoz uskuteční konference věnovaná využití open source softwaru (OSS) ve veřejné správě. Informace o akci najdou uživatelé Internetu na www.osepa.eu/conferencia/en/.

Odborná veřejnost a zástupci veřejné správy budou diskutovat o možnostech efektivního zavádění OSS a také sdílet dosavadní zkušenosti a příklady dobré praxe. Konferenci pořádá Nadace pro rozvoj vědy a techniky Extremadura (Španělsko), zaštiťuje ji konsorcium dvanácti evropských partnerů, obce, regiony a specializované instituce, kteří se problematice OSS dlouhodobě věnují v rámci projektu OSEPA (www.osepa.eu).  Za Kraj Vysočina se konference zúčastní Martin Hyský, radní pro oblast regionálního rozvoje.

Využití OSS má v evropské veřejné správě vzestupnou tendenci. Skutečnost, že software je dostupný bezplatně a umožňuje uživateli úpravu zdrojového kódu, s sebou nese významné strategické výhody: technologickou nezávislost, optimalizaci veřejných zdrojů a flexibilitu. Partneři projektu chtějí nabídnout své zkušenosti zejména místní správě a vypracovat na celoevropské platformě společnou strategii, která jednotlivým institucím usnadní zavádění OSS.

záhlaví - Osepa

• tisk@kr-vysocina.cz

• Avízo mezinárodní konference k Využití a výhody open source softwaru ve veřejné správě

Vytvořeno / změněno: 6.11.2010 / 6.11.2010