Cesta: Titulní stránka > Vítězslav Schrek - hejtman Kraje Vysočina > Tiskové zprávy


 

Areál letního tábora v Mladých Bříštích ovládli mladí záchranáři

Soutěž mladých zdravotníků Mladá Bříště 2012
Nedaleko Humpolce se ve středu a čtvrtek tohoto týdne utkali studenti středních zdravotnických škol nejen z České republiky, ale i z Německa, Norska a také z partnerských regionů Kraje Vysočina - Nitranského samosprávného kraje a Dolního Rakouska. V areálu letního tábora Zálesí u Mladých Bříšť připravili pedagogové i studenti Střední zdravotnické školy a Vyšší odborné školy zdravotnické v Jihlavě již osmnáctý ročník soutěže v poskytování první pomoci. Dvoudenní soutěže se zúčastnilo 34 družstev. Čtyřčlenné týmy předvedly znalosti při ošetřování různě komplikovaných poranění. K vidění byla například péče o raněné při srážce traktoru a motocyklu nebo pomoc raněným horolezcům. Na reálně nalíčeným figurantům poskytovanou péči pozorně dohlíželi odborní rozhodčí z řad záchranářů Zdravotnické záchranné služby Kraje Vysočina.
 

 
 

„Celou naši soutěž připravujeme tak, aby mladí zdravotníci museli improvizovat a uměli si pak obratně poradit i v mimořádných situacích reálného života. Přínosem je i společné setkání a výměna zkušeností studentů a pedagogů. Účast zahraničních hostů je navíc příležitostí ke zdokonalování se v komunikaci v cizím jazyce,“ shrnula soutěž Marie Říhová, ředitelka zdravotnické školy v Jihlavě.

 

S celkovým počtem 144 bodů se na prvním místě umístilo družstvo domácích ze zdravotnické školy v Jihlavě. Se ztrátou 4 bodů obsadilo druhé místo družstvo z Kolína a na třetím místě se 134 body stanuli studenti zdravotnické školy ze Zlína. V soutěžích tohoto typu však platí dvojnásob, že není důležité vyhrát, ale zúčastnit se. Na závěr byl k vidění i záchranářský vrtulník společnosti Alfa-Helicopter, který společně s profesionály krajské záchrany výborně doplnil atmosféru soutěže.

 

 
 
Zodpovídá: Ing. Radim Hošek
Vytvořeno / změněno: 21.6.2012 / 21.6.2012

Počet návštěv: 19165
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies