Cesta: Titulní stránka > Odpady Vysočiny


 

Analýza možností energetického využívání odpadů v Kraji Vysočina

Analýza má za cíl zhodnotit varianty energetického využití odpadů, z pohledu výstavby jednoho zařízení pro energetické využití odpadů, nebo více menších zařízení pro energetické využití odpadů, nebo spoluspalování odpadu ve stávajících zařízeních v Kraji Vysočina.
 

 
 

Jedním z hlavních důvodů zpracování této studie je skutečnost postupného zaplňování skládek komunálních odpadů v Kraji Vysočina. Riziko zaplnění skládek hrozí i v případě, že by občané dosáhli maximální míry třídění využitelných složek odpadů.

Studie se zabývá možnostmi energetického využívání odpadů v pěti variantách. Tyto varianty jsou postaveny na předpokládaných v současné době známých možnostech, jak uvedený problém řešit. Do budoucna lze množinu variant libovolně a velmi rychle doplňovat vzhledem k adaptabilitě vytvořeného výpočtového nástroje. Varianty a lokality byly zvoleny s ohledem na známé skutečnosti tak, aby na vypracovaném základě bylo možné posoudit aplikovatelnost pro různé lokality v Kraji Vysočina.

Studie má za cíl zhodnotit varianty energetického využití odpadů, z pohledu výstavby jednoho zařízení pro energetické využití odpadů, nebo více menších zařízení pro energetické využití odpadů nebo spoluspalování odpadu ve stávajících zařízeních v Kraji Vysočina.Jednotlivé varianty jsou ve studii hodnoceny z pohledu ekonomického, environmentálního, sociálního a také z pohledu souladu s platnou právní legislativou.

 
 
Zodpovídá: Ing. Jan Joneš
Vytvořeno / změněno: 15.5.2014 / 15.5.2014
Informace vyžadují kontrolu

Počet návštěv: 12089
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek