Další informace

 
 

Doporučujeme

Naše bannery a ikonky pro vaše stránky:
  • Odkaz na zřizovatele
  • Fond Vysočiny
 
 
 
 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro příspěvkové organizace > Právní předpisy kraje


 

Alkohol u mládeže začíná být závažným problémem

Alkohol u mládeže začíná být závažným problémem
Srpnová policejní razie v nočních podnicích odhalila 37 trestných činů a 291 přestupků. Pozornost byla věnována zákazu prodávání alkoholu a tabákových výrobků mladistvím. Na celém území České republiky bylo zkontrolováno 8681 osob. Policisté odhalili 290 mladistvých osob pod vlivem alkoholu. V kraji Vysočina kriminalisté zadrželi 36 opilých nedospělců.
 

 
 

Výsledná čísla z policejních zásahů z minulých let, ale i velice znepokojující signály od institucí a odborníků zabývajících se problematikou alkoholismu u mladistvých osob byly jednoznačným impulzem pro kraj Vysočina se touto problematikou zabývat. Zdeněk Kadlec, ředitel Krajského úřadu kraje Vysočina již v loňském roce jmenoval odbornou skupinu.

Úkolem skupiny je pravidelně posuzovat trestnou a přestupkovou činnost spojenou s alkoholem a předkládat příslušným orgánům návrhy na přijetí opatření, které povedou ke snížení počtu přestupků u mladistvých.

 

Na základě doporučení pracovní skupiny darovala Rada kraje Vysočina čtyřem obecním policiím přístroje na měření množství alkoholu v dechu. Pro nové držitele řidičských průkazů byly vyhotoveny informační kartičky s údaji o délce odbourávání alkoholu v krvi. Pro druhé stupně základních škol byla vyhlášena soutěž o nejlepší plakát či webovou stránku s tematikou boje proti alkoholismu. Dále je pro školy připravován seznam zdravotnických zařízení v kraji Vysočina, která poskytují služby v oblasti prevence a léčby závislosti na alkoholu.

 

  • tisk@kr-vysocina.cz
 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Alkohol u mládeže začíná být závažným problémem
 

Zodpovídá: Jan Nechvatal
Vytvořeno / změněno: 18.10.2010 / 18.10.2010

Počet návštěv: 27193
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek