Cesta: Titulní stránka > Informační technologie


 

Aktualizace zásad Zastupitelstva Kraje Vysočina pro poskytování dotací na oslavy obcí i obnovu kulturních památek

Památky UNESCO (PDF, 1,6 MB)
Zásady Zastupitelstva Kraje Vysočina pro poskytování dotací na oslavy obcí i Zásady Zastupitelstva Kraje Vysočina na úseku památkové péče mění svou podobu. „Většina změn je formálních a reaguje na připomínky auditu administrace těchto dotačních titulů a na změnu legislativy. I přesto, by si budoucí žadatelé o dotaci měli změny projít, aby zvýšili své šance k získání prostředků,“ uvedla radní Kraje Vysočina pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu Marie Kružíková. Úspěšní žadatelé si budou moci prostřednictvím těchto titulů rozdělit předpokládaných 17, 9 miliónů korun. Finální částky budou jasné až po schválení rozpočtu na rok 2017 zastupitelstvem.
 

 
 

Zásady Zastupitelstva Kraje Vysočina pro poskytování dotací na podporu společenských a kulturních aktivit obcí Kraje Vysočina souvisejí s oslavami nebo připomenutím významných výročí obcí. Dotace je určena výhradně obcím Kraje Vysočina, například při příležitosti výročí založení obce, získání městských práv, pořádání sjezdu rodáků nebo udělení praporu a znaku. „Většina změn zásad, která dnes Rada Kraje Vysočina doporučila schválit krajskému zastupitelstvu, je formálních. Faktické úpravy souvisí například s definicí neuznatelných nákladů, kterými jsou nově v celé své výši občerstvení nebo upomínkové a reklamní předměty. Došlo i k úpravě publicity, a to jak přidáním formuláře o realizované publicitě, který má prokazování zjednodušit, tak postih ve formě krácení dotace o 20 % při nedodržení nebo nedodání podkladů prokazujících realizaci publicity,“ přiblížila Klára Kotlíková z Odboru kultury, památkové péče a cestovního ruchu Krajského úřadu Kraje Vysočina. Stále platí, že je možné žádat o 40 % rozpočtovaných celkových uznatelných nákladů akce, přičemž maximální výše dotace je 100 tisíc korun. V roce 2017 budou žádosti přijímány od 16. ledna do 15. února.

 

Aktualizací procházejí i Zásady Zastupitelstva Kraje Vysočina na úseku památkové péče a cestovního ruchu. V případě Zásad Zastupitelstva Kraje Vysočina pro poskytování dotací na obnovu kulturních památek v Kraji Vysočina, Zásad Zastupitelstva Kraje Vysočina pro poskytování dotací městům s památkami světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO v Kraji Vysočina a Zásad Zastupitelstva Kraje Vysočina pro poskytování dotací na zpracování předprojektové dokumentace obnovy kulturních památek v Kraji Vysočina se mění pouze formální stránka. U Zásad Zastupitelstva Kraje Vysočina pro poskytování dotací na podporu turistických informačních center v Kraji Vysočina došlo mimo změn formálního charakteru zejména k úpravě formuláře žádosti, upraveny byly také doplňkové podmínky a rozšířena byla skupina uznatelných nákladů.


Změny dnes doporučila Rada Kraje Vysočina ke schválení krajskému zastupitelstvu. Podmínky dotačních titulů zůstávají neměnné a je možné je dohledat na webových stránkách Kraje Vysočina.


 

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Aktualizace zásad Zastupitelstva Kraje Vysočina pro poskytování dotací na oslavy obcí i obnovu kulturních památek
 

Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 11.10.2016 / 11.10.2016

Počet návštěv: 3006
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 8.00–17.00, úterý: 8.00–13.00, středa: 8.00–17.00, čtvrtek: 8.00–13.00, pátek: 8.00–13.00, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek