Další informace

 
 

Doporučujeme

Naše bannery a ikonky pro vaše stránky:
  • Odkaz na zřizovatele
  • Fond Vysočiny
 
 
 
 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro příspěvkové organizace


 

Aktivity Evropského roku aktivního stárnutí a mezigenerační solidarity na Vysočině

Aktivity Evropského roku aktivního stárnutí a mezigenerační solidarity na Vysočině
Krajský úřad Kraje Vysočina a jeho odbor sociálních věcí plánuje v letošním roce uskutečnit celou řadu aktivit, které budou určeny nejen seniorům z Vysočiny, ale i ostatním zájemcům z řad veřejnosti, dětem, osobám se zdravotním postižením a všem zájemcům o problematiku aktivního stárnutí a mezigenerační solidarity. Níže uvedený výčet aktivit je jasným příkladem toho, že na Vysočině se žije aktivně.
 

 
 

1. Konference u příležitosti slavnostního zahájení Evropského roku aktivního stárnutí a mezigenerační solidarity 2012 na Vysočině – 26. ledna 2012

Obsah konference:

-        seznámení se záměrem Kraje Vysočina na zapojení seniorů a ostatní veřejnosti do aktivit Evropského roku aktivního stárnutí a mezigenerační solidarity

-        důvod vyhlášení a zajištění Evropského roku v České republice

-        odborný pohled na problematiku aktivního stárnutí a mezigeneračních vztahů

-        příklady dobré praxe v Kraji Vysočina a Dolním Rakousku

-        malé zamyšlení na závěr o tom, jaké to je být seniorem

 

2. Stolní kalendář na rok 2012 s úkoly na cvičení paměti a dalších poznávacích funkcí.

Kalendář vydal Kraj Vysočina ve spolupráci s Regionální rozvojovou agenturou Europe Direct Jihlava a certifikovanou trenérkou paměti paní Janou Vejsadovou.

 

3. Seminář v rámci Národního týdne trénování paměti na Vysočině s názvem „Kalendář je když …“ – 16. března 2012

Poznávací seminář pro seniory z příspěvkových organizací Kraje Vysočina a širokou seniorskou veřejnost z Vysočiny.

 

4. Univerzita třetího věku Kraje Vysočina a Vysoké školy polytechnické Jihlava v Domově pro seniory Velké Meziříčí

Krajský úřad Kraje Vysočina ve spolupráci s Vysokou školou polytechnickou Jihlava, připravil seniorům z Vysočiny zajímavou možnost jejich vzdělávání a od září 2011 otevřel právě v rámci Univerzity třetího věku Vysoké školy polytechnické Jihlava kurz s názvem „Zdravý životní styl seniorů“. Tento nově vzniklý kurz má jednu unikátní alternativu, protože je primárně určen seniorům z domovů pro seniory a uživatelům domovů pro osoby se zdravotním postižením na Vysočině. Přirozeně je kurz otevřen i široké seniorské veřejnosti ze spádové oblasti Velkého Meziříčí. Vzdělávání probíhá v nově postaveném Domově pro seniory ve Velkém Meziříčí a v červnu končící první ročník bude v září pokračovat dalším cyklem přednášek na oblíbené téma „Zdravý životní styl seniorů II.“

 

5. Rozšíření Univerzity třetího věku Kraje Vysočina a Vysoké školy polytechnické Jihlava do Domova pro seniory v Pelhřimově

Vzhledem k velkému zájmu o vzdělávání seniorů na Vysočině se Kraj Vysočina rozhodl, že bude v této činnosti pokračovat i v dalších částech kraje, aby měli i zájemci z oblasti Pelhřimovska možnost vzdělávání v rámci Univerzity třetího věku. V průběhu jarních měsíců proběhne v Domově pro seniory Pelhřimov 5 zkušebních seminářů a na podzim bude zahájen oficiální studijní program na téma „Zdravý životní styl seniorů“.

 

6. Mezinárodní konference „Aktivní stárnutí – přínos pro všechny generace“ – 22. března 2012

Hlavním pořadatelem je Europe Direct Jihlava, Regionální rozvojová agentura a partnerem je Kraj Vysočina. Konference je určena pro poskytovatele sociálních služeb, pracovníky sociálních služeb v pobytových zařízeních a centrech denních služeb a pracovníky v pomáhajících profesích na všech úrovních.

Obsah konference:

-        „Je stáří důvodem odchodu ze scény?“ -  MUDr. Tamara Tošnerová

-        „Nenechat mozek zlenivět je v možnostech každého“ – Jana Vejsadová

-        „Věčně živé vzpomínky“ – PaedDr. Mária Čunderlíková - reminiscenční programy v Memory Centru v Bratislavě.

 

7. Projekt přeshraniční spolupráce s Dolním Rakouskem

Zpracování, podání a v případě schválení realizace evropského projektu zaměřeného na výměnu zkušeností v seniorské politice, včetně zavedení seniorpasů v Kraji Vysočina a jejich vzájemná uznatelnost. Výstupem by mimo jiné mělo být dotvoření koncepce seniorské politiky v Kraji Vysočina.

 

8. Společné setkání uživatelů z domovů pro seniory a dětí z dětských domovů – červen 2012

Kulturně sportovní setkání 2 generací (společné aktivity 1 seniora a 1 dítěte – plnění úkolů na stanovištích, vzájemné poznání, navázání přátelství a dalších kontaktů) – termín je zatím bez záruky.

 

9. Srdce na dlani IX. v Horáckém divadle – 19. září 2012

Již IX. ročník tradiční akce Srdce na dlani, určené pro uživatele a pracovníky příspěvkových organizací Kraje Vysočina. Pokaždé je akce zaměřena na jiné téma a návštěvníci už měli možnost předvést svoje umění pěvecké, taneční, pohybové a řadu dalších aktivit. Uskutečnila se již maškarní merenda, květinový bál, ale i sportovní soutěže, kreslení mandal a plavba po moři, či předvánoční setkání. V roce 2012 návštěvníci shlédnou muzikál v Horáckém divadle v Jihlavě.

 

 

10. Den seniorů ve Žďáru nad Sázavou + Aukce výrobků příspěvkových organizací – říjen 2012

Aukce výrobků spojená s krátkou prezentací příspěvkových organizací Kraje Vysočina

 

 

11. Barevné Vánoce - prosinec

Tradiční akce Kraje Vysočina – prodej vánočních dárků - výrobků uživatelů zařízení sociálních služeb v Kraji Vysočina a studentů škol na Vysočině.

 

 

Táňa Křížová

 
 
Zodpovídá: Jan Nechvatal
Vytvořeno / změněno: 2.2.2012 / 2.2.2012

Počet návštěv: 5396
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek