Cesta: Titulní stránka > Kraj Vysočina na EXPO 2015 Miláno > Aktuality


 

Akreditované vzdělávání v oblasti ekonomiky a řízení neziskových organizací

logo ESF
Projekt Zvyšování kvality řízení Krajského úřadu kraje Vysočina, zkráceně KVALITA 09, realizovaný v rámci Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost nabízí od listopadu 2010 pro úředníky Krajského úřadu kraje Vysočina, politiky a ředitele příspěvkových organizací kraje akreditované vzdělávání v oblasti řízení neziskových organizací. Po jeho absolvování získají účastníci nejen cenné znalosti z této oblasti, ale díky praktickým ukázkám z prostředí NNO, i konkrétní představu o stavu neziskového sektoru v kraji.
 

 
 

Cílem programu „Ekonomika a řízení neziskových organizací“ je seznámit účastníky vzdělávání se základními charakteristikami neziskových organizací, jednotlivými právními typy, které definici neziskového sektoru vyhovují, a také se základy jejich strategického, marketingového a finančního řízení. Lektoři z řad pedagogů Masarykovy Univerzity Brno vysvětlují účastníkům čím se neziskové organizace liší od jiných typů subjektů, jaká je jejich organizační struktura, jakým způsobem rozhodují, jaké vykonávají činnosti, jakým způsobem získávají finanční prostředky pro svoji činnost a jakým způsobem je evidují a komu jsou zodpovědné.

 

Tento vzdělávací program je rozložen do čtyř specificky zaměřených modulů, které se zopakují celkem ve třech kolech. Každý z modulů zahrnuje dvoudenní školení, kdy první den je vždy zaměřen na osvojení teoretických znalostí a druhý den potom nabízí poznatky z praxe, a to vždy z úst odborníků v dané oblasti.

 

„Většina z nás často vstupuje do kontaktu s nestátními neziskovými organizacemi – NNO (pozn. autora: ať už jsou to sdružení občanů nebo obecně prospěšné společnosti či církevní právnické osoby) nebo je přímo do jejich činností zapojena. NNO jsou častými žadateli o informace, jsou po obcích druzí v objemu prostředků získaných z Fondu Vysočiny, mohou být účastníky správního řízení a vedle toho vystupují jako iniciátoři spolkového života v našich obcích a městech. Proto je důležité znát principy, na kterých tyto organizace fungují,“ říká radní pro neziskový sektor, kulturu a cestovní ruch Tomáš Škaryd.

 

  • Iveta Fryšová, odbor regionálního rozvoje
    Krajský úřad kraje Vysočina
    mail: frysova.i@kr-vysocina.cz
 

Akreditované vzdělávání v oblasti ekonomiky a řízení neziskových organizací

 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 18.11.2010 / 18.11.2010

Počet návštěv: 12215
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies