Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina


 

Akce Chraň si svůj život se vydařila

Chraň si svůj život
Na dětském dopravním hřišti ve Velkém Meziříčí se o uplynulém víkendu uskutečnila dopravně bezpečnostní akce, které se zúčastnilo několik desítek dětí v doprovodu rodičů. Kraj Vysočina ve spolupráci s BESIPem připravil bohatý program, na kterém se také podílelo město Velké Meziříčí, Policie ČR, Hasičský záchranný sbor Kraje Vysočina a Dům dětí a mládeže Velké Meziříčí.
 

 
 

„Akce se konala v rámci kampaně Světový týden bezpečnosti na silnicích a nad očekávání splnila svůj účel. Veřejnost se aktivně zapojovala a věříme, že informace a dovednosti, které návštěvníci získali, přispějí k větší bezpečnosti nebo záchraně života,“ poznamenal Libor Joukl, náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast dopravy a majetku.


Děti i dospělí vyplňovali test znalostí dopravních předpisů. Ověřili si, jestli vědí vše o povinné výbavě svého kola. Prohlédli si zásahové vozidlo hasičů i vůz policie a zároveň pokládali příslušníkům IZS zvídavé otázky. Každý mohl si také vyzkoušet poskytování první pomoci. Veřejnost se dozvěděla podrobnosti o letošním projektu kraje Bezpečná Vysočina. Děti se na kolech, tříkolkách a koloběžkách proháněly po trati dopravního hřiště a za doprovodu maskota sportovních akcí Kraje Vysočina Zajíce dávaly pozor na dodržování dopravních předpisů. Odměnou účastníkům byly drobné upomínkové a reflexní předměty.


„Děkujeme všem zapojeným organizacím, které pomohly ke zdárnému průběhu akce Chraň si svůj život. Věřím, že jakákoliv osvěta a práce s veřejností v oblasti bezpečnosti má vždy smysl,“ uvedl po skončení akce Martin Hyský, radní Kraje Vysočina pro oblast regionálního rozvoje a územní plánování.


  • Jana Böhmová, odbor regionálního rozvoje
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    tel. 724 650 276, e-mail: bohmova.j@kr-vysocina.cz

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Akce Chraň si svůj život se vydařila
 

Zodpovídá: Mgr. Ondřej Rázl
Vytvořeno / změněno: 14.5.2015 / 14.5.2015

Počet návštěv: 3506
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek