Cesta: Titulní stránka


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

A pacienti budou v teple

A pacienti budou v teple
Kraj Vysočina pokračuje v zateplování veřejných budov ve svém majetku. Pomáhají evropské finanční prostředky z Operačního programu Životní prostředí. Na základě schváleného projektu „Úspory energií v zařízeních zřizovaných Krajem Vysočina II.“ byly zahájeny v červnu letošního roku stavební rekonstrukce v krajských nemocnicích v Jihlavě a Pelhřimově. Celkové náklady na modernizaci objektů jsou 67 miliónů korun. Kraj ze svého rozpočtu pokryje částku 57 miliónů korun a zbylých 10 miliónů korun poskytne Fond soudržnosti EU.
 

 
 

Budova interního pavilonu Nemocnice Jihlava a pavilon diagnostické péče pelhřimovské nemocnice se dočkaly stavební rekonstrukce díky evropským finančním prostředkům z Fondu soudržnosti v rámci Operačního programu Životní prostředí. Oba objekty byly postaveny v 80. letech minulého století díky v té době rozšířené panelové technologií a bez větších oprav jsou v provozu dodnes. Realizací projektu došlo k zateplení objektů fasádním kontaktním zateplovacím systémem včetně stropních a střešních konstrukcí. Rekonstrukce v sobě dále zahrnuje vyzdění meziokenních pilířů, výměny okenních a dveřních výplní a  opravu lodžií. „Současné zateplení objektů bylo nanejvýše vhodné
i v návaznosti na zavádění metody EPC na těchto objektech“, sdělil Libor Joukl, náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast majetku.

Rekonstrukce přinesou úspory energie ve výši cca 4519 GJ/rok a tedy výrazné snížení finanční náročnosti provozu nemocnic. Z ekologického hlediska dojde ke snížení emisní zátěže okolí
o 260/rok CO2., což znamená, že  z komínů bude odcházet méně škodlivých látek.

V příštím roce plánuje Kraj Vysočina v zateplování dalších budov v areálu Nemocnice Jihlava pokračovat, mělo by jít o gynekologicko – porodnický pavilon, pavilon diagnostický a oddělení dlouhodobě nemocných. Oprava prvého z plánovaných objektů se uskuteční od dubna do listopadu příštího roku.

  „Postupně, střízlivě a s důrazem na možnosti rozpočtu Kraje Vysočina usilujeme o zvýšení energetických úspor ve všech objektech v majetku kraje, kde je to technicky možné a finančně výhodné,“ uzavřel náměstek Libor Joukl.

Rekonstrukce přinesou výrazné úspory energie a tedy snížení provozních nákladů řešených objektů v majetku Kraje Vysočina a zvýšený komfort pacientům.

 

 
 
Zodpovídá: Jan Nechvatal
Vytvořeno / změněno: 19.12.2011 / 19.12.2011

Počet návštěv: 24965
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Další informace

 
 • Vysočina fandí kultuře
 • ZlatáJeřabina
 • Skutek roku
 • Muzeum4U
 • Fond Vysočiny
 • OPVK
 • Interreg
 • Zdravý kraj
 • CzechPoint
 • Vysočina - regionální produkt
 • ROP Jihovýchod
 • Čistá Vysočina
 

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek