Doporučujeme

  • Fond Vysočiny
 
 
 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře


 

7. Dny otevřených ateliérů v Kraji Vysočina

7. Dny otevřených ateliérů v Kraji Vysočina
Sedmý ročník podzimní slavnosti výtvarného umění a uměleckých řemesel v regionu Vysočiny se uskuteční už o nadcházejícím víkendu. Dny otevřených ateliérů se tentokrát uskuteční v sobotu 7. a v neděli 8. října. V ty dny někteří výtvarníci a umělečtí řemeslníci v kraji zpřístupní svá tvůrčí zázemí. Návštěvníci se tak s nimi mohou osobně seznámit v jejich domácím prostředí. V některých ateliérech si lidé mohou použité výtvarné techniky a postupy vyzkoušet.
 

 
 

„Cílem projektu je propagace umění, řemesel a zprostředkování kontaktu tvůrce a návštěvníka,“ upřesnil Jiří Jedlička, ředitel Muzea Vysočiny Havlíčkův Brod, které akci z pověření Kraje Vysočina organizačně zabezpečuje. „Při minulém ročníku navštívilo ateliéry, dílny, galerie a umělecké školy v kraji téměř dvanáct tisíc osob, což je dosavadní rekord, který potvrzuje, že o uměleckou a řemeslnou tvorbu je ze strany, především laické veřejnosti zájem,“ upozornil Jedlička. Do prvního ročníku se v roce 2011 zapojilo pět desítek tvůrců a galerií, které tehdy navštívila tisícovka zájemců.


Akce se i v tomto roce zúčastní na dvě stovky tvůrců na zhruba stošedesáti místech v celém regionu. Organizátoři i v tomto roce připravili pro všechny zájemce o návštěvu ateliérů informační materiály, které jsou k dispozici v Informačních místech Dnů otevřených ateliérů v Kraji Vysočina. Těmi jsou Muzeum Vysočiny a Oblastní galerie Vysočiny v Jihlavě, Muzeum Vysočiny Třebíč, Muzeum Vysočiny Pelhřimov, Horácká galerie v Novém Městě na Moravě, Muzeum Vysočiny Havlíčkův Brod, Městské muzeum v Chotěboři a Informační centrum ve Ždírci nad Doubravou. Informační brožurky jsou k dispozici také v Informačních centrech v celém Kraji Vysočina a jsou rozdávány lidem týden před akcí prostřednictvím kontaktní kampaně. Stručnější přehled všech zapojených výtvarníků a řemeslníků s kontaktními adresami byl otištěn také v krajských novinách Kraje Vysočina, které již byly distribuovány do všech domácností na Vysočině. Aktuální informace budou postupně aktualizovány na adrese ww.vysocina-kultura.cz a facebookových stránkách akce.


Dny otevřených ateliérů se tradičně konají ve čtyřech příhraničních regionech. Kromě Vysočiny se návštěvníkům již představili také tvůrci v Jihomoravském kraji, v polovině října v kraji Jihočeském a v Dolním Rakousku, kde akce před lety vznikla.


doa


 

Odkazy

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • 7. Dny otevřených ateliérů v Kraji Vysočina
 

Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 5.10.2017 / 5.10.2017

Počet návštěv: 1445
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 8.00–17.00, úterý: 8.00–13.00, středa: 8.00–17.00, čtvrtek: 8.00–13.00, pátek: 8.00–13.00, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek