Cesta: Titulní stránka > Jiří Běhounek - hejtman Kraje Vysočina


 

6. 1. 2015

Do nového roku 2015 jdeme s myšlenkou nutné spolupráce všech
 

 
 

Začátek roku probíhá u nás všech ve znamení nových plánů a předsevzetí. Osobní předsevzetí a sliby se většinou týkají hlavně našeho životního stylu. Zvláště právě po vánočním období plném příjemného lenošení a hodování si slibujeme, že budeme méně jíst a více se hýbat, zbavíme se špatných návyků, budeme milejší na naše blízké, budeme se více věnovat rodině a podobně. Obvykle na tyto dobře míněné úmysly brzy v rychlém běhu praktického života zapomeneme a příští rok si je dáváme znovu…

 

Naproti tomu pracovním plánům a úkolům neutečeme a zapomenout na ně nemůžeme. Letos si uvědomuji, že v městech a obcích navíc začínají po podzimních volbách pracovat zastupitelstva v novém složení. Naší ctižádostí je co nejvíce jim v jejich práci pomáhat, aby celý kraj dobře „šlapal“. I pokud máme jiný politický dres a jiné představy o způsobu vedení samosprávy, naše cíle jsou totožné – chceme, aby se lidem na Vysočině dobře žilo. Pro uskutečnění takového cíle je nutno nevidět v sobě rivaly, ale spolupracovat na řešení problémů, neboť zbytečné spory ve svém důsledku jen škodí všem. Také se i u nových zastupitelů přimlouvám za to, abychom za každou cenu neměnili věci, které se osvědčily a mají smysl.

 

Už koncem loňského roku jsem se sešel s částečně obměněným vedením Jihlavy. Diskutovali jsme mezi jiným různá řešení v oblasti dopravy nebo záměr rekonstrukce hokejové haly. Bavili jsme se o nezbytné spolupráci v oblasti kultury – v krajském městě fungují i krajem zřizované instituce jako je Horácké divadlo, Muzeum Vysočiny a Oblastní galerie Vysočiny. Je tedy potřebná vzájemná koordinace při přípravě kulturních akcí. Rovněž jsme si vyjasňovali pozici jihlavské zoologické zahrady a její perspektivy. Po tomto setkání si myslím, že máme v krajském městě nastartováno na plodnou a smysluplnou spolupráci.

 

Jsme na začátku roku, který jistě zase nebude snadný. Jsme ale připraveni čelit různým nelehkým i nepředvídatelným situacím. Díky šetrnému a vhodně rozloženému hospodaření si Kraj Vysočina vytvořil pro tento rok velmi solidní finanční rezervu. Zřejmě stále přímo neovlivníme záležitosti, jež jsou pouze v možnostech a zodpovědnosti vlády a státních orgánů. V rámci našich kompetencí jsme však připraveni v maximální možné míře využít všech prostředků pro dobré fungování života na Vysočině.

 

 

Jiří Běhounek

hejtman Kraje Vysočina

 
 
Zodpovídá: Renata Krupičková, DiS.
Vytvořeno / změněno: 2.2.2015 / 2.2.2015

Počet návštěv: 11730
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies