Cesta: Titulní stránka > Soutěž bezpečná nemocnice


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

4. ročník celostátní soutěže "Bezpečná nemocnice"

Bezpečné prostředí pro naše pacienty a personál zdravotnických zařízení je téma, které zasahuje nás všechny. Zvýšení informovanosti o bezpečí v lůžkových zdravotnických zařízeních a zároveň vyjádření ocenění tomu zařízení, které v rámci naší republiky učinilo nejvíce kroků ke zvýšení bezpečí, bylo hlavní náplní všech ročníků celostátní soutěže „Bezpečná nemocnice“ a konference „Dny bezpečí“ v Jihlavě. Na prvním ročníku celostátní konference byl ohlášen záměr kraje Vysočina – vyhlášení soutěže o cenu hejtmana kraje Vysočina „Bezpečná nemocnice“.
 

 
 

 

 

První ročník celostátní soutěže byl vyhlášen v září 2008. Do prvního ročníku celostátní soutěže o cenu hejtmana kraje Vysočina „Bezpečná nemocnice“ se přihlásilo celkem 8 nemocnic se svými projekty.

Nejvyšší ocenění získal projekt Fakultní nemocnice Ostrava – téma projektu „Zvyšování bezpečnosti zdravotnického zařízení na základě systémového řízení rizik“.

 

Do druhého ročníku celostátní soutěže o cenu hejtmana kraje Vysočina „Bezpečná nemocnice“ bylo přihlášeno celkem 9 projektů.

Nejvyšší ocenění získal projekt Nemocnice Svitavy, a.s. – téma projektu „Bezpečí pacientů souvisí s bezpečím zdravotníků“.

 

Pro zvýšení prestiže a informovanosti o celostátní soutěži „Bezpečná nemocnice“ byla pro konání třetího ročníku soutěže uzavřena smlouva o spolupráci s dalšími smluvními partnery, kterými jsou Johnson & Johnson s.r.o. a Project HOPE – Česká republika o.p.s. ; od letošního roku potom i  Česká asociace sester.

 

Od loňského roku je možné přihlašovat projekty do dvou sekcí, a to technicko-provozní a ošetřovatelsko-medicínské.

Do loňského ročníku celostátní soutěže bylo přihlášeno celkem 16 projektů, z nichž hodnotící komise ocenila v každé sekci nejlepší projekt.

Nejvyšší ocenění v sekci 1 – technicko-provozní oblast byl oceněn projekt Všeobecné fakultní nemocnice v Praze – téma projektu „Elektronické sledování nežádoucích událostí“, v sekci 2 – ošetřovatelsko-medicínská oblast projekt Nemocnice Havlíčkův Brod, p. o.  – téma projektu „Bezpečnostní pás – prevence pádu pacienta“.

 

Celkovým vítězem soutěže byl vyhlášen projekt Nemocnice Havlíčkův Brod.

Vítězné projekty byly ohodnoceny cenou hejtmana kraje Vysočina, celkový vítěz byl dále oceněn i finanční cenou spolupracujícího partnera firmy Johnson & Johnson s.r.o. ve výši 100 tis. Kč určené na vzdělávání.

 

Bezpečné prostředí pro pacienty a personál zdravotnických zařízení je významné téma, které zasahuje do oblasti života všech obyvatel naší země. Všichni jsme si plně vědomi závažnosti této otázky a jednou z jejich priorit je zvýšení informovanosti o bezpečném prostředí v lůžkových zdravotnických zařízení a zároveň ocenění zdravotnického zařízení, které učinilo nejvíce pokroků ke zvýšení bezpečí.

 

Více informací:

Soňa Měrtlová, oddělení zdravotní správy, tel.: 564 602 457, e-mail: mertlova.s@kr-vysocina.cz

 

 

Odkazy

 
 
Zodpovídá: Bc. David Talpa
Vytvořeno / změněno: 26.5.2011 / 26.5.2011
Informace vyžadují kontrolu

Počet návštěv: 22905
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Další informace

 
 • Vysočina fandí kultuře
 • ZlatáJeřabina
 • Skutek roku
 • Muzeum4U
 • Fond Vysočiny
 • OPVK
 • Interreg
 • Zdravý kraj
 • CzechPoint
 • Vysočina - regionální produkt
 • ROP Jihovýchod
 • Čistá Vysočina
 

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek