Cesta: Titulní stránka > Mládež a sport


 

4. Česká Street Party v Bruselu

4. Česká Street Party v Bruselu
V pátek 25. června 2010 se již počtvrté v Bruselu konala Česká Street Party. Jedná se o tradiční prezentaci regionů, organizací a firem z České republiky, které zde mají svá zastoupení. Mezi stánky regionů ani letos nechyběla prezentace kraje Vysočina.
 

 
 

Street Party je největší akcí, kterou Česká republika v sídelním městě institucí EU pořádá. Akce i tentokrát přilákala několik tisíc lidí – převážně zaměstnanců unijních institucí, jejich rodinných příslušníků a obyvatel Bruselu. Za velkého ohlasu vystoupily v prostoru před Stálým zastoupením ČR při EU české hudební skupiny různých žánrů, které patří k velkým talentům domácí hudební scény. Šlo o kapely Tomáš Kočko Orchestr, Bek Ofis, NiceLand a Tleskač. Jako hlavní hvězdu přivítali nadšení diváci skupinu Support Lesbiens.

 

Vedle hudby se páteční odpoledne a večer nesly také v duchu oslav 10. výročí vzniku krajů České republiky. Mezi jednotlivými hudebními vystoupeními byl na hlavním pódiu krátce prezentován každý z krajů. Vysočinu představil náměstek hejtmana Ing. Vladimír Novotný, který všechny přítomné pozval k návštěvě stánku kraje Vysočina. Zde se mohli zájemci prostřednictvím propagačních materiálů blíže seznámit s turistickými lákadly a dalšími zajímavostmi kraje, řada návštěvníků pak vysoce hodnotila nabízenou pálenku.

 

Akce proběhla pod záštitou ministra zahraničí Jana Kohouta, zúčastnil se jí mimo jiné ministr pro evropské záležitosti Juraj Chmiel, několik hejtmanů a dalších krajských představitelů z České republiky. Úspěch již čtvrtého ročníku akce dokazuje, že se České republice podařilo najít originální způsob, jak na sebe v Bruselu v silné konkurenci upozornit.

 

 
 
Zodpovídá: Jan Nechvatal
Vytvořeno / změněno: 29.6.2010 / 29.6.2010

Počet návštěv: 34727
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek