Cesta: Titulní stránka > Odpady Vysočiny > Infomateriály ke stažení


 

28. 8. 2011 tisková zpráva - Zadarmo do ZOO za váš vysloužilý spotřebič

Dokument je uložen v archivu
 

 
 

Zadarmo do ZOO za váš vysloužilý spotřebič

 

Jihlava – Každý, kdo 28. srpna u vstupu do jihlavské ZOO odevzdá vysloužilý elektrospotřebič, má nárok na volnou vstupenku pro děti i pro dospělé! Akce S vysloužilci do ZOO, organizovaná Krajem Vysočina, jihlavskou ZOO a kolektivním systémem ELEKTROWIN, má za cíl upozornit na nezbytnost recyklace elektrozařízení.

 

Zároveň je tu pro každého připraven dárek. „Každý, kdo přinese nějaký elektrospotřebič, dostane dárek. Za malý malý a za velký velký,“ okomentovala Eliška Kubíková, ředitelka Zoologické zahrady Jihlava. Kromě toho se návštěvníci samozřejmě dozví, jak správně s vysloužilými spotřebiči nakládat. „Spolupráci s ELEKTROWINem jsme rádi přivítali, protože zoo je přirozeným místem, kde se mohou děti dozvědět, jakým způsobem chránit přírodu,“  dodává ředitelka.

 

„Akce S vysloužilci do ZOO se v minulosti setkala s velikým a pozitivním ohlasem, proto jsme se rozhodli v ní pokračovat,“ vysvětluje Taťána Pokorná, vedoucí zákaznického oddělení kolektivního systému ELEKTROWIN.  Cílem je upozornit veřejnost na škody, které vysloužilé spotřebiče mohou způsobit v případě, pokud nejsou odloženy k ekologické recyklaci.

 

 Podpora předcházení vzniku odpadů a třídění využitelných složek odpadů je nedílnou součástí připravovaného integrovaného systému nakládání s odpady v Kraji Vysočina,“ zdůraznil význam spolupráce Kraje Vysočina se společností ELEKTROWIN Zdeněk Ryšavý, radní kraje pro životní prostředí .

 

 Součástí projektu je i poskytování informací v podobě informativního stánku společnosti ELEKTROWIN, kde se zájemci budou moci dozvědět z čeho se skládají běžně používané elektrospotřebiče, jak probíhá jejich recyklace nebo jak si Češi v recyklaci stojí ve srovnání se zbytkem Evropy.

 

 ELEKTROWIN a.s., je největším kolektivním systémem zaměřeným na zpětný odběr vysloužilých elektrospotřebičů v České republice. Od svého založení v roce 2005 již zrecykloval více než 110 000 tun vyřazených elektrospotřebičů. Společnost zajišťuje sběr, zpracování, využití a odstranění elektrozařízení a elektroodpadu. Zaměřuje se na chladící zařízení, velké a malé elektrospotřebiče, elektrické a elektronické nástroje. Společnost je nezisková, jejími akcionáři jsou přední výrobci velkých a malých domácích spotřebičů.  Sběrnou síť tvoří téměř 1000 sběrných míst v  800 městech a obcích, 2600 provozoven posledních prodejců a mobilní svozy ve více než 4000 obcích.   

 

 

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • 28. 8. 2011 tisková zpráva - Zadarmo do ZOO za váš vysloužilý spotřebič
 

Zodpovídá: Ing. Pavla Bendová
Vytvořeno / změněno: 7.3.2012 / 7.3.2012 | Zveřejnit do: 3.12.2012
Informace vyžadují kontrolu

Počet návštěv: 14597
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek