Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina


 

25 let existence Přibyslavských slavností – mlékárenských dnů

Začaly jubilejní dvacáté páté Mlékárenské dny v Přibyslavi. Mezi vystavovateli, kteří o víkendu představí svou produkci, figuruje dvaadvacet firem a výrobců, kteří prezentují 60 mléčných výrobků z kravského, ovčího i kozího mléka. Program tradičně počítá jak s odbornou, tak laickou soutěží, do které se přihlásila dvacítka výrobců.
 

 
 

„Kraj Vysočina plánuje i do budoucna podporovat Přibyslavské slavnosti a regionální mlékárenské výrobky a všem zpracovatelům i zemědělským prvovýrobcům přeje příznivé tržní ceny a dobré podmínky ve vývozu. Mlékárenské dny v Přibyslavi již 25 let přispívají k dobré propagaci českého zemědělství a mlékárenského průmyslu u nejširší veřejnosti. Kraj Vysočina nechal zpracovat Zprávu o zemědělství v Kraji Vysočina, aby lépe mohl podpořit nejen produkci mléka a mléčných výrobků, ale i ochranu dojného skotu, který díky produkci chlévské mrvy a kejdy přispívá výrazným dílem ke zlepšování hospodaření s vodou v půdě,“ říká radní Kraje Vysočina pro oblast životního prostředí a zemědělství Zdeněk Chlád. Ten se v rámci doprovodného zahajovacího programu účastnil semináře Hygienické odvodnění v potravinářství a představení EHEDG CZ s prohlídkou místního výrobního závodu.

 

Mlékárenské dny v Přibyslavi jsou spojené s odbornými, kulturními (hudební vystoupení a prohlídky památek), sportovními i společenskými aktivitami a během sobotního dne 10. 9. 2016 se široká veřejnost může seznámit v rámci prezentace mlékárenských firem a farem s jejich výrobky a zakoupit si je za příznivou cenu. Letos navíc organizátoři připravili v místním  kulturním domě opakovanou výstavu sýrových etiket, kterou vlastní Ladislav Likler. Jeho sbírka je největší svého druhu v republice.

  • Eva Horná, obor životního prostředí a zemědělství
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    e-mail: horna.e@kr-vysocina.cz

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • 25 let existence Přibyslavských slavností – mlékárenských dnů
 

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 9.9.2016 / 9.9.2016

Počet návštěv: 2501
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek