Cesta: Titulní stránka


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

20. 9. 2012 tisková zpráva - Náměšť nad Oslavou hostí odborníky na bioodpady

 

 
 

Náměšť nad Oslavou hostí odborníky na bioodpady

 

Příklady dobré praxe, návrhy systémů snížení produkce a zpracování bioodpadu v návaznosti na místní podmínky, prevence vzniku biologicky rozložitelných odpadů, to jsou jen některá ze široké nabídky témat, která v těchto dnech diskutují odborníci z Česka na konferenci Biologicky rozložitelné odpady, která se koná už po osmé v Náměšti nad Oslavou. Pozvání na konferenci přijal i hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek, který se dnes zúčastnil odborných přednášek a následné diskuse o udržitelném nakládání s bioodpady.

 Včera byla pro účastníky konference připravena exkurze s prohlídkou dvou kompostáren a bioplynové stanice na Benešovsku zpracovávajících bioodpad. Dnes se konají odborné přednášky postihující problematiku české i evropské legislativy, možností financovat systémy nakládání s bioodpady z tuzemských i evropských zdrojů nebo také aktuální problémy při nakládání s bioodpadem i současný stav zpracovávání biologických odpadů. Zítřejší program je zaměřen na efektivní systémy nakládání s bioodpady na příkladech konkrétních měst a zařízení.

 „Problematiku biologicky rozložitelných odpadů vnímáme jako velkou výzvu, protože Kraj Vysočina resp. Česká republika zatím výrazně zaostávají v třídění a zpracování bioodpadu za Západní Evropou. V rámci Integrovaného systému nakládání s odpady v Kraji Vysočina představují bioodpady důležitou oblast, které se budeme systematicky věnovat. Naším cílem je výrazně snížit procento biologického materiálu ukládaného na skládkách komunálního odpadu,“ řekl Zdeněk Ryšavý, krajský radní pro oblast životního prostředí, a doplnil, že Kraj Vysočina podporuje třídění bioodpadů už od roku 2005, kdy byl poprvé vyhlášen grantový program Bioodpady. Tento program je zaměřen na pořízení kompostérů nebo nádob na bioodpady včetně místní informační kampaně k problematice bioodpadů. V roce 2011 byla mezi žadatele rozdělena dotace ve výši 300 tisíc korun, letos získalo 16 žadatelů 306 tisíc korun.

 Organizátorem konference Biologicky rozložitelné odpady je náměšťská Zemědělská a ekologická regionální agentura - ZERA, která se dlouhodobě zabývá poradenskou, vzdělávací, výzkumnou a koordinační činností v rámci trvale udržitelného rozvoje venkova a využití krajiny zemědělstvím.

 
 
Zodpovídá: Ing. Pavla Bendová
Vytvořeno / změněno: 3.12.2012 / 3.12.2012
Informace vyžadují kontrolu

Počet návštěv: 28567
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Další informace

 
 • Vysočina fandí kultuře
 • ZlatáJeřabina
 • Skutek roku
 • Muzeum4U
 • Fond Vysočiny
 • OPVK
 • Interreg
 • Zdravý kraj
 • CzechPoint
 • Vysočina - regionální produkt
 • ROP Jihovýchod
 • Čistá Vysočina
 

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek