Cesta: Titulní stránka > Jiří Běhounek - hejtman Kraje Vysočina


 

20. 1. 2015

Rozšiřující se možnosti rekreačního sportu lákají na Vysočinu
 

 
 

Znovu jsem si uvědomil, jak je naše Vysočina krásná a jaké možnosti pro život skýtá, i když v ní chybí veliká města kypící stálým ruchem. Anebo možná právě proto. Příjemná příroda, malebné památky a hlavně aktivity lidí, co se znají a vycházejí spolu – to jsou výhody Vysočiny. Koncem minulého týdne jsem se o tom mohl znovu přesvědčit společně s návštěvníky tradičního mezinárodního veletrhu cestovního ruchu Regiontour v Brně. Letos jsme při prezentaci našeho kraje kladli důraz především na to, co všechno mohou u nás naši občané i návštěvníci zažít.

 

Na obsahu prezentace jsme spolupracovali s partnery – celkem s 16 městy a dalšími 13 organizacemi majícími zásadní podíl na pestrosti turistické nabídky v našem regionu. Stánek Kraje Vysočina představoval imaginární území plné zachovalé a krásné přírody, jinak také park uprostřed pavilonu. Celkem bylo připraveno devět zastávkových míst – kromě jiného s nabídkou regionálních výrobků, prezentacemi pivovarů, pozdržet se mohli návštěvníci u nabídky letních aktivit, u aktivit pro rodiny s dětmi i pro seniory. Podle reakcí, které jsem na veletrhu zaznamenal, patřila naše expozice mezi ty nejúspěšnější, ocenila ji při své návštěvě i ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová.

 

Ostatně po celý rok se na všech úrovních snažíme, aby náš kraj byl přitažlivý nabídkou možných aktivit, schopnou organizací, ale také pohostinností. V létě je u nás atraktivní prostředí pro cykloturistiku, jejíž konkrétní možnosti se zvyšují díky rostoucí síti cyklotras a cyklostezek. Ty se stále rozšiřují, jejich rozvoj letos Kraj Vysočina poprvé podpoří i formou grantů Fondu Vysočiny. Mezi přitažlivé a oblíbené zimní pohybové vyžití patří logicky lyžování. Historicky jsme oblíbeným regionem především pro běžecké lyžování. Mírně zvlněná krajina, atraktivní prostředí a také upravené trasy patří u milovníků bílé stopy k největším lákadlům. Už druhým rokem přispívá Kraj Vysočina na údržbu lyžařských běžeckých tras, jejich značení nebo na realizaci opatření pro dostatečný bezpečnostní a technický standard trasy. Síť upravovaných běžeckých tras podpořených z Fondu Vysočiny lze nyní vyhledat na webových stránkách Kraje Vysočina.

 

V této zimní sezóně příjemci podpory v případě příznivých sněhových podmínek upraví celkem přes 640 km lyžařských běžeckých tras zejména na Žďársku, Novoměstsku a v okolí Bystřice nad Pernštejnem. Další bílé stopy máme k dispozici v okolí Havlíčkova Brodu, Jihlavy nebo Telče. Do budoucna plánujeme, že bychom ve spolupráci s upravovateli tras online propojili jejich GPS s webovou aplikací, to znamená, že v aktuálním čase by uživatel zjistil, zda je daná trasa projetá a připravená.

 

Postupně na Vysočině a konkrétně na Jihlavsku přibývá díky městům a dalším provozovatelům i použitelných sjezdovek, což bylo dříve jen výjimkou. Dnes jsou při jen trochu přijatelném počasí hojně využívané sjezdovky s kvalitními vleky a zasněžováním. Oblíbená místa jako je Šacberk, Luka nad Jihlavou, Křemešník, Čeřínek nebo i menší Mrákotín mají své stálé příznivce.

 

Doufám, že ve zbytku sezóny bude příroda k lyžařům vstřícnější než v první polovině zimy. A také, že v dalších obdobích roku budou naši občané využívat i všech dalších nabídek, jež mají k dispozici, pro svůj bohatý a spokojený život. Podmínkou je součinnost všech zainteresovaných, vše se musí odpracovat. Jsem přesvědčen, že lidé na Vysočině si to uvědomují a můžeme s nimi počítat.

 

 

Jiří Běhounek

hejtman Kraje Vysočina

 
 
Zodpovídá: Renata Krupičková, DiS.
Vytvořeno / změněno: 2.2.2015 / 2.2.2015

Počet návštěv: 10820
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek