Cesta: Titulní stránka > Jiří Běhounek - hejtman Kraje Vysočina


 

16. 12. 2014

Dávejme světu víc, než nám bere
 

 
 

Končící kalendářní rok je vždy příležitostí k hodnocení toho uplynulého, ale především se díváme dopředu. Takovým vytýčením a zvýrazněním stávajících i perspektivních úkolů bylo „veřejné fórum“, které se na půdě našeho úřadu už potřetí uskutečnilo v letošním listopadu. Občané, zástupci organizací, zájmových sdružení, podnikatelů a veřejné správy se sešli na půdě krajského úřadu k diskusi o problémech kraje. Více než 130 účastníků fóra definovalo u tematických stolů 22 problémů v 11 oblastech, ze kterých bylo vybráno 10 s největším počtem hlasů. S takto získanými informacemi dále pracují odbory krajského úřadu a snaží se najít řešení. Zároveň je tato zpětná vazba veřejnosti jedním z podkladů při aktualizaci Programu rozvoje Kraje Vysočina.

 

Z problematických oblastí bych rád zdůraznil podporu intenzívního, udržitelného a moderního zemědělství v Kraji Vysočina nebo stálé průběžné řešení neuspokojivého stavu silniční infrastruktury. Jsme krajem s početnými malými obcemi, proto se budeme snažit ovlivňovat zachování a dostupnost služeb na venkově. Ve spolupráci s obcemi se daří přes velké tlaky prosazovat zachování venkovských pošt a škol. Obtížnější je a bude otázka dostupnosti zdravotnické a sociální péče v menších sídlech. Už několik let podnikáme dílčí kroky v podpoře technických i řemeslných oborů, což je nutné v zájmu udržení výrobní základny v regionu. Stále aktuální bude vzdělávání dospělých, rekvalifikace pracovních sil. Těch závažných úkolů je mnohem více a chceme o nich i nadále pravidelně diskutovat se všemi zainteresovanými a vycházet při vytyčování priorit v naší práci z jejich názorů a potřeb.

 

Rok 2014 nebyl lehký vnitropoliticky ani ve světovém měřítku. Takřka v přímém přenosu vidíme prakticky denně z celého světa přírodní katastrofy i kruté válečné konflikty, statisíce lidí jsou v pohybu, bez přístřeší, bez základních jistot. V našem parlamentu vedeme často žabomyší války, hrajeme si se slovíčky a formulacemi místo řešení toho důležitého. Dílčí bolestné události se nevyhnuly ani našemu regionu. Přes všechno zlé ale byla Vysočina i v tomto roce oázou stability a většinou plodné spolupráce na všech úrovních.

 

Naštěstí se náš život neodehrává mezi skutečnými ani vymyšlenými krvavými zápletkami, jež se na nás hrnou z televizních obrazovek, ale v realitě našich pracovišť, měst a domovů. Chtěl bych vám poděkovat za vše vykonané ve prospěch naší společnosti a popřát krásné prožití nejhezčích svátků v roce. Vánoce jsou příležitostí k tomu, abychom mysleli na příjemné věci. A možná víc než kdy jindy také na ostatní. Krásnou příležitost nám k tomu dává Hitrádio Vysočina, které i v letošním roce rozmístilo po Vysočině tzv. Stromy splněných přání – vánoční stromy s kartičkami, prostřednictvím kterých nám děti z dětských domovů sdělují, jaký by si přáli dostat vánoční dárek. Každý z nás má možnost do 17. prosince udělat dětem radost a zpříjemnit jim Štědrý den… a zároveň tím vlastně udělat radost i sobě. Přeji vám, abyste správné věci dělali vždy ze správných důvodů. Užijte si konec roku dle svého přání a vychutnejte si přátelskou pohodu se všemi svými blízkými.

 

 

Jiří Běhounek

hejtman Kraje Vysočina

 
 
Zodpovídá: Renata Krupičková, DiS.
Vytvořeno / změněno: 2.2.2015 / 2.2.2015

Počet návštěv: 11366
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek