Cesta: Titulní stránka > Cykloportál Kraje Vysočina


 

14.7.2018 cyklojízda Tour de aleje

logo_TourDeAleje
Pohodová cyklojízda na podporu ochrany stromů a alejí v krajině. Doprovodný vzdělávací program, soutěže, dílny. Trasy různé délky (3,5-30km) - start 11:00 Přibyslav (sportovní hala) - cíl dle zvolené trasy Žižkova mohyla / Havlíčkova Borová / Rybník Řeka.
 

 
 

Letni benefiční cyklojízda a závod Tour de aleje jsou skvělou příležitostí se v prázdninovém tempu a dobré společnosti projet krásnou krajinou Vysočiny, užít si kouzlo památných alejí, setkat se s odborníky, pamětníky a dalšími cyklisty a startovným podpořit budoucnost alejí a stromořadí v naší krajině.

 

Trasa měřeného závodu vede 30 km silnicemi 2. a 3. třídy a cyklotrasou K.H. Borovského přes památnou alej Žižkovo pole, březovou alej v Sobíňově a starobylou lipovou alej Staré Ransko. Cyklojízda pak v oddychovém tempu 20,5km projede další aleje a na trase s výkladem představí své aktivity Arnika, AutoMat, v Havlíčkově Borové MAS Havlíčkův kraj nebo ČSOP. Jak vznikl útvar Ranská jezírka přiblíží správa CHKO Žďárské vrchy a jak se pečuje o památnou alej ukáží ostřílení arboristé ze Společnost pro krajinářskou a zahradní tvorbu a Mimolesní.

V cíli u rybníka Řeka pak budou moci malí i velcí účastníci strávit příjemné odpoledne s poznávacími soutěžemi, divadlem, kvízy a třeba i šplháním do stromů s ukázkou práce arboristů nebo zkoumáním přírody pod mikroskopem. Program připravují neziskové organizace Arnika, Zelený dům Chrudim, Hnutí Brontosaurus, AutoMat, Zvonečník, arboristé ze SZKT, projekt Lípy republiky a další.

Výstava Arniky Chraňme aleje! bude v areálu ke zhlédnutí až do konce července.

 

Akce se koná pod záštitou starosty města Přibyslav Martina Kamaráda a našich patronů. Cyklotrialista Marek Pochtiol  pro cyklisty připravuje speciální exhibici a s cyklojízdou vyrazí i naše druhá patronka Hana Veronika Konvalinková ze Strany Zelených Vysočina 

 

Všichni cyklisté se budou moci posílit energetickými tyčinkami a nápoji od firmy EMCO a Catus, bylinkovými sirupy Kitl a případné namoženiny rozehnat gelem pro sportovce s Arnikou od firmy Alpa a plánovat další výlety s mapkami od organizace Tým silniční bezpečnosti. Děti ocení drobnosti na kolo a pudinky Amylon. Výherci závodu a dalších kategorií se mohou těšit na cyklodoplňky a vybavení od firmy J+P Sport, pásek z recyklovaných cykloduší Boio, pivní balíčky minipivovarů Rychtář a Revolta. Hlavními sponzory jsou lokální firmy Apoly s.r.o a Envirex.

 

Kompletní informace a registrace na webu http://aleje.org/tour-de-aleje


 

Odkazy

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • 14.7.2018 cyklojízda Tour de aleje
 

Zodpovídá: Ing. Petr Stejskal
Vytvořeno / změněno: 10.7.2018 / 10.7.2018

Počet návštěv: 735
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 8.00–17.00, úterý: 8.00–13.00, středa: 8.00–17.00, čtvrtek: 8.00–13.00, pátek: 8.00–13.00, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek