Cesta: Titulní stránka > Cykloportál Kraje Vysočina

14.7.2018 cyklojízda Tour de aleje

logo_TourDeAleje
Pohodová cyklojízda na podporu ochrany stromů a alejí v krajině. Doprovodný vzdělávací program, soutěže, dílny. Trasy různé délky (3,5-30km) - start 11:00 Přibyslav (sportovní hala) - cíl dle zvolené trasy Žižkova mohyla / Havlíčkova Borová / Rybník Řeka.

Letni benefiční cyklojízda a závod Tour de aleje jsou skvělou příležitostí se v prázdninovém tempu a dobré společnosti projet krásnou krajinou Vysočiny, užít si kouzlo památných alejí, setkat se s odborníky, pamětníky a dalšími cyklisty a startovným podpořit budoucnost alejí a stromořadí v naší krajině.

Trasa měřeného závodu vede 30 km silnicemi 2. a 3. třídy a cyklotrasou K.H. Borovského přes památnou alej Žižkovo pole, březovou alej v Sobíňově a starobylou lipovou alej Staré Ransko. Cyklojízda pak v oddychovém tempu 20,5km projede další aleje a na trase s výkladem představí své aktivity Arnika, AutoMat, v Havlíčkově Borové MAS Havlíčkův kraj nebo ČSOP. Jak vznikl útvar Ranská jezírka přiblíží správa CHKO Žďárské vrchy a jak se pečuje o památnou alej ukáží ostřílení arboristé ze Společnost pro krajinářskou a zahradní tvorbu a Mimolesní.

V cíli u rybníka Řeka pak budou moci malí i velcí účastníci strávit příjemné odpoledne s poznávacími soutěžemi, divadlem, kvízy a třeba i šplháním do stromů s ukázkou práce arboristů nebo zkoumáním přírody pod mikroskopem. Program připravují neziskové organizace Arnika, Zelený dům Chrudim, Hnutí Brontosaurus, AutoMat, Zvonečník, arboristé ze SZKT, projekt Lípy republiky a další.

Výstava Arniky Chraňme aleje! bude v areálu ke zhlédnutí až do konce července.

Akce se koná pod záštitou starosty města Přibyslav Martina Kamaráda a našich patronů. Cyklotrialista Marek Pochtiol  pro cyklisty připravuje speciální exhibici a s cyklojízdou vyrazí i naše druhá patronka Hana Veronika Konvalinková ze Strany Zelených Vysočina

Všichni cyklisté se budou moci posílit energetickými tyčinkami a nápoji od firmy EMCO a Catus, bylinkovými sirupy Kitl a případné namoženiny rozehnat gelem pro sportovce s Arnikou od firmy Alpa a plánovat další výlety s mapkami od organizace Tým silniční bezpečnosti. Děti ocení drobnosti na kolo a pudinky Amylon. Výherci závodu a dalších kategorií se mohou těšit na cyklodoplňky a vybavení od firmy J+P Sport, pásek z recyklovaných cykloduší Boio, pivní balíčky minipivovarů Rychtář a Revolta. Hlavními sponzory jsou lokální firmy Apoly s.r.o a Envirex.

Kompletní informace a registrace na webu http://aleje.org/tour-de-aleje

• 14.7.2018 cyklojízda Tour de aleje

Zodpovídá: Ing. Petr Stejskal