Cesta: Titulní stránka


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

14.7.2018 cyklojízda Tour de aleje

logo_TourDeAleje
Pohodová cyklojízda na podporu ochrany stromů a alejí v krajině. Doprovodný vzdělávací program, soutěže, dílny. Trasy různé délky (3,5-30km) - start 11:00 Přibyslav (sportovní hala) - cíl dle zvolené trasy Žižkova mohyla / Havlíčkova Borová / Rybník Řeka.
 

 
 

Letni benefiční cyklojízda a závod Tour de aleje jsou skvělou příležitostí se v prázdninovém tempu a dobré společnosti projet krásnou krajinou Vysočiny, užít si kouzlo památných alejí, setkat se s odborníky, pamětníky a dalšími cyklisty a startovným podpořit budoucnost alejí a stromořadí v naší krajině.

 

Trasa měřeného závodu vede 30 km silnicemi 2. a 3. třídy a cyklotrasou K.H. Borovského přes památnou alej Žižkovo pole, březovou alej v Sobíňově a starobylou lipovou alej Staré Ransko. Cyklojízda pak v oddychovém tempu 20,5km projede další aleje a na trase s výkladem představí své aktivity Arnika, AutoMat, v Havlíčkově Borové MAS Havlíčkův kraj nebo ČSOP. Jak vznikl útvar Ranská jezírka přiblíží správa CHKO Žďárské vrchy a jak se pečuje o památnou alej ukáží ostřílení arboristé ze Společnost pro krajinářskou a zahradní tvorbu a Mimolesní.

V cíli u rybníka Řeka pak budou moci malí i velcí účastníci strávit příjemné odpoledne s poznávacími soutěžemi, divadlem, kvízy a třeba i šplháním do stromů s ukázkou práce arboristů nebo zkoumáním přírody pod mikroskopem. Program připravují neziskové organizace Arnika, Zelený dům Chrudim, Hnutí Brontosaurus, AutoMat, Zvonečník, arboristé ze SZKT, projekt Lípy republiky a další.

Výstava Arniky Chraňme aleje! bude v areálu ke zhlédnutí až do konce července.

 

Akce se koná pod záštitou starosty města Přibyslav Martina Kamaráda a našich patronů. Cyklotrialista Marek Pochtiol  pro cyklisty připravuje speciální exhibici a s cyklojízdou vyrazí i naše druhá patronka Hana Veronika Konvalinková ze Strany Zelených Vysočina 

 

Všichni cyklisté se budou moci posílit energetickými tyčinkami a nápoji od firmy EMCO a Catus, bylinkovými sirupy Kitl a případné namoženiny rozehnat gelem pro sportovce s Arnikou od firmy Alpa a plánovat další výlety s mapkami od organizace Tým silniční bezpečnosti. Děti ocení drobnosti na kolo a pudinky Amylon. Výherci závodu a dalších kategorií se mohou těšit na cyklodoplňky a vybavení od firmy J+P Sport, pásek z recyklovaných cykloduší Boio, pivní balíčky minipivovarů Rychtář a Revolta. Hlavními sponzory jsou lokální firmy Apoly s.r.o a Envirex.

 

Kompletní informace a registrace na webu http://aleje.org/tour-de-aleje


 

Odkazy

 
 
Zodpovídá: Ing. Petr Stejskal
Vytvořeno / změněno: 10.7.2018 / 10.7.2018

Počet návštěv: 2391
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Další informace

 
 • Vysočina fandí kultuře
 • Zlatá jeřabina
 • Skutek roku
 • Muzeum4U
 • Fond Vysočiny
 • OPVK
 • Interreg
 • Zdravý kraj
 • CzechPoint
 • Vysočina - regionální produkt
 • ROP Jihovýchod
 • Čistá Vysočina
 

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies