Cesta: Titulní stránka


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

10. ročník konference Správní řád v praxi krajských úřadů v sídle Kraje Vysočina

Konference správní řád
Na první den konference s názvem Správní řád v praxi krajských úřadů do sídla Kraje Vysočina v Jihlavě se dnes sjelo na 150 právních expertů z celé České republiky, aby si vyslechli nejnovější informace od významných představitelů všech složek veřejné moci v Česku. Účastníky dvoudenního workshopu, který pořádá Kraj Vysočina ve spolupráci s Právnickou fakultou Masarykovy univerzity, přivítal hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek, který také nad akcí převzal záštitu.
 

 
 

V úvodu vystoupil ředitel Krajského úřadu Kraje Vysočina Zdeněk Kadlec, který upozornil na stále větší zájem i kvalitu prezentujících a jejich příspěvků. „Konference je pro správní praxi přínosem, reflektuje, a neskromně si myslím, že i trochu ovlivňuje praktický výkon státní správy,“ komentoval ředitel krajského úřadu Zdeněk Kadlec, který se následně veřejně zamýšlel nad aktuální situací a poukázal na stále patrnější tendenci k rozhodování na základě psaného práva, zatímco přirozené právo podle něj ustupuje do pozadí.

 

Kromě samostatného správního řádu jako kodexu činnosti veřejné správy, který i se svými procesními úpravami někdy jen s obtížemi nachází své místo v praxi, se konference tematicky zaměřovala i na transparentnost veřejné správy s důrazem na její uplatnění v podmínkách územní samosprávy. Program konference se dělil do tří obsahových a časových bloků, v rámci kterých vystoupili experti z akademické sféry, správní justice nebo legislativy. Následovala odborná rozprava s důrazem na diskuzi účastníků a vzájemnou výměnu zkušeností s dosavadní aplikací zákonů především na úrovni krajských úřadů.

 

V rámci večerního programu vystoupí ještě ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřina Valachová, která si připravila přednášku na téma Kraje, krajské úřady a české školství v roce 2016.

 

Druhý den konference budou účastníci diskutovat v tematicky vymezených pracovních skupinách o konkrétních problémech aplikace nového správního řádu na jednotlivých úsecích veřejné správy.

 

Konference Správní řád v praxi krajských úřadů se za hlavní organizace Kraje Vysočina koná pravidelně od roku 2007.

 

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
 • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
 • 10. ročník konference Správní řád v praxi krajských úřadů v sídle Kraje Vysočina
 

Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 17.3.2016 / 17.3.2016

Počet návštěv: 2101
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Další informace

 
 • Vysočina fandí kultuře
 • ZlatáJeřabina
 • Skutek roku
 • Muzeum4U
 • Fond Vysočiny
 • OPVK
 • Interreg
 • Zdravý kraj
 • Czech POINT
 • Vysočina - regionální produkt
 • ROP Jihovýchod
 • Vysočina šetří energii
 

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 8.00–17.00, úterý: 8.00–13.00, středa: 8.00–17.00, čtvrtek: 8.00–13.00, pátek: 8.00–13.00, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek