Další informace

 
 

Doporučujeme

Naše bannery a ikonky pro vaše stránky:
  • Odkaz na zřizovatele
  • Fond Vysočiny
 
 
 
 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro příspěvkové organizace > Právní předpisy kraje


 

10. – 14. května 2010: Týden lesů

ilustrační foto
Na řadě míst v republice se v tomto týdnu stejně jako v loňském roce konají akce v rámci Týdne lesů. Cílem je zviditelnění lesnictví a zvýšení obecného povědomí o jeho významu pro společnost. Týden lesů je příležitostí pro nejširší veřejnost navštívit les společně s lesníky a porozumět lépe trvale udržitelnému lesnímu hospodaření.
 

 
 

„Vyhlášený Týden lesů je jednou z příležitostí přiblížit veřejnosti lesní hospodářství, poukázat na jeho význam pro společnost a uvědomit si, že díky péči vlastníků lesa a odborných lesních hospodářů může veřejnost les s jeho prostředím vnímat tak pozitivně“, uvedl Josef Matějek, radní kraje Vysočina pro oblast zemědělství a lesní a vodní hospodářství.

 

Lesy sehrávají v krajině důležitou roli. Jsou stabilizujícím prvkem krajiny, místem pro rekreaci, producentem kyslíku. Lesy jsou zdrojem obnovitelné suroviny – dřeva, které je společností využíváno v mnoha oblastech. V rámci doprovodných akcí pořádal i Krajský úřad kraje Vysočina seminář pro vlastníky lesů, odborné lesní hospodáře, ale i veřejnost právě s lesnickou tématikou. Zúčastněným byly v rámci tohoto semináře prezentovány aktuální informace vztahující se k lesnímu hospodářství.

Týden lesů, tak jako v minulosti, je i v letošním roce v sídle kraje Vysočina, doprovázen výstavou akcentující lesy. Návštěvníci se tak mohou dozvědět, že rok 2011 byl OSN vyhlášen jako Mezinárodní rok lesů, připomenout si, že rok 2010 je Mezinárodním rokem biodiverzity, získat základní informace o lesích kraje Vysočina či nahlédnout pod pokličku lesní pedagogiky.

 

  • tisk@kr-vysocina.cz
 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • 10. – 14. května 2010: Týden lesů
 

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 13.5.2010 / 13.5.2010

Počet návštěv: 12976
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek