Kraj Vysočina - logo

Zdravotnický portál Kraje Vysočina


 
 
 
 
 

Cesta: Titulní stránka > Zdravotnický portál Kraje Vysočina


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Úvod

 

Hejtman

Odbor zdravotnictví ve spolupráci s odborem informatiky a jednotlivými zdravotnickými organizacemi zřizovanými Krajem Vysočina realizuje již několik let řadu aktivit, které využívají nejmodernější informační technologie v oblasti zdravotnictví. Tyto webové stránky, jež jsou aktualizovány podle nových zdravotnických zákonů, jsou jednou z konkrétních ukázek tohoto efektivního využití možností tzv. eHealth.  Všichni zaměstnanci krajského úřadu i našich nemocnic Vám budou vycházet vstříc i prostřednictvím těchto stránek.

 

MUDr. Jiří Běhounek

hejtman Kraje Vysočina

 

Na stránce dále najdete


 

Vybíráme

 • Jihlavská nemocnice zprovozní parkovací systém (16.4.2014)
  Jihlavská nemocnice zprovozní parkovací systém

  Po Velikonocích začnou na stáních v okolí jihlavské nemocnice změny. Pacienti by již neměli mít problém v areálu zaparkovat, díky parkovacímu systému by totiž stání neměla být obsazena lidmi, kteří pracují v okolí. První omezení začne v úterý 22. dubna.

   
 • Nemocnici Třebíč vede Eva Tomášová (1.4.2014)
  Nemocnici Třebíč vede Eva Tomášová

  Novou ředitelkou Nemocnice Třebíč, příspěvkové organizace je od 1. dubna 2014 Eva Tomášová. Ve funkci střídá Jana Ference, který vedl nemocnici v režimu krizového managera od května loňského roku. Novou ředitelku uvedl do funkce v den jejího nástupu hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.

   
 • Blíží se Den prevence v třebíčské nemocnici (19.3.2014)
  Blíží se Den prevence v třebíčské nemocnici

  Nemocnice Třebíč, p.o. připravila na úterý 25. 3. 2014 akci s názvem Den prevence pro podporu Vašeho zdraví. V areálu nemocnice je od 12 do 17 hodin připraven zajímavý program pro širokou veřejnost zahrnující vyšetření a konzultace v jednotlivých ambulancích nemocnice, odborné přednášky, doprovodné akce a zkrátka nepřijdou ani děti, které se mimo jiné mohou těšit na divadelní představení. Více informací obdrží návštěvníci na recepci nemocnice.

   
 • Třebíčskou nemocnici povede nová ředitelka (28.1.2014)
  Třebíčskou nemocnici povede nová ředitelka

  Rada Kraje Vysočina dnes rozhodla o jmenování Evy Tomášové ředitelkou Nemocnice Třebíč, příspěvková organizace. Do nové funkce byla jmenována s účinností od 1. dubna 2014 na dobu neurčitou. Na základě výběrového řízení ji do funkce doporučila také třináctičlenná výběrové komise. Eva Tomášová dosud působila na pozici vedoucí oddělení zdravotní péče Krajského úřadu Kraje Vysočina.

   
 • Bezpečná nemocnice: Uspěly Masarykův onkologický ústav a Ústřední vojenská nemocnice (24.1.2014)
  Bezpečná nemocnice

  Absolutním vítězem šestého ročníku celostátní odborné soutěže vyhlášené Krajem Vysočina a partnery s názvem „Bezpečná nemocnice“ se stal brněnský Masarykův onkologický ústav s Projektem HALÓ. Odborné onkologické pracoviště kralovalo soutěžní oblasti ošetřovatelsko-medicínské. Nejvýše hodnoceným projektem v sekci technicko – provozní oblast je Zajištění bezpečného prostředí na oddělení akutní psychiatrické péče aplikovaný v Ústřední vojenské nemocnici – Vojenské fakultní nemocnici Praha. Ceny zástupcům zdravotnických zařízení předal 23. ledna 2014 v Horáckém divadle Jihlava hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek a ministr zdravotnictví v demisi Martin Holcát. Soutěž Bezpečná nemocnice má upozornit odbornou veřejnost na projekty i na projektové záměry v nemocničních zařízeních, které zvyšují bezpečnost zdravotní péče.

   
 • Rada kraje vyhlásila výběrové řízení na místo ředitele/ky Nemocnice Třebíč (17.12.2013)
  Nemocnice Třebíč

  Rada Kraje Vysočina, jako zástupce zřizovatele, dnes vyhlásila výběrové řízení na obsazení vedoucího pracovního místa ředitele/ředitelky Nemocnice Třebíč. Kraj bude nového ředitele vybírat začátkem příštího roku s tím, že stávající krizový manager Ing. Jan Ferenc povede organizaci nejpozději do května příštího roku.

   
 • Světová zdravotnická organizace ocenila aktivity ortopedického oddělení Nemocnice Pelhřimov (17.12.2013)
  Nemocnice Pelhřimov

  Nemocnice Pelhřimov získala zlaté ocenění Světové zdravotnické organizace v projektu Nemocnice podporující zdraví. Uspěla s aktivitou ortopedického oddělení, které nabídlo a realizovalo postupy a zásady zdravého způsobu života nejen pacientům, ale i jejich příbuzným, zdravotnickému personálu a řešilo související vztahy v rámci prostředí, ve kterém nemocnice funguje. Podle informací ředitele Nemocnice Pelhřimov Jana Mlčáka bylo stěžejním tématem kouření, dále stravování a pohybová aktivita.

   
 • Jihlavská nemocnice dostala ocenění za podporu zdravého životního stylu (17.12.2013)
  Nemocnice Jihlava

  Nutriční terapeutky nebo poradna pro odvykání kouření. To jsou služby pro pacienty, kteří podporují nebo vyhledávají zdravý životní styl. Nemocnice Jihlava si díky nim vysloužila od Světové zdravotnické organizace stříbrný titul. Oceněný projekt probíhal na plicním oddělení, kde byli aktéry i sami pacienti. Získat titul byl běh na dlouhou trať, na oddělení oslovili za poslední dva roky čtyři stovky pacientů formou ankety. Lidé odpovídali na otázky týkající se zdravého životního stylu - tedy kouření, pohybové aktivity a konzumace alkoholu.

   
 • Vzdělávání pro začínající lékaře krajských nemocnic (14.10.2013)
  největší český výrobce lékařských nástrojů a implantátů je z Kraje Vysočina

  Kraj Vysočina pod záštitou hejtmana Jiřího Běhounka spolu se společností MEDIN připravil pilotní vzdělávací akci určenou pro mladé lékaře krajských nemocnic. Seminář traumatologie s názvem Osteosyntéza v praxi se uskutečnil v pátek 11. října 2013 právě ve vzdělávacím středisku novoměstského výrobce lékařských nástrojů a implantátů. Účastnilo se ho 16 lékařů z nemocnic zřizovaných Krajem Vysočina, kteří v převážné většině před nedávnem dokončili lékařské fakulty.

   
 • Nové zázemí pro záchranáře v Moravských Budějovicích (2.10.2013)
  Nové zázemí pro záchranáře v Moravských Budějovicích

  Zdravotnická záchranná služba Kraje Vysočina změní adresu své výjezdové základny v Moravských Budějovicích. Z nevyhovujících prostor polikliniky se tříčlenná posádka rychlé lékařské pomoci přesune na okraj města. Díky odpovídajícímu zázemí pro zdravotníky, zásahovou techniku a umístění objektu v blízkosti obchvatu města se pomoc k pacientům dostane ještě rychleji.

   
 

» všechny vybrané dokumenty «


 

Poslední dokumenty

 

všechny dokumenty

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 8.00–17.00, úterý: 8.00–13.00, středa: 8.00–17.00, čtvrtek: 8.00–13.00, pátek: 8.00–13.00, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Validní kód