Kraj Vysočina - logo

Zdravotnický portál Kraje Vysočina


 
 
 
 
 

Cesta: Titulní stránka > Zdravotnický portál Kraje Vysočina


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Úvod

 

Hejtman

Odbor zdravotnictví ve spolupráci s odborem informatiky a jednotlivými zdravotnickými organizacemi zřizovanými Krajem Vysočina realizuje již několik let řadu aktivit, které využívají nejmodernější informační technologie v oblasti zdravotnictví. Tyto webové stránky, jež jsou aktualizovány podle nových zdravotnických zákonů, jsou jednou z konkrétních ukázek tohoto efektivního využití možností tzv. eHealth.  Všichni zaměstnanci krajského úřadu i našich nemocnic Vám budou vycházet vstříc i prostřednictvím těchto stránek.

 

MUDr. Jiří Běhounek

hejtman Kraje Vysočina

 

Na stránce dále najdete


 

Vybíráme

 • Kraj Vysočina dále zjednodušuje objednávání pacientů do krajských nemocnic (12.1.2015)
  Kraj Vysočina dále zjednodušuje objednávání pacientů do krajských nemocnic

  Kraj Vysočina a Capitol Development s.r.o. oznamují, že v rámci zkvalitnění služeb pro pacienty zdravotnických zařízení na Vysočině proběhla technická integrace systémů MAX a eAmbulance. Objednávkový systém MAX je určený pro zprostředkování komunikace mezi pacienty a praktickým lékařem a mezi lékaři navzájem a v kraji jej k dnešnímu dni využívá více než 120 lékařů, eAmbulance je pak objednávkový systém pro pacienty ambulancí krajských nemocnic s více než 30 000 uživateli.

   
 • Kraj Vysočina vyhlásil sedmý ročník soutěže Bezpečná nemocnice (24.6.2014)
  Bezpečná nemocnice

  Zastupitelstvo Kraje Vysočina sedmý ročník celostátní soutěže o cenu hejtmana Kraje Vysočina s názvem Bezpečná nemocnice. Smyslem soutěže je upozornit na možná rizika při poskytování zdravotních služeb. „Porota odborníků se standardně zabývá hodnocením projektů řešících rizika jak pro pacienty, tak pro personál, s cílem poskytnout odborné veřejnosti informace související s bezpečím v lůžkových zdravotnických zařízeních,“ uvedl hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.

   
 • Nový přístroj pro novorozence v Třebíči (19.5.2014)
  Nový přístroj pro novorozence v Třebíči

  Pro nejmenší pacienty dětského oddělení Nemocnice Třebíč je k dispozici nový moderní přístroj systému podpůrného dýchání v hodnotě 404 tisíc kokrun. Přístroj byl předán primářce dětského oddělení MUDr. Aleně Holubové 16. května 2014 na závěr jedenáctého ročníku benefičního koncertu Děti dětem. Občanské sdružení Kids For Kids, které v divadle PASÁŽ koncert už tradičně připravuje, zorganizovalo v rámci benefice vystoupení čtyř stovek žáků ZUŠ Třebíč včetně hostů ze ZUŠ Havlíčkův Brod, sboru Coruscante, skupiny MAGNIS a smyčcového kvartetu Cordial String Quartet.

   
 • Jihlavská nemocnice zprovozní parkovací systém (16.4.2014)
  Jihlavská nemocnice zprovozní parkovací systém

  Po Velikonocích začnou na stáních v okolí jihlavské nemocnice změny. Pacienti by již neměli mít problém v areálu zaparkovat, díky parkovacímu systému by totiž stání neměla být obsazena lidmi, kteří pracují v okolí. První omezení začne v úterý 22. dubna.

   
 • Nemocnici Třebíč vede Eva Tomášová (1.4.2014)
  Nemocnici Třebíč vede Eva Tomášová

  Novou ředitelkou Nemocnice Třebíč, příspěvkové organizace je od 1. dubna 2014 Eva Tomášová. Ve funkci střídá Jana Ference, který vedl nemocnici v režimu krizového managera od května loňského roku. Novou ředitelku uvedl do funkce v den jejího nástupu hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.

   
 • Blíží se Den prevence v třebíčské nemocnici (19.3.2014)
  Blíží se Den prevence v třebíčské nemocnici

  Nemocnice Třebíč, p.o. připravila na úterý 25. 3. 2014 akci s názvem Den prevence pro podporu Vašeho zdraví. V areálu nemocnice je od 12 do 17 hodin připraven zajímavý program pro širokou veřejnost zahrnující vyšetření a konzultace v jednotlivých ambulancích nemocnice, odborné přednášky, doprovodné akce a zkrátka nepřijdou ani děti, které se mimo jiné mohou těšit na divadelní představení. Více informací obdrží návštěvníci na recepci nemocnice.

   
 • Třebíčskou nemocnici povede nová ředitelka (28.1.2014)
  Třebíčskou nemocnici povede nová ředitelka

  Rada Kraje Vysočina dnes rozhodla o jmenování Evy Tomášové ředitelkou Nemocnice Třebíč, příspěvková organizace. Do nové funkce byla jmenována s účinností od 1. dubna 2014 na dobu neurčitou. Na základě výběrového řízení ji do funkce doporučila také třináctičlenná výběrové komise. Eva Tomášová dosud působila na pozici vedoucí oddělení zdravotní péče Krajského úřadu Kraje Vysočina.

   
 • Bezpečná nemocnice: Uspěly Masarykův onkologický ústav a Ústřední vojenská nemocnice (24.1.2014)
  Bezpečná nemocnice

  Absolutním vítězem šestého ročníku celostátní odborné soutěže vyhlášené Krajem Vysočina a partnery s názvem „Bezpečná nemocnice“ se stal brněnský Masarykův onkologický ústav s Projektem HALÓ. Odborné onkologické pracoviště kralovalo soutěžní oblasti ošetřovatelsko-medicínské. Nejvýše hodnoceným projektem v sekci technicko – provozní oblast je Zajištění bezpečného prostředí na oddělení akutní psychiatrické péče aplikovaný v Ústřední vojenské nemocnici – Vojenské fakultní nemocnici Praha. Ceny zástupcům zdravotnických zařízení předal 23. ledna 2014 v Horáckém divadle Jihlava hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek a ministr zdravotnictví v demisi Martin Holcát. Soutěž Bezpečná nemocnice má upozornit odbornou veřejnost na projekty i na projektové záměry v nemocničních zařízeních, které zvyšují bezpečnost zdravotní péče.

   
 • Rada kraje vyhlásila výběrové řízení na místo ředitele/ky Nemocnice Třebíč (17.12.2013)
  Nemocnice Třebíč

  Rada Kraje Vysočina, jako zástupce zřizovatele, dnes vyhlásila výběrové řízení na obsazení vedoucího pracovního místa ředitele/ředitelky Nemocnice Třebíč. Kraj bude nového ředitele vybírat začátkem příštího roku s tím, že stávající krizový manager Ing. Jan Ferenc povede organizaci nejpozději do května příštího roku.

   
 • Světová zdravotnická organizace ocenila aktivity ortopedického oddělení Nemocnice Pelhřimov (17.12.2013)
  Nemocnice Pelhřimov

  Nemocnice Pelhřimov získala zlaté ocenění Světové zdravotnické organizace v projektu Nemocnice podporující zdraví. Uspěla s aktivitou ortopedického oddělení, které nabídlo a realizovalo postupy a zásady zdravého způsobu života nejen pacientům, ale i jejich příbuzným, zdravotnickému personálu a řešilo související vztahy v rámci prostředí, ve kterém nemocnice funguje. Podle informací ředitele Nemocnice Pelhřimov Jana Mlčáka bylo stěžejním tématem kouření, dále stravování a pohybová aktivita.

   
 

» všechny vybrané dokumenty «


 

Poslední dokumenty

 

všechny dokumenty

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 8.00–17.00, úterý: 8.00–13.00, středa: 8.00–17.00, čtvrtek: 8.00–13.00, pátek: 8.00–13.00, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Validní kód