Kraj Vysočina - logo

Zahraniční vztahy


 
 

Tématické odkazy

 • Mladá univerzita
 • Rok v Champagne-Ardenne.
 • Kancelář kraje Vysočina v Bruselu
 • Dolní Rakousko
 • Euroskop
 
 
 

Cesta: Titulní stránka > Zahraniční vztahy


 

Na stránce dále najdete


 

Vybíráme

 • Připravuje se další ročník Mladé univerzity Waldviertel (15.4.2014)
  Připravuje se další ročník Mladé univerzity Waldviertel

  Letos už pošesté se v srpnu uskuteční Mladá univerzita Waldviertel – týdenní program pro české a rakouské děti ve věku od 11 do 15 let, během kterého zažijí univerzitní atmosféru i spoustu zábavy. Na programu budou teoretické přednášky i kreativní dílny. Přeshraniční Mladá univerzita Waldviertel se koná v období od 4. do 8. srpna 2014 v Raabsu an der Thaya a v Telči. Hlavním tématem pro tento rok je „Da Vinciho svět – fascinující svět přírodních věd“.

   
 • Studenti z Dolního Rakouska poznávali českou literární historii (9.4.2014)
  Studenti z Dolního Rakouska poznávali českou literární historii

  Od čtvrtka 3. do neděle 6. dubna se skupina rakouských středoškoláků seznamovala s historií české literatury a zároveň si osahala moderní technologie, které jsou v dnešní době pro knižní fond téměř nezbytné. Reciproční výměnu pořádal Kraj Vysočina už podruhé, poprvé na podzim 2010, letos s podtitulem Jak jde čas.

   
 • Zástupci Kraje Vysočina promluví v Bruselu o využívání informačních a komunikačních technologií (8.4.2014)
  Brusel

  Za účasti Kraje Vysočina se bude 24. dubna 2014 v Bruselu konat celoevropská konference o aktuálně probíhajících změnách ve vytváření regionálních politik a jejich zefektivňování s využitím informačních a komunikačních technologií (IKT) a výhod, které tento proces přináší občanům. Pod názvem ONE Konference Brusel 2014 proběhne toto setkání pod záštitou Velvyslance ČR při EU Martina Povejšila a bude organizováno Agenturou pro evropské projekty a management (EPMA, www.epma.cz), jako propagačním partnerem evropského projektu ONE, který je spolufinancován programem INTERREG IVC z Evropského fondu pro regionální rozvoj (ERDF).

   
 • Francouzští truhláři na stáži ve Střední škole stavební Jihlava (4.4.2014)
  Francouzští truhláři na stáži ve Střední škole stavební Jihlava

  Střední škola stavební Jihlava dlouhodobě spolupracuje se vzdělávacím centrem v partnerském kraji Champagne-Ardenne ve Francii (Centre de Formation d´Apprentis du Batiment de l´Aube ve městě Pont Sainte Marie). V rámci této spolupráce už několik skupin žáků oboru tesař a zedník ze SŠ stavební Jihlava absolvovalo dvoutýdenní stáž ve Francii. Naopak z francouzské partnerské školy přijíždějí do Jihlavy učni oboru truhlář, kteří si u nás rozšiřují své znalosti a dovednosti v oblasti uměleckého truhlářství.

   
 • Francouzský jazyk si zaslouží více pozornosti studentů středních škol (4.4.2014)
  Francouzský jazyk si zaslouží více pozornosti studentů středních škol

  Projekt Jeden rok v Champagne-Ardenne pro studenty středních škol z Vysočiny byl hlavním tématem návštěvy atašé Francouzského institutu v Praze pro výuku francouzského jazyka Gérarda Enjolrase. V Jihlavě navštívil tento týden výuku francouzského jazyka na gymnáziu a zároveň intenzivně propagoval výukové programy spojené s osvojením si tohoto románského jazyka. „Podmínkou účasti na projektu Jeden rok v Champagne-Ardenne není dokonalá předchozí znalost francouzštiny, ale spíše zájem studentů vycestovat, poznat jinou kulturu a získat nové zkušenosti,“ uvedl Gérard Enjolras.

   
 • Hotelová škola Třebíč byla v Nitře bronzová (27.3.2014)
  Hotelová škola Třebíč byla v Nitře bronzová

  Ve dnech 25.-26. března se v Nitranském samosprávném kraji, partnerském regionu Kraje Vysočina, uskutečnila mezinárodní soutěž v přípravě a servírování pokrmů Gastrofestival 2014. Letos se uskutečnil už sedmý ročník soutěže, kterou pořádá Hotelová akademie v Nitře od roku 2007. Ve dvou hlavních soutěžích se utkalo celkem sedm soutěžních týmů z Chorvatska, Maďarska, Francie, České republiky a Slovenska. Profesionální porota hodnotila zručnost soutěžících v kategorii kuchař, kdy je hodnocena kvalita a chuť, vzhled a kreativita připraveného menu, a v kategorii číšník, kdy je hodnocena např. zručnost při servírování nebo navázání kontaktu s hostem. Kraj Vysočina reprezentovala Hotelová škola v Třebíči, která získala v obou soutěžních kategoriích bronz.

   
 • Kraj Vysočina navštívil honorární konzul Slovenské republiky (12.3.2014)
  Kraj Vysočina navštívil honorární konzul Slovenské republiky

  Jaroslav Weigl, honorární konzul Slovenské republiky přijal pozvání hejtmana Jiřího Běhounka a ve středu 12. března 2014 navštívil Kraj Vysočina. Při společném setkání s krajskou politickou reprezentací se seznámil se základními socioekonomickými charakteristikami kraje a také konkrétními příklady spolupráce kraje se soukromým sektorem v regionu. Zaznělo i téma dlouhodobé spolupráce Vysočiny s Nitranským samosprávným krajem, která je úspěšná nejen na úrovni středních škol, ale i v sociální oblasti a v současné době aktuální transformaci ústavů sociální péče.

   
 • Premiéra filmu o rodákovi z Vysočiny, evropském architektu a designerovi Josefu Hoffmannovi v Muzeu užitého umění ve Vídni (13.2.2014)
  Premiéra filmu o rodákovi z Vysočiny, evropském architektu a designerovi Josefu Hoffmannovi v Muzeu užitého umění ve Vídni

  Tento týden se v rámci tzv. muzejních nocí uskutečnila v Muzeu užitého umění ve Vídni premiéra dokumentárního filmu o významném architektu a designerovi Josefu Hoffmannovi. Prvního zahraničního promítání se osobně účastnil režisér dokumentu Theodor Mojžíš, krajská radní pro oblast kultury Marie Kružíková a ředitel vídeňského muzea Christoph Thun-Hohenstein. Josef Hoffmann - architekt a designer patří k nejvýznamnějším rodákům Kraje Vysočina, stejně jako například Gustav Mahler. Také proto se samospráva kraje rozhodla finančně podpořit realizaci dokumentu o této významné osobnosti. V povědomí české veřejnosti je Josef Hoffmann bohužel částečně zapomenut, a to především proto, že největší úspěchy své kariéry prožil v zahraničí. Zájemci o dílo Josefa Hoffmanna mohou navštívit rakouské Muzeum užitého a současného umění, kde právě probíhá výstava na téma „Wien 1900“, jejíž součástí jsou právě ukázky designových návrhů tohoto architekta.

   
 • Echa dokumentárních filmů v Bruselu (3.2.2014)
  Echa dokumentárních filmů v Bruselu

  Proslulé nezávislé kino Nova v Bruselu se už podruhé stalo dějištěm Ozvěn Mezinárodního filmového festivalu dokumentárních filmů Jihlava. V pátek odstartovaly Ozvěny filmem režiséra Petra Hátleho Velká noc, který na jihlavském festivalu získal cenu za nejlepší český dokumentární film loňského roku. Projekce filmů ze 17. ročníku MFDF budou v kině Nova pokračovat i o nadcházejícím víkendu.

   
 • Aktuální kontakty na odpovědné koordinátory Pracovního programu (stav k 23. 1. 2014) [PDF, 169 kB] (27.1.2014)
   
 

» všechny vybrané dokumenty «


 

Poslední dokumenty

 

všechny dokumenty

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 8.00–17.00, úterý: 8.00–13.00, středa: 8.00–17.00, čtvrtek: 8.00–13.00, pátek: 8.00–13.00, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Validní kód