Kraj Vysočina - logo

Zahraniční vztahy


 
 

Tématické odkazy

 • Mladá univerzita
 • Rok v Champagne-Ardenne.
 • Kancelář kraje Vysočina v Bruselu
 • Dolní Rakousko
 • Euroskop
 
 
 

Cesta: Titulní stránka > Zahraniční vztahy


 

Na stránce dále najdete


 

Vybíráme

 • Prvňáčci z Vysočiny dostanou kufřík pro bezpečnou cestu do školy a do přírody (26.8.2015)
  Bezpečné kurfříky

  Všichni letošní prvňáčci na Vysočině dostanou od Kraje Vysočina 1. září startovací kufřík s výbavou pro bezpečné cesty do školy i do přírody. „Stejně jako v předchozích letech v něm najdou malí školáci mimo jiné také základní výbavu bezpečnostních pomůcek včetně cyklolékárničky a reflexní vesty. Vedle výukových pexes kufříky nabídnou i řadu originálních tiskovin a pracovních listů například pro environmentální nebo výtvarnou výchovu,“ informovala krajská radní pro oblast školství, mládeže a sportu Jana Fialová. Do prvních tříd na Vysočině v letošním školním roce nastoupí více než pět tisíc žáků.

   
 • Hejtman Kraje Vysočina podepsal Sousedský dialog 2030 (25.8.2015)
  Hejtman Kraje Vysočina podepsal Sousedský dialog 2030

  Na společném setkání ministrů zahraničí a velvyslanců České republiky a Rakouska spolu s krajskými a zemskými hejtmany podepsal hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek tzv. Sousedský dialog 2030. „Na jeho základě budou v budoucnu obě země spolupracovat na konkrétních tématech. Domluvili jsme se například na první věci, a to společném postupu při vydání Česko rakouské knihy o historii obou národů a států. Je to zajímavý krok ve spolupráci obou hraničních sousedů,“ popsal vysočinský hejtman.

   
 • Na letní žurnalistickou školu dorazili studenti z partnerských regionů Kraje Vysočina (17.8.2015)
  Letní žurnalistická škola

  V Havlíčkově Brodě odstartoval jedenáctý ročník Letní žurnalistické školy Karla Havlíčka Borovského. Třetinu z více než tří desítek účastníků tvoří studenti z partnerských regionů Kraje Vysočina. „Už čtvrtým rokem jsme podpořili účast bohemistů z Užhorodské národní univerzity, přijeli i mladí lidé z Dolního Rakouska a Nitranského samosprávného kraje,“ říká Jana Fialová, radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu. Hlavním tématem letošního ročníku jsou česko-polské vztahy.

   
 • Slavnostní promoce zakončila Mladou univerzitu 2015 (10.8.2015)
  Mladá univerzita 2015

  Po pěti dnech a po 25 hodinách přednášek i praktických workshopů skončila v pátek v dolnorakouském Raabsu Mladá univerzita 2015. Sedmý ročník přeshraničního projektu, kterého se zúčastnilo 117 studentů ve věku 11 až 14 let z Dolního Rakouska a Kraje Vysočina, zakončila zahradní akademická slavnost, které se zúčastnil i hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek. „Mladá univerzita je tradičním přeshraničním projektem s naším partnerským regionem Dolní Rakousko. Prolínání česko-rakouských vztahů je důležité, účastníci univerzity jsou jasným důkazem, že pro ně slovo hranice znamená něco zcela jiného, než pro pamětníky železné opony. Navíc mají skvělou příležitost navázat osobní přátelství na celý život,“ řekl hejtman Jiří Běhounek.

   
 • Mladá univerzita: Čeští a rakouští studenti společně na Vysočině (6.8.2015)
  Mladá univerzita 2015

  Kraj Vysočina ve středu navštívili účastníci Mladé univerzity 2015. Každoroční tradiční zastávka v krajském městě a jeho okolí byla pro studenty z Vysočiny a Dolního Rakouska ve věku od 11 do 14 let zpestřením celotýdenního kempu v Raabsu. „Pro účastníky sedmého ročníku Mladé univerzity jsme připravili tři zajímavé přednášky osobností z Vysočiny, odpoledne si pak mohli vybrat ze sedmi tematických workshopů,“ říká Jana Fialová, radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu.

   
 • Umělci z Vysočiny zapůjčí díla do Francie (24.7.2015)
  Na hranici vidění

  - Partnerský region Kraje Vysočina Champagne-Ardenne ve Francii si zapůjčí díla dvou umělců z Vysočiny. „Půjde o práce grafika Miloše Slámy a malíře Petra Grubera. V našem partnerském regionu je využijí pro čtvrté vydání fondu výtvarných děl nazvaného Artotéka. Jedná se o dočasný fond výtvarných děl všech žánrů a technik, který na tříleté období sestavuje regionální rada Champagne-Ardenne. Z tohoto fondu čítajícího asi 100 děl od 40 současných umělců pak vybírá díla pro výstavy v galeriích i veřejných institucích po celém území tohoto regionu, » vysvětluje Marie Kružíková, radní Kraje Vysočina pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu.

   
 • Kraj Vysočina se podílel v Bruselu na akci 28 na vašem talíři (26.6.2015)
  Brusel

  Akci s názvem 28 na vašem talíři zorganizovala na esplanádě Evropského parlamentu městská čtvrť Ixelles, na jejímž území se Evropský parlament nachází. Pozvala všech 28 členských zemí EU, aby v průběhu jednoho dne představily své kulinářské zajímavosti. Kraj Vysočina měl možnost představit své turistické zajímavosti a návštěvníky zaujal klobásami z Krucemburku a medovými placičkami z Kostelní Myslové. S prezentací Kraje Vysočina vypomohli krajané žijící v Belgii, kteří se sdružují ve spolku Beseda.

   
 • Podnikatelé a zdravotníci z partnerské provincie Hubei navštívili Vysočinu (23.6.2015)

  Minulý týden se hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek setkal v Praze s početnou delegací místopředsedkyně Státní rady Čínské lidové republiky Liu Yandong a ministryně zdravotnictví Čínské lidové republiky k příležitosti Summitu ministrů zdravotnictví Číny a šestnácti zemí střední a východní Evropy. Pozvání do České republiky přijali i zástupci podnikatelské sféry a zdravotnického sektoru z partnerského regionu Kraje Vysočina – provincie Hubei.

   
 • Kraj Vysočina byl na Czech Street Party opět výrazně vidět (15.6.2015)
  Brusel a česká prezentace

  V závěru minulého týdne se v Bruselu v ulici Caroly konala už tradiční Czech Street Party. Hudba českých zpěváků a kapel, zajímavosti a speciality z jednotlivých regionů, ale i pěkné počasí, přilákaly na letošní 9. ročník přes 4000 návštěvníků. Kraj Vysočina na této akci nechyběl, a tak v barvách kraje vyzdobený stánek Vysočiny přilákal, jako už každoročně, velké množství hostů. Ti si mohli pochutnat na kvalitních regionálních uzeninách, sýrech, medových sušenkách a vysočinské medovině.

   
 • Návštěva zástupců Kraje Vysočina v Číně (5.6.2015)
  Pracovní cesta do Číny

  Na základě podepsaného memoranda o spolupráci a návštěvě guvernéra Wang Guoshenga v Kraji Vysočina v říjnu loňského roku, proběhla v uplynulých dnech návštěva zástupců Kraje Vysočina v Číně. Delegace, kterou vedl hejtman Jiří Běhounek, se skládala z náměstka hejtmana Libora Joukla a zastupitelů Zdeňka Dobrého a Josefa Macha. Účastnili se také ředitelé krajských nemocnic, zástupci Krajské hospodářské komory Kraje Vysočina a devět podnikatelů. S ohledem na zájem o spolupráci v oblasti vysokého školství cestovali spolu se zástupci Vysočiny i děkan a proděkan Fakulty podnikatelské Vysokého učení technického v Brně.

   
 

» všechny vybrané dokumenty «


 

Poslední dokumenty

 

všechny dokumenty

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 8.00–17.00, úterý: 8.00–13.00, středa: 8.00–17.00, čtvrtek: 8.00–13.00, pátek: 8.00–13.00, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Validní kód