Kraj Vysočina - logo

Zahraniční vztahy


 
 

Tématické odkazy

 • Mladá univerzita
 • Rok v Champagne-Ardenne.
 • Kancelář kraje Vysočina v Bruselu
 • Dolní Rakousko
 • Euroskop
 
 
 

Cesta: Titulní stránka > Zahraniční vztahy


 

Na stránce dále najdete


 

Vybíráme

 • EXPO 2015: Expozicí Kraje Vysočina provedou studenti VŠPJ (14.4.2015)
  Expo VŠPJ

  Čtveřice sympatických studentů oboru cestovní ruch Vysoké školy polytechnické Jihlava bude v září letošního roku provázet expozicí Kraje Vysočina na světové výstavě EXPO 2015 v Miláně. Pavel, Bohdana, Míša a Iveta obstáli mezi třinácti přihlášenými vysokoškoláky, prokázali znalost dvou světových jazyků a především měli přehled o dění a památkách na Vysočině. „Stejně, jako je pro Kraj Vysočina EXPO 2015 příležitostí k prezentaci na mimořádné světové akci, tak je nabídka spolupráce pro vysočinské vysokoškoláky příležitostí zúročit teoretické poznatky z výuky,“ vysvětluje radní Kraje Vysočina pro oblast školství Jana Fialová. Světová výstava se v letošním roce zaměří na úspěchy vědy, techniky a na ochranu životního prostředí. V rámci české i vysočinské expozice bude představeno české umění.

   
 • Studenti Akademie ve Světlé nad Sázavou se zúčastnili výtvarného workshopu ve Francii (9.4.2015)

  Šest studentů výtvarných oborů Akademie ve Světlé nad Sázavou se od 16. do 19. března 2015 zapojilo do tvůrčího workshopu Vyšší školy umění a designu v Remeši. Jejich cesta do Remeše je příslibem dlouhodobé aktivní spolupráce mezi těmito dvěma školami.

   
 • Jana Fialová na návštěvě slovenských partnerských škol (30.3.2015)

  Dvě slovenské partnerské střední školy, jejichž praxe funguje v režimu blížícímu se duálnímu vzdělávání, navštívila v březnu při své pracovní návštěvě Slovenské republiky radní Kraje Vysočina pro oblast školství Jana Fialová.

   
 • Filmové ozvěny poprvé ve francouzské Champagne-Ardenne (27.3.2015)
  Kraj přidá další peníze na mezinárodní festival dokumentárních filmů

  Ozvěny Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů Jihlava se letos v březnu poprvé představily ve francouzském partnerském regionu Kraje Vysočina – v Champagne-Ardene. Na třech místech byl za přítomnosti režiséra a scénáristy Petra Hátleho promítnut snímek z bouřlivého pražského nočního života s názvem Velká noc. Ozvěny do Francie přivezla skupina lidí spojená s projektem Kouzelný karavan. Jde o kočovný promítací sál migrující po Francii a nabízející alternativní filmovou tvorbu.

   
 • Mladí kuchaři a číšníci z Třebíče bodovali ve slovenské Nitře (26.3.2015)
  Ilustrační foto

  Čtyřčlenné družstvo studentů Obchodní akademie a Hotelové školy Třebíč reprezentuje v těchto dnech společně s Hotelovou školou Ostrava Českou republiku na Gastrofestivalu ve slovenské Nitře. Několikaměsíční intenzivní přípravu a ladění chuťové vyváženosti vysočinského soutěžního menu ocenila porota soutěže bronzem. Zlato si do Třebíče přivezou za perfektní servis číšníci. „Inspirací pro přípravu oceněného menu bylo v případě nejen třebíčského družstva MS ve fotbale. Tématika kopané se během soutěže skloňovala na každém kroku. Celé snažení se neslo v duchu slov britského šéfkuchaře Gordona Ramsay, který se nechal slyšet, že vaření je jako fotbal. Není to práce, je to vášeň. Když se v ní stanete dobří, je to práce snů,“ vzkazuje z místa konání soutěže krajská radní pro oblast školství Jana Fialová.

   
 • Vysočina letos pomůže na Ukrajině s 29 projekty (25.3.2015)

  Kraj Vysočina už osmým rokem spolupracuje s partnerským regionem Zakarpatská oblast Ukrajiny. Spolupráce byla zahájena v roce 2007. Partnerství s tímto východním regionem je založeno na rozvíjení vzájemných kontaktů a spolupráci mezi Zakarpatskou oblastí a Krajem Vysočina formou jednorázových i dlouhodobých projektů a aktivit. Ty se soustředí na hospodářský rozvoj a růst, školství a odborné vzdělávání, vědecko-technickou spolupráci ochranu životního prostředí, kulturního a přírodního dědictví, na zemědělství, cestovní ruch, rozvoj venkova a měst, využívání strukturálních fondů, kulturní, společenský a sportovní život; spolupráci mezi úřady a institucemi, zemědělství. Na financování společných projektů se podílí oba partnerské regiony rovným dílem. V roce 2015 bude společně realizováno dalších 29 projektů.

   
 • Letadla z Vysočiny budou létat nad čínskými provinciemi (5.3.2015)

  V rámci pracovního programu nejen na Vysočině navštívila tento týden delegace z čínské provincie Hebei Letiště Jihlava. Jejich zájem o malá letadla vyráběná převážně na Vysočině je potěšitelný jak pro výrobce, tak i pro vedení Kraje Vysočina, kterému se tak daří naplňovat dohodu o spolupráci se zahraničními partnery – tentokrát na základě doporučení. Vedení zemědělské provincie Hebei má zájem nejen o sportovní letadla, ale především o stroje využitelné při preventivním ošetření krajiny - tedy pro práškování. „Zájem o spolupráci mezi výrobci malých letadel má čínská strana dlouhodobě. Loni v říjnu s vysočinským výrobcem podepsala dohodu o spolupráci a výměně zkušeností společnost z partnerské Hebei,“ připomněl náměstek hejtmana Kraje Vysočina Libor Joukl.

   
 • Podnikatelé z čínské provincie Hebei navštívili ŽĎAS (3.3.2015)
  Ilustrační foto

  Za podpory vedení Kraje Vysočina a vedení Smíšené česko-čínské komory vzájemné spolupráce se 2. března 2015 uskutečnila návštěva delegace provincie Hebei z Čínské lidové republiky v metalurgicko-průmyslovém komplexu akciové společnosti ŽĎAS. Firma ŽĎAS, a.s. už více než 10 let aktivně spolupracuje s čínskou stranou na dodávkách zařízení pro volné kování na tento světový průmyslový trh.

   
 • Hasiči z Vysočiny si vyměňovali zkušenosti s kolegy z Dolního Rakouska (26.2.2015)
  Ilustrační foto

  Zástupci Kraje Vysočina a Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina se tento týden v rakouském Waidhofenu zúčastnili pracovního jednání Výměna zkušeností s hasiči z Dolního Rakouska. To se uskutečnilo na základě Dohody o spolupráci mezi spolkovou zemí Dolní Rakousko, Jihočeským a Jihomoravským krajem a Krajem Vysočina.

   
 • Cooking Together poprvé na Vysočině (19.2.2015)
  Prostírání

  Kraj Vysočina resp. pět jím zřizovaných středních škol a partnerský francouzský region Champagne-Ardene zastoupený čtyřmi středními gastronomickými školami společně připravily projekt zaměřený na výměnu zkušeností a zlepšení kvality vzdělávání v gastro oborech. První schůzka všech ředitelů škol probíhá v těchto dnech na Vysočině a tzv. společné vaření bude mít ještě sedm odborných setkání. „V rámci projektu je naplánováno pět vzdělávacích aktivit – studijních cest a tři mezinárodní setkání zaměřené na sdílení nápadů v oblasti školního stravování,“ uvedla krajská radní pro oblast školství Jana Fialová.

   
 

» všechny vybrané dokumenty «


 

Poslední dokumenty

 

všechny dokumenty

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 8.00–17.00, úterý: 8.00–13.00, středa: 8.00–17.00, čtvrtek: 8.00–13.00, pátek: 8.00–13.00, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Validní kód