Kraj Vysočina - logo

Zahraniční vztahy


 
 

Tématické odkazy

 • Mladá univerzita
 • Rok v Champagne-Ardenne.
 • Kancelář kraje Vysočina v Bruselu
 • Dolní Rakousko
 • Euroskop
 
 
 

Cesta: Titulní stránka > Zahraniční vztahy


 

Na stránce dále najdete


 

Vybíráme

 • Středoškoláci můžou studovat v zahraničí za finanční podpory kraje (5.2.2016)
  Letáček stipendia SŠ

  Studenti středních škol z Kraje Vysočina můžou vycestovat za vzděláním do partnerských regionů Kraje Vysočina, jako například do Francie, Rakouska, Číny nebo do Finska. Náklady, které jim v zahraničí vzniknou, pomůže uhradit kraj prostřednictvím ročního stipendia. „Účelem pravidel pro udělení stipendia je podpořit a motivovat žáky k získávání zahraničních zkušeností ve svém oboru, dále rozšíření jejich stávajících jazykových znalostí a seznámení se s fungováním středoškolského vzdělávání i jinde ve světě,“ uvedla radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu Jana Fialová. Žádost můžou studenti podat v době od 1. do 31. května 2016.

   
 • Kraj vyvezl ozvěny Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů do Bruselu (1.2.2016)
  Program

  Bruselské kino Cinéma Nova a Evropský parlament opět po roce přivítaly Ozvěny Ji.hlavy resp. Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů. Už 27. ledna Ozvěny slavnostně zahájil snímek Syrská love story režiséra Seana McAllistera, který měl na Ji.hlavě svoji českou premiéru. Reprezentativní přehlídka uvádí 22 snímků z loňského ročníku festivalu, které zahrnují výrazné tituly hlavních soutěžních sekcí i některé vítězné filmy. Ozvěny potrvají v Bruselu dva týdny až do 7. února.

   
 • Partnerství Kraje Vysočina se Zakarpatskou oblastí pokračuje. Další společné projekty připraveny ke schválení (25.1.2016)
  Ilustrační foto Ukrajina

  Už devět let trvá spolupráce Kraje Vysočina se Zakarpatskou oblastí Ukrajiny. Za tu dobu se podařilo realizovat už více než 120 společných projektů, na kterých se finančně podílely obě strany. Aktuálně se rozhoduje, do kterých společných projektů vstoupí Kraj Vysočina v roce 2016. „Po poslední návštěvě partnerského regionu se naše pozornost soustředí například na generální opravu ambulance v obci Stužycja ve Velkobereznjanském okrese, která slouží velké horské spádové oblasti a funguje v režimu, který lze jen těžko popsat,“ prozradil Martin Hyský, radní Kraje Vysočina pro oblast regionálního rozvoje a územního plánování. Kraj Vysočina je připraven pomoci Zakarpatské oblasti Ukrajiny s realizací vybraných projektů za pět miliónů korun.

   
 • Aktuální kontakty na odpovědné koordinátory Pracovního programu (stav k 3. 11. 2015) [PDF, 106 kB] (11.1.2016)
   
 • Grafik z Vysočiny sbíral zkušenosti v Champagne-Ardenne (30.11.2015)
  Jan Vičar

  Na základě partnerství Kraje Vysočina s francouzským regionem Champagne-Ardenne nabídla tamní Regionální rada umělci z Vysočiny dvouměsíční tvůrčí pobyt v rezidenčním centru CAMAC. „Ve spolupráci s krajskými galeriemi výtvarného umění jsme vybrali grafika Jana Vičara, který ve Francii strávil uplynulé dva měsíce,“ popisuje Marie Kružíková, radní Kraje Vysočina pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu.

   
 • Ředitelé krajských úřadů jednali v Telči (26.11.2015)
  Ilustrační foto

  Na pozvání ředitele Krajského úřadu Kraje Vysočina Zdeňka Kadlece tento týden na Vysočině v Telči jednali ředitelé krajských úřadů Jihočeského, Jihomoravského kraje a Zemského úřadu Dolního Rakouska. Každoroční plánovaná schůzka tzv. koordinačního grémia vycházejícího z dohody o spolupráci mezi spolkovou zemí Dolní Rakousko a kraji Jihomoravským, Jihočeským a Vysočinou je věnována vyhodnocení činnosti třinácti pracovních skupin složených z odborníků zastupujících všechny partnery.

   
 • Nabídka studia v partnerském regionu Champagne-Ardenne ve Francii (25.11.2015)
  Rok v Champagne-Ardenne

  Kraj Vysočina ve spolupráci s Remešskou akademií (Académie de Reims) nabízí opět v rámci programu Rok v Champagne-Ardenne studentům středních škol z Kraje Vysočina možnost studovat na střední škole v partnerském regionu ve Francii. „Předpokladem studia je alespoň základní znalost francouzského jazyka, ale především motivace a odhodlání. Pro zájemce o více informací jsme připravili informační seminář,“ říká Jana Fialová, radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu.

   
 • Francouzská umělkyně objevuje na Vysočině řemeslné techniky (20.11.2015)
  Marion Ancelme a radní Kraje Vysočina Marie Kružíková

  Výtvarnice z partnerského regionu Kraje Vysočina Champagne-Ardenne Marion Ancelme v rámci měsíční rezidence v Akademii Světlá nad Sázavou objevuje techniky uměleckých řemesel. „Ve svém projektu se zabývá tématem pohybu lidských bytostí a ve své instalaci vytváří hybridní chimérické postavy, které mají vlastnosti lidí a ptáků,“ říká radní Kraje Vysočina pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu Marie Kružíková, která se s výtvarnicí v tomto týdnu osobně setkala.

   
 • Zdravotníci z Vysočiny navštívili Minskou oblast Běloruska (19.11.2015)
  Návštěva Běloruska

  V závěru minulého týdne měli odborníci z krajských nemocnic a zdravotnické záchranné služby příležitost poznat běloruské zdravotnictví. Výprava pod vedením hejtmana Kraje Vysočina Jiřího Běhounka navázala na loňskou návštěvu běloruských lékařů na Vysočině. „Cílem těchto oboustranných setkávání je především výměna zkušeností, zejména v poskytování urgentní péče a přednemocniční zdravotnické pomoci v terénu. Návštěvu jsme využili i k přípravě pracovního programu na rok 2016, a to nejen pro oblast zdravotnictví, ale i v oblasti hospodářské spolupráce soukromého sektoru, oblasti školství, mládeže a sportu,“ zhodnotil pracovní cestu hejtman Jiří Běhounek.

   
 • Studenti z Vysočiny tráví rok na lyceu ve Francii (10.11.2015)
  Champagne-Ardenne

  V rámci programu Rok v Champagne-Ardenne, který pořádá Kraj Vysočina ve spolupráci s Francouzským institutem v Praze a Remešskou akademií, se letos v partnerském regionu Kraje Vysočina vzdělává trojice studentů. „Učí se podle stejných osnov jako jejich francouzští spolužáci, přes týden bydlí na internátě a o víkendech tráví čas v hostitelské rodině,“ popisuje radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu Jana Fialová.

   
 

» všechny vybrané dokumenty «


 

Poslední dokumenty

 

všechny dokumenty

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 8.00–17.00, úterý: 8.00–13.00, středa: 8.00–17.00, čtvrtek: 8.00–13.00, pátek: 8.00–13.00, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Validní kód