Kraj Vysočina - logo

Zahraniční vztahy


 
 

Tématické odkazy

 • Mladá univerzita
 • Rok v Champagne-Ardenne.
 • Kancelář kraje Vysočina v Bruselu
 • Dolní Rakousko
 • Euroskop
 
 
 

Cesta: Titulní stránka > Zahraniční vztahy


 

Na stránce dále najdete


 

Vybíráme

 • Nabídka studia ve Francii (16.12.2014)
  Jedinečná možnost pro středoškoláky studovat ve Francii

  Kraj Vysočina ve spolupráci s Francouzským institutem v Praze a regionem Champagne-Ardenne nabízí středoškolským studentům možnost ročního studia v rámci programu Rok v Champagne-Ardenne. Předpokladem studia je nejen znalost francouzského jazyka, ale především motivace a odhodlání. Kraj Vysočina pomůže s pokrytím části nákladů spojených s dopravou a se studiem. Zájemci se mohou hlásit až do 31. ledna 2015.

   
 • Studijní cesta žáků Střední průmyslové školy Třebíč na Taiwan (10.12.2014)
  Ilustrační foto

  V prvním prosincovém týdnu se uskutečnila v rámci dlouhodobých společných projektových aktivit mezi Krajem Vysočina a Taiwanem studijní cesta zástupců kraje a Střední průmyslové školy Třebíč do této asijské země. Jana Fialová, radní kraje pro oblast školství, zástupce odboru informatiky, zástupkyně ředitele SPŠT a osm studentů této školy navštívili během pěti dnů několik výzkumných a vzdělávacích center a soukromých společností, aby rozvíjeli své znalosti v oblasti řízení spotřeby energií.

   
 • Potenciál a rizika exportu do Běloruska (5.12.2014)
  Potenciál a rizika exportu do Běloruska

  Kraj Vysočina pod záštitou náměstka hejtmana Vladimíra Novotného ve středu 3. prosince uspořádal pro zájemce z řad podnikatelů působících na Vysočině seminář tematicky zaměřený na obchodování v Bělorusku. Zástupci Velvyslanectví Běloruska v České republice prezentovali možnosti a podmínky působení českých firem na běloruské trhu i možné spolupráce s běloruskými firmami. Představitelé bankovního sektoru ze společnosti Sberbank přítomným firmám přiblížili možnosti podpory českých podnikatelů při vstupu na tento zahraniční trh.

   
 • Františka Brávková si studium ve Francii chválí (24.11.2014)
  Františka Brávková si studium ve Francii chválí

  Františka Brávková z pelhřimovského gymnázia studuje od září letošního roku na Lyceu Tomáše Masaryka ve francouzském městečku Vouziers v rámci programu Jeden rok v Champagne-Ardenne. Gymnazistka se učí podle stejných osnov jako její spolužáci, přes týden bydlí na internátě a o víkendech tráví čas v hostitelské rodině. Františka si studium ve Francii chválí a popisuje, jak si ve francouzské škole a cizím prostředí zvykla:

   
 • V soutěži Evropského regionu Dunaj-Vltava se nejlépe umístili vysočinští cukráři (5.11.2014)
  V soutěži Evropského regionu Dunaj-Vltava se nejlépe umístili vysočinští cukráři

  Druhé místo v mezinárodní soutěži vyhlášené pro studenty středních škol Evropským regionem Dunaj-Vltava vyhráli vysočinští cukráři. Parta šikovných děvčat ze Střední školy gastronomické Adolpha Kolphinga, Žďár nad Sázavou se prezentovala už v regionálním kole marcipánem potaženým originálním dortem ve tvaru společného regionu. Dort byl rovněž doplněn poutavým vyprávěním popisujícím symboly, které byly umístěny na dortu, které výstižně charakterizovaly společnou historie z pohledu např. cisterciáckých klášterů v území evropského regionu nebo byly představeny současné unikátní památky v tomto území zařazeny do seznamu UNESCO či přestaveny sportovní arény, kde probíhají světová sportovní mistroství.

   
 • Kraj Vysočina hledá stážisty do Bruselu (3.11.2014)
  Kraj Vysočina hledá stážisty do Bruselu

  Kraj Vysočina vypisuje výběrové řízení na neplacenou pozici stážisty v kanceláři Kraje Vysočina v Bruselu na adrese Rue du Commerce 20-22, 1000 Brusel. Výběrové řízení se skládá ze dvou částí – písemné a ústní. Písemnou část tvoří test ze znalostí reálií Kraje Vysočina a Evropské unie. Ústní část proběhne v českém a anglickém jazyce a prověří nejen všeobecné znalosti o aktuálním dění v EU a v Kraji Vysočina, ale také protokolární znalosti a motivaci zájemce.

   
 • Kraj Vysočina se prezentoval v Paříži (3.11.2014)
  Kraj Vysočina se prezentoval v Paříži

  Kraj Vysočina se prezentoval dne 30. října 2014 na slavnostní recepci při příležitosti oslav státního svátku České republiky na Velvyslanectví ČR v Paříži. Na přípravě občerstvení k recepci se podíleli studenti a pedagogové hotelových škol z Havlíčkova Brodu, Třebíče a Velkého Meziříčí, kteří prezentovali regionální recepty a své vynikající kulinářské umění, jež se setkalo v Paříži s mimořádným úspěchem. Hosté recepce také ochutnali produkty Pivovaru Jihlava.

   
 • Jiří Běhounek: Memorandum o spolupráci otvírá další možnosti uplatnění na východních trzích (3.11.2014)
  Ilustrační foto

  Hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek a guvernér čínské provincie Hubei Wang Guosheng podepsali na závěr oficiálního programu čínské delegace v Kraji Vysočina 31. října 2014 Memorandum o rozvoji a spolupráci mezi oběma regiony. Ta by do budoucna měla být zaměřena především na strojírenskou výrobu, vzdělávání, cestovní ruch, výměnu zkušeností souvisejících s poskytováním zdravotní péče a na kulturu. „Pro nás je důležitý fakt, že Vysočina má pro obrovskou Čínu velký potenciál. Do budoucna bychom rádi apelovali na centrální orgány, které mohou zásadním způsobem ovlivnit zřízení přímého leteckého spojení České republiky s Čínou nebo zvážit jednodušší vízovou politiku,“ uvedl hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.

   
 • Výsledek obchodního fóra: Tři podepsaná memoranda o spolupráci (31.10.2014)
  Ilustrační foto

  V rámci Česko-čínského obchodního fóra na Vysočině byla 30. října 2014 podepsána za přítomnosti hejtmana Kraje Vysočina Jiřího Běhounka a guvernéra čínské provincie Hubei Wang Guoshenga tři memoranda o spolupráci. Hned dva partnerské dokumenty nesly v záhlaví adresu společnosti Jihlavan airplanes, která chce s Číňany začít podnikat ve vývoji a výrobě ultralehkých letounů a trenažérů. Spolupráci uzavřela také krajská hospodářská komora s obchodní komorou v čínské provincii. „Pro domácí trh a zaměstnanost v regionu jsou důležitá i další obchodní partnerství, která byla uzavřena už v minulosti nebo v rámci jiných obchodních misí. S Ćínou obchodují například První brněnská strojírna nebo žďárský ŽĎAS,“ informoval náměstek hejtmana Kraje Vysočina Libor Joukl.

   
 • Vysočina má pro Čínu obrovský turistický potenciál (30.10.2014)
  Ilustrační foto

  Návštěva podnikatelů a samosprávy z čínské provincie Hubei se řadí patrně k největším delegacím, které na Vysočinu dorazily. Společné jednání samospráv bylo zaměřeno podle hejtmana Kraje Vysočina Jiřího Běhounka především na sdílení regionálních zkušeností a výměnu nabídek spolupráce municipalit na různých úrovních. Do budoucna by mohly využít možnosti vycestovat a studovat v Čínské lidové republice desítky vysokoškolských studentů z Vysočiny. „Jde především o to, zbudit v nich zájem a pomoci jim studium zprostředkovat,“ uvedl hejtman Jiří Běhounek.

   
 

» všechny vybrané dokumenty «


 

Poslední dokumenty

 

všechny dokumenty

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 8.00–17.00, úterý: 8.00–13.00, středa: 8.00–17.00, čtvrtek: 8.00–13.00, pátek: 8.00–13.00, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Validní kód