Kraj Vysočina - logo

Zahraniční vztahy


 
 

Tématické odkazy

 • Mladá univerzita
 • Rok v Champagne-Ardenne.
 • Kancelář kraje Vysočina v Bruselu
 • Dolní Rakousko
 • Euroskop
 
 
 

Cesta: Titulní stránka > Zahraniční vztahy


 

Na stránce dále najdete


 

Vybíráme

 • Aktuální kontakty na odpovědné koordinátory Pracovního programu (stav k 1. 7. 2014) [PDF, 107 kB] (3.7.2014)
   
 • Brusel zažil Českou párty (17.6.2014)

  Kraj Vysočina se v polovině června společně s vybranými regiony Česka a dalšími institucemi zúčastnil 8. ročníku Czech Street Party v Bruselu. Kromě vystoupení českých kapel, z nichž největším tahákem byla skupina Wohnout, mohli zájemci o Českou republiku ochutnat regionální speciality. Kraj Vysočina nabídl celou sérii propagačních tiskovin a turistických map a na stánku nabízel medovinu a Eliščiny medové placičky Včelí farmy Nosek, sýry Zlatá Praha a Koliba Mlékárny Polná a klobásy Zemědělské a.s. Krucemburk.

   
 • Návštěva taiwanské obchodní mise na Vysočině (10.6.2014)

  Začátkem června navštívili Kraj Vysočina podnikatelé z Taiwanu. Přijeli do České republiky navázat nové obchodní vztahy. Tato obchodní mise se uskutečnila s cílem nabídnout obchodní partnerství podnikatelům z Malty a ČR a byla organizována servisní organizací CIECA (www.cieca.org.tw), která zajišťuje propagaci taiwanských podnikatelů v zahraničí.

   
 • Návštěva velvyslankyně Rumunska v Kraji Vysočina (9.6.2014)
  J.E. Daniela Gitman

  Minulý týden navštívila Kraj Vysočina velvyslankyně Rumunska Daniela Gitman s doprovodem. Kromě přijetí hejtmanem Jiřím Běhounkem v sídle Kraje Vysočina, bylo na programu také setkání s představiteli měst Třebíč a Jihlava, zástupci hospodářských komor, návštěvy několika průmyslových podniků a prezentace využití evropských fondů na zámku v Třebíči a v Základní škole speciální v Jihlavě. V obci Dobroutov se za účasti velvyslankyně uskutečnilo odhalení nového památníku rumunským vojákům padlým na českém území za druhé světové války.

   
 • Přihlaste se do soutěže „Představ Evropský region Dunaj – Vltava aneb co se změnilo 25 let po pádu železné opony“ (6.6.2014)
  Evropský region Dunaj – Vltava řeší oblast trhu práce a zaměstnanosti

  Evropským regionem Dunaj Vltava byla vyhlášena soutěž s názvem Představ Evropský region Dunaj-Vltava aneb co se změnilo 25 let po pádu železné opony. „Evropský region Dunaj-Vltava, který byl založen 30. června 2012, je trilaterální pracovní společenství sedmi partnerských regionů - Horního Rakouska, dolnorakouského Mostviertelu a Waldviertelu, Dolního Bavorska s Altöttingem, Horního Falce, Plzeňského kraje, Jihočeského kraje a Kraje Vysočiny. Jeho cílem je především rozvoj spolupráce pro posílení regionů na tomto území a pro realizaci evropské myšlenky. Více informací lze nalézt na www.evropskyregion.cz, “ uvedl Martin Hyský, radní pro oblast regionálního rozvoje a územního plánování. Soutěž je výjimečná svým rozsahem a širokou volností ve volbě žánru zpracovaného projektu, u kterého bude hodnocena především originalita, šíře záběru a využitelnost pro prezentaci regionů.

   
 • Kraj Vysočina zvažuje účast na světové výstavě EXPO v Miláně (3.6.2014)
  Kraj Vysočina zvažuje účast na světové výstavě EXPO v Miláně

  Český pavilon na světové výstavě EXPO 2015 v italském Miláně by mohly v září příštího roku zdobit vysočinské motivy. Na základě nabídky Kanceláře generálního komisaře účasti ČR na EXPO byla Kraji Vysočina adresována nabídka ke spoluúčasti. „Shromáždili jsme všechny v tuto chvíli dostupné informace a v červnu je předložíme krajským zastupitelům. Případnou účast na Expu chápeme jako možnost formulovat a ukázat, co považujeme za pozoruhodné, odlišné a mimořádné. Navíc dalších deset let bude pořadatelství světových výstav pro Českou republiku natolik geograficky vzdálené, že je pochopitelná snaha všech krajů poměřit se, zapůsobit na současný svět a ukázat, co v regionech umíme,“ uvedl hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.

   
 • Odborná exkurse studentů zemědělských škol z Rakouska na Vysočině (23.5.2014)
  Odborná exkurse studentů zemědělských škol z Rakouska na Vysočině

  Ve dnech 19. – 21. 5. 2014 navštívilo Kraj Vysočina 20 studentů zemědělských škol z partnerského regionu Dolní Rakousko. Odbor životního prostředí a zemědělství ve spolupráci s Českou zemědělskou akademií v Humpolci, Školním statkem v Humpolci a zemědělskými podniky z Košetic, Senožat a Želiva připravily program pro odbornou exkursi zamřenou na aktuální problémy zemědělské prvovýroby s možností se seznámit s praktickými ukázkami jednotlivých provozů.

   
 • Česko-rakouská spolupráce počítá s dalšími projekty (19.5.2014)
  Česko-rakouská spolupráce počítá s dalšími projekty

  Na začátku května se ve Vídni konalo už 15. zasedání Monitorovacího výboru Operačního programu Evropská územní spolupráce Rakousko – Česká republika 2007 - 2013. Na tomto výboru byly také projednávány projekty, jejichž realizace bude ještě probíhat do konce tohoto programovacího období.

   
 • Mladí hokejisté z Vysočiny vyhráli turnaj ve francouzské Remeši (19.5.2014)
  Mladí hokejisté z Vysočiny vyhráli turnaj ve francouzské Remeši

  Dorostenecký tým složený z hráčů Pelhřimova, Havlíčkova Brodu a Jihlavy se pod hlavičkou HC Lední medvědi Pelhřimov zúčastnil minulý týden turnaje ve Francii. Turnaj hráčů do 15 let uspořádal hokejový klub Phénix z Remeše a s Ledními medvědy se na něm střetlo pět družstev ze severní Francie. Reprezentanti Vysočiny vyhráli všechny zápasy a získali trofej celkových vítězů.

   
 • Čtrnáct krajských středních škol se předvedlo na přehlídce v Nitře (6.5.2014)
  Čtrnáct krajských středních škol se předvedlo na přehlídce v Nitře

  Vedení partnerského slovenského Nitranského samosprávného kraje pravidelně zve střední školy z Vysočiny na největší celostátní slovenskou prezentační výstavu středních odborných škol a středisek praktického vyučování. Letos v Nitře zastupovalo náš region čtrnáct subjektů. „Cílem výstavy je šířit odbornou činnost středních škol a provázat podnikatelské prostředí s trhem práce a v neposlední řadě především inspirovat žáky základných škol při výběru budoucího povolání. Tak ucelená aktivita směřovaná na studenty základních škol a současně dávající prostor k prezentaci školám středním u nás chybí. Každý region si pořádá vlastní tzv. náborové aktivity. Slovenská strana těží a centrálně podporuje komplexní nabídku a prostor dostávají na jednom místě v jeden čas všechny školy,“ uvedla krajská radní pro oblast školství Jana Fialová. Ta také vysočinské školy do Nitranského kraje doprovázela.

   
 

» všechny vybrané dokumenty «


 

Poslední dokumenty

 

všechny dokumenty

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 8.00–17.00, úterý: 8.00–13.00, středa: 8.00–17.00, čtvrtek: 8.00–13.00, pátek: 8.00–13.00, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Validní kód