Kraj Vysočina - logo

Zahraniční vztahy


 
 

Tématické odkazy

 • Mladá univerzita
 • Kancelář kraje Vysočina v Bruselu
 • Dolní Rakousko
 • Euroskop
 
 
 

Cesta: Titulní stránka > Zahraniční vztahy


 

Na stránce dále najdete


 

Vybíráme

 • Kraj Vysočina se prezentoval na Světovém dni cestovního ruchu v Nitře (29.9.2016)
  Prezentace Kraje Vysočina

  V hlavním městě partnerského regionu Kraje Vysočina v Nitře se v závěru září uskutečnil Světový den cestovního ruchu s podtitulem sbližování národů a kultur. Několikadenní akce přinesla možnost prezentovat a propagovat partnerské regiony Nitranského samosprávného kraje. Kraj Vysočina se v rámci programu a za podpory radního Kraje Vysočina pro oblast regionálního rozvoje Martina Hyského prezentoval na Svatoplukově náměstí v Nitře i na tamější univerzitě.

   
 • Nový školní rok zahájily i děti v partnerském Zakarpatí (1.9.2016)
  První školní den v Užhorodě

  Bezpečné kufříky Kraje Vysočina získalo nejen přes 5400 prvňáčků z celé Vysočiny, ale také 69 dětí prvního ročníku 3. základní školy v Užhorodě, která nese jméno Masaryka. Slavnostního vítání se zúčastnila radní Kraje Vysočina pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu Marie Kružíková, která je v těchto dnech na oficiální návštěvě Zakarpatí partnerské oblasti Kraje Vysočina.

   
 • Rodilý Francouz bude vyučovat na středních školách Vysočiny (30.8.2016)
  Francouz na gymnázích na Vysočině

  Po osmé přijede na Vysočinu na celý školní rok rodilý Francouz, aby se podílel na výuce jazyka studentů středních škol v Kraji Vysočina. Výuku francouzštiny tentokrát zajistí 27letý Jean Griffon z Nancy z Lotrinska. „Jeho vyučovací hodiny jsou výsledkem spolupráce Kraje Vysočina s partnerským regionem Grand Est (dříve Champagne-Ardenne) a potrvají celý školní rok 2016/2017,“ uvedla radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu Jana Fialová.

   
 • Kraj Vysočina je připraven opakovaně pomoci s obnovou Zakarpatí zasaženého extrémními bouřkami (30.8.2016)
  Děti ze Zakarpatí se zúčastnily letního tábora na Vysočině

  Území ukrajinského Zakarpatí, které bylo koncem června letošního roku zasaženo extrémními bouřkami doprovázenými krupobitím, silným orkánem a následně povodněmi, se pomalu vzpamatovává z nepříjemného zásahu přírody. Živly zničily na sedm tisíc obytných domů a téměř čtyřicítku veřejných budov. „Kraj Vysočina v červenci poskytl partnerskému regionu mimořádnou finanční pomoc ve výši 100 tisíc korun, aktuálně zvažuje další finanční podporu stavební obnovy vybraných dvou až pěti prioritních budov,“ uvedl hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.

   
 • Kraj Vysočina se podílí na přípravě česko-rakouské knihy o historii (AUDIO) (29.8.2016)
  Monitorovací výbor Operačního programu přeshraniční spolupráce Rakousko – Česká republika podpořil všechny projekty z Vysočiny

  Kraj Vysočina je jedním z partnerů projektu s názvem Společná česko-rakouská kniha o dějinách, který mimo jiné realizují dvě česká a dvě rakouská ministerstva, spolkové země Vídeň, Dolní Rakousy, Horní Rakousky a také Jihomoravský kraj. Přípravy na vydání knihy se chýlí ke konci, a proto radní Kraje Vysočina doporučili krajskému zastupitelstvu, aby na svém zářijovém zasedání rozhodlo o schválení 340 tisíc korun, které pokryjí část nákladů na českou jazykovou mutaci knihy.

   
 • Radní Zdeněk Chlád se zúčastnil výstavy Agrokomplex v Nitře (22.8.2016)
  Agrokomplex 2016

  43. ročníku mezinárodní polnohospodářské a potravinářské výstavy se zúčastnil i radní Kraje Vysočina pro oblast zemědělství a životního prostředí Zdeněk Chlád. Agrokomplex 2016 hostila Nitra, hlavní město partnerského kraje Vysočiny, od 18. do 21. srpna. „Návštěvu jsme využili především pro projednání další spolupráce mezi partnerskými regiony, a to hlavně v oblasti zemědělství a ochrany životního prostředí,“ pochvaloval si radní Zdeněk Chlád.

   
 • Delegace z Ukrajiny navštívila sídlo kraje i záchranáře (15.8.2016)
  Delegace z Ukrajiny

  Hejtman Jiří Běhounek, radní Kraje Vysočina i ředitel krajského úřadu Zdeněk Kadlec uvítali ráno v sídle Kraje Vysočina v Jihlavě delegaci ze Zakarpatské oblasti Ukrajiny, která je partnerskou oblastí kraje. „Na půdě úřadu jsme jednali o průběhu společných aktiv, které zahrnují rekonstrukci veřejných objektů i škol na Ukrajině, a také jsme probrali přípravy společných projektů pro příští rok,“ uvedl hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.

   
 • Na Vysočinu přijeli mladí novináři (15.8.2016)
  LŽŠ 2016

  Na pět desítek mladých lidí ze čtyř zemí Evropy se od neděle 14. srpna účastní v Havlíčkově Brodě dvanáctého ročníku Letní žurnalistické školy Karla Havlíčka Borovského. S podporou Kraje Vysočina týdenní kemp absolvuje i deset studentů a studentek z partnerských oblastí Kraje Vysočina - Zakarpatské Ukrajiny, Běloruska a ze Slovenska.

   
 • Mladí běloruští hokejisté sbírají na Vysočině zkušenosti (12.8.2016)
  HC Dukla - Šachtjor Soligorsk

  Od neděle trénuje v Pelhřimově 22 hráčů běloruského týmu Šachtjor Soligorsk. „Jde o první sportovní akci, kterou s naším partnerským regionem v Bělorusku pořádáme. Zkušenosti už ale máme z podobných akcí s partnerskými regiony ve Francii a ve Finsku. Naopak v příštím roce máme v plánu vyslat naše hokejisty do Běloruska, kde je hokej hodně prestižním sportem,“ říká hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.

   
 • Účastníky Mladé univerzity nadchlo v Jihlavě Divadlo fyziky (10.8.2016)
  Mladá univerzita

  Na 120 dětí ve věku 11 až 14 let z Vysočiny i Dolního Rakouska, které se v šestém prázdninovém týdnu účastní projektu Mladá univerzita Waldviertel - Vysočina, přijelo dnes ráno do sídla Kraje Vysočina v Jihlavě. Celou středu strávily v krajském městě, dopoledne absolvovaly zajímavé přednášky a odpoledne patřilo zábavným workshopům, které pro ně zástupci Kraje Vysočina připravili.

   
 

» všechny vybrané dokumenty «


 

Poslední dokumenty

 

všechny dokumenty

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 8.00–17.00, úterý: 8.00–13.00, středa: 8.00–17.00, čtvrtek: 8.00–13.00, pátek: 8.00–13.00, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Validní kód