Kraj Vysočina - logo

Zahraniční vztahy


 
 

Tématické odkazy

 • Mladá univerzita
 • Rok v Champagne-Ardenne.
 • Kancelář kraje Vysočina v Bruselu
 • Dolní Rakousko
 • Euroskop
 
 
 

Cesta: Titulní stránka > Zahraniční vztahy


 

Na stránce dále najdete


 

Vybíráme

 • Podnikatelé z čínské provincie Hebei navštívili ŽĎAS (3.3.2015)
  Ilustrační foto

  Za podpory vedení Kraje Vysočina a vedení Smíšené česko-čínské komory vzájemné spolupráce se 2. března 2015 uskutečnila návštěva delegace provincie Hebei z Čínské lidové republiky v metalurgicko-průmyslovém komplexu akciové společnosti ŽĎAS. Firma ŽĎAS, a.s. už více než 10 let aktivně spolupracuje s čínskou stranou na dodávkách zařízení pro volné kování na tento světový průmyslový trh.

   
 • Hasiči z Vysočiny si vyměňovali zkušenosti s kolegy z Dolního Rakouska (26.2.2015)
  Ilustrační foto

  Zástupci Kraje Vysočina a Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina se tento týden v rakouském Waidhofenu zúčastnili pracovního jednání Výměna zkušeností s hasiči z Dolního Rakouska. To se uskutečnilo na základě Dohody o spolupráci mezi spolkovou zemí Dolní Rakousko, Jihočeským a Jihomoravským krajem a Krajem Vysočina.

   
 • Cooking Together poprvé na Vysočině (19.2.2015)
  Prostírání

  Kraj Vysočina resp. pět jím zřizovaných středních škol a partnerský francouzský region Champagne-Ardene zastoupený čtyřmi středními gastronomickými školami společně připravily projekt zaměřený na výměnu zkušeností a zlepšení kvality vzdělávání v gastro oborech. První schůzka všech ředitelů škol probíhá v těchto dnech na Vysočině a tzv. společné vaření bude mít ještě sedm odborných setkání. „V rámci projektu je naplánováno pět vzdělávacích aktivit – studijních cest a tři mezinárodní setkání zaměřené na sdílení nápadů v oblasti školního stravování,“ uvedla krajská radní pro oblast školství Jana Fialová.

   
 • Aktuální kontakty na odpovědné koordinátory Pracovního programu (stav k 13. 2. 2015) [PDF, 400 kB] (17.2.2015)
   
 • Biatlonovou bránou Kraje Vysočina prošly tisíce lidí (13.2.2015)
  Fanstan

  Světový pohár v biatlonu v Novém Městě na Moravě je pro Kraj Vysočina jednoznačně největší sportovní událostí roku 2015. Třídenní sportovní podnik vidělo, podle odhadů pořadatelů, více než sto tisíc návštěvníků. Stříbrné, bronzové umístění a dvě pátá místa, taková je bilance českých reprezentantů z Vysočina Areny. Mezi partnery světového poháru figuroval blízko hlavních tribun také Kraj Vysočina, jehož promotým se staral o volnočasové aktivity diváků mezi jednotlivými závody.

   
 • Hejtman Kraje Vysočina řešil budoucnost krajské dopravy s europoslancem Pavlem Pocem (9.2.2015)
  Brusel

  Letošní první pracovní návštěva hejtmana Kraje Vysočina Jiřího Běhounka v Bruselu byla, kromě jiného, zaměřena především na problematiku budoucího čerpání evropských dotací především do rozvoje krajské dopravní infrastruktury. Toto téma otevřel při společném jednání také europoslanec Pavel Poc. „Pan poslanec se zajímal především o naše záměry rozvoje veřejné regionální dopravy s vazbou na krajské město Jihlava, o současný stav vedení vysokorychlostní trati a informovanost o tomto projektu,“ zmínil střípky z jednání hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.

   
 • Kraj Vysočina přivezl Ozvěny Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů do Bruselu (6.2.2015)
  Ozvěny MFDF

  Už potřetí Ozvěny festivalu dokumentárních filmů Jihlava doputovaly do Bruselu. České centrum v Bruselu ve spolupráci se Zastoupením Kraje Vysočina v Bruselu, městem Jihlava a bruselským artovým kinem Nova naplánovaly promítání autorských dokumentárních filmů ve dnech od 4. do 22. února 2015 v kině Nova a v Evropském parlamentu. Oficiálního zahájení v europarlamentu se osobně účastnila také eurokomisařka Věra Jourová nebo europoslanec Pavel Poc, oba nad akcí převzali záštitu. Podle hejtmana Kraje Vysočina Jiřího Běhounka patří bruselské Ozvěny MFDF mezi důležité prezentace kraje v zahraničí, potěšující je stále větší zájem diváků o vybrané promítané dokumenty.

   
 • Nabídka studia ve Francii (16.12.2014)
  Jedinečná možnost pro středoškoláky studovat ve Francii

  Kraj Vysočina ve spolupráci s Francouzským institutem v Praze a regionem Champagne-Ardenne nabízí středoškolským studentům možnost ročního studia v rámci programu Rok v Champagne-Ardenne. Předpokladem studia je nejen znalost francouzského jazyka, ale především motivace a odhodlání. Kraj Vysočina pomůže s pokrytím části nákladů spojených s dopravou a se studiem. Zájemci se mohou hlásit až do 31. ledna 2015.

   
 • Studijní cesta žáků Střední průmyslové školy Třebíč na Taiwan (10.12.2014)
  Ilustrační foto

  V prvním prosincovém týdnu se uskutečnila v rámci dlouhodobých společných projektových aktivit mezi Krajem Vysočina a Taiwanem studijní cesta zástupců kraje a Střední průmyslové školy Třebíč do této asijské země. Jana Fialová, radní kraje pro oblast školství, zástupce odboru informatiky, zástupkyně ředitele SPŠT a osm studentů této školy navštívili během pěti dnů několik výzkumných a vzdělávacích center a soukromých společností, aby rozvíjeli své znalosti v oblasti řízení spotřeby energií.

   
 • Potenciál a rizika exportu do Běloruska (5.12.2014)
  Potenciál a rizika exportu do Běloruska

  Kraj Vysočina pod záštitou náměstka hejtmana Vladimíra Novotného ve středu 3. prosince uspořádal pro zájemce z řad podnikatelů působících na Vysočině seminář tematicky zaměřený na obchodování v Bělorusku. Zástupci Velvyslanectví Běloruska v České republice prezentovali možnosti a podmínky působení českých firem na běloruské trhu i možné spolupráce s běloruskými firmami. Představitelé bankovního sektoru ze společnosti Sberbank přítomným firmám přiblížili možnosti podpory českých podnikatelů při vstupu na tento zahraniční trh.

   
 

» všechny vybrané dokumenty «


 

Poslední dokumenty

 

všechny dokumenty

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 8.00–17.00, úterý: 8.00–13.00, středa: 8.00–17.00, čtvrtek: 8.00–13.00, pátek: 8.00–13.00, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Validní kód