Kraj Vysočina - logo

Zahraniční vztahy


 
 

Tématické odkazy

 • Mladá univerzita
 • Rok v Champagne-Ardenne.
 • Kancelář kraje Vysočina v Bruselu
 • Dolní Rakousko
 • Euroskop
 
 
 

Cesta: Titulní stránka > Zahraniční vztahy


 

Na stránce dále najdete


 

Vybíráme

 • Filmový karavan z Francie přijede do Jihlavy a Žďáru nad Sázavou (21.10.2014)
  plakát

  Malý kočovný promítací sál nazvaný Kouzelný karavan přijede z francouzského regionu Champagne-Ardenne a od 24. do 28. října 2014 bude součástí doprovodného programu Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů Jihlava. V parku u jihlavského kina Dukla nabídne sérii krátkých francouzských filmů s českými titulky. „Karavan“ je dalším výstupem spolupráce Kraje Vysočina s přeshraničními partnery.

   
 • Čínští podnikatelé na Vysočinu přijedou ještě v říjnu (14.10.2014)

  Nový termín návštěvy delegace guvernéra čínské provincie Hubei doprovázeného početnou skupinou podnikatelů na Vysočině byl po vzájemné domluvě stanoven na 30. října 2014. Na pozvání Kraje Vysočina budou pobývat v České republice od 29 . 10. – 1. 11. 2014. Devadesátičlenná delegace stráví na Vysočině jeden pracovní den, další program je plánován v Praze – návštěva ambasády a přijetí na vybraném ministerstvu. Předběžný program na Vysočině tuto chvíli počítá s panelovou diskuzí podnikatelů vč. prezentace českých i čínských firem a s návštěvou firem.

   
 • Kraj Vysočina se na Open Days v Bruselu prezentoval s tématem propojujícím zdravotnictví a sociální služby (13.10.2014)
  Brusel, přednáška

  Belgická metropole hostila minulý týden už dvanáctý ročník akce Open Days: Evropský týden regionů a měst. Do Bruselu přijelo na šest tisíc reprezentantů regionů, měst, výzkumných institucí i byznysu, aby na více než stovce seminářů sdíleli své zkušenosti a domlouvali projektová partnerství. Kraj Vysočina se představil na semináři s názvem Řešení nerovností ve zdraví – jak se vypořádat s demografickou výzvou.

   
 • Ohlédnutí za sedmým rokem spolupráce se Zakarpatím (7.10.2014)
  Spolupráce se Zakarpatskou oblastí Ukrajiny

  V závěru minulého týdne hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek společně s Martinem Hyským, radním pro oblast regionální rozvoje a územního plánování, a zastupiteli Věrou Buchtovou a Jaroslavem Maxmiliánem Kašparů, slavnostně předali do užívání další projekty realizované letos v partnerském regionu Zakarpatská oblast Ukrajiny. Předškoláci a školáci v pěti školách stráví chladné měsíce roku v teple, díky novým oknům nebo zateplení budovy. Peníze z Vysočiny pomáhaly i při dovybavení zdravotnického zařízení v obci Strymba, kam za zvýhodněných podmínek dodala gynekologické křeslo česká společnost Madisson. Nové střechy, fasády i jména se dočkala jedna z užhorodských základních škol, kde se znovu po 75 letech vyučuje český jazyk. Nově nese jméno našeho společného prezidenta T. G. Masaryka.

   
 • Regionální soutěž „Představ Evropský region Dunaj Vltava aneb co se změnilo 25 let po pádu železné opony“ vyhráli cukráři (3.10.2014)
  Vítězný projekt

  Evropský region Dunaj-Vltava vyhlásil v dubnu letošního roku soutěž pro studenty středních škol a středních odborných učilišť na téma „Představ Evropský region Dunaj-Vltava aneb co se změnilo 25 let po pádu železné opony“. Vítězným projektem se v případě regionálního kola stala parta šikovných děvčat ze Střední školy gastronomické Adolpha Kolphiga, Žďár nad Sázavou, která vymodelovala marcipánovou mapu regionu včetně erbů měst se stejnými turistickými cíli. „Pokud bych měl být soutěžícím i já, přihlásil bych sídlo Kraje Vysočina v Jihlavě. Ještě před 25 lety tu stála kasárna, která pamatovala přísný režim. Dnes tu sídlí krajská samospráva a nový design areálu byl oceněn titulem Stavba roku 2003,“ uvedl náměstek hejtmana Kraje Vysočina Vladimír Novotný.

   
 • Studijní cesta žáků Střední průmyslové školy Třebíč na Taiwan (1.10.2014)

  Od roku 2013 realizuje Kraj Vysočina společně s taiwanským Institutem pro informační průmysl a žáky Střední průmyslové školy Třebíč společný projekt zaměřený na řízení spotřeby energií pomocí systému chytrých zásuvek. V rámci testování skupina studentů komunikuje přímo s vývojovým centrem na Taiwanu, které tuto technologii vyvíjí. V prosinci se oba týmy potkají tváří v tvář. Osm studentů z Třebíče studijně navštíví centrálu institutu na Taiwanu.

   
 • Budoucí zdravotníci pilovali svoji angličtinu na horách (1.10.2014)
  Ilustrační foto

  Pec pod Sněžkou se stala na týden přechodným domovem pro čtyřicítku studentů 4. ročníku oboru Zdravotnický asistent Obchodní akademie, Střední zdravotnické školy a Střední odborné školy služeb a Jazykové školy s právem státní jazykové zkoušky Jihlava. Ti se zde v polovině září účastnili intenzivního jazykového kurzu v rámci projektu OPVK Angličtina ve zdravotnické profesi.

   
 • Pátým partnerským regionem Kraje Vysočina je Minská oblast Běloruska (30.9.2014)
  Dokumentární foto.

  Minulý týden podepsal hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek a předseda Minského oblastního výkonného výboru Semjon Borisovič Šapiro Memorandum o spolupráci mezi Krajem Vysočina (Česká republika) a Minskou oblastí (Bělorusko). K tomuto došlo při setkání nejvyšších představitelů obou regionů v Minsku. Podpisu Memoranda se osobně účastnili také oba velvyslanci: Milan Ekert, velvyslanec České republiky v Bělorusku, a Vasilij Michajlovič Markovič, velvyslanec Běloruska v České republice.

   
 • Mladí záchranáři soutěžili na Slovensku (23.9.2014)
  Ilustrační foto

  Kraj Vysočina podpořil pětičlenné družstvo ze Střední zdravotnické školy a Vyšší odborné školy zdravotnické Havlíčkův Brod při jeho účasti ve vědomostně-sportovní soutěži v partnerském Nitrianském samosprávném kraji s názvem „Župná Kalokagatia – mladý záchranár 2014“. Družstvo z Vysočiny se minulý týden vrátilo s bronzovou medailí.

   
 • Pracovníci rakouského Červeného kříže přijeli na zkušenou na Vysočinu (22.9.2014)
  Ilustrační foto

  V rámci pravidelných výměn zkušeností navštívily minulý týden čtyři desítky rakouských zástupců Červeného kříže z partnerského Dolního Rakouska Vysočinu. Celodenní odborný program byl zaměřen na fungování Integrovaného záchranného systému Kraje Vysočina a prezentaci s tím souvisejících příkladů dobré praxe.

   
 

» všechny vybrané dokumenty «


 

Poslední dokumenty

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 8.00–17.00, úterý: 8.00–13.00, středa: 8.00–17.00, čtvrtek: 8.00–13.00, pátek: 8.00–13.00, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Validní kód