Kraj Vysočina - logo

Zahraniční vztahy


 
 

Tématické odkazy

 • Mladá univerzita
 • Rok v Champagne-Ardenne.
 • Kancelář kraje Vysočina v Bruselu
 • Dolní Rakousko
 • Euroskop
 
 
 

Cesta: Titulní stránka > Zahraniční vztahy


 

Na stránce dále najdete


 

Vybíráme

 • Mladí hokejisté z Vysočiny se zúčastnili turnaje ve francouzské Remeši (21.5.2015)
  Mladí hokejisté z Vysočiny se zúčastnili turnaje ve francouzské Remeši

  Tým reprezentující Kraj Vysočina se opět po roce už podruhé zúčastnil turnaje hráčů do 15 let v Remeši. Výběr z Vysočiny vyjel do Francie pod vedením trenérů mládeže klubu HC Lední medvědi Pelhřimov a na turnaji se střetl s pěti družstvy ze severní Francie. Ve vyrovnané konkurenci nakonec skončil těsně na třetím místě.

   
 • Mezinárodního cvičení se zúčastnili i záchranáři z Vysočiny (18.5.2015)
  Mezinárodního cvičení se zúčastnili i záchranáři z Vysočiny

  O víkendu se v dolnorakouském vojenském prostoru Allensteig konalo cvičení všech složek Integrovaného záchranného systému, které mělo název Arcanus 2015. Spolu s rakouskými, polskými a německými kolegy se ho zúčastnily dva týmy Zdravotnické záchranné služby Kraje Vysočina, zástupci Bezpečnostní komise Rady Kraje Vysočina a studenti OA, SZŠ a SOŠS Jihlava.

   
 • Cena hejtmana pro žďárskou a nitranskou průmyslovku (5.5.2015)
  Mladý tvorca

  Hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek i letos věnoval originální cenu pro vítěze přehlídky středních škol Mladý tvorca, kterou pořádá slovenský partnerský region v Nitře. Dvě kovaná díla vyrobili studenti Střední školy řemesel Třebíč podle návrhu Karola Kováče, mistra odborného výcviku. Kované plastiky byly předány v závěru minulého týdne. Cenu hejtmana Kraje Vysočina za nejlepší výrobek přehlídky Mladý tvorca získali studenti VOŠ a SPŠ Ždár nad Sázavou za funkční model parního stroje a dále studenti Stredné priemyselné školy strojnícké a elektrotechnické v Nitře za model auta na superkondenzátor.

   
 • Středoškoláci z Vysočiny se prezentovali v Nitře (4.5.2015)
  Mlady tvorca

  Jedenáct středních škol zřizovaných Krajem Vysočina vyslalo v minulém týdnu své studenty na největší veletrh vzdělávání na Slovensku – Mladý tvorca, Nitra 2015. Vedle technických center se v Nitře představily také hotelové školy, zdravotnická škola a Vysočinu reprezentovali také skláři nebo oděvní návrháři. „V letošním roce jsme pozvání od partnerského Nitranského samosprávného kraje přijali už popáté. Pro studenty je v rámci praktické výuky zajímavé vycestovat za zkušenostmi do zahraničí a Slovenko je nám blízké nejen jazykem, ale i mentalitou nebo praktickým přístupem ke zdělávání,“ uvedla Jana Fialová, radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu, která zároveň v Nitře absolvovala odbornou konferenci k duálnímu vzdělávání.

   
 • Martin Hyský na zahájení Dolnorakouské zemské výstavy 2015 (27.4.2015)
  Alpy a my

  „ÖTSCHER:REICH – Alpy a my“ se jmenuje letošní Zemská výstava 2015, kterou můžete vidět v Frankenfels-Laubenbachmühle, Neubrucku a nově zřízeném centru národního parku Ötscher-Basis Wienerbruck v rakouském regionu Mostviertel. Slavnostního zahájení v závěru minulého týdne se na pozvání dolonorakouského zemského hejtmana Dr. Erwina Prölla zúčastnil také radní Kraje Vysočina Martin Hyský. „Dolní Rakousko, jako náš přeshraniční partner patří díky své dostupnosti k vyhledávaným zahraničním destinacím především pro české cyklisty a také milovníky vína. Letošní Dolnorakouská výstava otevírá turistům další rozměr pro návštěvu – nabízí skutečně originální pohled na krásy Alp,“ uvedl Martin Hyský.

   
 • EXPO 2015: Expozicí Kraje Vysočina provedou studenti VŠPJ (14.4.2015)
  Expo VŠPJ

  Čtveřice sympatických studentů oboru cestovní ruch Vysoké školy polytechnické Jihlava bude v září letošního roku provázet expozicí Kraje Vysočina na světové výstavě EXPO 2015 v Miláně. Pavel, Bohdana, Míša a Iveta obstáli mezi třinácti přihlášenými vysokoškoláky, prokázali znalost dvou světových jazyků a především měli přehled o dění a památkách na Vysočině. „Stejně, jako je pro Kraj Vysočina EXPO 2015 příležitostí k prezentaci na mimořádné světové akci, tak je nabídka spolupráce pro vysočinské vysokoškoláky příležitostí zúročit teoretické poznatky z výuky,“ vysvětluje radní Kraje Vysočina pro oblast školství Jana Fialová. Světová výstava se v letošním roce zaměří na úspěchy vědy, techniky a na ochranu životního prostředí. V rámci české i vysočinské expozice bude představeno české umění.

   
 • Studenti Akademie ve Světlé nad Sázavou se zúčastnili výtvarného workshopu ve Francii (9.4.2015)

  Šest studentů výtvarných oborů Akademie ve Světlé nad Sázavou se od 16. do 19. března 2015 zapojilo do tvůrčího workshopu Vyšší školy umění a designu v Remeši. Jejich cesta do Remeše je příslibem dlouhodobé aktivní spolupráce mezi těmito dvěma školami.

   
 • Jana Fialová na návštěvě slovenských partnerských škol (30.3.2015)

  Dvě slovenské partnerské střední školy, jejichž praxe funguje v režimu blížícímu se duálnímu vzdělávání, navštívila v březnu při své pracovní návštěvě Slovenské republiky radní Kraje Vysočina pro oblast školství Jana Fialová.

   
 • Filmové ozvěny poprvé ve francouzské Champagne-Ardenne (27.3.2015)
  Kraj přidá další peníze na mezinárodní festival dokumentárních filmů

  Ozvěny Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů Jihlava se letos v březnu poprvé představily ve francouzském partnerském regionu Kraje Vysočina – v Champagne-Ardene. Na třech místech byl za přítomnosti režiséra a scénáristy Petra Hátleho promítnut snímek z bouřlivého pražského nočního života s názvem Velká noc. Ozvěny do Francie přivezla skupina lidí spojená s projektem Kouzelný karavan. Jde o kočovný promítací sál migrující po Francii a nabízející alternativní filmovou tvorbu.

   
 • Mladí kuchaři a číšníci z Třebíče bodovali ve slovenské Nitře (26.3.2015)
  Ilustrační foto

  Čtyřčlenné družstvo studentů Obchodní akademie a Hotelové školy Třebíč reprezentuje v těchto dnech společně s Hotelovou školou Ostrava Českou republiku na Gastrofestivalu ve slovenské Nitře. Několikaměsíční intenzivní přípravu a ladění chuťové vyváženosti vysočinského soutěžního menu ocenila porota soutěže bronzem. Zlato si do Třebíče přivezou za perfektní servis číšníci. „Inspirací pro přípravu oceněného menu bylo v případě nejen třebíčského družstva MS ve fotbale. Tématika kopané se během soutěže skloňovala na každém kroku. Celé snažení se neslo v duchu slov britského šéfkuchaře Gordona Ramsay, který se nechal slyšet, že vaření je jako fotbal. Není to práce, je to vášeň. Když se v ní stanete dobří, je to práce snů,“ vzkazuje z místa konání soutěže krajská radní pro oblast školství Jana Fialová.

   
 

» všechny vybrané dokumenty «


 

Poslední dokumenty

 

všechny dokumenty

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 8.00–17.00, úterý: 8.00–13.00, středa: 8.00–17.00, čtvrtek: 8.00–13.00, pátek: 8.00–13.00, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Validní kód