Kraj Vysočina - logo

Zahraniční vztahy


 
 

Tématické odkazy

 • Mladá univerzita
 • Rok v Champagne-Ardenne.
 • Kancelář kraje Vysočina v Bruselu
 • Dolní Rakousko
 • Euroskop
 
 
 

Cesta: Titulní stránka > Zahraniční vztahy


 

Na stránce dále najdete


 

Vybíráme

 • EXPO 2015: Hejtmana do Milána doprovodila dvacítka podnikatelů (28.9.2015)

  Dvacet podnikatelů z Kraje Vysočina doprovodilo minulý týden hejtmana Kraje Vysočina Jiřího Běhounka v rámci podnikatelské mise Kraje Vysočina a Hospodářské komory Kraje Vysočina do italského Milána. Itálie a její regiony využily pořadatelství Světové výstavy EXPO k oživení partnerských i obchodních vztahů. V případě delegace Kraje Vysočina došlo na řadu bilaterálních jednání, představení aktivit Krajské hospodářské komory Kraje Vysočina a také na návštěvu vybraných firem sdružených v Hospodářské komoře regionu Monza Brianza. „Jedním z důležitých cílů veškerých aktivit Kraje Vysočina souvisejících s EXPO 2015 je také podpora a rozvoj obchodní vztahů nebo nových investičních příležitostí,“ komentoval aktivity Kraje Vysočina radní pro oblast regionálního rozvoje Martin Hyský.

   
 • Kraj Vysočina jedná o obnovení partnerství s italským regionem Friuli Venezia Giulia (24.9.2015)
  EXPO

  Hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek se během své návštěvy EXPA 2015 v italském Milánu setkal 24. září 2015 se zástupci italského regionu Friuli Venezia Giulia. Hlavním tématem plánované schůzky bylo obnovení partnerství. To bylo uzavřeno mezi oběma regiony poprvé v září 2006. Trvalo čtyři roky. „V první řadě si musíme společně ujasnit, v jakých oblastech naše regiony chtějí, mohou a dokážou spolupracovat. Následně musí o uzavření partnerství rozhodnout na naší straně zastupitelstvo s tím, že aktivity budou rozvíjeny oběma stranami,“ uvedl krátce po setkání se zástupci italského regionu hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.

   
 • Kraj Vysočina se zapojil do Evropského týdne sportu (17.9.2015)
  Kraj Vysočina se zapojil do Evropského týdne sportu

  V rámci Evropského týdne sportu v Bruselu se pod hlavičkou Českého olympijského výboru prezentoval také Kraj Vysočina, který na svém stánku mimo jiné ukazoval možnosti aktivního trávení volného času v regionu nebo návštěvníkům představil Světový pohár v biatlonu a Světový pohár horských kol v Novém Městě na Moravě.

   
 • Oslavy 15. narozenin Kraje Vysočina (video) (14.9.2015)
  Den s Krajem Vysočina

  Kraj Vysočina oslavil 12. září 2015 patnácté výročí svého založení. Zatímco termín byl vybrán zcela náhodně, celodenní program zaměřený na rodiny s dětmi byl dopředu dlouho plánován, pilován, doplňován a prodlužován. Nakonec v areálu letního kina Heulos vystoupilo na dvou pódiích více než pět stovek účinkujících nejen z Vysočiny, ale i z partnerských zahraničních regionů. „Kraji je letos 15 let, dostal symbolický občanský průkaz a zasloužil si velkou oslavu. Mezi téměř čtyřmi tisíci návštěvníků jsem viděl spokojené, usměvavé a přátelské lidi. Jsem rád, že se oslavy setkaly s tak velkým ohlasem,“ řekl hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.

   
 • Speciální web pro EXPO (2.9.2015)
  EXPO web

  Pro plánovanou prezentaci na světové výstavě EXPO 2015 v italském Miláně připravil Kraj Vysočina speciální tematické www stránky. Jedná se o účelový materiál poskládaný z pečlivě vybraných fotografií rozdělených do pěti preferovaných kruhů. Jsou jimi hospodářství, sport, kultura, příroda a osobnosti. „Výběr v určeném rozsahu nemohl postihnout veškeré zajímavosti kraje, ale návštěvníci stránek mají možnost se díky jednoduché navigaci prokliknout i na domovský web Kraje Vysočina. Na něm už si individuálně mohou dohledat více informací o regionu,“ vysvětluje Martin Hyský, radní pro oblast regionálního rozvoje s tím, že příprava stránek trvala zhruba měsíc a půl a pracoval na ní tým pěti lidí.

   
 • Prvňáčci z Vysočiny dostanou kufřík pro bezpečnou cestu do školy a do přírody (26.8.2015)
  Bezpečné kurfříky

  Všichni letošní prvňáčci na Vysočině dostanou od Kraje Vysočina 1. září startovací kufřík s výbavou pro bezpečné cesty do školy i do přírody. „Stejně jako v předchozích letech v něm najdou malí školáci mimo jiné také základní výbavu bezpečnostních pomůcek včetně cyklolékárničky a reflexní vesty. Vedle výukových pexes kufříky nabídnou i řadu originálních tiskovin a pracovních listů například pro environmentální nebo výtvarnou výchovu,“ informovala krajská radní pro oblast školství, mládeže a sportu Jana Fialová. Do prvních tříd na Vysočině v letošním školním roce nastoupí více než pět tisíc žáků.

   
 • Hejtman Kraje Vysočina podepsal Sousedský dialog 2030 (25.8.2015)
  Hejtman Kraje Vysočina podepsal Sousedský dialog 2030

  Na společném setkání ministrů zahraničí a velvyslanců České republiky a Rakouska spolu s krajskými a zemskými hejtmany podepsal hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek tzv. Sousedský dialog 2030. „Na jeho základě budou v budoucnu obě země spolupracovat na konkrétních tématech. Domluvili jsme se například na první věci, a to společném postupu při vydání Česko rakouské knihy o historii obou národů a států. Je to zajímavý krok ve spolupráci obou hraničních sousedů,“ popsal vysočinský hejtman.

   
 • Na letní žurnalistickou školu dorazili studenti z partnerských regionů Kraje Vysočina (17.8.2015)
  Letní žurnalistická škola

  V Havlíčkově Brodě odstartoval jedenáctý ročník Letní žurnalistické školy Karla Havlíčka Borovského. Třetinu z více než tří desítek účastníků tvoří studenti z partnerských regionů Kraje Vysočina. „Už čtvrtým rokem jsme podpořili účast bohemistů z Užhorodské národní univerzity, přijeli i mladí lidé z Dolního Rakouska a Nitranského samosprávného kraje,“ říká Jana Fialová, radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu. Hlavním tématem letošního ročníku jsou česko-polské vztahy.

   
 • Slavnostní promoce zakončila Mladou univerzitu 2015 (10.8.2015)
  Mladá univerzita 2015

  Po pěti dnech a po 25 hodinách přednášek i praktických workshopů skončila v pátek v dolnorakouském Raabsu Mladá univerzita 2015. Sedmý ročník přeshraničního projektu, kterého se zúčastnilo 117 studentů ve věku 11 až 14 let z Dolního Rakouska a Kraje Vysočina, zakončila zahradní akademická slavnost, které se zúčastnil i hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek. „Mladá univerzita je tradičním přeshraničním projektem s naším partnerským regionem Dolní Rakousko. Prolínání česko-rakouských vztahů je důležité, účastníci univerzity jsou jasným důkazem, že pro ně slovo hranice znamená něco zcela jiného, než pro pamětníky železné opony. Navíc mají skvělou příležitost navázat osobní přátelství na celý život,“ řekl hejtman Jiří Běhounek.

   
 • Mladá univerzita: Čeští a rakouští studenti společně na Vysočině (6.8.2015)
  Mladá univerzita 2015

  Kraj Vysočina ve středu navštívili účastníci Mladé univerzity 2015. Každoroční tradiční zastávka v krajském městě a jeho okolí byla pro studenty z Vysočiny a Dolního Rakouska ve věku od 11 do 14 let zpestřením celotýdenního kempu v Raabsu. „Pro účastníky sedmého ročníku Mladé univerzity jsme připravili tři zajímavé přednášky osobností z Vysočiny, odpoledne si pak mohli vybrat ze sedmi tematických workshopů,“ říká Jana Fialová, radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu.

   
 

» všechny vybrané dokumenty «


 

Poslední dokumenty

 

všechny dokumenty

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 8.00–17.00, úterý: 8.00–13.00, středa: 8.00–17.00, čtvrtek: 8.00–13.00, pátek: 8.00–13.00, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Validní kód