Kraj Vysočina - logo

Zahraniční vztahy


 
 

Tématické odkazy

 • Mladá univerzita
 • Rok v Champagne-Ardenne.
 • Kancelář kraje Vysočina v Bruselu
 • Dolní Rakousko
 • Euroskop
 
 
 

Cesta: Titulní stránka > Zahraniční vztahy


 

Na stránce dále najdete


 

Vybíráme

 • Dny otevřených ateliérů proběhnou opět koordinovaně se sousedními regiony (11.9.2014)
  Ilustrační foto

  Dny otevřených ateliérů nabízejí nevšedně blízký kontakt mezi umělci a tvůrci a těmi, kdo mají umění v nejširším slova smyslu rádi. Umělci mají možnost prezentovat svou práci a získávat zpětnou vazbu od diváků, návštěvníci mohou výtvarníky poznat osobně a nahlédnout do tvůrčího prostředí ateliérů a mnohdy si i na místě zakoupit dílo, které se jim líbí. K pořádání této akce se i letos přihlásily spolkové země Dolní Rakousko a Horní Rakousko a české regiony Jihočeský kraj, Jihomoravský kraj a Kraj Vysočina.

   
 • Hudebník Pierre přijel na Vysočinu vyučovat francouzštinu (8.9.2014)
  Ilustrační foto

  Podle Pierra Doazana, francouzského lektora nově působícího na krajských středních školách je čeština v mnohém těžší jazyk než čínština, ale žádný jazyk není tak složitý, aby se student nedomluvil. Konverzaci s rodilým mluvčím mají 18 hodin týdně ve svých rozvrzích studenti v Jihlavě, Třebíči, Havlíčkově Brodě, Velkém Meziříčí a nově také v Pelhřimově. „Jeho působení v České republice je výsledkem dlouhodobé spolupráce mezi Krajem Vysočina a partnerským regionem Champagne-Ardenne. Oba regiony se dělí o náklady spojené s jeho pobytem,“ uvedla Jana Fialová, radní Kraje Vysočina pro oblast školství.

   
 • Hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek zahájil výstavu Hrady česko-rakouského pomezí (3.9.2014)
  Hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek zahájil výstavu Hrady česko-rakouského pomezí

  Čtvrt století po pádu „železné opony“ spojilo téma mapující historické příhraniční objekty sbírky Kraje Vysočina se sbírkami země Dolní Rakousko, Jihomoravského muzea ve Znojmě a Moravské galerie v Brně. Výstava Hrady česko-rakouského pomezí má přiblížit proměnlivou historii společného pomezí prostřednictvím maleb, akvarelů a grafik, na kterých se autoři soustředili na zachycení pevností, hradů, zřícenin, zámků a měst především v Podyjí a jeho okolí. „Je možné, že výstava zafunguje i jako impuls pro návštěvu u sousedů a možná během svého putování Podyjí objeví turisté nová inspirující a v přírodě umístěná díla – napadá mě například Kristkova podyjská glyptotéka,“ uvedl hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek, který výstavu zahájil společně s Wolfgangem Sobotkou, náměstkem zemského hejtmana Dolního Rakouska.

   
 • Hejtman Jiří Běhounek slavnostně zakončil šestý ročník Mladé univerzity (11.8.2014)
  Ilustrační foto

  Akademická slavnost pod širým nebem byla pomyslnou tečkou za šestým ročníkem Mladé univerzity Waldviertel – společného projektu Kraje Vysočina a Dolního Rakouska. 139 českých a rakouských dětí ve věku 11 – 14 let spolu se svými rodiči a blízkými mělo šanci na vlastní kůži okusit a prožít atmosféru slavnostního zakončení akademického studia, kterému se snaží týdenní program přiblížit. Předání diplomů a gratulace všem úspěšným „studentům“ se závěrem minulého týdne účastnili hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek, zástupce velvyslanectví ČR v Rakousku, Dana Baschová, zástupkyně velvyslanectví Rakouska v ČR a další představitelé rakouské samosprávy.

   
 • Mladá univerzita Waldviertel: prázdninové dobrodružství pro české a rakouské děti (7.8.2014)
  Mladá univerzita Waldviertel: prázdninové dobrodružství pro české a rakouské děti

  Mladá univerzita Waldviertel se včera přehoupla do své druhé poloviny. A jako každý rok připravil pro účastníky středeční program Kraj Vysočina. Z univerzitního kampusu v Raabsu se přes 100 dětí ve věku 11-14 let vydalo do historické Telče, aby zde strávily den plný poznání i zábavy. „Zájem o Mladou univerzitu mezi dětmi i jejich rodiči roste, letos se do prázdninového kempu přihlásilo 140 rakouských a českých dětí, což je zatím nejvíce ze všech dosavadních ročníků Junge Uni,“ řekl Ladislav Seidl, vedoucí oddělení vnějších vztahů Krajského úřadu Kraje Vysočina.

   
 • Aktuální kontakty na odpovědné koordinátory Pracovního programu (stav k 1. 7. 2014) [PDF, 107 kB] (3.7.2014)
   
 • Brusel zažil Českou párty (17.6.2014)

  Kraj Vysočina se v polovině června společně s vybranými regiony Česka a dalšími institucemi zúčastnil 8. ročníku Czech Street Party v Bruselu. Kromě vystoupení českých kapel, z nichž největším tahákem byla skupina Wohnout, mohli zájemci o Českou republiku ochutnat regionální speciality. Kraj Vysočina nabídl celou sérii propagačních tiskovin a turistických map a na stánku nabízel medovinu a Eliščiny medové placičky Včelí farmy Nosek, sýry Zlatá Praha a Koliba Mlékárny Polná a klobásy Zemědělské a.s. Krucemburk.

   
 • Návštěva taiwanské obchodní mise na Vysočině (10.6.2014)

  Začátkem června navštívili Kraj Vysočina podnikatelé z Taiwanu. Přijeli do České republiky navázat nové obchodní vztahy. Tato obchodní mise se uskutečnila s cílem nabídnout obchodní partnerství podnikatelům z Malty a ČR a byla organizována servisní organizací CIECA (www.cieca.org.tw), která zajišťuje propagaci taiwanských podnikatelů v zahraničí.

   
 • Návštěva velvyslankyně Rumunska v Kraji Vysočina (9.6.2014)
  J.E. Daniela Gitman

  Minulý týden navštívila Kraj Vysočina velvyslankyně Rumunska Daniela Gitman s doprovodem. Kromě přijetí hejtmanem Jiřím Běhounkem v sídle Kraje Vysočina, bylo na programu také setkání s představiteli měst Třebíč a Jihlava, zástupci hospodářských komor, návštěvy několika průmyslových podniků a prezentace využití evropských fondů na zámku v Třebíči a v Základní škole speciální v Jihlavě. V obci Dobroutov se za účasti velvyslankyně uskutečnilo odhalení nového památníku rumunským vojákům padlým na českém území za druhé světové války.

   
 • Přihlaste se do soutěže „Představ Evropský region Dunaj – Vltava aneb co se změnilo 25 let po pádu železné opony“ (6.6.2014)
  Evropský region Dunaj – Vltava řeší oblast trhu práce a zaměstnanosti

  Evropským regionem Dunaj Vltava byla vyhlášena soutěž s názvem Představ Evropský region Dunaj-Vltava aneb co se změnilo 25 let po pádu železné opony. „Evropský region Dunaj-Vltava, který byl založen 30. června 2012, je trilaterální pracovní společenství sedmi partnerských regionů - Horního Rakouska, dolnorakouského Mostviertelu a Waldviertelu, Dolního Bavorska s Altöttingem, Horního Falce, Plzeňského kraje, Jihočeského kraje a Kraje Vysočiny. Jeho cílem je především rozvoj spolupráce pro posílení regionů na tomto území a pro realizaci evropské myšlenky. Více informací lze nalézt na www.evropskyregion.cz, “ uvedl Martin Hyský, radní pro oblast regionálního rozvoje a územního plánování. Soutěž je výjimečná svým rozsahem a širokou volností ve volbě žánru zpracovaného projektu, u kterého bude hodnocena především originalita, šíře záběru a využitelnost pro prezentaci regionů.

   
 

» všechny vybrané dokumenty «


 

Poslední dokumenty

 

všechny dokumenty

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 8.00–17.00, úterý: 8.00–13.00, středa: 8.00–17.00, čtvrtek: 8.00–13.00, pátek: 8.00–13.00, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Validní kód