Kraj Vysočina - logo

Zahraniční vztahy


 
 

Tématické odkazy

 • Mladá univerzita
 • Rok v Champagne-Ardenne.
 • Kancelář kraje Vysočina v Bruselu
 • Dolní Rakousko
 • Euroskop
 
 
 

Cesta: Titulní stránka > Zahraniční vztahy


 

Na stránce dále najdete


 

Vybíráme

 • Francouzští žáci oboru truhlář na stáži v Střední škole stavební Jihlava (26.5.2016)
  Francouzi v Jihlavě

  Celý tento týden můžete na ulicích v Jihlavě potkat francouzské učně oboru truhlář, kteří si na Vysočině, konkrétně na Střední škole stavební Jihlava, rozšiřují své znalosti a dovednosti v oblasti uměleckého truhlářství. „Krajská střední škola dlouhodobě spolupracuje se vzdělávacím centrem v partnerském kraji Alsasko-Champagne-Ardenne-Lotrinsko ve francouzském městě Pont Sainte Marie. V minulosti absolvovaly dvoutýdenní stáž skupinky českých žáků oboru tesař a zedník a dvě poslední cesty využili i mladí instalatéři,“ přibližuje radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu Jana Fialová.

   
 • Jeden den nestačí je vítězným projektem krajského kola soutěže Evropského regionu Dunaj-Vltava (25.5.2016)
  ERDV

  Tým studentů prvního až třetího ročníku Obchodní akademie, Střední zdravotnické školy, Střední odborné školy služeb a Jazykové školy s právem státní jazykové zkouška Jihlava se letos stal regionálním vítězem středoškolské studentské soutěže Evropského regionu Dunaj-Vlatava s názvem Představ skryté krásy Evropského regionu Dunaj-Vltava. „Porota na tomto soutěžním příspěvku, který studenti pojali jako vlastní film ocenila originalitu zpracování, využití vlastních fotek a videí a také přípravu materiálu v dvojjazyčné verzi. Materiál je tak hned využitelný pro potřeby Evropského regionu,“ uvedl radní Kraje Vysočina pro oblast regionálního rozvoje Martin Hyský. Do soutěže bylo přijato pět příspěvků.

   
 • Budoucí nastavení politiky soudržnosti (20.5.2016)

  Kraj Vysočina se na základě rozhodnutí zastupitelstva kraje připojuje ke společnému prohlášení s názvem Silná obnovená regionální politika pro všechny regiony po roce 2020, které iniciuje vláda spolkové země Dolní Rakousko, která je blízkým partnerem Kraje Vysočina v zahraničí. Výzva je určena představitelům evropských institucí a členských států EU.

   
 • Hasiči na Zakarpatí nově využívají moderní ochranné prostředky (19.5.2016)
  Hasiči

  Hasičské jednotky v ukrajinském Užhorodě a Mukačevu budou mít nově k dispozici šest kompletních sad osobních ochranných prostředků složených ze zásahového obleku, obuvi, přilby, rukavic a polohovacího pásu. Vybavení v hodnotě 150 tisíc korun získaly v rámci spolupráce Kraje Vysočina a partnerského regionu Zakarpatská oblast Ukrajiny. Dar, který si ukrajinští hasiči převzali v průběhu pracovní cesty na Zakarpatí v termínu 15. – 17. května, schválilo Zastupitelstvo Kraje Vysočina.

   
 • Kraj Vysočina spolupracuje s dvěma dalšími regiony (13.5.2016)
  Fórum

  Třetí den Fóra partnerských regionů Jihočeského kraje v Českém Krumlově hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek podepsal tzv. Českokrumlovského prohlášení. Společně s vrchními představiteli Jihomoravského a Jihočeského kraje, ale také Dolního Rakouska svým podpisem a za účasti velvyslanců obou zemí stvrdil rozšíření partnerských regionů o Horní Rakousko a hlavní město Vídeň, jejichž zástupci svůj podpis pod prohlášení také připojí. „Cílem deklarace je vytvoření fungující, dlouhodobě stabilní a efektivní přeshraniční spolupráce všech šesti regionů Česka i Rakouska, která by měla odpovídat potřebám, kompetencím a možnostem zúčastněných spolkových zemí a krajů,“ uvedl hejtman Jiří Běhounek, který připomněl, že aktuální spolupráce se týká 13 oblastí od hospodářství, přes dopravu až po zdravotní a sociální péči.

   
 • Projekt středních gastronomických škol z Vysočiny Vaříme společně finišuje (12.5.2016)
  Vaříme společně

  V tomto týdnu zapojené střední gastronomické školy, jejich pedagogové i žáci absolvují poslední mobilitu v rámci projektu Vaříme společně na území Kraje Vysočina. Aktivity s partnerskými školami z Francie realizuje Kraj Vysočina jako projekt strategického partnerství v oblasti školního vzdělávání programu Erasmus+. „Francouzská delegace v počtu devíti odborníků na odborné vzdělávání v oblasti gastronomie z kraje Chapmagne-Ardenne navštívila v týdnu všechny partnerské školy na Vysočině. Účastníci opět společně prošli vzdělávacími aktivitami a seznámili se s odlišnými postupy přípravy jídel, hlavně s využitím regionálních potravin,“ uvedla radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu Jana Fialová.

   
 • Kraj Vysočina prohlubuje spolupráci v oblasti cestovního ruchu s partnery ze Slovenska (11.5.2016)
  Slovensko

  Delegace z Kraje Vysočina v čele s radními Marií Kružíkovou a Martinem Hyským jednala začátkem května v partnerském regionu - Nitranském samosprávném kraji o prohloubení spolupráce v oblasti cestovního ruchu. Zástupci z Vysočiny totiž vidí ve vzájemné podpoře velký potenciál pro rozvoj. „Na relativně malém prostoru v okolí Nitry je hned několik turistických lákadel, kvůli kterým by občané Vysočiny mohli mít zájem zdejší destinaci navštívit. „Ať už se jedná o starobylé město Nitra se svou dominantou Nitranským hradem se zdejší zachovalou bazilikou, diecézním muzeem, kazematy a nedalekou diecézní knihovnou, tak např. vyhlídkové místo Zobor, kde je v plánu vystavět lanovku pro turisty,“ uvedla radní pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu Marie Kružíková.

   
 • Kraj Vysočina hledá stážisty do Bruselu (9.5.2016)
  Vlaječky

  Kraj Vysočina vypisuje výběrové řízení na neplacenou pozici stážisty v kanceláři Zastoupení Kraje Vysočina v Bruselu na adrese Rue du Commerce 20-22, Brusel. Výběrové řízení se skládá ze dvou částí – písemné a ústní. Písemnou část tvoří test ze znalostí reálií Kraje Vysočina a Evropské unie. Ústní část proběhne v českém a anglickém jazyce a prověří nejen všeobecné znalosti o aktuálním dění v EU a v Kraji Vysočina, ale také protokolární znalosti a motivaci zájemce.

   
 • Stovky návštěvníků výstavy Mladý tvorca 2016 zajímaly vysočinské Kaipany (26.4.2016)
  Mladý tvorca

  Velkou atrakcí prvního dne výstavy středních odborných škol Mladý tvorca 2016 v Nitře se stala přehlídka sportovních aut krajských středních škol z Vysočiny. Na Slovensko dorazily žáky vlastnoručně sestavené sporťáky po svých čtyřech kolech a zdolaly přitom 300 kilometrů. Dnes je na výstavišti v metropoli Nitranského samosprávného kraje obdivovaly stovky lidí. „S Kaipany slavíme velký úspěch, kolemjdoucí zajímají technické parametry aut, ale často se i ptají, jestli jsou auta na prodej,“ pochvalovala si zájem o část prezentace Kraje Vysočina, který je partnerem nitranského regionu, radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu Jana Fialová.

   
 • Bruselská kancelář Kraje Vysočina pokračuje v režimu nestálého zastoupení (12.4.2016)
  Kraj Vysočina hledá stážisty do Bruselu

  Režim nestálého zastoupení Kraje Vysočina v Bruselu se osvědčil a Kraj Vysočina neuvažuje o změně režimu jeho fungování. „Za poslední půlrok kancelář připravila nejen tradiční Ozvěny Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů Jihlava v Bruselu, ale podařilo se jí spolupořádat odborné semináře v rámci Evropského týdne regionů a měst v rámci tzv. Open Days a byla otevřena jednání se zastoupením spolkové země Dolní Rakousko ve věci jednotného prohlášení k obnovení regionální politiky po roce 2020,“ informoval Jan Skála, který má agendu kanceláře v Bruselu ve své kompetenci s tím, že byla intenzivněji navázána spolupráce i se zastoupením Českého olympijského výboru a je pravděpodobné, že Kraj Vysočina do budoucna zváží participaci na jejich projektech.

   
 

» všechny vybrané dokumenty «


 

Poslední dokumenty

 

všechny dokumenty

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 8.00–17.00, úterý: 8.00–13.00, středa: 8.00–17.00, čtvrtek: 8.00–13.00, pátek: 8.00–13.00, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Validní kód