Kraj Vysočina - logo

Zahraniční vztahy


 
 

Tématické odkazy

 • Mladá univerzita
 • Rok v Champagne-Ardenne.
 • Kancelář kraje Vysočina v Bruselu
 • Dolní Rakousko
 • Euroskop
 
 
 

Cesta: Titulní stránka > Zahraniční vztahy


 

Na stránce dále najdete


 

Vybíráme

 • Ředitelé krajských úřadů jednali v Telči (26.11.2015)
  Ilustrační foto

  Na pozvání ředitele Krajského úřadu Kraje Vysočina Zdeňka Kadlece tento týden na Vysočině v Telči jednali ředitelé krajských úřadů Jihočeského, Jihomoravského kraje a Zemského úřadu Dolního Rakouska. Každoroční plánovaná schůzka tzv. koordinačního grémia vycházejícího z dohody o spolupráci mezi spolkovou zemí Dolní Rakousko a kraji Jihomoravským, Jihočeským a Vysočinou je věnována vyhodnocení činnosti třinácti pracovních skupin složených z odborníků zastupujících všechny partnery.

   
 • Nabídka studia v partnerském regionu Champagne-Ardenne ve Francii (25.11.2015)
  Rok v Champagne-Ardenne

  Kraj Vysočina ve spolupráci s Remešskou akademií (Académie de Reims) nabízí opět v rámci programu Rok v Champagne-Ardenne studentům středních škol z Kraje Vysočina možnost studovat na střední škole v partnerském regionu ve Francii. „Předpokladem studia je alespoň základní znalost francouzského jazyka, ale především motivace a odhodlání. Pro zájemce o více informací jsme připravili informační seminář,“ říká Jana Fialová, radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu.

   
 • Francouzská umělkyně objevuje na Vysočině řemeslné techniky (20.11.2015)
  Marion Ancelme a radní Kraje Vysočina Marie Kružíková

  Výtvarnice z partnerského regionu Kraje Vysočina Champagne-Ardenne Marion Ancelme v rámci měsíční rezidence v Akademii Světlá nad Sázavou objevuje techniky uměleckých řemesel. „Ve svém projektu se zabývá tématem pohybu lidských bytostí a ve své instalaci vytváří hybridní chimérické postavy, které mají vlastnosti lidí a ptáků,“ říká radní Kraje Vysočina pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu Marie Kružíková, která se s výtvarnicí v tomto týdnu osobně setkala.

   
 • Zdravotníci z Vysočiny navštívili Minskou oblast Běloruska (19.11.2015)
  Návštěva Běloruska

  V závěru minulého týdne měli odborníci z krajských nemocnic a zdravotnické záchranné služby příležitost poznat běloruské zdravotnictví. Výprava pod vedením hejtmana Kraje Vysočina Jiřího Běhounka navázala na loňskou návštěvu běloruských lékařů na Vysočině. „Cílem těchto oboustranných setkávání je především výměna zkušeností, zejména v poskytování urgentní péče a přednemocniční zdravotnické pomoci v terénu. Návštěvu jsme využili i k přípravě pracovního programu na rok 2016, a to nejen pro oblast zdravotnictví, ale i v oblasti hospodářské spolupráce soukromého sektoru, oblasti školství, mládeže a sportu,“ zhodnotil pracovní cestu hejtman Jiří Běhounek.

   
 • Studenti z Vysočiny tráví rok na lyceu ve Francii (10.11.2015)
  Champagne-Ardenne

  V rámci programu Rok v Champagne-Ardenne, který pořádá Kraj Vysočina ve spolupráci s Francouzským institutem v Praze a Remešskou akademií, se letos v partnerském regionu Kraje Vysočina vzdělává trojice studentů. „Učí se podle stejných osnov jako jejich francouzští spolužáci, přes týden bydlí na internátě a o víkendech tráví čas v hostitelské rodině,“ popisuje radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu Jana Fialová.

   
 • Aktuální kontakty na odpovědné koordinátory Pracovního programu (stav k 3. 11. 2015) [PDF, 106 kB] (9.11.2015)
   
 • V knihovnách na Vysočině bude znít slovenština (30.10.2015)
  Týden knihoven v Krajské knihovně Vysočiny

  Knihovny po celé Vysočině se zapojí do Festivalu slovenské literatury. Akci, kterou připravil Kraj Vysočina v rámci partnerství s Nitranským samosprávným krajem, se uskuteční v týdnu od 2. do 13. listopadu a nabídne asi desítku aktivit. „Zajímavé přednášky i autorská čtení připravily knihovny ve všech pěti bývalých okresních městech. Se Slovenskem nás pojí nejen společná historie, ale i blízkost obou jazyků, proto věřím, že tato netradiční akce přiláká do knihoven spoustu návštěvníků,“ říká Marie Kružíková, krajská radní pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu.

   
 • Studenti se učí francouzsky s rodilým mluvčím (20.10.2015)
  Nicolas Singier

  Na šesti krajských středních školách mají studenti od září možnost konverzovat francouzsky s rodilým mluvčím Nicolasem Singierem. Učí 18 hodin týdně na školách v Jihlavě, Třebíči, Havlíčkově Brodě, Pelhřimově a nově také v Telči. Díky spolupráci s krajskou příspěvkovou organizací Vysočina Education ale navštěvuje i další školy po celém kraji.

   
 • Kraj Vysočina na Open Days v Bruselu: Dobrý příklad zodpovědného výzkumu a inovace (16.10.2015)
  Brusel

  13. ročník Evropského týdne regionů a měst, veřejnosti známý jako Open Days, se uskutečnil v Bruselu 13. – 15. října 2015. Přes šest tisíc zástupců měst a regionů zde sdílelo své zkušenosti v oblastech podpory hospodářské růstu a vytváření nových pracovních míst, aby prokázalo význam lokální a regionální úrovně řízení evropské regionální politiky. Kraj Vysočina se na letošním ročníku představil na semináři s názvem Zodpovědný výzkum a inovace, jako součást regionálního inovativního ekosystému.

   
 • Podnikatelé z čínských provincií mají zájem spolupracovat s českými firmami (7.10.2015)

  Obchodní návštěva guvernéra čínské provincie Hunan v Kraji Vysočina, která proběhla tento týden, byla zacílena především na posílení podnikatelských aktivit strojírenských společností. Vedení Kraje Vysočina respektovalo přání delegace setkat se s krajskou samosprávou a seznámit se s fungováním krajů v ČR.

   
 

» všechny vybrané dokumenty «


 

Poslední dokumenty

 

všechny dokumenty

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 8.00–17.00, úterý: 8.00–13.00, středa: 8.00–17.00, čtvrtek: 8.00–13.00, pátek: 8.00–13.00, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Validní kód