Kraj Vysočina - logo

Zahraniční vztahy


 
 

Tématické odkazy

 • Mladá univerzita
 • Rok v Champagne-Ardenne.
 • Kancelář kraje Vysočina v Bruselu
 • Dolní Rakousko
 • Euroskop
 
 
 

Cesta: Titulní stránka > Zahraniční vztahy


 

Na stránce dále najdete


 

Vybíráme

 • Stovky návštěvníků výstavy Mladý tvorca 2016 zajímaly vysočinské Kaipany (26.4.2016)
  Mladý tvorca

  Velkou atrakcí prvního dne výstavy středních odborných škol Mladý tvorca 2016 v Nitře se stala přehlídka sportovních aut krajských středních škol z Vysočiny. Na Slovensko dorazily žáky vlastnoručně sestavené sporťáky po svých čtyřech kolech a zdolaly přitom 300 kilometrů. Dnes je na výstavišti v metropoli Nitranského samosprávného kraje obdivovaly stovky lidí. „S Kaipany slavíme velký úspěch, kolemjdoucí zajímají technické parametry aut, ale často se i ptají, jestli jsou auta na prodej,“ pochvalovala si zájem o část prezentace Kraje Vysočina, který je partnerem nitranského regionu, radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu Jana Fialová.

   
 • Bruselská kancelář Kraje Vysočina pokračuje v režimu nestálého zastoupení (12.4.2016)
  Kraj Vysočina hledá stážisty do Bruselu

  Režim nestálého zastoupení Kraje Vysočina v Bruselu se osvědčil a Kraj Vysočina neuvažuje o změně režimu jeho fungování. „Za poslední půlrok kancelář připravila nejen tradiční Ozvěny Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů Jihlava v Bruselu, ale podařilo se jí spolupořádat odborné semináře v rámci Evropského týdne regionů a měst v rámci tzv. Open Days a byla otevřena jednání se zastoupením spolkové země Dolní Rakousko ve věci jednotného prohlášení k obnovení regionální politiky po roce 2020,“ informoval Jan Skála, který má agendu kanceláře v Bruselu ve své kompetenci s tím, že byla intenzivněji navázána spolupráce i se zastoupením Českého olympijského výboru a je pravděpodobné, že Kraj Vysočina do budoucna zváží participaci na jejich projektech.

   
 • Osmý ročník Mladé univerzity nabídne vzdělání i zábavu (7.4.2016)
  Mladá univerzita

  Rodiče mají jedinečnou příležitost přihlásit své děti ve věku od 11 do 14 let na už tradiční přeshraniční akci, která se letos nově jmenuje Mladá univerzita Waldviertel - Vysočina. Hlavním tématem pětidenního kempu pro studenty z Vysočiny a Dolního Rakouska bude letos spojení Náš svět se mění – a Ty jsi v centru dění. Letos se program nabitý zajímavými přednáškami, ale také výlety uskuteční v termínu od 8. do 12. srpna. „Studenti dostanou možnost pohlédnout do budoucnosti a podrobněji se podívat na nové trendy a směry vývoje jak v technických oblastech, jako je genetika, robotika nebo nová média, tak i na změny, které nás provázejí v našem každodenním životě, jako je mobilita, ochrana životního prostředí nebo migrace,“ prozradila radní pro oblast školství, mládeže a tělovýchovy Jana Fialová.

   
 • Z nitranského Gastrofestu si Vysočina veze stříbro a bronz (7.4.2016)
  ilustrační foto

  Čtyřčlenný tým Obchodní akademie a Hotelové školy Třebíč veze z devátého ročníku mezinárodní kulinářské soutěže Gastrofest Nitra stříbro a bronz. Čtyřchodové menu respektující zadání – poklady lesů a víno – připravovala dvojice kuchařek tři hodiny, následná téměř dvouhodinová degustace proběhla pod dozorem nejlepších slovenských šéfkuchařů. „Vysočinské družstvo se na soutěž připravovalo od ledna, náročné bylo především skloubení originálního menu s ideálním druhem vína. V tomto ohledu si tým z Třebíče vysloužil uznání odborné poroty,“ uvedla po slavnostním ceremoniálu radní Kraje Vysočina pro oblast školství Jana Fialová.

   
 • Jiří Běhounek: S rakouskými partnery jsme připraveni maximálně spolupracovat. Jsme příkladným a aktivním partnerem (4.4.2016)
  Jiří Běhounek

  Hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek dnes ve Slavonicích zastupuje Vysočinu na tematické konferenci Rozvoj vztahů mezi Českou a Rakouskou republikou se zaměřením na přeshraniční spolupráci. „Fakt, že Kraj Vysočina nemá s Rakouskem společnou hranici, nikdy nebyl, není a věřím, že nebude limitem pro fungování spolupráce na jakékoli úrovni. Na obou stranách hranice řeší lidé stejné problémy: snižující se počet obyvatel a s tím související nevyužívané kapacity veřejných služeb nebo například nižší ekonomický výkon. Na druhou stranu si uvědomujeme příjemné skutečnosti jako interkulturní vzdělávání veřejnosti, výměnu zkušeností na úrovni integrovaného záchranného systému a viditelně každým rokem posiluje výměna příkladů dobré praxe nejen v oblasti sociálních věcí, kultury, dopravní politiky, životního prostředí,“ uvedl hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.

   
 • Na Vysočinu přijíždí předseda partnerského regionu Minské oblasti Běloruska (9.3.2016)
  Ilustrační foto

  Na oficiální návštěvu České republiky a partnerského Kraje Vysočina dnes přijela delegace z Minské oblasti Běloruska vedená předsedou Minského oblastního výkonného výboru Semjonem Borisovičem Šapiro. Dnes hosté absolvovali za přítomnosti hejtmana Kraje Vysočina Jiřího Běhounka a velvyslance Běloruské republiky v ČR Valery Kurdyukova oficiální přijetí u předsedy Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Jana Hamáčka. „Setkání se neslo v přátelském duchu. Bavili jsme se především o rozvoji vzájemné spolupráce Kraje Vysočina s východními partnery, o spolupráci obou států. Projednali jsme možné budoucí společné aktivity směřující k posílení obchodních vztahů obou zemí i regionů, například v podobě business fóra nebo podnikatelských misí,“ uvedl po jednání u předsedy poslanecké sněmovny hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.

   
 • Kraj podpoří účast studentů z partnerských regionů na Letní žurnalistické škole (2.3.2016)
  LŽŠ 2015

  Kraj Vysočina podpoří účast studentů z partnerských regionů na dvanáctém ročníku Letní žurnalistické školy Karla Havlíčka Borovského. „Projekt, který navazuje na práci slavného vysočinského rodáka, dlouhodobě podporujeme. Předchozích pět ročníků školy navštívili studenti z partnerského regionu Zakarpatské oblasti Ukrajiny, vloni se k nim přidali zájemci z Dolního Rakouska a Nitranského samosprávného kraje,“ říká Jana Fialová, krajská radní pro oblast školství, mládeže a sportu s tím, že v letošním roce kraj nabídne účast všem zájemcům z šesti partnerských oblastí.

   
 • Skvosty partnerského Nitranského samosprávného kraje jsou k vidění v sídle kraje (1.3.2016)
  Vernisáž výstavy Skvosty Nitranského kraje

  Výstavu fotografií, které představují kulturně-historické dominanty partnerského regionu Kraje Vysočina – Nitranského kraje, dnes přijel slavnostně zahájit její kurátor a profesionální slovenský fotograf Jozef Peniak. Vernisáže ve foyer kongresového centra sídla Kraje Vysočina se zúčastnila i radní Kraje Vysočina pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu Marie Kružíková. „Velice si vážím společné spolupráce s partnery z Nitranského samosprávného kraje, ráda se k nim vracím a ještě raději realizujeme společné projekty. Výstava není jediným úspěšným počinem, například letos v dubnu pojedou herci Horáckého divadla v Jihlavě představit svou hru do divadla Andreje Bagara v Nitře,“ prozradila radní Marie Kružíková.

   
 • Středoškoláci můžou studovat v zahraničí za finanční podpory kraje (5.2.2016)
  Letáček stipendia SŠ

  Studenti středních škol z Kraje Vysočina můžou vycestovat za vzděláním do partnerských regionů Kraje Vysočina, jako například do Francie, Rakouska, Číny nebo do Finska. Náklady, které jim v zahraničí vzniknou, pomůže uhradit kraj prostřednictvím ročního stipendia. „Účelem pravidel pro udělení stipendia je podpořit a motivovat žáky k získávání zahraničních zkušeností ve svém oboru, dále rozšíření jejich stávajících jazykových znalostí a seznámení se s fungováním středoškolského vzdělávání i jinde ve světě,“ uvedla radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu Jana Fialová. Žádost můžou studenti podat v době od 1. do 31. května 2016.

   
 • Kraj vyvezl ozvěny Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů do Bruselu (1.2.2016)
  Program

  Bruselské kino Cinéma Nova a Evropský parlament opět po roce přivítaly Ozvěny Ji.hlavy resp. Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů. Už 27. ledna Ozvěny slavnostně zahájil snímek Syrská love story režiséra Seana McAllistera, který měl na Ji.hlavě svoji českou premiéru. Reprezentativní přehlídka uvádí 22 snímků z loňského ročníku festivalu, které zahrnují výrazné tituly hlavních soutěžních sekcí i některé vítězné filmy. Ozvěny potrvají v Bruselu dva týdny až do 7. února.

   
 

» všechny vybrané dokumenty «


 

Poslední dokumenty

 

všechny dokumenty

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 8.00–17.00, úterý: 8.00–13.00, středa: 8.00–17.00, čtvrtek: 8.00–13.00, pátek: 8.00–13.00, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Validní kód