Kraj Vysočina - logo

Zahraniční vztahy


 
 

Tématické odkazy

 • Mladá univerzita
 • Rok v Champagne-Ardenne.
 • Kancelář kraje Vysočina v Bruselu
 • Dolní Rakousko
 • Euroskop
 
 
 

Cesta: Titulní stránka > Zahraniční vztahy


 

Na stránce dále najdete


 

Vybíráme

 • Radní Zdeněk Chlád se zúčastnil výstavy Agrokomplex v Nitře (22.8.2016)
  Agrokomplex 2016

  43. ročníku mezinárodní polnohospodářské a potravinářské výstavy se zúčastnil i radní Kraje Vysočina pro oblast zemědělství a životního prostředí Zdeněk Chlád. Agrokomplex 2016 hostila Nitra, hlavní město partnerského kraje Vysočiny, od 18. do 21. srpna. „Návštěvu jsme využili především pro projednání další spolupráce mezi partnerskými regiony, a to hlavně v oblasti zemědělství a ochrany životního prostředí,“ pochvaloval si radní Zdeněk Chlád.

   
 • Delegace z Ukrajiny navštívila sídlo kraje i záchranáře (15.8.2016)
  Delegace z Ukrajiny

  Hejtman Jiří Běhounek, radní Kraje Vysočina i ředitel krajského úřadu Zdeněk Kadlec uvítali ráno v sídle Kraje Vysočina v Jihlavě delegaci ze Zakarpatské oblasti Ukrajiny, která je partnerskou oblastí kraje. „Na půdě úřadu jsme jednali o průběhu společných aktiv, které zahrnují rekonstrukci veřejných objektů i škol na Ukrajině, a také jsme probrali přípravy společných projektů pro příští rok,“ uvedl hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.

   
 • Na Vysočinu přijeli mladí novináři (15.8.2016)
  LŽŠ 2016

  Na pět desítek mladých lidí ze čtyř zemí Evropy se od neděle 14. srpna účastní v Havlíčkově Brodě dvanáctého ročníku Letní žurnalistické školy Karla Havlíčka Borovského. S podporou Kraje Vysočina týdenní kemp absolvuje i deset studentů a studentek z partnerských oblastí Kraje Vysočina - Zakarpatské Ukrajiny, Běloruska a ze Slovenska.

   
 • Mladí běloruští hokejisté sbírají na Vysočině zkušenosti (12.8.2016)
  HC Dukla - Šachtjor Soligorsk

  Od neděle trénuje v Pelhřimově 22 hráčů běloruského týmu Šachtjor Soligorsk. „Jde o první sportovní akci, kterou s naším partnerským regionem v Bělorusku pořádáme. Zkušenosti už ale máme z podobných akcí s partnerskými regiony ve Francii a ve Finsku. Naopak v příštím roce máme v plánu vyslat naše hokejisty do Běloruska, kde je hokej hodně prestižním sportem,“ říká hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.

   
 • Účastníky Mladé univerzity nadchlo v Jihlavě Divadlo fyziky (10.8.2016)
  Mladá univerzita

  Na 120 dětí ve věku 11 až 14 let z Vysočiny i Dolního Rakouska, které se v šestém prázdninovém týdnu účastní projektu Mladá univerzita Waldviertel - Vysočina, přijelo dnes ráno do sídla Kraje Vysočina v Jihlavě. Celou středu strávily v krajském městě, dopoledne absolvovaly zajímavé přednášky a odpoledne patřilo zábavným workshopům, které pro ně zástupci Kraje Vysočina připravili.

   
 • Mladí hokejisté z Běloruska trénují v Pelhřimově (8.8.2016)
  Hokej

  Třináctiletí hokejisté běloruského hokejového klubu Šachtar Solihorsk využili pozvání partnerského Kraje Vysočina a týden budou intenzivně trénovat pod vedením nejen českých sportovních trenérů na stadionu v Pelhřimově. Zkušenosti z přípravných utkání v České republice už mají jejich starší sportovní kolegové. „Trénink jsme zahájili seznamovacími sériemi už dnes, zítra se k běloruským hokejistům přidá i pětice vybraných pelhřimovských stejně starých hráčů a ve čtvrtek čeká na hráče přátelské utkání v Jihlavě,“ prozradil za organizátory Aleš Kučera.

   
 • Čtyřicet běloruských dětí trávilo prázdniny na Vysočině (27.7.2016)
  Tábor

  Areál dětského tábora v Kletečné u Humpolce ožil návštěvou dětí z Gomelské oblasti Běloruska. Na Vysočinu za přírodou, památkami i koupáním přijíždějí každoročně, aby si užily zábavný program. Tábor na Pelhřimovsku navštívila i vysočinská delegace, která přivezla pozdravy od hejtmana Jiřího Běhounka a děti obdarovala upomínkovými drobnostmi.

   
 • Sociální služby na Zakarpatské Ukrajině (22.7.2016)
  Vystoupení klientů dětského domova Parasolka

  Delegace Kraje Vysočina v čele s radním Kraje Vysočina pro oblast sociálních věcí a prorodinné politiky Petrem Krčálem navštívila v minulém týdnu Zakarpatskou Ukrajinu. Během své pětidenní cesty se seznámila s pokroky v systému sociální péče a zavítala také do zařízení poskytujících sociální služby.

   
 • Finanční pomoc partnerskému regionu zasaženému extrémními bouřkami (13.7.2016)
  Kroupy

  Extrémní bouřky doprovázené krupobitím, silným orkánem a následné povodně zasáhly koncem června letošního roku území partnerského regionu Zakarpatské oblasti Ukrajiny. Podle informací místních úřadů je poškozeno sedm tisíc obytných domů a téměř čtyřicítka veřejných budov, následky jsou i na obecní infrastruktuře. Kraj Vysočina na návrh hejtmana Jiřího Běhounka posílá prostřednictvím vlastního fondu ViZa finanční pomoc.

   
 • Putovní výstava třebíčských betlémů bude k vidění v Dolním Rakousku (4.7.2016)
  Betlém

  Muzeum Vysočiny Třebíč spolupracuje od letošního roku s Muzeem betlémů v dolnorakouském Vösendorfu (předměstí Vídně). Partnerství se datuje od dubna, kdy pracovníci tohoto muzea přijeli na exkurzi do depozitáře Muzea Vysočiny Třebíč, a na následných setkáních se domluvili na výměně výstav dokumentujících nejlepší výtvory betlémářství, které mají obě oblasti k dispozici.

   
 

» všechny vybrané dokumenty «


 

Poslední dokumenty

 

všechny dokumenty

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 8.00–17.00, úterý: 8.00–13.00, středa: 8.00–17.00, čtvrtek: 8.00–13.00, pátek: 8.00–13.00, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Validní kód