Kraj Vysočina - logo

Vysočina bezpečný region


 
 

Doporučujeme

 • Ochrana obyvatel
 • Hasičský záchranný sbor kraje Vysočina
 • Zdravotnická záchranná služba kraje Vysočina
 • Policie ČR
 
 
 

Cesta: Titulní stránka > Vysočina bezpečný region


 

Na stránce dále najdete


 

Vybíráme

 • Vzorová žádost o dotaci z krajského rozpočtu na DA do vybavení JPO obce (19.4.2016)
   
 • Formulář pro závěrečné vyúčtování dotace na rozvoj a udržení akceschopnosti JPO [DOC, 68 kB] (12.11.2015)
  form
   
 • Mezinárodní konference o dětské kybernetické kriminalitě (16.10.2012)
  Mezinárodní konference o dětské kybernetické kriminalitě

  Vyšší policejní škola Ministerstva vnitra v Jihlavě uspořádala v závěru minulého týdne mezinárodní konferenci, jejímž nosným tématem byla eliminace dětské kybernetické kriminality. Konference v sídle kraje se účastnili vědecko-výzkumní pracovníci a pedagogové z Policejní akademie ČR, Vyšší policejní školy MV v Jihlavě, Pedagogické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci, odborníci z policejní praxe a zástupci strategie elektronické bezpečnosti. Své poznatky o dětské kybernetické kriminalitě přednesli také policisté z Estonska, Finska, Katalánska a Lucemburska.

   
 • Pandemický plán kraje Vysočina (3.11.2009)

  Krajský pandemický plán kraje Vysočina je operačním plánem pro řešení pandemie chřipky v kraji Vysočina. Krajský pandemický plán vychází z Pandemického plánu České republiky - dokumentu, stanovujícím opatření při pandemii chřipky vyvolané novou variantou chřipkového viru - jako základního metodického podkladu pro přípravu a realizaci konkrétních opatření v případě hrozící a probíhající pandemie chřipky na území ČR.

   
 • Webové stránky Ministerstva zdravotnictví (6.10.2009)

  Webový portál provozovaný Ministerstvem zdravotnictví, kde je možné nalézt aktuální informace týkající se veřejného zdraví. Nalezneme zde informace určené pro širokou veřejnost, zprávy o epidemiích, informace od krajských hygienických stanic, Pandemický plán ČR apod.

   
 • Extrémismus - nebezpečný fenomén dnešní doby (15.6.2009)

  Každý extremismus zaměřený na získání davu začíná podobně. Napřed svým potencionálním příznivcům řekne, že by se měli mít lépe. Nic pro to nemusí udělat. Na to každý jednodušší jedinec rád slyší. Stačí, že mu je dáno od narození být příslušníkem nějaké skupiny. Někde Čechem, jinde Němcem či Slovákem. Jinde a jindy zase bělochem nebo jinak rasově čistým jedincem. Pak je třeba najít toho, kdo může za to, že se nemáme lépe. Najít nepřítele. Někdy je to černoch, jindy Žid, Rom nebo každý původem „cizinec“, v jiných časech bolševik nebo kapitalista, na jiných místech je to zase běloch nebo křesťan.

   
 • Cvičení integrovaného záchranného systému ZÓNA 2008 (4.11.2008)
  Zóna 2008

  V minulém čísle Zpravodaje byl zveřejněn článek informující o plánovaném cvičení integrovaného záchranného systému s názvem ZÓNA 2008, které proběhne 26.–28. listopadu 2008 v Jaderné elektrárně Dukovanya na území kraje Vysočina a Jihomoravského kraje. Jeho tématem je Činnost orgánů krizového řízení, složek integrovaného záchranného systému a dalších subjektů při řešení mimořádné události vzniklé v souvislosti se simulovanou havárií na jaderné elektrárně Dukovany.

   
 • Hromadná dopravní nehoda na D1- 20.3.2008 (31.10.2008)
  Dálnice

  Ve čtvrtek 20. března 2008 ochromila hlavní dálniční tah D1 největší hromadná dopravní nehoda v historii této klíčové komunikace mezi Prahou a Brnem. V kritický den krátce po 10.00 hod. se úsek dálnice náhle pokryl několikacentimetrovou vrstvou umrzlého sněhu. Mezi 90. a 134. km dálnice D1 v tuto chvíli podle údajů ŘSD překročily dvě třetiny jedoucích kamionů nejvyšší povolenou rychlost. V nepříznivém počasí a při snížené viditelnosti jede rychleji než 110 km/h zhruba také 80 procent osobních automobilů v levém a 40 procent v pravém jízdním pruhu. Provoz na dálnici D1 v úseku Vysočiny kolabuje. Nehodu na D1 zavinila nepřiměřená rychlost…

   
 • Příručka pro ochranu obyvatel v případě radiační havárie na jaderné elektrárně (30.4.2008)

  Akciová společnost ČEZ připravila „Příručku pro ochranu obyvatelstva“. Ta obsahuje kromě kalendária a fotografií z regionu i řadu poučných, všeobecně vzdělávacích informací o elektrárně Dukovany, o záření z přírodního prostředí i o zlomcích záření pocházejícího z lidské Činnosti a ochraně proti nim. Ale hlavním účelem kalendáře a „Příručky“, jsou informace, které mohou být užitečné ve chvíli, kdybyste uslyšeli zvuk sirén a následná hlášení ve sdělovacích prostředcích, která nejsou předem ohlášenou nebo pravidelnou zkouškou varovacích sirén. Pravděpodobnost vzniku velké havárie v Jaderné elektrárně Dukovany, která by vyžadovala spuštění sirén, je velmi malá. Svědčí o tom i uplynulých 25 let spolehlivého provozu elektrárny. Přesto je dobré, zopakovat si základní informace, jak se v takové situaci chovat. Máte-li k informacím v tomto kalendáři dotazy, kontaktujte Informační středisko elektrárny Dukovany. Pracovníci Informačního střediska Vám rádi poradí nebo Váš dotaz či připomínku předaj

   
 • Vysočina bezpečný region (PDF, 2,89 MB) (3.1.2008)
  br

  Kraj Vysočina vydal brožuru, jejímž cílem je představit kraj Vysočina jako bezpečný region s organizovaným bezpečnostním a záchranným systémem sloužícím k ochraně životů, zdraví a majetku jeho obyvatel a návštěvníků. Brožura obsahuje základní informace o zajištění bezpečnosti regionu, informace o formách péče kraje o bezpečnost jeho obyvatel. Příručka je určena zejména pro odbornou veřejnost.

   
 

» všechny vybrané dokumenty «


 

Poslední dokumenty

 

všechny dokumenty

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 8.00–17.00, úterý: 8.00–13.00, středa: 8.00–17.00, čtvrtek: 8.00–13.00, pátek: 8.00–13.00, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Validní kód