Kraj Vysočina - logo

Vysočina bezpečný region


 
 

Doporučujeme

 • Ochrana obyvatel
 • Hasičský záchranný sbor kraje Vysočina
 • Zdravotnická záchranná služba kraje Vysočina
 • Policie ČR
 
 
 

Cesta: Titulní stránka > Vysočina bezpečný region


 

Na stránce dále najdete


 

Vybíráme

 • Koncepce ochrany měkkých cílů (24.4.2017)
  mvcr

  Vláda ČR schválila koncepci k ochraně měkkých cílů. Koncepce si klade za cíl vytvořit fungující národní systém ochrany měkkých cílů, díky kterému bude možné pružně, komplexně a rychle reagovat na hrozby útoků na měkké cíle vyplývající ze situace jak v zahraničí, tak v České republice. A kromě toho pomocí národního systému ochrany měkkých cílů dosáhnout stavu, kdy bude podstatná část měkkých cílů v České republice potenciálně ohrožených teroristickým či obdobným útokem připravena na něj zareagovat tak, že budou případné škody násobně nižší, než kdyby je zastihl nepřipravené.

   
 • Cvičení AMOK 2017: Policisté, hasiči a zdravotníci zasahovali proti šílenému střelci na škole v Třebíči (30.3.2017)
  Taktické cvičení AMOK 2017

  Zásah složek Integrovaného záchranného systému Kraje Vysočina v rámci taktického cvičení AMOK 2017 se tentokrát odehrál na Střední průmyslové škole v Třebíči s podporou devadesáti studentů v roli figurantů. Jeho hlavním smyslem je procvičit spolupráci a koordinaci činností a postupů všech složek IZS v podmínkách mimořádné události. Zúčastnil se ho i hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek společně s delegací z partnerského regionu z Běloruska.

   
 • Pracovníci škol by měli vědět, jak se zachovat při možném útoku agresora (15.2.2017)
  Seminář pro pracovníky škol v sídle Kraje Vysočina

  Jak se zachovat při útoku agresora nebo jak snížit riziko ohrožení žáků, učitelů i ostatních zaměstnanců školy při mimořádně nebezpečných situacích v prostorách školy? Odpovědi na tyto otázky a další praktické informace si dnes ředitelé krajských středních škol i zástupci vedení základních škol z Kraje Vysočina odvezou z praktického semináře Mimořádné situace ve školských zařízeních, který se koná v sídle Kraje Vysočina v Jihlavě.

   
 • Taktické cvičení AMOK prověřilo spolupráci složek IZS při zákroku proti nebezpečnému střelci (26.10.2016)
  AMOK

  Policisté, hasiči a záchranáři působící v Kraji Vysočina prověřili součinnost při zákroku proti aktivnímu střelci. Taktické cvičení AMOK 2016 se odehrálo v úterý 25. října v budově SPŠ a SOU ve Friedově ulici v Pelhřimově. Podle scénáře cvičení vtrhli do školního objektu dva ozbrojení neznámí muži, kteří v době velké přestávky začali na chodbách střílet s cílem usmrtit nebo zranit co největší počet osob. Cvičení složek Integrovaného záchranného systému Kraje Vysočina přihlížel i hejtman Jiří Běhounek.

   
 • Mezinárodní konference o dětské kybernetické kriminalitě (16.10.2012)
  Mezinárodní konference o dětské kybernetické kriminalitě

  Vyšší policejní škola Ministerstva vnitra v Jihlavě uspořádala v závěru minulého týdne mezinárodní konferenci, jejímž nosným tématem byla eliminace dětské kybernetické kriminality. Konference v sídle kraje se účastnili vědecko-výzkumní pracovníci a pedagogové z Policejní akademie ČR, Vyšší policejní školy MV v Jihlavě, Pedagogické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci, odborníci z policejní praxe a zástupci strategie elektronické bezpečnosti. Své poznatky o dětské kybernetické kriminalitě přednesli také policisté z Estonska, Finska, Katalánska a Lucemburska.

   
 • Extrémismus - nebezpečný fenomén dnešní doby (15.6.2009)

  Každý extremismus zaměřený na získání davu začíná podobně. Napřed svým potencionálním příznivcům řekne, že by se měli mít lépe. Nic pro to nemusí udělat. Na to každý jednodušší jedinec rád slyší. Stačí, že mu je dáno od narození být příslušníkem nějaké skupiny. Někde Čechem, jinde Němcem či Slovákem. Jinde a jindy zase bělochem nebo jinak rasově čistým jedincem. Pak je třeba najít toho, kdo může za to, že se nemáme lépe. Najít nepřítele. Někdy je to černoch, jindy Žid, Rom nebo každý původem „cizinec“, v jiných časech bolševik nebo kapitalista, na jiných místech je to zase běloch nebo křesťan.

   
 • Příručka pro ochranu obyvatel v případě radiační havárie na jaderné elektrárně (30.4.2008)

  Akciová společnost ČEZ připravila „Příručku pro ochranu obyvatelstva“. Ta obsahuje kromě kalendária a fotografií z regionu i řadu poučných, všeobecně vzdělávacích informací o elektrárně Dukovany, o záření z přírodního prostředí i o zlomcích záření pocházejícího z lidské Činnosti a ochraně proti nim. Ale hlavním účelem kalendáře a „Příručky“, jsou informace, které mohou být užitečné ve chvíli, kdybyste uslyšeli zvuk sirén a následná hlášení ve sdělovacích prostředcích, která nejsou předem ohlášenou nebo pravidelnou zkouškou varovacích sirén. Pravděpodobnost vzniku velké havárie v Jaderné elektrárně Dukovany, která by vyžadovala spuštění sirén, je velmi malá. Svědčí o tom i uplynulých 25 let spolehlivého provozu elektrárny. Přesto je dobré, zopakovat si základní informace, jak se v takové situaci chovat. Máte-li k informacím v tomto kalendáři dotazy, kontaktujte Informační středisko elektrárny Dukovany. Pracovníci Informačního střediska Vám rádi poradí nebo Váš dotaz či připomínku předaj

   
 • Vysočina bezpečný region (PDF, 2,89 MB) (3.1.2008)
  br

  Kraj Vysočina vydal brožuru, jejímž cílem je představit kraj Vysočina jako bezpečný region s organizovaným bezpečnostním a záchranným systémem sloužícím k ochraně životů, zdraví a majetku jeho obyvatel a návštěvníků. Brožura obsahuje základní informace o zajištění bezpečnosti regionu, informace o formách péče kraje o bezpečnost jeho obyvatel. Příručka je určena zejména pro odbornou veřejnost.

   
 

» všechny vybrané dokumenty «


 

Poslední dokumenty

 

všechny dokumenty

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 8.00–17.00, úterý: 8.00–13.00, středa: 8.00–17.00, čtvrtek: 8.00–13.00, pátek: 8.00–13.00, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Validní kód