Kraj Vysočina - logo

Vysokorychlostní trať - VRT


 

Kontakty

Ministerstvo dopravy ČR
Ing. Luděk Sosna, Ph.D.
Ředitel odboru strategie
e-mai: ludek.sosna@mdcr.cr 

Ing. Jindřich Kušnír
Odbor drah, železniční a kombinované dopravy
Tel.: 225 131 361, e-mail: jindrich.kusnir@mdcr.cz

Správa železniční dopravní cesty
Bc. Marek Binko
Ředitel odboru strategie
Tel.: 972 235 430, e-mail: binko@szdc.cz 

Ing. Jan Šulc
Odbor strategie, oddělení koncepce
Tel.: 972 235 366, e-mail: sulcJa@szdc.cz

Mgr. Jakub Ptačinský
Tiskový mluvčí
Tel.: 722 177 052, e-mail: ptacinsky@szdc.cz

 
 
 

Cesta: Titulní stránka > Vysokorychlostní trať - VRT


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Úvod

 

Portál projednávaných materiálů ke koridoru rychlého železničního spojení vedoucího přes území Kraje Vysočina

Tento portál byl vytvořen ve snaze sdružit na jednom místě veškeré materiály dostupné Kraji Vysočina ve věci zpracování, projednávání a schvalování koridoru rychlého železničního spojení (RS, dříve VRT) mezi Prahou a Brnem přes území Kraje Vysočina. Cílem tematických stránek je zajištění maximální otevřenosti a informovanosti občanů, zástupců obcí a měst. Portál má sloužit také jako zdroj informací pro ostatní úřady, orgány o problematice RS bez nutnosti dohledávání a ověřování, také jako podkladová platforma pro jednání na různých úrovních, kdy je třeba vycházet ze stejných podkladů a minimalizovat možnost vzniku komplikujících dezinformací a nepřesností.


Kraj Vysočina však NENÍ nositelem záměru zřízení rychlého železničního spojení přes své území, NENÍ ani autorem zde uveřejňovaných podkladů a grafických příloh. Projekt řídí Ministerstvo Dopravy ČR prostřednictvím Správy železničních dopravních cest (SŽDC). Projektantem je společnost SUDOP Praha.


Veškeré Kraji Vysočina dostupné materiály jsou veřejnosti a obcím k dispozici v levé navigaci. Tato sekce je průběžně aktualizována.

 

Na stránce dále najdete


 

Tiskové zprávy

 • Obce mohou připomínkovat jízdní řády vlaků pro rok 2015 (7.3.2014)
  Obce mohou připomínkovat jízdní řády vlaků pro rok 2015

  Začalo pravidelné jarní kolečko schůzek vedení kraje se zástupci obcí ležících na dráze. Tři první koordinační jednání proběhla v Přibyslavi, Okříškách a v Jihlavě. Jedna speciální schůzka byla na přání starostů organizována i v Jemnici. Společným tématem je diskuze nad podobou jízdních řádů železnice v roce 2015. Poslední dvě schůzky jsou v plánu v týdnu od 17. března, obě se budou konat v Jihlavě a zaměří se na propojení jižní části Kraje Vysočina.

   
 • RAILHUC (Železniční uzlová města a TEN-T sítě) (27.2.2014)
  RAILHUC

  Cílem projektu RAILHUC – Railway Hub Cities and TEN-T network je zprostředkovat výměnu zkušeností a poznatků mezi partnerskými regiony v oblasti integrace místní a regionální dopravy do národních a transevropských železničních sítí a nalézt tak nová řešení pro posílení významu železniční dopravy v zemích Střední Evropy a pro podporu dostupnosti Střední Evropy různými způsoby dopravy. Projekt je realizován z Operačního programu CENTRAL EUROPE a spolufinancován Evropským fondem pro regionální rozvoj.

   
 • Vysokorychlostní spojení Vysočiny s ostatními metropolemi (14.1.2014)
  Vysokorychlostní spojení Vysočiny s ostatními metropolemi

  Zástupci ministerstva dopravy dnes v Jihlavě prezentovali starostům měst, obcí a vedení Kraje Vysočina záměr trasy budoucího rychlého železničního spojení metropolí České republiky i zahraničních. Záměr lokalizace této trati přes Vysočinu je stále pouze ve stádiu studií a plánů. „Protože Kraj Vysočina NENÍ nositelem projektu, ale má zájem na sdílení maximálního množství informací, trvalo vedení kraje na tom, aby ministerstvo prezentovalo aktuální stav přímo v regionu, kterého se může projekt dotknout. Nejde o první, ani o poslední informační schůzku,“ uvedl náměstek hejtmana pro oblast dopravy Kraje Vysočina Libor Joukl.

   
 

» všechny tiskové zprávy «


 

Poslední dokumenty

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 8.00–17.00, úterý: 8.00–13.00, středa: 8.00–17.00, čtvrtek: 8.00–13.00, pátek: 8.00–13.00, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Validní kód