Cesta: Titulní stránka > Jana Fialová - radní Kraje Vysočina > Tiskové zprávy


 

Přehled dokumentů

 • S Vysočinou do Evropy za odměnu poletí žáci Gymnázia Nové Město na Moravě a Žďár nad Sázavou (24.3.2017)
  S Vysočinou do Evropy

  Letošní už osmý ročník krajské soutěže S Vysočinou do Evropy se nejlépe podařil Ondrovi Dacerovi z Gymnázia Vincence Makovského se sportovními třídami Nové Město na Moravě. Druhé místo patří jeho spolužačce Monice Daňkové a třetí místo budou slavit spolužáci s Michaelem Koudelou na Gymnáziu Žďár nad Sázavou. „Oceněná trojice podávala nejvyrovnanější výsledky v rámci celé soutěže. Podařil se jim test i prezentace v anglickém jazyce, porotu přesvědčili jednoznačně. Přeji jim šťastnou cestu do Anglie,“ vzkázala radní Kraje Vysočina pro oblast školství Jana Fialová.

  Složka dokumentů: Tiskové zprávy - březen 2017

   
 • Školní rok 2016/2017 na Vysočině ve znamení zemědělství a odborného vzdělávání (21.3.2017)
  Rok 2017 na Vysočině rokem zemědělství

  S příchodem jara startuje dnes - 21. března 2017 na Vysočině rok věnovaný zemědělství a odbornému vzdělávání. Stejně jako v minulosti u technických oborů bude nyní kraj věnovat zvýšenou pozornost nejen přípravě originálních školních vzdělávacích plánů, ale také podpoří vybrané studijní obory a zájem o ně přiměřenou informační kampaní na všech úrovních vzdělávání včetně podpory specializací. „Originální obory studenty baví, naším úkolem je vzbudit o ně mezi žáky zájem a v případě zemědělství nevychovávat úzké speciality, ale nabídnout v rámci studia široký základ, na kterém budou moci svou kariéru stavět,“ říká radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu Jana Fialová.

  Složka dokumentů: Tiskové zprávy - březen 2017

   
 • Vítězové osmého ročníku soutěže Poznej Vysočinu se připravují na výlet do Prahy (17.3.2017)
  Poznej Vysočinu

  Na 81 dvojic nejlepších řešitelů testu školního kola soutěže Poznej Vysočinu ze základních škol Kraje Vysočina se sjelo do sídla Kraje Vysočina v Jihlavě. Své znalosti uplatnili ve finálovém testu. Nejvyšším počtem správných odpovědí a 43 body se může chlubit Petra Klusáková ze ZŠ Bystřice nad Pernštejnem, druhé místo patří ode dneška Aleši Matějíčkovi ze ZŠ Polná a bronzová skončila Anna Švaňhalová z Gymnázia Žďár nad Sázavou, kteří z rukou náměstkyně hejtmana Jany Fischerové, radní Jany Fialové, náměstka Pavla Fraňka a radního Martina Hyského převzali ceny v podobě notebooku nebo chytrých telefonů. Společně s 37 dalšími úspěšnými řešiteli pojedou za odměnu na výlet do Prahy.

  Složka dokumentů: Tiskové zprávy - březen 2017

   
 • Enersoláci z Vysočiny dosáhli na celostátní konferenci stupně nejvyššího (16.3.2017)
  Enersol

  Velmi vyrovnaný, plný nápaditých a velmi dobře odprezentovaných prací, takový byl 13. ročník Enersol 2017. Jeho národní konferenci ve dnech 14. a 15. března uspořádala krajská SPŠ a SOU Pelhřimov a Regionální vzdělávací centrum pro Enersol v Kraji Vysočina. V soutěži družstev se Kraj Vysočina umístil na prvním místě a s pěti prvními místy v dosavadních třinácti ročnících se stal nejlepším regionem. Druhé místo si odvezli zástupci Zlínského kraje a třetí skončili reprezentanti Prahy.

  Složka dokumentů: Tiskové zprávy - březen 2017

   
 • Školáci budou letos po čtvrté stavět z Merkuru (14.3.2017)
  Stavíme z Merkuru

  Startuje čtvrtý ročník oblíbené soutěže pro žáky a žákyně druhého stupně základních škol a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií z Vysočiny Stavíme z Merkuru. Úkolem konstrukčních týmů je postavit kolový traktor ze stavebnice Merkur 8, který zvládne projet překážkovou dráhu a přemístit náklad. „Nápad, vzhled, technické řešení a rychlost i přesnost jízdy traktoru bude hodnotit speciálně sestavená porota,“ prozradila krajská radní pro oblast školství, mládeže a sportu Jana Fialová s tím, že hlásit se do soutěže je možné do 16. dubna a o vítězi se rozhodne poslední květnový den v Ekotechnickém centru Alternátor v Třebíči.

  Složka dokumentů: Tiskové zprávy - březen 2017

   
 • Přes 1,1 milionu korun z krajských stipendií si za první pololetí rozdělí žáci učebních oborů (14.3.2017)
  Škola

  V I. pololetí tohoto školního roku dosáhlo na výplatu motivačního stipendia od Kraje Vysočina celkem 381 žáků, kteří si rozdělí částku 1 126 000 korun. Žadatelů kraj eviduje 1139, takže úspěšnost dosáhnout na příjemnou finanční motivaci se v současné době pohybuje okolo 33,5 %. „Nově podporujeme obory Montér suchých staveb, Autolakýrník a Karosář. Společně například s modeláři, nástrojáři, kováři, klempíři, elektrikáři, zedníky nebo instalatéry celkem 22 oborů, jejichž žákům jsme od školního roku 2010/2011 do konce roku 2016 z krajského rozpočtu vyplatili bezmála 15,2 milionu korun.

  Složka dokumentů: Tiskové zprávy - březen 2017

   
 • Profilmuj se na letní Olympiádu dětí a mládeže (9.3.2017)
  LODM 2017

  Nejen juniorským sportem bude žít koncem června 2017 Jihomoravský kraj. Ve sportovní výpravě Kraje Vysočina čítající desítky sportovních nadějí je v tuto chvíli ještě minimálně pět volných míst, která čekají na nejúspěšnější vysočinské zástupce nesportovní disciplíny – uměleckého zpracování krátkého filmu nebo videa. Kraj Vysočina proto tento týden vyhlásil autorskou postupovou soutěž se zadáním: Společně, ne vedle sebe.

  Složka dokumentů: Tiskové zprávy - březen 2017

   
 • Krajským Učněm instalatérem 2017 je Martin Hrubý z jihlavské stavební (9.3.2017)
  Učeň instalatér 2017

  Střední škola stavební Jihlava uspořádala krajské kolo soutěže Učeň instalatér 2017. V dobře vybavených školních dílnách v Heleníně prokázal nejlepší teoretické znalosti i praktické dovednosti Martin Hrubý z domácí školy. V celostátním kole bude Kraj Vysočina zastupovat i jeho spolužák, v soutěži druhý Robin Ryšánek.

  Složka dokumentů: Tiskové zprávy - březen 2017

   
 • Kraj Vysočina má Krajský akční plán rozvoje vzdělávání (9.3.2017)
  Kraj Vysočina má Krajský akční plán

  Na posledním zasedání Regionální stálé konference pro území Kraje Vysočina byl schválen Krajský akční plán rozvoje vzdělávání Kraje Vysočina (dále také „KAP“). Nyní čeká tento analytický a strategický dokument na schválení Ministerstva školství, mládeže a sportu ČR. „KAP stanovuje priority a jednotlivé kroky nutné k dosažení cílů vzdělávací politiky v území na základě potřebnosti, naléhavosti, přínosů a podloženosti reálnými daty a analýzami,“ informovala krajská radní pro oblast školství, mládeže a sportu Jana Fialová.

  Složka dokumentů: Tiskové zprávy - březen 2017

   
 • V Hrotovicích ocenili čtyři mladé zachránce topící se dívky (8.3.2017)
  Ocenění dětí z Hrotovic

  Školáci 4. a 7. třídy Základní školy Hrotovice Nela, Sabina, Adam a Petr prokázali velkou odvahu a duchapřítomnost, když v závěru února zachránili život patnáctileté dívce. V nedaleké obci Slavětice si hráli v době, kdy na led místního rybníka vstoupila dívka, pod kterou se už tající led prolomil, a začala se topit. Děti neváhaly, svou okamžitou reakcí dívku zachránily a dnes jim krajská radní Jana Fialová, zástupci obou obcí, policie i Nadace ČEZ přijeli poděkovat a předat drobné dárky.

  Složka dokumentů: Tiskové zprávy - březen 2017

   
 • Soutěž strojních mechaniků vyhráli žáci VOŠ, OA a SOUT Chotěboř (6.3.2017)
  Soutěž strojních mechaniků

  Za podpory Kraje Vysočina a města Chotěboř zorganizovalo Střední odborné učiliště technické regionální kolo soutěže KOVO Junior 2017, které bylo jako tradičně určené pro žáky oboru strojní mechanik. Do soutěžního klání v rámci celostátního projektu České ručičky se zapojilo 16 studentů z pěti škol Kraje Vysočina a dvou škol z Pardubického kraje, kteří prokazovali své odborné dovednosti. V kategorii jednotlivců zvítězil Ondřej Béna z domácí VOŠ, OA a SOUT Chotěboře, za družstva zůstalo vítězství také v Chotěboři, k Ondřejovi se přidal jeho spolužák Lukáš Dočekal, kterým v sále Staré radnice v Chotěboři předala medaili krajská radní pro oblast školství, mládeže a sportu Jana Fialová.

  Složka dokumentů: Tiskové zprávy - březen 2017

   
 • Autoopravářem juniorem 2017 je Martin Zvoník z jihlavské automobilní (2.3.2017)
  Autoopravář junior 2017

  Krajské kolo soutěže odborných dovedností Autoopravář junior 2017 prověřilo šikovné mladé muže i dívku a ocenilo ty nejzručnější. Písemný test, praktické úlohy i poznávací zkoušku zvládl nejlépe Martin Zvoník ze Střední školy průmyslové, technické a automobilní Jihlava. Druhé místo patří jeho spolužákovi Filipu Novotnému a pomyslný bronz získala v silné konkurenci chlapců autoopravářka z VOŠ a SOŠ zemědělsko-technické z Bystřice nad Pernštejnem Michaela Loubová.

  Složka dokumentů: Tiskové zprávy - březen 2017

   
 • Prvňáci a druháci budou znovu stavět ze stavebnice ROTO (28.2.2017)
  Roto

  Druhý ročník soutěže Stavíme ze stavebnice ROTO nese podtitul Moje farma. Na toto téma budou žáci prvních a druhých tříd základních škol ze stavebnice ROTO tvořit nejrůznější zvířátka, jejich výběhy, zemědělská stavení nebo stroje a další části vztahující se farmaření. Stejně jako v loňském roce i v letošním školním roce Kraj Vysočina daroval prvňáčkům více než 5 500 stavebnic ROTO a krajští radní dnes soutěž vyhlásili.

  Složka dokumentů: Tiskové zprávy - únor 2017

   
 • Nejlepší stavba Kraje Vysočina roku 2016 čeká na svůj titul (24.2.2017)
  Stavba Vysočiny

  Soutěž Stavba Vysočiny hledá už po patnácté nejpovedenější novostavby, rekonstrukce, revitalizace, ale i dopravní, průmyslové nebo vodohospodářské stavební počiny našeho regionu. „Kraj Vysočina nominoval tři významné dopravní stavby – generální opravu mostu přes potok Žabinec v Havlíčkově Brodě, rekonstrukci silnice II/347 v úseku Čejov – Kejžlice a modernizaci pavilonu 13 Nemocnice Havlíčkův Brod,“ informoval hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.

  Složka dokumentů: Tiskové zprávy - únor 2017

   
 • Řemeslníky Vysočiny 2017 jsou Josef Vrbka a Martin Pospíchal (16.2.2017)
  Kovo Junior 2017

  Na 32 žáků učebních oborů obráběč kovů – soustružení a mechanik seřizovač z osmi vysočinských středních škol a z partnerských škol ze Slovenska prokazovalo svou zručnost v soutěži Řemeslo Vysočiny 2017. Ta je součástí celostátní přehlídky České ručičky, zároveň krajským kolem soutěží zručnosti Kovo Junior 2017 a pořádala ji VOŠ a SPŠ Žďár nad Sázavou. V jednotlivcích za kategorii mechanik seřizovač zvítězil Josef Vrbka z domácí školy, ze soustružníků byl nejlepší Martin Pospíchal ze Střední školy průmyslové, technické a automobilní Jihlava.

  Složka dokumentů: Tiskové zprávy - únor 2017

   
 • Pracovníci škol by měli vědět, jak se zachovat při možném útoku agresora (15.2.2017)
  Seminář pro pracovníky škol v sídle Kraje Vysočina

  Jak se zachovat při útoku agresora nebo jak snížit riziko ohrožení žáků, učitelů i ostatních zaměstnanců školy při mimořádně nebezpečných situacích v prostorách školy? Odpovědi na tyto otázky a další praktické informace si dnes ředitelé krajských středních škol i zástupci vedení základních škol z Kraje Vysočina odvezou z praktického semináře Mimořádné situace ve školských zařízeních, který se koná v sídle Kraje Vysočina v Jihlavě.

  Složka dokumentů: Tiskové zprávy - únor 2017

   
 • Stříbrní mistři ČR navštívili hejtmana Jiřího Běhounka (13.2.2017)
  Hokejisti v sídle Kraje Vysočina v Jihlavě

  Dvacet úspěšných hokejistů se stříbrnými medailemi z mistrovství ČR z Ostravy se v čele se svým kapitánem Dominikem Vacíkem přijelo pochlubit se svými sportovními výkony hejtmanovi Kraje Vysočina Jiřímu Běhounkovi a krajské radní Janě Fialové. Krajští zástupci je přivítali v kongresovém sále, chtěli slyšet zkušenosti mladých sportovců i jejich další sportovní, studijní i osobní plány.

  Složka dokumentů: Tiskové zprávy - únor 2017

   
 • Strategické řízení a plánování ve školách zvyšuje kvalitu vzdělávání (13.2.2017)
  Konference

  Nízká míra využívání strategického řízení a plánování a pedagogického vedení ze strany ředitelů škol jako jeden z klíčových problémů českého vzdělávacího systému je hlavním tématem konference projektu Strategické řízení a plánování ve školách a v územích (dále „SRP“). Odborníci dnes o této problematice diskutují v sídle Kraje Vysočina v Jihlavě.

  Složka dokumentů: Tiskové zprávy - únor 2017

   
 • Práce na tvorbě Krajského akčního plánu rozvoje vzdělávání finišují (8.2.2017)
  Zahájení projektu Škola jako učící se organizace

  Realizační tým projektu Krajský akční plán Kraje Vysočina zpracoval za uplynulý půlrok celou řadu koncepčních a strategických dokumentů. Ty budou v souhrnu tvořit první Krajský akční plán rozvoje vzdělávání Kraje Vysočina. „Součástí složitých procesů tvorby krajského akčního plánu je mimo jiné definice konkrétních příležitostí v oblasti školství. Například jsme zjistili, že v Kraji Vysočina neexistuje systematická podpora talentovaných žáků a studentů, kteří jsou často identifikováni pozdě a mají méně příležitostí k rozvoji. Proto chceme například navrhnout systém podpory nadání v Kraji Vysočina a cíleně podporovat rodiče, pedagogy i školská zařízení při včasném odhalení talentů a následné péči o tyto žáky a studenty,“ uvedla radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu Jana Fialová.

  Složka dokumentů: Tiskové zprávy - únor 2017

   
 • Vězeňská cela i výrobky odsouzených v sídle krajského úřadu (3.2.2017)
  Výstava Život ve věznici a příprava na propuštění

  Páteční dopoledne patřilo v sídle Krajského úřadu Kraje Vysočina vernisáži výstavy Život ve věznici a příprava na propuštění, kterou připravila Věznice Světlá nad Sázavou. K vidění je kromě výrobků odsouzených a fotografií z pracovních činností například i vězeňská cela. Výstava bude v budově B k vidění do konce února.

  Složka dokumentů: Tiskové zprávy - únor 2017

   
 • Rada Kraje Vysočina schválila Programové prohlášení na funkční období 2016-2020 (31.1.2017)
  Kraj Vysočina

  Na svém posledním lednovém zasedání schválila Rada Kraje Vysočina Programové prohlášení na funkční období 2016-2020. V tomto dokumentu členové krajské rady formulovali hlavní priority, které považují pro rozvoj kraje v dalším období za důležité.

  Složka dokumentů: Tiskové zprávy - leden 2017

   
 • Na Vysočině dnes ukončí první pololetí 64 tisíc žáků (31.1.2017)
  Škola dotyku

  Na Vysočině dnes dostane pololetní vysvědčení respektive výpis prospěchu za svou půlroční práci 63 747 žáků. Na jejich vzdělávání se podílí celkem 7 225 pedagogů, a to na všech stupních vzdělávání. Nejvíce učitelů a učitelek působí na středních školách.

  Složka dokumentů: Tiskové zprávy - leden 2017

   
 • Mistři České republiky v deskových hrách navštěvují základní školu ve Světlé nad Sázavou (30.1.2017)
  Deskové hry

  Radní Kraje Vysočina Jana Fialová dnes zavítala do Světlé nad Sázavou, aby společně s místostarostou Světlé Josefem Hnikem pěti žákům Základní školy Světlá nad Sázavou, Komenského 234 pogratulovala a předala čestné uznání i drobné upomínkové předměty Kraje Vysočina. Celkem dvě děvčata a čtyři chlapci se totiž v několikatisícové konkurenci na Mistrovsví ČR v deskových hrách skvěle prosadili, když ve hrách Rummikub, Quoridor a Quarto uhráli převážně zlaté, stříbrné a bronzové pozice.

  Složka dokumentů: Tiskové zprávy - leden 2017

   
 • V novém školním roce dozná změn kariérní řád učitelů (27.1.2017)
  Škola

  V novém školním roce 2017/2018 vstoupí v platnost nový kariérní řád, který do budoucna upraví kariéru učitelů. Ta by měla postupovat ve třech stupních, v rámci nich budou učitelé také odměňováni. Na pozvání hejtmana Kraje Vysočina Jiřího Běhounka dnes nová pravidla osvětlovala v Jihlavě celkem 130 zástupcům školských zařízení ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřina Valachová.

  Složka dokumentů: Tiskové zprávy - leden 2017

   
 • Mladí odborníci na elektronickou bezpečnost si převzali ceny v krajském sídle (27.1.2017)
  Soutěž k elektronické bezpečnosti

  Za účasti ministryně školství, mládeže a sportu Kateřiny Valachové a hejtmana Kraje Vysočina Jiřího Běhounka si dnes ocenění v soutěžích k problematice elektronické bezpečnosti převzali diplomy i svá ocenění. „V soutěžním kvízu projektu Kraje pro bezpečný internet jsme ocenili Davida Kváše z Gymnázia, Střední odborné školy a Vyšší odborné školy Ledeč nad Sázavou. Kvíz PLUS zvládl nejlépe Patrik Růžek ze Střední průmyslové školy a středního odborného učiliště Pelhřimov a hodnotné ceny si ode dneška užívají také vítězové kreativní soutěže ICT nás neděsí aneb bezpečně v kyberprostoru,“ informoval hejtman Jiří Běhounek.

  Složka dokumentů: Tiskové zprávy - leden 2017

   
 • Ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřina Valachová na návštěvě u vysočinských fotbalistů a plavců (27.1.2017)
  Ministryně Valachová navštívila fotbalisty a plavce v Jihlavě

  Kraj Vysočina dlouhodobě podporuje tzv. Krajská centra talentované mládeže s cílem intenzivnějších aktivit talentované mládeže v jejich sportovní přípravě. Aktuálně jde o třináct sportovních středisek, která si každoročně rozdělí více než 4,3 milionů korun. Podle krajské statistiky je takto podpořeno přibližně 1 500 mladých sportovních talentů. Ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřina Valachová v rámci své pracovní cesty po Vysočině navštívila 26. ledna tréninkovou přípravu jihlavské Fotbalové akademie a trénink plavců AXIS Jihlava.

  Složka dokumentů: Tiskové zprávy - leden 2017

   
 • Ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřina Valachová na návštěvě regionálních škol (26.1.2017)
  Ministryně Valachová na Vysočině

  Ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřina Valachová dnes v rámci svého pracovního programu na Vysočině navštívila několik školských zařízení – Základní a mateřskou školu v Košeticích, Školní statek Humpolci a Základní školu Na Pražské v Pelhřimově. Každá z institucí ústy svých ředitelů využila návštěvy ministryně ke sdílení problémů, které je v poslední době tíží, školy prezentovaly výsledky své celoroční, především pak tělovýchovné, aktivity.

  Složka dokumentů: Tiskové zprávy - leden 2017

   
 • Do finálového kola soutěže S Vysočinou do Evropy postupuje 31 středoškoláků (20.1.2017)
  S Vysočinou do Evropy

  Průběžné části 8. ročníku úspěšné vědomostní soutěže S Vysočinou do Evropy určené žákům středných škol v našem kraji se zúčastnilo 213 soutěžících z dvaceti středních škol. „Jejich úkolem bylo nejpozději do 19. ledna odpovědět na otázky zaměřené na geografii, historii, umění nebo významné osobnosti a události související s naším regionem. Finále rozhodne o trojlístku vítězů, který Kraj Vysočina odmění čtrnáctidenním kurzem anglického jazyka ve Velké Británii,“ připomněla radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu Jana Fialová.

  Složka dokumentů: Tiskové zprávy - leden 2017

   
 • Kraj Vysočina na Regiontouru v Brně (19.1.2017)
  Stánek Kraje Vysočina

  Kraj Vysočina se i letos účastní tradiční přehlídky cestovního ruchu v České republice, veletrhu REGIONTOUR v Brně. Až do neděle 22. ledna se mohou návštěvníci výstaviště seznámit s turistickou nabídkou nejen Kraj Vysočina, ale i českých a zahraničních regionů. Vysočina je letos součástí velkého konceptu agentury CzechTourism.

  Složka dokumentů: Tiskové zprávy - leden 2017

   
 • Budoucí středoškoláci letos odevzdávají přihlášky na školy do 1. března (AUDIO) (9.1.2017)
  Volná místa na středních školách

  Jen necelé dva měsíce zbývají do zásadního rozhodnutí žáků devátých tříd a jejich rodičů, kam na střední školu. „Termín odevzdání přihlášky na střední školu se oproti minulému roku posunul o 14 dní dopředu na 1. března 2017. Budoucí středoškoláci mají jen do tohoto data možnost odevzdat opět maximálně dvě přihlášky na vybrané školy,“ informuje radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu Jana Fialová s tím, že v jiném režimu jsou školy požadující talentové zkoušky.

  Složka dokumentů: Tiskové zprávy - leden 2017

   
 • XV. ročník ankety Sportovec Kraje Vysočina je tady (3.1.2017)
  Sportovec Kraje Vysočina

  Kraj Vysočina hledá nejvýznamnější sportovce a sportovní kolektivy roku 2016. Zítra odstartuje už XV. ročník prestižní ankety Sportovec Kraje Vysočina, která má za cíl zviditelnit mimořádné sportovní výsledky a výkony dosažených v minulém roce. „Jednotlivé nominace, o kterých bude rozhodovat komise složená z expertů i sportovních osobností, budou moci od zítřka 4. ledna až do 31. ledna, zasílat sportovní organizace, svazy apod. Od 3. února pak bude možné hlasovat ve veřejné anketě a zvolit svého nej sportovce Vysočiny pro rok 2016,“ přibližuje krajská radní pro oblast školství, mládeže a sportu Jana Fialová.

  Složka dokumentů: Tiskové zprávy - leden 2017

   
 • Jihlavský gymnazista má titul z mezinárodní astronomické olympiády v Bulharsku (16.12.2016)
  ilustrační foto

  Český tým mladých astronomů přivezl z XXI. Mezinárodní astronomické olympiády v bulharském Pamporovu tři medaile. Stříbrnou a dvě bronzové. Jedna z nich dekorovala fenomenální znalosti Martina Schmieda z Gymnázia Jihlava. Protože nominace na mezinárodní soutěž předpokládá nejlepší umístění nejprve v Astronomické olympiádě vyhlášené ministerstvem školství, poděkovala Martinovi za skvělé úspěchy předáním pamětního listu také ministryně Kateřina Valachová.

  Složka dokumentů: Tiskové zprávy - prosinec 2016

   
 • Nové zkušenosti, znalosti, reprezentační video i profesionální fotky jsou dílčím výsledkem bádání v lomu Kosov (16.12.2016)
  Expedice

  Tajemství lomu Kosov nedaleko Jihlavy objevovali v létě studenti OA, SZŠ a SOŠS Jihlava a Gymnázia Jihlava. Dohoda s partnerem z komerční sféry firmou Českomoravský štěrk jim umožnila se jinak do nepřístupného lomu podívat a připravit hned několik výstupů projektu pod názvem Krása dokonalosti ukrytá v detailu. V závěru roku se proto v Jihlavě za přítomnosti radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu Jany Fialové sešli všichni účastníci projektu, aby své úsilí zhodnotili a hlavně si prohlédli výsledky práce studentů – reprezentační video, makrosnímky z perspektivy mikrosvěta i záznamy ze samotného bádání v lomu.

  Složka dokumentů: Tiskové zprávy - prosinec 2016

   
 • Kuchaři OA, SZŠ a SOŠS Jihlava se svými recepty slavili úspěch v Karlových Varech (12.12.2016)
  Gastrosoutěž v Karlových Varech

  Gastronomické soutěže Lázeňský pohárek 2016, kterou hostil Grandhotel Pupp v Karlových Varech, se zúčastnili žáci třetího ročníku oboru kuchař-číšník OA, SZŠ a SOŠS Jihlava Patrik Tacinec a Daniel Šimák. V konkurenci dalších 18 žáků ze škol po celé republice byli se svými gastronomickými výtvory rozhodně vidět. Zkušený Patrik Tacinec skončil ve zlaté úrovni a na celkovém třetím místě, nováček v podobných soutěžích Daniel Šimák se svou stříbrnou úrovní a sedmým místem dosáhl také významného úspěchu.

  Složka dokumentů: Tiskové zprávy - prosinec 2016

   
 • Zázraky studia na středních školách odkrývá třebíčský Alternátor (7.12.2016)
  ilustrační foto

  Pro letošní poslední přehlídku oborové rozmanitosti středních škol Kraje Vysočina byl vybrán třebíčský Alternátor. Nečekejte ale tradiční rozdávače letáků nebo odborné výklady. Expozice škol byly vtipně začleněny mezi exponáty Alternátoru. „Žáci základních škol mají sami možnost plnit úkoly zadané školami, nejsou nikým rušeni, mají na pokusy, bádání nebo objevy času tolik, kolik potřebují. Kraj Vysočina využil této zajímavé nabídky a po prvních týdnech instalace uvidíme, jaký bude mít tato netradiční přehlídka mezi školami ohlas,“ říká radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu Jana Fialová.

  Složka dokumentů: Tiskové zprávy - prosinec 2016

   
 • Mladý módní tvůrce ČR nalákal do Jihlavy na 380 nadějných kreativců (VIDEO) (2.12.2016)
  Mladý módní tvůrce

  První prosincový den v DKO Jihlava byl ve znamení nejrůznějších módní, kadeřnických i kosmetických kreací. V krajském městě se už tradičně uskutečnila soutěž Mladý módní tvůrce ČR, ve které své zkušenosti, nadání i fantazii předvedlo více než 380 soutěžících ze všech koutů republiky. Soutěž spolupořádá krajská OA, SZŠ a SOŠS Jihlava a letos se ji zúčastnilo na 32 středních škol z Česka a jedna partnerská škola z Polska. Hned na úvod přivítala všechny soutěžící krajská radní, která má na starosti školství, mládež a sport Jana Fialová.

  Složka dokumentů: Tiskové zprávy - prosinec 2016

   
 • Z dvanácti stavebnic Teifoc budou stavět šesťáci a sedmáci ZŠ Třešť (1.12.2016)
  Stavebnice Teifoc

  Krajská radní pro oblast školství, mládeže a sportu Jana Fialová dnes společně s jednatelem společnosti Podzimek a synové Martinem Podzimkem předala žákům Základní školy Třešť dvanáct nových stavebnic Teifoc. Právě majitelé stavební společnosti, která sídlí v Třešti, se rozhodli, že rozšíří počet škol zapojených do projektu Svazu podnikatelů ve stavebnictví, Spolku Stavba Vysočiny a Kraje Vysočina a z vlastních prostředků zakoupí tucet stavebnic, se kterými budou podle krajem odborně vypracované metodiky v hodinách praktické výuky pracovat žáci 6. a 7. ročníků.

  Složka dokumentů: Tiskové zprávy - prosinec 2016

   
 • Inspirativní zakončení Roku řemesel v třebíčském Alternátoru (1.12.2016)
  řemeslo1

  Alternátor – ekotechnické centrum Třebíč a Kraj Vysočina společně připravily závěrečnou prezentaci středních odborných škol a gymnázií u příležitosti Roku řemesel „Kam na střední školu v Kraji Vysočina“. 8. prosince 2016 až 31. ledna 2017 se v inspirativních prostorech plných poznání a technické zručnosti v třebíčské Borovině představí 26 krajských škol. Cílem prezentace škol je přinést žákům posledních ročníků základních škol a jejich rodičům nové impulsy při rozhodování o budoucím výběru studijního oboru nebo zaměření.

  Složka dokumentů: Tiskové zprávy - prosinec 2016

   
 • Výuka němčiny na školách v regionu nově s rodilou mluvčí (30.11.2016)
  ZŠ Dobronín otevřela centrum podpory pro žáky a učitele

  V rámci projektu BIG, který řeší spolupráci v oblasti vzdělávání v cizích jazycích v přeshraničních regionech, bude na území Kraje Vysočina působit stálá lektorka německého jazyka. Do projektu se zatím přihlásilo 18 mateřský, základních i středních škol, kde se díky prostředkům z OP Interreg Rakousko – ČR rozšíří němčina do nejazykových předmětů, studenti budou komunikovat v cizím jazyce, k dispozici budou pracovní a metodické listy pro práci s třídním kolektivem a zkušenosti si rozšíří formou vzorových hodin také pedagogové. Rodilá mluvčí bude navíc v souvislosti s podporou z Evropského regionu Dunaj – Vltava vyučovat i na dalších středních školách po celé Vysočině.

  Složka dokumentů: Tiskové zprávy - listopad 2016

   
 • Práce s nadanými žáky v Kraji Vysočina (25.11.2016)

  Každé dítě je individualita, a to platí o všech dětech, tedy i těch, které dosahují v určité poznávací oblasti nadprůměrné schopnosti. Typickými projevy chování takového dítěte jsou např. bohatá slovní zásoba, náruživost v oblasti čtení, touha vědět, jak věci fungují, ale také třeba smysl pro humor, kamarádství s dospělými či staršími kamarády, dychtivost po nových informacích, schopnost koncentrace a řada dalších.

  Složka dokumentů: Tiskové zprávy - listopad 2016

   
 • Kadeřníci z OA, SZŠ a SOŠS Jihlava se na mezinárodní soutěži v Rakousku neztratili (24.11.2016)
  Hair Tattoo

  Už po několikáté se žáci OA, SZŠ a SOŠS Jihlava účastnili mezinárodní soutěže kadeřníků Hairdresser Open. Ve společném projektu vybraných škol v rámci celé Evropy svůj um předváděli mladí kadeřníci ze Slovenska, Rakouska, Maďarska, Rumunska a pochopitelně z České republiky, kterou velmi úspěšně reprezentovala právě krajská střední škola z Jihlavy. Z dolnorakouského Sankt Pöltenu si v závěru listopadu odvezla vítězství v kategorii Hair Tattoo Marie Reitermannová, třetí místo si za Účes nevěsty vyčesala Anna Lojdová a do první desítky se ve svých kategoriích umístili i Tereza Lebedová a Filip Komárek. V příštím roce se významná mezinárodní soutěž uskuteční právě v Jihlavě.

  Složka dokumentů: Tiskové zprávy - listopad 2016

   
 • S výběrem budoucí střední školy pomůže průvodce (AUDIO) (11.11.2016)
  Publikace přehled SŠ

  Všech 37 středních škol zřizovaných Krajem Vysočina představuje oborovou nabídku v nové katalogové publikaci. Ta je vydávána respektive aktualizována každoročně a má pomoci žákům především 8. a 9. ročníků základních škol s výběrem ideálního oboru.

  Složka dokumentů: Tiskové zprávy - listopad 2016

   
 • V helenínských školních dílnách tvoří zahraniční studenti (8.11.2016)
  řemeslo

  Tři zahraniční partneři kývli krajské Střední škole stavební Jihlava na společný projekt cílený na práci se znevýhodněnými žáky a hledání jejich uplatnění na trhu práce. Dvacítka studentů ze čtyř částí Evropy – z Jihlavy, finského Tampere, italského regionu Piemonte a britského Huntingdonu bude týden společně pracovat na úkolech zvyšujících jejich osobní kompetence. Jejich učitelé mají na programu sdílení zkušeností, výměnu příkladů dobré praxe a rozvíjení technik pro práci se znevýhodněnými a integrovanými žáky.

  Složka dokumentů: Tiskové zprávy - listopad 2016

   
 • S výběrem studijního oboru může pomoci přehlídka středních škol (2.11.2016)
  Přehlídka SŠ

  Na 62 škol nejen z Kraje Vysočina, ale také z Pardubického, Královehradeckého i Středočeského kraje se prezentovalo na Přehlídce středních škol v kulturním domě v Havlíčkově Brodě. Zástupy žáků devátých tříd i s pedagogy, ale také budoucí středoškoláci se svými rodiči vyhledávali první informace, které jim mohou pomoci v důležitém rozhodování.

  Složka dokumentů: Tiskové zprávy - listopad 2016

   
 • Historicky první středoškolák z Vysočiny studuje ve finském Tampere (31.10.2016)
  Jan Žáček ve finském Tampere

  Jan Žáček student Gymnázia dr. A. Hrdličky Humpolec využil možnosti, kterou nabízí stipendijní program Kraje Vysočina, a na tento školní rok odjel jako historicky první středoškolák studovat do finského Tampere. Kraj Vysočina dává středoškolským i vysokoškolským studentům možnost využít příspěvek pro roční studium v některém z partnerských regionů kraje. „Spolupráce Kraje Vysočina s městem Tampere se tímto rozšiřuje. Dosud se konaly dvoustranné výměny některých středních škol a pravidelně jsme pořádali společné akce v hokeji a florbalu,“ pochvaluje si radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu Jana Fialová.

  Složka dokumentů: Tiskové zprávy - říjen 2016

   
 • Konference ke Krajskému akčnímu plánu Kraje Vysočina představila práci odborných minitýmů (27.10.2016)

  Zástupci základních škol z Vysočiny se dnes zúčastnili konference, která se zaměřovala na strategické řízení a akční plánování ve vzdělávání. Konala se v rámci projektu Krajský akční plán rozvoje vzdělávání, který je financován z Operačního programu Výzkum, vývoj, vzdělávání. Cílem konference bylo odborníkům ze základních škol přiblížit fungování tzv. minitýmů, jejichž členové budou diskutovat a následně navrhovat řešení složitějších situací v jednotlivých oblastech školství.

  Složka dokumentů: Tiskové zprávy - říjen 2016

   
 • Kuchaři jihlavské OA, SZŠ a SOŠS se připravují na mezinárodní gastronomickou soutěž ve Francii (26.10.2016)
  Žáci v akci

  V regionu Alsace Champagne Ardenne Lorraine (dříve jen Champagne Ardenne), který je partnerskou oblastí Kraje Vysočina, chystají mezinárodní gastronomickou soutěž Trofej Philippa Milla. Každoročně se ho účastní družstva z několika zemí a Kraj Vysočina vysílá vždy jeden vybraný tým školy, která se ve své výuce na gastronomii zaměřuje. „Letos bude o pohár na Střední škole Gustava Eiffela v Remeši v pondělí 7. listopadu bojovat Eliška Procházková a Michal Seknička z OA, SZŠ a SOŠS Jihlava, kteří už několik týdnů trénují, aby svým výkonem Francii oslnili,“ uvedla radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu Jana Fialová.

  Složka dokumentů: Tiskové zprávy - říjen 2016

   
 • Gymnazijní badatelny slouží studentům po celé Vysočině (25.10.2016)
  Badatelna Třebíč

  „Hledá se paracematol“, „Co ukrývají čaj a káva?“, „Není olej jako olej“, ale i „Pozorování fází mitózy“ – to jsou jen některé z úloh, které žáci pěti krajských gymnázií zapojených do projektu Badatelská centra pro přírodní vědy, v rámci tzv. udržitelnosti řeší. Díky projektu, který realizoval Kraj Vysočina v gymnáziích v Jihlavě, Třebíči, Havlíčkově Brodě, Pelhřimově a Žďáru nad Sázavou vznikly specializované učebny se sedmi pracovišti vybavenými moderním přístrojovým zařízením.

  Složka dokumentů: Tiskové zprávy - říjen 2016

   
 • Didacta Třebíč odstartovala přehlídky středních škol (20.10.2016)
  Didacta

  Téměř sedmdesát škol a odborných firem využilo možnosti prezentovat se na tradičním, letos už 21. ročníku, veletrhu vzdělávání s názvem Didacta. „Většina žáků místních i spádových základních škol a jejich rodičů využila možnosti získat maximum informací o nabídce vzdělávacích aktivit. Navíc na takto organizované přehlídce mohou budoucí studenti propojit nabídku školy s možností uplatnění v praxi a seznámit se s budoucími zaměstnavateli. V současné době je velká poptávka na trhu práce například o autotroniky i pekaře a vyučené v řemeslech obecně,“ říká Jana Fialová, radní Kraje Vysočina, která přehlídku v Třebíči zahájila.

  Složka dokumentů: Tiskové zprávy - říjen 2016

   
 • Kraj zařadil další řemeslné obory do stipendijní podpory (17.10.2016)
  Mladí autoopraváři z Vysočiny uspěli na soutěži v Mladé Boleslavi

  Další tři studijní obory budou od nového školního roku podpořeny stipendii Kraje Vysočina. Půjde o obor Montér suchých staveb a Autolakýrník, které nabízí dvě střední školy a Karosář, který se učí na třech středních školách. Celkem tyto obory ve všech ročnících aktuálně navštěvuje 84 žáků. „Stipendijní podpora by měla pomoci zvýšit zájem studentů o tato řemesla, která na trhu práce chybí,“ říká radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu Jana Fialová. Za šest let fungování stipendijního programu Kraje Vysočina vyplatil kraj mezi žáky vybraných oborů více než 15 miliónů korun.

  Složka dokumentů: Tiskové zprávy - říjen 2016

   
 

Zobrazeno je 50 z celkem 419 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  -1- 2 3 4 5 ... 9  další stránka >
 
 

Kontext

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Počet návštěv: 6786190

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 8.00–17.00, úterý: 8.00–13.00, středa: 8.00–17.00, čtvrtek: 8.00–13.00, pátek: 8.00–13.00, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Validní kód