Související témata

 
 
 
 
 

Cesta: Titulní stránka > Jiří Běhounek - hejtman Kraje Vysočina


 

Přehled dokumentů

 • Kraj Vysočina na Regiontouru v Brně (19.1.2017)
  Stánek Kraje Vysočina

  Kraj Vysočina se i letos účastní tradiční přehlídky cestovního ruchu v České republice, veletrhu REGIONTOUR v Brně. Až do neděle 22. ledna se mohou návštěvníci výstaviště seznámit s turistickou nabídkou nejen Kraj Vysočina, ale i českých a zahraničních regionů. Vysočina je letos součástí velkého konceptu agentury CzechTourism.

  Složka dokumentů: Tiskové zprávy - leden 2017

   
 • Bezpečnou nemocnicí 2016 na Vysočině je Nemocnice Třebíč (19.1.2017)
  Vyhlášení výsledků soutěže Bezpečná nemocnice

  Mezi vítěze 9. ročníku celostátní ankety Bezpečná nemocnice se zařadila i jedna z krajských nemocnic. Druhé místo získala Nemocnice Třebíč za projekt Zvyšování bezpečnosti provozu operačních sálů, za vítěze zvolila hodnoticí komise Ústřední vojenskou nemocnici – Vojenskou fakultní nemocnici Praha a třetí místo v soutěži, která pro rok 2016 nesla téma Zvyšování kvality a bezpečí na základě poznatků z praxe, patří Nemocnici Blansko. Do letošního ročníku se přihlásilo 18 nemocnic s 20 projekty.

  Složka dokumentů: Tiskové zprávy - leden 2017

   
 • Kraj Vysočina opět podpoří Nadační fond olympioniků (17.1.2017)
  Nadační fond olympioniků regionu Vysočiny

  Sto tisíc korun z rozpočtu Kraje Vysočina využije Nadační fond olympioniků regionu Vysočina. Dnes o přidělení pravidelné finanční podpory rozhodla Rada Kraje Vysočina. Peníze fond využije na humanitární, sociální a zdravotní podporu olympioniků, kteří se historicky zúčastnili Olympijských her jako aktivní reprezentanti do roku 1992.

  Složka dokumentů: Tiskové zprávy - leden 2017

   
 • Hejtman Jiří Běhounek přijal zástupce Spolku přátel Podkarpatské Rusi (16.1.2017)
  Jiří Vetýška

  Hejtmana Kraje Vysočina Jiřího Běhounka navštívil Jiří Vetýška, předseda Spolku přátel Podkarpatské Rusi. Přijel z Jindřichova Hradce, aby v Jihlavě představil aktivity spolku a domluvil možnou spolupráci. „Rádi bychom v sídle Kraje Vysočina v Jihlavě uspořádali výstavu fotografií z cest po Podkarpatské Rusi a při té příležitosti podpořili propagaci práce a činnosti našeho spolku,“ uvedl Jiří Vetýška.

  Složka dokumentů: Tiskové zprávy - leden 2017

   
 • Dobrovolní hasiči na Vysočině si letos rozdělí až 64 miliónů korun (AUDIO) (13.1.2017)
  Hasiči

  Rok 2017 bude opět štědrý ke sborům dobrovolných hasičů. V případě Kraje Vysočina bude právě mezi ně rozděleno až 64 miliónů korun z rozpočtu kraje nebo prostřednictvím kraje. „Historicky kraj dotuje rozvoj akceschopnosti jednotek požární ochrany a nákupy věcného vybavení. Za tímto účelem je v krajském rozpočtu vyčleněna částka 4,3 miliónu korun,“ informoval hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek. Další peníze jsou pro „dobráky“ připraveny na repase a opravy mobilní požární techniky nebo nákup nových stříkaček.

  Složka dokumentů: Tiskové zprávy - leden 2017

   
 • Zlatý erb hledá po devatenácté nejlepší webové stránky měst, obcí, dobrovolných hasičů i dalších organizací (11.1.2017)
  Zlatý erb

  Kraj Vysočina ve spolupráci se spolkem Český zavináč vyhlašuje krajské kolo 19. ročníku soutěže Zlatý erb. Cílem soutěže je podpořit modernizaci místních samospráv prostřednictvím rozvoje informačních služeb. Tři celorepublikové kategorie (nejlepší webové stránky města, obce a nejlepší elektronická služba) doplní nová kategorie pro všechna školská, sociální, zdravotní i kulturní zařízení se sídlem v Kraji Vysočina a tradiční kategorie určená sborům dobrovolných hasičů Kraje Vysočina.

  Složka dokumentů: Tiskové zprávy - leden 2017

   
 • Na tři sta starostů se sjelo do Třeště k jednání se členy Rady Kraje Vysočina (10.1.2017)
  Setkání se starosty v Třešti

  Více než 300 zástupců obecních samospráv Vysočina se v pondělí 9. ledna zúčastnilo letos prvního tradičního setkání s krajskými radními. V sále Střední odborné školy a středního odborného učiliště v Třešti se diskutovala řada témat - od financování a rozpočtových příjmů, přes grantové programy připravované v rámci Fondu Vysočiny, spolupráci mateřských, základních a středních škol v podpoře technického vzdělávání až po investice do silnic, veřejnou dopravu, péči o vodu, zemědělství i aktuální problematiku ptačí chřipky. Ochranné pásmo ohniska viru nepřenositelného na člověka v Ivančicích se totiž dotýká krajských hranic.

  Složka dokumentů: Tiskové zprávy - leden 2017

   
 • Kraj přijímá přihlášky do II. ročníku soutěže o Cenu hejtmana Kraje Vysočina za společenskou odpovědnost (4.1.2017)
  CSR

  Až do konce ledna se firmy, které dobrovolně integrují sociální, ekologická a lidskoprávní hlediska do svého každodenního provozu a které mají zájem poměřit své výsledky s ostatními organizacemi v sektoru svého působení, mohou přihlásit do soutěže o Cenu hejtmana Kraje Vysočina za společenskou zodpovědnost. Stačí podat přihlášku, ucházet se o prestižní ocenění Kraje Vysočina a získat tak podněty pro další rozvoj a nezanedbatelnou tržní výhodu.

  Složka dokumentů: Tiskové zprávy - leden 2017

   
 • Osm novinářů z Vysočiny získalo cenu za reportáže o památkách (4.1.2017)
  Společné foto

  Osmnáct novinářů z Vysočiny přihlásilo celkem 28 článků, příspěvků nebo reportáží do osmého ročníku autorské soutěže Péče o naše památky, který každoročně vyhlašuje Syndikát novinářů Vysočina. Odborná porota soutěžní texty přečetla a finančně ocenila osm žurnalistů působících v Kraji Vysočina.

  Složka dokumentů: Tiskové zprávy - leden 2017

   
 • Prvním novorozencem Kraje Vysočina v roce 2017 je Toník (2.1.2017)
  Miminko¨

  Chlapeček Antonín je prvním občánkem Kraje Vysočina roku 2017. Narodil se jen tři minuty po půlnoci v Nemocnici Jihlava. Dnes dopoledne miminko i jeho maminku navštívil hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek, aby oběma popřál hodně zdraví, spokojenosti, novorozeňátku předal zlatý šperk v podobě znamení zvěrokruhu a mamince Haně květinu a šek na deset tisíc korun.

  Složka dokumentů: Tiskové zprávy - leden 2017

   
 • Hejtman Kraje Vysočina navštíví prvního občánka roku 2017 (23.12.2016)

  Prvního občánka Kraje Vysočina, který se narodí v novém roce na území regionu, navštíví v pondělí 2. ledna 2017 hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek. V rámci dlouholeté tradice věnuje miminku zlatý šperk v podobě znamení zvěrokruhu a šek na deset tisíc korun. „Je mi vždy velkým potěšení potkat se v některé z našich nemocnic se šťastnými rodiči a jejich potomkem. Narození dítěte je jedna z nejkrásnějších chvil pro každou rodinu a pokud je navíc nový život spojený se začátkem nového roku, je to chvíle o to silnější,“ uvedl hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.

  Složka dokumentů: Tiskové zprávy - prosinec 2016

   
 • V centrech měst je více policistů (22.12.2016)

  V souvislosti s útokem, ke kterému došlo v pondělí v Berlíně, byla v rámci České republiky nastavena ze strany Policie České republiky mimořádná bezpečnostní opatření, která spočívají zejména v ochraně míst s vyšší koncentrací osob. Zvýšená bezpečnostní opatření se dotýkají celé České republiky. V rámci Krajského ředitelství policie kraje Vysočina byla tato opatření realizována již od úterka, kdy byl výrazně posílen počet policistů zejména v rámci hlídkové služby.

  Složka dokumentů: Tiskové zprávy - prosinec 2016

   
 • Nemocnice Nové Město na Moravě po novém roce najede na směnný provoz (21.12.2016)

  Vedení Nemocnice Nové Město na Moravě informovalo vedení Kraje Vysočina o nutnosti zavedení směnného provozu počínaje 1. lednem 2017. Zhruba dvě třetiny lékařů vypověděly dohody o pracovní činnosti, které jsou nutné pro zajištění pohotovostí. Jejich akceptaci podmínili nereálným navýšením odměn za služby a navýšením i základního tarifu. Od nového roku mají nejen lékaři, ale i ostatní zdravotnický personál krajských nemocnic garantovány nárůsty tarifních mezd o 10%. Astronomické požadavky lékařů z novoměstské nemocnice na další nárůst nejen odměn o další desítky procent jsou pro nemocnici i kraj mimo jejich současné finanční možnosti. „S ohledem na snahu nemocnice zachovat akutní lékařskou péči bylo rozhodnuto, že od 1. 1. 2017 bude nemocnice poskytovat sice plnou akutní péči, ale k určitému omezení dojde v provozu ambulancí a plánovaných výkonů napříč odbornostmi,“ informovala ředitelka Nemocnice Nové Město na Moravě Věra Palečková.

  Složka dokumentů: Tiskové zprávy - prosinec 2016

   
 • Spolupráce měst Kraje Vysočina a partnerského Zakarpatí (19.12.2016)
  Delegace z Ukrajiny

  Delegace z partnerského regionu Kraje Vysočina – Zakarpatské oblasti Ukrajiny strávila dvoudenní předvánoční program na Vysočině. V čele s předsedou Zakarpatské oblastní rady Rivisem Mychajlevem Mychajlovyčem přijeli na Vysočinu také starostové měst Zakarpatské oblasti, kteří by měli zájem spolupracovat s městy v Kraji Vysočina.

  Složka dokumentů: Tiskové zprávy - prosinec 2016

   
 • Zemřel válečný veterán a hrdina Imrich Gablech (16.12.2016)

  Ve věku 101 let zemřel v Havlíčkově Brodě 16. prosince 2016 brigádní generál Imrich Gablech. Krásných 101 let oslavil letos v listopadu. Byl jedním z posledních veteránů a hrdinů druhé světové války, působil jako pilot britské RAF, patřil mezi držitele řádu Bílého lva za zásluhy a obranu a vynikající bojovou činnost. Odešel velký hrdina. Čest jeho památce.

  Složka dokumentů: Tiskové zprávy - prosinec 2016

   
 • Hejtman Jiří Běhounek diskutoval k tématům venkova (15.12.2016)
  Snídaně s hejtmanem

  V jihlavském hotelu Gustav Mahler se dnes konalo moderované diskusní setkání s hejtmanem Kraje Vysočina Jiřím Běhounkem. V rámci projektu Deník s vámi ho uspořádal vydavatel známých novin Vltava Labe Media také v Kraji Vysočina. Pozvání na panelovou debatu přijal rektor Vysoké školy polytechnické Jihlava Václav Báča, ředitel Okresní agrární komory Třebíč Karel Coufal, starosta Vojnova Městce Karel Malivánek a publicista a bezpečnostní analytik Jan Schneider.

  Složka dokumentů: Tiskové zprávy - prosinec 2016

   
 • V krajských nemocnicích Vysočiny dostanou lékaři i sestry od ledna přidáno 10 procent (15.12.2016)

  Platy zdravotnického personálu v nemocnicích Kraje Vysočina od 1. ledna 2017 stoupnou o 10 %. Nařízení vlády o platových poměrech, které navýšení upravuje, platí pro státem řízené nemocnice i příspěvkové organizace krajů. „V případě Kraje Vysočina půjde o platy 4,5 tisíce zdravotníků pěti krajských nemocnic, jejichž platy stoupnou celkem o téměř 250 miliónů korun,“ říká hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.

  Složka dokumentů: Tiskové zprávy - prosinec 2016

   
 • Čínští lékaři přijeli na zkušenou do jihlavské nemocnice (15.12.2016)
  Čínští lékaři na Vysočině

  Právě v těchto dnech končí tříměsíční stáž čínských lékařů v Nemocnici Jihlava. Za tu dobu měli doktorka Zeng Xiaoxia a doktor Jiang Xin z Hubei Provincial Hospital of TCM jedinečnou příležitost poznat organizaci zdravotní péče v krajem zřizované nemocnici.

  Složka dokumentů: Tiskové zprávy - prosinec 2016

   
 • Rada kraje bude mít desítku poradních komisí (13.12.2016)
  Znak Kraje Vysočina

  Rada Kraje Vysočina dnes na svém jednání schválila zřízení desítky poradních orgánů – komisí. O dvě komise více než v minulém funkčním období. „S ohledem na spravedlivé zastoupení všech v zastupitelstvu zastoupených politických klubů byl navýšen počet členů komisí na patnáct členů. První jednání komisí se předpokládá začátkem příštího roku,“ informoval náměstek hejtmana Kraje Vysočina Vladimír Novotný.

  Složka dokumentů: Tiskové zprávy - prosinec 2016

   
 • Letecká záchranka na Vysočině bude od ledna létat s novým strojem (13.12.2016)

  Provoz letecké záchranné služby pro Kraj Vysočina na další čtyři roky zajistí od Nového roku rakouská společnost Helikopter Air Transport. Už v polovině prosince se nový provozovatel seznamuje s regionálními heliporty a probíhají nutná proškolení leteckých záchranářů a lékařů. „Přechod na jiného provozovatele pro nás představuje mimo jiné pozitivní řešení ambulantního prostoru ve strojích s vyšší nosností,“ říká ředitelka Zdravotnické záchranné služby Kraje Vysočina Vladislava Filová. Dosavadní provozovatel LZS na Vysočině Alfa-Helicopter už dříve oznámil, že ke konci letošního roku ukončí činnost.

  Složka dokumentů: Tiskové zprávy - prosinec 2016

   
 

Zobrazeno je 20 z celkem 719 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  -1- 2 3 4 5 ... 36  další stránka >
 
 

Kontext

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Počet návštěv: 6750456

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 8.00–17.00, úterý: 8.00–13.00, středa: 8.00–17.00, čtvrtek: 8.00–13.00, pátek: 8.00–13.00, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Validní kód