Kraj Vysočina - logo

Sociální portál Kraje Vysočina


 

Cesta: Titulní stránka > Sociální portál Kraje Vysočina


 

Úvod

 

FraněkVážení a milí přátelé,
vítejte na stránkách Sociálního portálu Kraje Vysočina. Najdete tu všechny potřebné informace, které se týkají sociální péče v našem regionu. Jde přitom o širokou škálu aktivit. Seznámit se můžete nejen s nabídkou sociálních služeb, ale také s problematikou sociálních dávek, sociálně-právní ochrany dětí, rodinné a seniorské politiky, otázkou financování sociálních služeb a se spoustou dalších věcí. Nejvíc se přitom mluví o sociálních službách. Ty jsou tu od toho, aby pomáhaly všem, kdo je potřebují. Jde o mladé rodiny, nemocné, handicapované, seniory. Všem máme co nabídnout. Jsem rád, že v našem kraji často používáme spojení spokojená rodina a že se nám daří sbližovat generace. Takže i o mezigenerační spolupráci se tu leccos dozvíte. Za pozornost stojí i informace o četných projektech, které byly realizovány za podpory EU a posunuly nás dopředu. V plném proudu je projekt transformace sociálních služeb, díky kterému žijí lidé s handicapem jako my – ve svém a podle svého. Jak je vidno, stále se něco děje. Život přitom nepřináší jen radostné chvilky, ale také možné problémy a občas i zabolí. V danou chvíli je třeba vědět, na koho se obrátit. Věřte, že pomoc se vždy najde.


Mgr. Pavel Franěk,

1. náměstek hejtmana pro oblast sociálních věci a nestátních neziskových organizací


 
 

Na stránce dále najdete


 

Vybíráme

 • O prázdninách startuje Letní škola seniorů 2017 (16.6.2017)
  O prázdninách startuje Letní škola seniorů 2017

  Úspěšný projekt Letní školy seniorů vstupuje v letošním roce do čtvrtého ročníku a zájem ze strany měst i seniorů každým rokem narůstá. „Jedná se o cyklus pěti přednášek, se kterými zavítáme do 10 vybraných měst Kraje Vysočina. Senioři mají jedinečnou příležitost potkat se se svými vrstevníky, dozvědět se něco zajímavého a strávit tak smysluplně svůj volný čas v letním období,“ zve Pavel Franěk, náměstek hejtmana pro oblast sociálních věcí.

   
 • Na sociální služby nezřizované krajem půjde dalších sedm miliónů korun (15.6.2017)
  Na sociální služby nezřizované krajem půjde dalších sedm miliónů korun

  Odborné sociální poradenství, odlehčovací služby, osobní asistence, raná péče, sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi a sociální rehabilitace, tedy služby, které nabízí jiná než krajem zřizovaná zařízení, podpoří Kraj Vysočina rozdělením dalších více než sedmi miliónů korun. „Jde o část rozpočtové rezervy, která byla připravena v rámci kapitoly Sociální věci za účelem řešení případných nedostatků a nerovností ve financování sociálních služeb v regionu. Podpořené organizace peníze ve většině případů využívají na úhradu mezd specialistů i dalších pracovníků, na provozní náklady nebo na dojíždění ke klientům,“ říká náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast sociálních věcí Pavel Franěk. V tomto případě Kraj Vysočina dodatečně pomůže čtyřem desítkám sociálních služeb.

   
 • Klienti Domova důchodců Onšov urazili na rotopedu 400 tisíc kilometrů (13.6.2017)
  Klienti Domova důchodců Onšov urazili na rotopedu 400 tisíc kilometrů

  I senioři z Domova důchodců Onšov se o víkendu připojili k akci Pelhřimov město rekordů a přímo na náměstí dokončili svoji patnáctiletou cestu na rotopedech. Za tuto dobu ujeli celkem 400 tisíc kilometrů. Do pedálů rotopedů za tu dobu šláplo 86 seniorů a počítáno na vzdálenost, podařilo se jim objet 10x zeměkouli. „Nejenom, že je to pro ně úžasná rehabilitace, ale také omládli a dostali novou chuť do života,“ chválí klienty ředitel domova Václav Jaroš.

   
 • Začaly 42. sportovní hry mládeže s mentálním postižením (5.6.2017)
  Začaly 42. sportovní hry mládeže s mentálním postižením

  V Zubří u Nového Města na Moravě dnes odstartovaly už 42. sportovní hry pro mládež se středním stupněm mentálního postižení. Mladí sportovci z Kraje Vysočina a Jihomoravského kraje budou až do pátku 9. června poměřovat své sportovní výkony v různých atletických disciplínách a závodivých hrách. Pořadatelem letošního sportovního zápolení je Domov Horizont Kyjov. „V loňském roce si přivezli naši závodníci cenné medaile. Všichni se těší na své kamarády, se kterými navázali přátelství v předešlých ročnících,“ uvedla Silvie Tomšíková, ředitelka domova Kamélie v Křižanově, který do letošního klání vyslal 19 sportovců.

   
 • Projekty neziskových organizací se ucházely o přízeň donátorů (31.5.2017)
  Projekty neziskových organizací se ucházely o přízeň donátorů

  Pojmy sponzoring a donátorství slýcháme běžně spíše ve sportu. Tentokrát však tyto pojmy zazněly začátkem týdne na Krajském úřadě Kraje Vysočina v souvislosti s veřejně prospěšnými projekty nestátních neziskových organizací. Jak ukázala první Burza filantropie na Vysočině, i pro tyto organizace to může být jeden z prostředků, jak získat finanční podporu pro své aktivity. „Těším se na prezentaci zajímavých projektů a zájem, podporu a možná i štědrost přítomných donátorů,“ zahájil Burzu filantropie náměstek hejtmana pro oblast sociálních věcí a nestátních neziskových organizací Pavel Franěk, který převzal nad touto akcí záštitu.

   
 

» všechny vybrané dokumenty «


 

Poslední dokumenty

 

všechny dokumenty

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 8.00–17.00, úterý: 8.00–13.00, středa: 8.00–17.00, čtvrtek: 8.00–13.00, pátek: 8.00–13.00, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Validní kód