Kraj Vysočina - logo

Sociální portál Kraje Vysočina


 

Cesta: Titulní stránka > Sociální portál Kraje Vysočina


 

Úvod

 

Mgr. Bc. Petr KrčálVážené dámy, vážení pánové,

vážení přátelé,

na poli sociálních služeb, které tvoří v našem Kraji Vysočina důležitou součást krajské politiky, pracuje celá rozmanitá škála organizací, sdružení, spolků a dalších občanských a profesních sdružení. Cílovou skupinou jsou zejména rodiny, svobodné matky, senioři, zdravotně postižení spoluobčané, děti, lidé bez přístřeší, příslušníci menšin a další. Součástí služeb je i poradenství a právní pomoc.

Sociální portál Kraje Vysočina chce především poradit lidem, kteří hledají pomoc a s využitím jednotlivých odkazů je nasměrovat na stránky, kde naleznou odpovědi na svoje otázky, zevšeobecnit dobré příklady pomoci a v neposlední řadě popularizovat spolupracující organizace a jednotlivá zařízení sociální péče Kraje Vysočina. Na stránkách portálu naleznete i odkazy, které směřují do oblasti dotací a grantů v oblasti sociální péče.

Sociální portál má dále pomoci zkvalitnit komunikaci a zprostředkování informací mezi krajským úřadem a obcemi, zainteresovanými organizacemi, i jednotlivými uživateli sociálních služeb a laiky. Najdete zde informace o jednotlivých klíčových aktivitách, o plánování sociálních služeb na krajské úrovni, o transformaci sociálních služeb či Vás seznámí s dávkami, příspěvky a další podporou, kterou poskytuje stát občanům v nouzi.

Věřím, že sociální portál Vám pomůže vyhledat specifické informace z oblasti sociální péče a že bude postupně doplňován o další okruhy otázek, které jsou důležité pro Vás – pro uživatele sociálních služeb. V případě, že nenajdete hledanou informaci, neváhejte se na nás obrátit ať už telefonicky, mailem či osobně.

 

Krčál - podpis

 

 

 

Mgr. et Bc. Petr K r č á l

radní Kraje Vysočina pro sociální oblast


 

Na stránce dále najdete


 

Vybíráme

 • Jakub Pustina zazpívá seniorům (15.9.2014)
  Jakub Pustina zazpívá seniorům

  U příležitosti 20. výročí Mezinárodního roku rodiny a blížícího se termínu Týdne sociálních služeb ČR připravil Kraj Vysočina sérii koncertů. Turné „Jakub Pustina seniorům“, které odstartuje již v tuto středu v Kavárně Pohodička v Náměšti nad Oslavou, slibuje velký kulturní zážitek. „Šnůru čtyř koncertů, jejichž aktéři patří ke špičce ve svém oboru, pojímáme coby odměnu za přínos starší generace pro společnost. Zaslouží si naši pozornost,“ říká radní Kraje Vysočina pro oblast sociálních věcí a rodinné politiky Petr Krčál. Vysočina tím pokračuje v aktivitách zaměřených na rodiny, zejména pak na rodiny mezigenerační.

   
 • Ministryně práce a sociálních věcí si prohlédla zařízení pro seniory v Havlíčkově Brodě (15.9.2014)
  Ministryně práce a sociálních věcí si prohlédla zařízení pro seniory v Havlíčkově Brodě

  Ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová navštívila v minulém týdnu zařízení pro seniory v areálu havlíčkobrodské nemocnice. Domov pro seniory sídlí v budově bývalé chirurgie, která byla v letech 2009 a 2010 kompletně zrekonstruována a nyní disponuje 52 lůžky. Ministryně Marksová si prohlédla nejen vybavení domova, ale následně diskutovala se zástupci kraje a zaměstnanci domova o fungování sociálních služeb na Vysočině i možnostech jejich dalšího rozvoje.

   
 • Konference o aktivní seniorské politice (11.9.2014)
  Konference o aktivní seniorské politice

  V úterý 23. září 2014 se v sídle Kraje Vysočina v Jihlavě uskuteční konference o nástrojích aktivní seniorské politiky a jejich uplatňování v praxi. Na konferenci zazní příspěvky nejen od odborníků z Vysočiny, ale také příspěvky partnerů z Dolního Rakouska. Otázky dobrovolnictví, volnočasových aktivit seniorů, věkové diskriminace nebo například těsnější propojení generací, to je pouze stručný výčet témat, která budou na konferenci o aktivní seniorské politice představena a diskutována.

   
 • Vysočina se připravuje na přechod ve financování sociálních služeb (11.9.2014)
  peníze, ilustrační foto

  Od příštího roku čeká sociální služby změna ve financování. Peníze na jejich provoz už nebude rozdělovat Ministerstvo práce a sociálních věcí, ale jednotlivé kraje. „Kraje obdrží prostředky ze státního rozpočtu formou účelové dotace, a z tohoto zdroje budou v samostatné působnosti schvalovat a vyplácet dotace poskytovatelům sociálních služeb,“ přiblížil mechanismus radní Kraje Vysočina pro sociální oblast Petr Krčál.

   
 • Hledáme koordinátory rodinných konferencí (10.9.2014)
  Hledáme koordinátory rodinných konferencí

  Kraj Vysočina se zapojil do projektu Ministerstva práce a sociálních věcí ČR zaměřeného na pilotáž rodinných konferencí. Jedná se o zcela nový přístup k řešení situace ohroženého dítěte, který využívá silných stránek rodiny. Je to právě rodina, kdo zná a může použít své zdroje, své silné stránky a slabiny, aby se o sebe dokázala postarat. Rodinné konference nebudou pilotovány pouze jako metoda sociální práce, ale jako způsob nahlížení problému ohrožených dětí a jejich rodin, způsob řešení problému. Při využití rodinných konferencí je klíčová důvěra v potenciál rodiny a jejích blízkých navrhnout bezpečné a udržitelné řešení. Metoda rodinných konferencí byla na Novém Zélandu roku 1989 uzákoněna a od té doby se velmi úspěšně šíří po celém světě. Hojně je například používána v Holandsku. Právě holandský model rodinných konferencí bude aplikován v ČR.

   
 

» všechny vybrané dokumenty «


 

Poslední dokumenty

 

všechny dokumenty

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 8.00–17.00, úterý: 8.00–13.00, středa: 8.00–17.00, čtvrtek: 8.00–13.00, pátek: 8.00–13.00, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Validní kód