Kraj Vysočina - logo

Sociální portál Kraje Vysočina


 

Cesta: Titulní stránka > Sociální portál Kraje Vysočina


 

Úvod

 

Mgr. Bc. Petr KrčálVážené dámy, vážení pánové,

vážení přátelé,

na poli sociálních služeb, které tvoří v našem Kraji Vysočina důležitou součást krajské politiky, pracuje celá rozmanitá škála organizací, sdružení, spolků a dalších občanských a profesních sdružení. Cílovou skupinou jsou zejména rodiny, svobodné matky, senioři, zdravotně postižení spoluobčané, děti, lidé bez přístřeší, příslušníci menšin a další. Součástí služeb je i poradenství a právní pomoc.

Sociální portál Kraje Vysočina chce především poradit lidem, kteří hledají pomoc a s využitím jednotlivých odkazů je nasměrovat na stránky, kde naleznou odpovědi na svoje otázky, zevšeobecnit dobré příklady pomoci a v neposlední řadě popularizovat spolupracující organizace a jednotlivá zařízení sociální péče Kraje Vysočina. Na stránkách portálu naleznete i odkazy, které směřují do oblasti dotací a grantů v oblasti sociální péče.

Sociální portál má dále pomoci zkvalitnit komunikaci a zprostředkování informací mezi krajským úřadem a obcemi, zainteresovanými organizacemi, i jednotlivými uživateli sociálních služeb a laiky. Najdete zde informace o jednotlivých klíčových aktivitách, o plánování sociálních služeb na krajské úrovni, o transformaci sociálních služeb či Vás seznámí s dávkami, příspěvky a další podporou, kterou poskytuje stát občanům v nouzi.

Věřím, že sociální portál Vám pomůže vyhledat specifické informace z oblasti sociální péče a že bude postupně doplňován o další okruhy otázek, které jsou důležité pro Vás – pro uživatele sociálních služeb. V případě, že nenajdete hledanou informaci, neváhejte se na nás obrátit ať už telefonicky, mailem či osobně.

 

Krčál - podpis

 

 

 

Mgr. et Bc. Petr K r č á l

radní Kraje Vysočina pro sociální oblast


 

Na stránce dále najdete


 

Vybíráme

 • Kraj zahajuje stavbu nového bydlení pro klienty Domova Jeřabina Těchobuz (18.7.2014)
  Domov Jeřabina

  Dva nové domky pro dvanáct nájemníků vyrostou do roka v okrajové části Humpolce. Nový domov zde najdou klienti Domova Jeřabina. Místo pro stavbu v okrajové části Humpolce bylo dnes slavnostně označeno položeným základním kamenem a symbolickým založením podpůrné zdi ze speciálních adresných cihel. V rámci projektu Transformace ústavů sociální péče bude pro Domov Jeřabina vybudováno v pěti vybraných městech okresu Pelhřimov celkem deset speciálních obytných domků a dvě budovy administrativní a terapeutické, které do konce roku 2015 postupně začne využívat sedm desítek současných klientů.

   
 • 8. ročník Sportovních her „Letem transformačním světem“ zná své vítěze (9.7.2014)
  8. ročník sportovních her

  V Náměšti nad Oslavou se dne 20. června konal osmý ročník Sportovních her, který se pro letošní rok honosil podtitulem „Letem transformačním světem“. Sportovní hry jsou určené pro zaměstnance 7 ústavů sociální péče v Kraji Vysočina a jejich cílem jsou nejen sportovní disciplíny a zábava, ale především sdílení zkušeností a předávání dobré praxe v rámci jiných zařízení.

   
 • Setkání zástupců seniorských organizací ve Velkém Meziříčí (7.7.2014)
  Setkání zástupců seniorských organizací ve Velkém Meziříčí

  Zástupci regionálních seniorských organizací se v závěru minulého týdne sešli ve Velkém Meziříčí. Do tamějšího Domova pro seniory zavítali na pozvání radního Kraje Vysočina pro oblast sociálních věcí a prorodinné politiky Petra Krčála. „Se zástupci seniorských organizací jsme v úzkém kontaktu. Setkání v zařízení, kde se pravidelně konají kurzy Univerzity třetího věku, bylo společným nápadem,“ poznamenal radní Krčál. Vzájemná diskuze se týkala především aktuálních záležitostí ze sociální oblasti.

   
 • Druhý ročník Letního dovádění s Vysočinou (1.7.2014)
  Dovádění 2014

  V neděli 6. července bude v Lukách nad Jihlavou odstartován 2. ročník letní tour Kraje Vysočina. Letní dovádění s Vysočinou nabídne v každém okrese Vysočiny zábavný program pro celou rodinu. Vedle Rodinných a Senior pasů budou propagovány regionální potraviny, otázka péče o zdraví a s tím související téma aktivního životního stylu. „Letní dovádění takřka zlidovělo. Zatímco v uplynulém roce se konalo 5 zastavení, letos jsme naplánovali 8 zastávek. Zájem je obrovský,“ říká Petr Krčál, radní Kraje Vysočina pro sociální oblast.

   
 • Titul supertalent Rodinných pasů Kraje Vysočina patří dívčí taneční skupině (30.6.2014)
  Titul supertalent Rodinných pasů Kraje Vysočina patří dívčí taneční skupině

  Dívčí taneční skupina Hotch Potch Family zvítězila v soutěži „Rodinné pasy Kraje Vysočina hledají supertalent“. Finále talentové soutěže se uskutečnilo v neděli 29. června v City Parku Jihlava. „Za vítězstvím stál bezchybný kolektivní výkon, který děvčata předvedla. Staly se tak nejen vítězkami soutěže, ale také vítaným hostem akcí organizovaných Krajem Vysočina,“ poznamenal Petr Krčál, radní Kraje Vysočina pro oblast sociálních věcí a prorodinné politiky. Mezi trojici nejlepších dále patří rokenroloví tanečníci Kateřina Žahourková a Dušana Valenta a nadějná zpěvačka Adéla Částková.

   
 

» všechny vybrané dokumenty «


 

Poslední dokumenty

 

všechny dokumenty

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 8.00–17.00, úterý: 8.00–13.00, středa: 8.00–17.00, čtvrtek: 8.00–13.00, pátek: 8.00–13.00, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Validní kód