Kraj Vysočina - logo

Sociální portál Kraje Vysočina


 

Cesta: Titulní stránka > Sociální portál Kraje Vysočina


 

Úvod

 

Mgr. Bc. Petr KrčálVážené dámy, vážení pánové,

vážení přátelé,

na poli sociálních služeb, které tvoří v našem Kraji Vysočina důležitou součást krajské politiky, pracuje celá rozmanitá škála organizací, sdružení, spolků a dalších občanských a profesních sdružení. Cílovou skupinou jsou zejména rodiny, svobodné matky, senioři, zdravotně postižení spoluobčané, děti, lidé bez přístřeší, příslušníci menšin a další. Součástí služeb je i poradenství a právní pomoc.

Sociální portál Kraje Vysočina chce především poradit lidem, kteří hledají pomoc a s využitím jednotlivých odkazů je nasměrovat na stránky, kde naleznou odpovědi na svoje otázky, zevšeobecnit dobré příklady pomoci a v neposlední řadě popularizovat spolupracující organizace a jednotlivá zařízení sociální péče Kraje Vysočina. Na stránkách portálu naleznete i odkazy, které směřují do oblasti dotací a grantů v oblasti sociální péče.

Sociální portál má dále pomoci zkvalitnit komunikaci a zprostředkování informací mezi krajským úřadem a obcemi, zainteresovanými organizacemi, i jednotlivými uživateli sociálních služeb a laiky. Najdete zde informace o jednotlivých klíčových aktivitách, o plánování sociálních služeb na krajské úrovni, o transformaci sociálních služeb či Vás seznámí s dávkami, příspěvky a další podporou, kterou poskytuje stát občanům v nouzi.

Věřím, že sociální portál Vám pomůže vyhledat specifické informace z oblasti sociální péče a že bude postupně doplňován o další okruhy otázek, které jsou důležité pro Vás – pro uživatele sociálních služeb. V případě, že nenajdete hledanou informaci, neváhejte se na nás obrátit ať už telefonicky, mailem či osobně.

 

Krčál - podpis

 

 

 

Mgr. et Bc. Petr K r č á l

radní Kraje Vysočina pro sociální oblast


 

Na stránce dále najdete


 

Vybíráme

 • Pracovní stáž sociálních pracovníků z Dolního Rakouska (12.11.2014)

  Sociální pracovníci z Dolního Rakouska dnes ukončili pracovní stáž v Kraji Vysočina. Zaměřená byla na prohlubování znalostí péče o lidi s postižením. Stáž se konala v rámci naplánovaných aktivit přeshraničního projektu Handicap Fit. „Jeho cílem je zkvalitnit pobytové sociální služby v obou regionech. Zatímco na Vysočině jsme představili techniku práce s hlínou pro osoby s různým typem handicapu, rakouská strana dodala opatření v péči o lidi s Alzheimerovou chorobou a jinými typy demence,“ říká radní Kraje Vysočina pro sociální oblast Petr Krčál. Hosté již měli na co navazovat. Na jaře absolvovali úvodní kurz arteterapie.

   
 • Nová jména krajských zařízení sociální péče jsou inspirována světem květin (4.11.2014)
  Nová jména krajských zařízení sociální péče jsou inspirována světem květin

  Trend humanizace sociálních služeb v pobytových zařízeních zřizovaných Krajem Vysočina se odráží i v budoucích názvech organizací poskytujících tyto služby. „V praxi to znamená, že na přání vedení konkrétních domovů a jejich klientů krajské zastupitelstvo projedná změnu názvů, v jejichž jméně nyní figuruje spojení ústav sociální péče,“ uved krajský radní pro oblast sociálních věcí Petr Krčál. Při výběru nových názvů zařízení v Černovicích a Křižanově se ředitelé organizací inspirovali přírodou.

   
 • Náměstkyně ministryně práce a sociálních věcí ocenila práci pro rodiny (3.11.2014)
  Náměstkyně ministryně práce a sociálních věcí ocenila práci pro rodiny

  Péče od raného až po seniorský věk či oblast sociálního začleňování byly tématy návštěvy náměstkyně ministryně práce a sociálních věcí Jany Hanzlíkové v Kraji Vysočina. Náměstkyně ministryně práce a sociálních věcí navštívila region v závěru minulého týdne na základě pozvání radního Kraje Vysočina pro sociální oblast Petra Krčála. „Seznámení se s praxí je pro spolupráci s ministerstvem zásadní. Oblast sociálně právní ochrany dětí, péče a sociální práce s týranými dětmi a celá oblast sociálního bydlení se postupně vyvíjí. Kopíruje potřeby společnosti a je třeba, aby se ministerstvo práce a sociálních věcí a kraje zamyslely nad společnými kroky v přípravě jednotlivých novel zákonů,“ uvedl krajský radní Petr Krčál.

   
 • Tečka za výběrovými řízeními: Vybraní ředitelé sociálních zařízení převzali jmenovací dekrety (24.10.2014)

  Milá povinnost čekala tento týden na čtyři nově vybrané ředitele příspěvkových organizací Kraje Vysočina v sociální oblasti. Z rukou krajského radního Petra Krčála převzali jmenovací dekrety. Pracovních povinností se v ředitelské funkci ujmou od příštího roku. Silvie Tomšíková nastoupí na post ředitelky ÚSP v Křižanové, Helena Chalupová povede Domov pro seniory Koutkova – Kubešova v Třebíči, Hana Šeráková bude řídit Domov bez zámku v Náměšti nad Oslavou a Vladimír Frič bude novým ředitelem Domova ve Věži.

   
 • Vysočina pokračuje v budování sítě center pro rodinu (23.10.2014)
  rodina

  Nová centra otevřená rodinám a jejich příslušníkům bez rozdílu věku nesoucí značku Family Point nebo Senior Point dostávají konkrétní adresy po celém Kraji Vysočina. Jejich služby může veřejnost využít v Havlíčkově Brodě, Jihlavě a v Třebíči. „Se zřízením nebo podporou vzniku podobných center ve zbývajících dvou okresech se počítá a kraj je připraven jejich provoz spolufinancovat. Lidé si do center chodí odpočinout, navštěvují odborné i populární přednášky, přichází si pro informace o prorodinných aktivitách a využívají služeb poradny,“ uvedl radní Kraje Vysočina pro oblast sociálních věcí Petr Krčál s tím, že denně služby jednotlivých center vyhledá v průměru více než třicítka osob.

   
 

» všechny vybrané dokumenty «


 

Poslední dokumenty

 

všechny dokumenty

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 8.00–17.00, úterý: 8.00–13.00, středa: 8.00–17.00, čtvrtek: 8.00–13.00, pátek: 8.00–13.00, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Validní kód