Kraj Vysočina - logo

Sociální portál Kraje Vysočina


 

Cesta: Titulní stránka > Sociální portál Kraje Vysočina


 

Úvod

 

Mgr. Bc. Petr KrčálVážené dámy, vážení pánové,

vážení přátelé,

na poli sociálních služeb, které tvoří v našem Kraji Vysočina důležitou součást krajské politiky, pracuje celá rozmanitá škála organizací, sdružení, spolků a dalších občanských a profesních sdružení. Cílovou skupinou jsou zejména rodiny, svobodné matky, senioři, zdravotně postižení spoluobčané, děti, lidé bez přístřeší, příslušníci menšin a další. Součástí služeb je i poradenství a právní pomoc.

Sociální portál Kraje Vysočina chce především poradit lidem, kteří hledají pomoc a s využitím jednotlivých odkazů je nasměrovat na stránky, kde naleznou odpovědi na svoje otázky, zevšeobecnit dobré příklady pomoci a v neposlední řadě popularizovat spolupracující organizace a jednotlivá zařízení sociální péče Kraje Vysočina. Na stránkách portálu naleznete i odkazy, které směřují do oblasti dotací a grantů v oblasti sociální péče.

Sociální portál má dále pomoci zkvalitnit komunikaci a zprostředkování informací mezi krajským úřadem a obcemi, zainteresovanými organizacemi, i jednotlivými uživateli sociálních služeb a laiky. Najdete zde informace o jednotlivých klíčových aktivitách, o plánování sociálních služeb na krajské úrovni, o transformaci sociálních služeb či Vás seznámí s dávkami, příspěvky a další podporou, kterou poskytuje stát občanům v nouzi.

Věřím, že sociální portál Vám pomůže vyhledat specifické informace z oblasti sociální péče a že bude postupně doplňován o další okruhy otázek, které jsou důležité pro Vás – pro uživatele sociálních služeb. V případě, že nenajdete hledanou informaci, neváhejte se na nás obrátit ať už telefonicky, mailem či osobně.

 

Krčál - podpis

 

 

 

Mgr. et Bc. Petr K r č á l

radní Kraje Vysočina pro sociální oblastSoutěž: Rodina a jak ji vidím já

 

Na stránce dále najdete


 

Vybíráme

 • Zástupci Pardubického kraje se přijeli inspirovat na Vysočinu (12.7.2016)
  Návštěva z Pardubického kraje

  V minulém týdnu navštívili Kraj Vysočina zástupci Pardubického kraje v čele s krajským radním za sociální věci a neziskový sektor Pavlem Šotolou. Ústředním tématem společného setkání byla transformace sociálních zařízení. „Kolegové ze sousedního kraje přijeli získat nové poznatky a informace o tom, jak projekt transformace funguje v praxi. Vysočina už má transformovaná tři zařízení a výsledky se opravdu dostavily,“ uvedl radní Kraje Vysočina pro oblast sociálních věcí a prorodinné politiky Petr Krčál.

   
 • Téměř čtyřicítka nadšenců absolvovala první přednášky Letní školy seniorů (11.7.2016)
  Letní škola seniorů

  První den Letní školy pro seniory Kraje Vysočina patřil přednášce Ivy Georgievové s názvem Aby stáří nebolelo. Lektorka strávila dopoledne v Brtnici a odpoledne přinesla zaručené tipy na zdraví od našich babiček 28 zájemcům v kulturním domě v Třešti. Dneškem tak odstartoval třetí ročník projektu Kraje Vysočina, který na devíti místech ve všech okresech Vysočiny, představí celkem pět zajímavých témat.

   
 • Letní dovádění v plném proudu! (11.7.2016)
  Letní dovádění

  V Hybrálci na Jihlavsku začal už čtvrtý ročník tradiční letní roadshow Kraje Vysočina. „Letní dovádění nabídlo zábavu pro celou rodinu – nejmenší oceňovali především skákací hrady, soutěže a malování na obličej, jejich rodiče si poslechli živou kapelu i další hudební vystoupení, ochutnali výborné občerstvení a v neposlední řadě si mohli přímo na místě vyřídit Rodinný pas nebo Senior pas Kraje Vysočina. Letos poprvé s námi také jezdí vozy Kaipan, které postavili studenti krajských středních škol,“ vypočítává radní Kraje Vysočina pro oblast sociálních věcí a prorodinné politiky Petr Krčál. Další zastávkou bude v neděli 17. července Jimramov na Žďársku.

   
 • Čtvrtý ročník Letního dovádění s Vysočinou je tady! (7.7.2016)
  Letní dovádění s Vysočinou lidi pobavilo

  Hybrálec na Jihlavsku se stane první zastávkou čtvrtého ročníku letní tour Kraje Vysočina. Letní dovádění s Vysočinou odstartuje v obci na Jihlavsku už tuto neděli 10. července. Následovat bude dalších sedm zastavení v každém z okresů regionu. „Na všech místech nabídneme program, který se jen tak nevidí. Myšlenka přitom zůstává stejná. Být lidem nablízku a užívat si společných chvil,“ říká radní Kraje Vysočina pro oblast sociálních věcí a prorodinné politiky Petr Krčál.

   
 • Radní Petr Krčál předal vysvědčení a diskutoval s poskytovateli sociálních služeb (4.7.2016)
  Krajský radní Petr Krčál při oslavách výročí DS Mitrov

  V rámci svých pravidelných cest po regionu zavítal ve čtvrtek 30. června krajský radní Petr Krčál na Bystřicko. Nejprve navštívil Vyšší odbornou školu a Střední odbornou školu v Bystřici nad Perštejnem. Setkal se s jejím vedením a studentům školy, jejímž zřizovatelem je Kraj Vysočina, předal vysvědčení. „Važte si vzdělání, které se vám dostává a které v budoucnu zúročíte. Důležitá je v tomto případě i praxe, na kterou škola klade důraz a díky které budete mít snazší vstup na pracovní trh,“ uvedl radní Kraje Vysočina pro oblast sociálních věcí a prorodinné politiky Petr Krčál.

   
 

» všechny vybrané dokumenty «


 

Poslední dokumenty

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 8.00–17.00, úterý: 8.00–13.00, středa: 8.00–17.00, čtvrtek: 8.00–13.00, pátek: 8.00–13.00, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Validní kód