Kraj Vysočina - logo

Sociální portál Kraje Vysočina


 

Cesta: Titulní stránka > Sociální portál Kraje Vysočina


 

Úvod

 

Mgr. Bc. Petr KrčálVážené dámy, vážení pánové,

vážení přátelé,

na poli sociálních služeb, které tvoří v našem Kraji Vysočina důležitou součást krajské politiky, pracuje celá rozmanitá škála organizací, sdružení, spolků a dalších občanských a profesních sdružení. Cílovou skupinou jsou zejména rodiny, svobodné matky, senioři, zdravotně postižení spoluobčané, děti, lidé bez přístřeší, příslušníci menšin a další. Součástí služeb je i poradenství a právní pomoc.

Sociální portál Kraje Vysočina chce především poradit lidem, kteří hledají pomoc a s využitím jednotlivých odkazů je nasměrovat na stránky, kde naleznou odpovědi na svoje otázky, zevšeobecnit dobré příklady pomoci a v neposlední řadě popularizovat spolupracující organizace a jednotlivá zařízení sociální péče Kraje Vysočina. Na stránkách portálu naleznete i odkazy, které směřují do oblasti dotací a grantů v oblasti sociální péče.

Sociální portál má dále pomoci zkvalitnit komunikaci a zprostředkování informací mezi krajským úřadem a obcemi, zainteresovanými organizacemi, i jednotlivými uživateli sociálních služeb a laiky. Najdete zde informace o jednotlivých klíčových aktivitách, o plánování sociálních služeb na krajské úrovni, o transformaci sociálních služeb či Vás seznámí s dávkami, příspěvky a další podporou, kterou poskytuje stát občanům v nouzi.

Věřím, že sociální portál Vám pomůže vyhledat specifické informace z oblasti sociální péče a že bude postupně doplňován o další okruhy otázek, které jsou důležité pro Vás – pro uživatele sociálních služeb. V případě, že nenajdete hledanou informaci, neváhejte se na nás obrátit ať už telefonicky, mailem či osobně.

 

Krčál - podpis

 

 

 

Mgr. et Bc. Petr K r č á l

radní Kraje Vysočina pro sociální oblast


 

Na stránce dále najdete


 

Vybíráme

 • Pěstounské rodiny z Vysočiny se sešly v jihlavské ZOO (24.9.2014)
  Pěstounské rodiny z Vysočiny se sešly v jihlavské ZOO

  Krajský úřad Kraje Vysočina pozval 20. září 2014 do Zoologické zahrady v Jihlavě pěstounské rodiny Kraje Vysočina. Rodiny dostaly přehlednou mapu zoologické zahrady, podle které volily trasu prohlídky, po celé odpoledne bylo pro děti i pěstouny připraveno komentované krmení zvířátek včetně oblíbených dlouhokrkých žiraf, mrštných tuleňů, následovaly letové ukázky dravců a krmení malajských medvědů, nedošlo pokuze na krmení lam, které překazilo deštivé počasí.

   
 • Rodina v hledáčku. Závěrečná konference projektu Rovnost šancí na Vysočině (24.9.2014)
  Rodina v hledáčku. Závěrečná konference projektu Rovnost šancí na Vysočině

  Pod záštitou ministryně práce a sociálních věcí Michaely Marksové se ve dnech 18. – 19. září 2014 uskutečnila na Zámku Valeč závěrečná konference projektu „Rovnost na Vysočině v kontextu tvorby koncepce rodinné politiky kraje“. Její program byl ovlivněn získanými zkušeností, které pramení z praktického zavádění rodinné politiky v kraji. „Probírána byla témata nezaměstnanosti a chudoby, s jejichž dopady se rodiny v regionu potýkají. Pozornost byla věnována také tématům slaďování pracovního a rodinného života, mezigenerační solidarity a sociálního vyloučení,“ přiblížil radní Kraje Vysočina pro oblast sociálních věcí a rodinné politiky Petr Krčál. Na konferenci se účastníci seznámili také se situací rodin ve Francii a na Slovensku.

   
 • Oslava Svátku seniorů v Havlíčkově Brodě (24.9.2014)
  Oslava Svátku seniorů v Havlíčkově Brodě

  Už v tuto neděli 28. září se uskuteční letos v pořadí druhá oslava Svátku seniorů na Vysočině. Po Jihlavě se bude slavit na Havlíčkově náměstí v Havlíčkově Brodě. „Svátek seniorů se řadí mezi již tradiční akce, které se těší přízni návštěvníků. Jeho organizace je poděkováním seniorům za jejich celoživotní zásluhy pro rodinu a blízké,“ řekl radní Kraje Vysočina pro oblast sociálních věcí a rodinné politiky Petr Krčál. Oslava odstartuje v 14.00 hodin.

   
 • Jakub Pustina zazpívá seniorům (15.9.2014)
  Jakub Pustina zazpívá seniorům

  U příležitosti 20. výročí Mezinárodního roku rodiny a blížícího se termínu Týdne sociálních služeb ČR připravil Kraj Vysočina sérii koncertů. Turné „Jakub Pustina seniorům“, které odstartuje již v tuto středu v Kavárně Pohodička v Náměšti nad Oslavou, slibuje velký kulturní zážitek. „Šnůru čtyř koncertů, jejichž aktéři patří ke špičce ve svém oboru, pojímáme coby odměnu za přínos starší generace pro společnost. Zaslouží si naši pozornost,“ říká radní Kraje Vysočina pro oblast sociálních věcí a rodinné politiky Petr Krčál. Vysočina tím pokračuje v aktivitách zaměřených na rodiny, zejména pak na rodiny mezigenerační.

   
 • Ministryně práce a sociálních věcí si prohlédla zařízení pro seniory v Havlíčkově Brodě (15.9.2014)
  Ministryně práce a sociálních věcí si prohlédla zařízení pro seniory v Havlíčkově Brodě

  Ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová navštívila v minulém týdnu zařízení pro seniory v areálu havlíčkobrodské nemocnice. Domov pro seniory sídlí v budově bývalé chirurgie, která byla v letech 2009 a 2010 kompletně zrekonstruována a nyní disponuje 52 lůžky. Ministryně Marksová si prohlédla nejen vybavení domova, ale následně diskutovala se zástupci kraje a zaměstnanci domova o fungování sociálních služeb na Vysočině i možnostech jejich dalšího rozvoje.

   
 

» všechny vybrané dokumenty «


 

Poslední dokumenty

 

všechny dokumenty

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 8.00–17.00, úterý: 8.00–13.00, středa: 8.00–17.00, čtvrtek: 8.00–13.00, pátek: 8.00–13.00, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Validní kód