Kraj Vysočina - logo

Sociální portál Kraje Vysočina


 

Cesta: Titulní stránka > Sociální portál Kraje Vysočina


 

Úvod

 

Mgr. Bc. Petr KrčálVážené dámy, vážení pánové,

vážení přátelé,

na poli sociálních služeb, které tvoří v našem Kraji Vysočina důležitou součást krajské politiky, pracuje celá rozmanitá škála organizací, sdružení, spolků a dalších občanských a profesních sdružení. Cílovou skupinou jsou zejména rodiny, svobodné matky, senioři, zdravotně postižení spoluobčané, děti, lidé bez přístřeší, příslušníci menšin a další. Součástí služeb je i poradenství a právní pomoc.

Sociální portál Kraje Vysočina chce především poradit lidem, kteří hledají pomoc a s využitím jednotlivých odkazů je nasměrovat na stránky, kde naleznou odpovědi na svoje otázky, zevšeobecnit dobré příklady pomoci a v neposlední řadě popularizovat spolupracující organizace a jednotlivá zařízení sociální péče Kraje Vysočina. Na stránkách portálu naleznete i odkazy, které směřují do oblasti dotací a grantů v oblasti sociální péče.

Sociální portál má dále pomoci zkvalitnit komunikaci a zprostředkování informací mezi krajským úřadem a obcemi, zainteresovanými organizacemi, i jednotlivými uživateli sociálních služeb a laiky. Najdete zde informace o jednotlivých klíčových aktivitách, o plánování sociálních služeb na krajské úrovni, o transformaci sociálních služeb či Vás seznámí s dávkami, příspěvky a další podporou, kterou poskytuje stát občanům v nouzi.

Věřím, že sociální portál Vám pomůže vyhledat specifické informace z oblasti sociální péče a že bude postupně doplňován o další okruhy otázek, které jsou důležité pro Vás – pro uživatele sociálních služeb. V případě, že nenajdete hledanou informaci, neváhejte se na nás obrátit ať už telefonicky, mailem či osobně.

 

Krčál - podpis

 

 

 

Mgr. et Bc. Petr K r č á l

radní Kraje Vysočina pro sociální oblast
 

Na stránce dále najdete


 

Vybíráme

 • Přes pět tisíc rodin se setkalo na Šiklově mlýně (22.8.2016)
  Šiklův mlýn

  Hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek, jeho náměstek Vladimír Novotný a krajský radní pro sociální oblast a prorodinnou politiku Petr Krčál se v sobotu 20. srpna zúčastnili Mezigeneračního setkání rodin ve westernovém městečku Šiklův mlýn. Největší shromáždění rodin v České republice se uskutečnilo v rámci projektu Rodinných pasů a Senior pasů, a to po osmé.

   
 • Druhé místo v turnaji pétanque pro domov seniorů z Třebíče (19.8.2016)
  Morava Cup

  Ve zlínském Domově pro seniory Burešov se konal 7. ročník celomoravského turnaje ve hře pétanque Morava Cup. O vítězství bojovali klienti domovů pro seniory z pěti krajů včetně Kraje Vysočina. Každý kraj od zlínského, olomouckého, moravskoslezského, jihomoravského včetně Kraje Vysočina v turnaji zastupovali dvě trojčlenná družstva - finalisti jednotlivých krajských kol.

   
 • Rodinné pasy zvou na Divoký Západ (18.8.2016)
  Rodinné pasy a Senior pasy na Divokém západě

  Tradiční setkání nejen rodin z Kraje Vysočina začíná už v sobotu 20. srpna 2016 od 10:00 hodin ve westernovém městečku Šiklův mlýn u Zvole. Pro všechny věkové kategorie bude připraveno mnoho atrakcí, aktivit a služeb, divadelní představení, jízdy na koních, vláček, elektrický býk, diskotéka, ohňostroj, oblíbené zatloukání hřebíků, sečení trávy kosou nebo hod podkovou na cíl. Pro děti, jejichž rodiče předloží Rodinný pas, jsou připraveny jako dárek špekáčky a nápoje. Majitele Senior pasů zvou pořadatelé na dobrou kávu. Pro držitele Rodinných a Senior pasů je připravena celá řada výhod a slev.

   
 • Petr Krčál: Vysočina potřebuje více pěstounů (17.8.2016)

  V Kraji Vysočina je nedostatek pěstounů. V současné době v tomto režimu funguje v regionu 376 rodin. Jedenáct rodin zajišťuje pěstounskou péči na přechodnou dobu.„Trend náhradní rodinné péče nyní dostává přednost před ústavní. Pro nás je cílem dostat dítě z dětského domova, pokud nemůže jít do své původní rodiny, do některé z forem náhradní rodinné péče. Kvalita pěstounů je pro nás ale důležitější než množství. Citelně schází pěstouni hlavně pro starší děti, jedince se zdravotním handicapem, děti jiného etnika, ale také pro větší sourozenecké skupiny,“ vyjmenovává radní Kraje Vysočina pro oblast sociálních věcí Petr Krčál.

   
 • Letní dovádění s Vysočinou je v polovině (5.8.2016)
  Letní dovádění

  Do své druhé poloviny se přehoupl letošní ročník roadshow Letní dovádění s Vysočinou. V pořadí pátá zastávka se uskuteční v tuto neděli 7. srpna od 14.00 na fotbalovém hřišti v Dolním Městě. „S programem, který se jen tak nevidí, poprvé zavítáme na Havlíčkobrodsko. Přijetí na všech předchozích místech bylo vřelé. Tour táhne a baví,“ přibližuje krajský radní pro oblast sociálních věcí a prorodinné politiky Petr Krčál. Zatímco červencová zastavení začínala úderem 15. hodiny, srpnová setkání budou začínat o hodinu dříve.

   
 

» všechny vybrané dokumenty «


 

Poslední dokumenty

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 8.00–17.00, úterý: 8.00–13.00, středa: 8.00–17.00, čtvrtek: 8.00–13.00, pátek: 8.00–13.00, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Validní kód