Kraj Vysočina - logo

Sociální portál Kraje Vysočina


 

Cesta: Titulní stránka > Sociální portál Kraje Vysočina


 

Úvod

 

Mgr. Bc. Petr KrčálVážené dámy, vážení pánové,

vážení přátelé,

na poli sociálních služeb, které tvoří v našem Kraji Vysočina důležitou součást krajské politiky, pracuje celá rozmanitá škála organizací, sdružení, spolků a dalších občanských a profesních sdružení. Cílovou skupinou jsou zejména rodiny, svobodné matky, senioři, zdravotně postižení spoluobčané, děti, lidé bez přístřeší, příslušníci menšin a další. Součástí služeb je i poradenství a právní pomoc.

Sociální portál Kraje Vysočina chce především poradit lidem, kteří hledají pomoc a s využitím jednotlivých odkazů je nasměrovat na stránky, kde naleznou odpovědi na svoje otázky, zevšeobecnit dobré příklady pomoci a v neposlední řadě popularizovat spolupracující organizace a jednotlivá zařízení sociální péče Kraje Vysočina. Na stránkách portálu naleznete i odkazy, které směřují do oblasti dotací a grantů v oblasti sociální péče.

Sociální portál má dále pomoci zkvalitnit komunikaci a zprostředkování informací mezi krajským úřadem a obcemi, zainteresovanými organizacemi, i jednotlivými uživateli sociálních služeb a laiky. Najdete zde informace o jednotlivých klíčových aktivitách, o plánování sociálních služeb na krajské úrovni, o transformaci sociálních služeb či Vás seznámí s dávkami, příspěvky a další podporou, kterou poskytuje stát občanům v nouzi.

Věřím, že sociální portál Vám pomůže vyhledat specifické informace z oblasti sociální péče a že bude postupně doplňován o další okruhy otázek, které jsou důležité pro Vás – pro uživatele sociálních služeb. V případě, že nenajdete hledanou informaci, neváhejte se na nás obrátit ať už telefonicky, mailem či osobně.

 

Krčál - podpis

 

 

 

Mgr. et Bc. Petr K r č á l

radní Kraje Vysočina pro sociální oblastSoutěž: Rodina a jak ji vidím já

 

Na stránce dále najdete


 

Vybíráme

 • Devět zastávek Letní školy pro seniory v Kraji Vysočina (26.5.2016)
  Univerzita třetího věku má další absolventy

  Kraj Vysočina připravuje projekt s názvem Letní škola seniorů III. V roce 2014 realizoval v rámci projektu Aktivní seniorská politika Vysočina – Dolní Rakousko první ročník Letní školy seniorů a ze strany seniorů zaznamenal velký zájem, proto v roce 2015 v této aktivitě pokračoval, a to v rámci projektu Na pomoc seniorům Kraje Vysočina, a letos se uskuteční už třetí ročník. „Navazujeme tím na dobrou tradici vzdělávání seniorů v rámci Univerzity třetího věku, které se koná ve spolupráci s Vysokou školou polytechnickou Jihlava nejen v krajském městě, ale i v domovech pro seniory,“ říká radní Kraje Vysočina pro sociální oblast Petr Krčál.

   
 • Farmakoterapie v Kraji Vysočina (24.5.2016)
  léky

  Kraj Vysočina vstoupil do unikátního projektu Lékového průvodce, jehož primárním cílem je zlepšit bezpečnost a účinnost farmakoterapie v pobytových službách zařízení sociálních služeb. Kraj v čele s radním pro oblast sociálních věcí Petrem Krčálem se totiž snaží předejít hrozbám souvisejícím s užíváním příliš velkého množství léků, na které jsou pacienti odkázáni. „Právě uživatelů z domovů pro seniory se mohou stát lehce zranitelnou skupinou, u které může docházet k jevům nadměrné konzumace léků. Proto jsme vstoupili do projektu, abychom podobným rizikům předcházeli,“ uvedl radní Kraje Vysočina pro oblast sociálních věcí Petr Krčál s tím, že v pěti domovech pro seniory Kraje Vysočina se uskuteční audit farmakoterapie.

   
 • Fotoohlédnutí: Den otevřených dveří v Domově Proseč u Pošné (24.5.2016)
  Přístavba areálu

  Pět dnů po návštěvě premiéra Bohuslava Sobotky spojené se slavnostním přestřižením pásky se brány Domova Proseče u Pošné otevřely také veřejnosti. Den otevřených dveří odhalil všem zájemcům novou přístavbu i zrekonstruované prostory zámku. Nově bude domov sloužit také k péči o osoby po autonehodách a mozkových příhodách. Proměna krajského zařízení si vyžádala více jak 100 milionů korun, které Kraj Vysočina poskytl ze svého rozpočtu. Tím vzniklo jedno z nejmodernějších pracovišť sociální péče v regionu.

   
 • Konference přiblížila transformaci v Kraji Vysočina (23.5.2016)
  Konference

  V uplynulém týdnu se v Náměšti nad Oslavou uskutečnila konference zaměřená na proces transformace na Vysočině. Její program představoval výsledky tohoto projektu, který dává možnost žít lidem s postižením ve svém a podle svého. „Transformace se v našem kraji ukázala jako správné rozhodnutí. Důkazem toho jsou nejen nově postavené domácnosti pro klienty bývalých ústavů. Ale v návaznosti na změnu, kterou proces přináší, jde také o obrovský posun v kvalitě jejich života. Neméně důležité je i pozitivní vnímání změn ze strany veřejnosti,“ poznamenal radní Kraje Vysočina pro oblast sociálních věcí a prorodinné politiky Petr Krčál.

   
 • Premiér Bohuslav Sobotka ocenil transformaci sociálních služeb v Kraji Vysočina (16.5.2016)
  Návštěva premiéra

  Svou celodenní návštěvu na Vysočině zahájil dnes ráno předseda vlády Bohuslav Sobotka v Proseči u Pošné na Pelhřimovsku, kde slavnostně otevřel nový pavilon Domova se zvláštním režimem pro osoby po autonehodách a mozkových příhodách. Premiér ocenil, že Kraj Vysočina se dlouhodobě zaměřuje na transformaci sociálních služeb a celou stavbu financoval ze svého rozpočtu. „Zázemí je v oblasti sociálních služeb velmi důležité. Neméně podstatné je ale také finanční ohodnocení pracovníků, kteří denně vynakládají fyzické i psychické úsilí, aby se o klienty postarali,“ uvedl premiér Bohuslav Sobotka s tím, že se podařilo k srpnu letošního roku zvýšit příspěvek na péči o 10 % a dál se chce zaměřit na zvýšení platů v sociální oblasti.

   
 

» všechny vybrané dokumenty «


 

Poslední dokumenty

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 8.00–17.00, úterý: 8.00–13.00, středa: 8.00–17.00, čtvrtek: 8.00–13.00, pátek: 8.00–13.00, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Validní kód