Kraj Vysočina - logo

Sociální portál Kraje Vysočina


 

Cesta: Titulní stránka > Sociální portál Kraje Vysočina


 

Úvod

 

Mgr. Bc. Petr KrčálVážené dámy, vážení pánové,

vážení přátelé,

na poli sociálních služeb, které tvoří v našem Kraji Vysočina důležitou součást krajské politiky, pracuje celá rozmanitá škála organizací, sdružení, spolků a dalších občanských a profesních sdružení. Cílovou skupinou jsou zejména rodiny, svobodné matky, senioři, zdravotně postižení spoluobčané, děti, lidé bez přístřeší, příslušníci menšin a další. Součástí služeb je i poradenství a právní pomoc.

Sociální portál Kraje Vysočina chce především poradit lidem, kteří hledají pomoc a s využitím jednotlivých odkazů je nasměrovat na stránky, kde naleznou odpovědi na svoje otázky, zevšeobecnit dobré příklady pomoci a v neposlední řadě popularizovat spolupracující organizace a jednotlivá zařízení sociální péče Kraje Vysočina. Na stránkách portálu naleznete i odkazy, které směřují do oblasti dotací a grantů v oblasti sociální péče.

Sociální portál má dále pomoci zkvalitnit komunikaci a zprostředkování informací mezi krajským úřadem a obcemi, zainteresovanými organizacemi, i jednotlivými uživateli sociálních služeb a laiky. Najdete zde informace o jednotlivých klíčových aktivitách, o plánování sociálních služeb na krajské úrovni, o transformaci sociálních služeb či Vás seznámí s dávkami, příspěvky a další podporou, kterou poskytuje stát občanům v nouzi.

Věřím, že sociální portál Vám pomůže vyhledat specifické informace z oblasti sociální péče a že bude postupně doplňován o další okruhy otázek, které jsou důležité pro Vás – pro uživatele sociálních služeb. V případě, že nenajdete hledanou informaci, neváhejte se na nás obrátit ať už telefonicky, mailem či osobně.

 

Krčál - podpis

 

 

 

Mgr. et Bc. Petr K r č á l

radní Kraje Vysočina pro sociální oblast


 

Na stránce dále najdete


 

Vybíráme

 • Tečkou za transformací bude otevření nového bydlení v Osové Bítýšce a Křižanově (25.11.2015)

  Kraj Vysočina završuje projekt Podpora transformace sociálních služeb. Stane se tak v Osové Bítýšce a Křižanově, kde bude otevřeno transformované bydlení vybudované pro klienty Domova Kamélie Křižanov. „Otevírání bude pojato jako předvánoční setkání, kdy si lidé budou moci prohlédnout, jak budou noví obyvatelé bydlet, seznámit se s nimi a všichni společně se těšit z připraveného programu. Jde také o poděkování všem, kteří s námi v tomto projektu spolupracují nebo ho podporují,“ říká radní Kraje Vysočina pro oblast sociálních věcí a rodinné politiky Petr Krčál. Předvánoční setkání spojené s otevřením nového bydlení se uskuteční ve středu 25. listopadu v Osové Bítýšce a v pátek 27. listopadu v Křižanově. Dnešní i páteční program odstartuje v 15.00 hod.

   
 • Family a Senior Point nově také ve Žďáře nad Sázavou (24.11.2015)
  Family a Senior Point nově také ve Žďáře nad Sázavou

  Za účasti náměstka hejtmana Kraje Vysočina Vladimíra Novotného, krajského radního Petra Krčála, žďárského místostarosty Josefa Klementa a dalších hostů byl včera v prostorách Polikliniky Žďár nad Sázavou otevřen Family a Senior Point. Tím byla dokončena postupně budovaná síť center pro rodinu v regionu. „Deset míst, která jsou přátelská rodině, bylo vybudováno v průběhu dvou let. Těší mě, že během této doby došlo ke zkvalitnění prorodinných aktivit, ale i k prohloubení čím dál častěji skloňované mezigenerační spolupráce,“ řekl radní Kraje Vysočina pro oblast sociálních věcí a rodinné politiky Petr Krčál.

   
 • Lidé s autismem mají nové domovy (19.11.2015)

  Ve speciálně vybavených domácnostech v Horní Cerekvi a Kadolci, které Kraj Vysočina postavil v rámci projektů transformace sociálních služeb, najde nově domov až osmnáct dospělých lidí s diagnózou autismus. „Umístění a péče o dospělé osoby s diagnózou nezvladatelného chování je mimořádně náročná a v této podobě maximálně respektující individuální potřeby klientů v Kraji Vysočina dosud chyběla,“ uvedl radní Kraje Vysočina pro oblast sociálních věcí Petr Krčál.

   
 • Petr Krčál : Nová strategie bude prosazovat aktivní mezigenerační spolupráci (13.11.2015)
  Petr Krčál

  Aktivní seniorská politika je spojena s demografickým fenoménem stárnutí populace a týká se i Kraje Vysočina, který na ni reaguje přípravou nového strategického dokumentu Koncepce rodinné a seniorské politiky. Aktualizace a rozšíření tohoto zásadního materiálu, který má být dokončen v únoru 2016, vzniká v Kraji Vysočina za podpory seniorských organizací působících v regionu. Spolupráci přislíbila i rodinná a mateřská centra, která Kraj Vysočina intenzivně podporuje. Aktualizace tohoto dokumentu má za cíl výraznou podporu mezigenerační spolupráce a také stanovení nového zásadního směřování podpory mladých rodin a seniorů v Kraji Vysočina.

   
 • Hosté ze Slovenska se přijeli inspirovat výsledky transformace na Vysočině (6.11.2015)
  Petr Krčál a návštěva ze Slovenska

  Na třídenní návštěvu Kraje Vysočina zavítala delegace z Trnavského samosprávného kraje. „Hlavním cílem bylo seznámení se s pokroky, které jsme učinili v procesu transformace pobytových služeb. Spolupráce s Trnavským samosprávným krajem je dlouhodobá a pro obě strany přínosná,“ uvedl radní Kraje Vysočina pro oblast sociálních věcí a prorodinné politiky Petr Krčál. Návštěva zamířila především na Pelhřimovsko, kde hosté viděli, jak v praxi funguje nedávno transformovaný Domov Jeřabina Pelhřimov (bývalý ÚSPMP Těchobuz).

   
 

» všechny vybrané dokumenty «


 

Poslední dokumenty

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 8.00–17.00, úterý: 8.00–13.00, středa: 8.00–17.00, čtvrtek: 8.00–13.00, pátek: 8.00–13.00, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Validní kód