Kraj Vysočina - logo

Sociální portál Kraje Vysočina


 

Cesta: Titulní stránka > Sociální portál Kraje Vysočina


 

Úvod

 

Mgr. Bc. Petr KrčálVážené dámy, vážení pánové,

vážení přátelé,

na poli sociálních služeb, které tvoří v našem Kraji Vysočina důležitou součást krajské politiky, pracuje celá rozmanitá škála organizací, sdružení, spolků a dalších občanských a profesních sdružení. Cílovou skupinou jsou zejména rodiny, svobodné matky, senioři, zdravotně postižení spoluobčané, děti, lidé bez přístřeší, příslušníci menšin a další. Součástí služeb je i poradenství a právní pomoc.

Sociální portál Kraje Vysočina chce především poradit lidem, kteří hledají pomoc a s využitím jednotlivých odkazů je nasměrovat na stránky, kde naleznou odpovědi na svoje otázky, zevšeobecnit dobré příklady pomoci a v neposlední řadě popularizovat spolupracující organizace a jednotlivá zařízení sociální péče Kraje Vysočina. Na stránkách portálu naleznete i odkazy, které směřují do oblasti dotací a grantů v oblasti sociální péče.

Sociální portál má dále pomoci zkvalitnit komunikaci a zprostředkování informací mezi krajským úřadem a obcemi, zainteresovanými organizacemi, i jednotlivými uživateli sociálních služeb a laiky. Najdete zde informace o jednotlivých klíčových aktivitách, o plánování sociálních služeb na krajské úrovni, o transformaci sociálních služeb či Vás seznámí s dávkami, příspěvky a další podporou, kterou poskytuje stát občanům v nouzi.

Věřím, že sociální portál Vám pomůže vyhledat specifické informace z oblasti sociální péče a že bude postupně doplňován o další okruhy otázek, které jsou důležité pro Vás – pro uživatele sociálních služeb. V případě, že nenajdete hledanou informaci, neváhejte se na nás obrátit ať už telefonicky, mailem či osobně.

 

Krčál - podpis

 

 

 

Mgr. et Bc. Petr K r č á l

radní Kraje Vysočina pro sociální oblast


 

Na stránce dále najdete


 

Vybíráme

 • Na mapě Vysočiny přibyl další kontaktní Family Point (12.12.2014)
  Family Point v Třebíči

  Postupně budovaná síť Family Pointů v Kraji Vysočina se rozrostla. Od 3. listopadu funguje místo přátelské rodině v Třebíči. Veřejnost ho najde na Masarykově náměstí č. p. 116. „Kontaktní Family Point vznikl přeměnou původního zařízení, které sloužilo veřejnosti od roku 2011. Přibyly pracovnice, vybavení, rozšířila se nabídka služeb. Současný chod vychází ze vzájemné spolupráce města Třebíče a Kraje Vysočina,“ říká krajský radní pro oblast sociálních věcí a prorodinné politiky Petr Krčál.

   
 • Sociální služby v kraji budou dofinancovány více než 17 miliony korun (11.12.2014)
  peníze, ilustrační foto

  O 335 milionů byly navýšeny prostředky k financování poskytovatelů sociálních služeb v České republice. Částka, která bude ze strany Ministerstva práce a sociálních věcí ještě v letošním roce přidělena pro poskytovatele sociálních služeb Kraji Vysočina, představuje 17,4 milionů. „Celá částka by měla pokrýt jednak navýšení platů pracovníků v sociálních službách vyplývající z novely nařízení vlády, pomůže také s dalšími provozními výdaji poskytovatelů sociálních služeb, které do konce roku 2014 vzniknou,“ uvedl radní Kraje Vysočina pro oblast sociálních věcí Petr Krčál.

   
 • Parky u Domova důchodců ve Ždírci a u Domova ve Věži jsou v novém (10.12.2014)
  Parky u Domova důchodců ve Ždírci a u Domova ve Věži jsou v novém

  Kraj Vysočina v letošním roce realizoval a v minulých týdnech převzal hotová díla projektů: Revitalizace parků v zařízeních zřizovaných krajem Vysočina II. Domov důchodců Ždírec a Revitalizace parků v zařízeních zřizovaných krajem Vysočina II. Ústav sociální péče – Věž (projekt se připravoval již v roce 2010 a proto má název podle původního jména organizace, která se nyní jmenuje Domov ve Věži). Na oba projekty Kraj Vysočina čerpá finanční prostředky z Evropských fondů a Státního fondu životního prostředí ČR v rámci Operačního programu Životní prostředí.

   
 • Blíží se uzávěrka přihlášek do soutěže „Podnik přátelský rodině 2014“ (9.12.2014)
  Blíží se uzávěrka přihlášek do soutěže „Podnik přátelský rodině 2014“

  Zaměstnavatelé v Kraji Vysočina mohou stále bojovat o titul „Podnik přátelský rodině 2014“. Stačí k tomu vyplnit na webových stránkách Kraje Vysočina soutěžní dotazník a odeslat jej do 31. 12. 2014. Jména vítězů se veřejnost dozví v květnu příštího roku. První ročník soutěže Podnik přátelský rodině je organizován v rámci projektu Žijeme a pracujeme na Vysočině, reg. č. CZ.1.04/3.4.04/76.00238. V budoucnu bude tato cena udělována vždy jednou za dva roky.

   
 • Senior Point v Pelhřimově podpoří krajská dotace (25.11.2014)
  Senior Point v Pelhřimově podpoří krajská dotace

  Zhruba dva měsíce provozu má na svém kontě nový Senior Point v Pelhřimově. Programovou náplň a akce pro aktivní seniory zajišťuje ve spolupráci s městem Pelhřimov občanské sdružení Hodina H na adrese Hrnčířská ulice 111, Pelhřimov. „Pelhřimovský Senior Point splňuje kritéria pro získání krajské měsíční podpory ve výši patnáct tisíc korun. Předpokládáme, že další náklady s provozem bude hradit město,“ informoval radní Kraje Vysočina pro oblast sociálních věcí Petr Krčál. V současné době fungují podobná místa se službami zaměřenými na seniory v Jihlavě, Havlíčkově Brodě a v Třebíči. V letošním roce kraj podpořil jejich fungování celkovou částkou 300 tisíc korun.

   
 

» všechny vybrané dokumenty «


 

Poslední dokumenty

 

všechny dokumenty

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 8.00–17.00, úterý: 8.00–13.00, středa: 8.00–17.00, čtvrtek: 8.00–13.00, pátek: 8.00–13.00, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Validní kód