Kraj Vysočina - logo

Sociální portál Kraje Vysočina


 

Cesta: Titulní stránka > Sociální portál Kraje Vysočina


 

Úvod

 

Mgr. Bc. Petr KrčálVážené dámy, vážení pánové,

vážení přátelé,

na poli sociálních služeb, které tvoří v našem Kraji Vysočina důležitou součást krajské politiky, pracuje celá rozmanitá škála organizací, sdružení, spolků a dalších občanských a profesních sdružení. Cílovou skupinou jsou zejména rodiny, svobodné matky, senioři, zdravotně postižení spoluobčané, děti, lidé bez přístřeší, příslušníci menšin a další. Součástí služeb je i poradenství a právní pomoc.

Sociální portál Kraje Vysočina chce především poradit lidem, kteří hledají pomoc a s využitím jednotlivých odkazů je nasměrovat na stránky, kde naleznou odpovědi na svoje otázky, zevšeobecnit dobré příklady pomoci a v neposlední řadě popularizovat spolupracující organizace a jednotlivá zařízení sociální péče Kraje Vysočina. Na stránkách portálu naleznete i odkazy, které směřují do oblasti dotací a grantů v oblasti sociální péče.

Sociální portál má dále pomoci zkvalitnit komunikaci a zprostředkování informací mezi krajským úřadem a obcemi, zainteresovanými organizacemi, i jednotlivými uživateli sociálních služeb a laiky. Najdete zde informace o jednotlivých klíčových aktivitách, o plánování sociálních služeb na krajské úrovni, o transformaci sociálních služeb či Vás seznámí s dávkami, příspěvky a další podporou, kterou poskytuje stát občanům v nouzi.

Věřím, že sociální portál Vám pomůže vyhledat specifické informace z oblasti sociální péče a že bude postupně doplňován o další okruhy otázek, které jsou důležité pro Vás – pro uživatele sociálních služeb. V případě, že nenajdete hledanou informaci, neváhejte se na nás obrátit ať už telefonicky, mailem či osobně.

 

Krčál - podpis

 

 

 

Mgr. et Bc. Petr K r č á l

radní Kraje Vysočina pro sociální oblast


 

Na stránce dále najdete


 

Vybíráme

 • Fotoohlédnutí: Rodinné a Senior pasy na DIVOKÉM ZÁPADĚ (26.8.2014)
  Fotoohlédnutí: Rodinné a Senior pasy na DIVOKÉM ZÁPADĚ

  Za účasti hejtmana Kraje Vysočina Jiřího Běhounka a náměstka hejtmana Jihomoravského kraje Romana Celého se o uplynulém víkendu konalo ve westernovém městečku Šiklův mlýn tradiční setkání rodin. Akce pod názvem „Rodinné pasy a Senior pasy na Divokém západě“ nabídla nabitý program s mnoha výhodami pro jejich držitele. Součástí sobotního programu bylo vyhodnocení soutěže Regionální potravina Kraje Vysočina 2014. Vrcholem dne byl koncert skupiny Kamelot.

   
 • Letní dovádění jde do finále. Poslední zastávkou bude Strážek (21.8.2014)
  Letní dovádění jde do finále. Poslední zastávkou bude Strážek

  Ve Strážku na Žďársku se o nadcházejícím víkendu uskuteční poslední díl letošní letní tour Kraje Vysočina. Takzvané Letní dovádění s Vysočinou se konalo na osmi místech Vysočiny a zavítalo do každého z pěti okresů kraje. Lidé se bavili od Hrotovic po Novou Cerekev. „Druhý ročník přinesl několik nej. Ať už šlo o počet návštěvníků, přijatých žádostí na slevový pas či programovou nabídku. Letní dovádění se stalo vyhledávanou akcí,“ přibližuje radní Kraje Vysočina pro sociální oblast Petr Krčál. Při jednotlivých zastaveních byly vedle Rodinných a Senior pasů propagovány regionální produkty, otázka péče o zdraví a s tím související téma aktivního životního stylu.

   
 • Ladislav Svoboda ze Štěměch oslavil 100. narozeniny (19.8.2014)
  Ladislav Svoboda ze Štěměch oslavil 100. narozeniny

  Kulaté 100. narozeniny oslavil v pátek 15. srpna pan Ladislav Svoboda ze Štěměch na Třebíčsku. V tento den uspořádala jeho rodina velkou oslavu v tamějším kulturním domě. Mezi gratulanty nechyběla starostka obce Marie Báňová a zástupci Kraje Vysočina. Své přání adresoval oslavenci také krajský radní pro sociální oblast Petr Krčál.

   
 • Konference zaostřená na rodinu (15.8.2014)
  Konference zaostřená na rodinu

  Za účasti ministryně práce a sociálních věcí Michaely Marksové se ve dnech 18. – 19. září 2014 uskuteční na Zámku Valeč závěrečná konference projektu „Rovnost na Vysočině v kontextu tvorby koncepce rodinné politiky kraje“. Její program vychází vstříc načerpaným zkušenostem z praktického zavádění rodinné politiky v kraji. „Projekt potvrdil, že řada rodin v kraji se potýká s problémy, které samy nezvládnou. Jde především o otázky nezaměstnanosti a chudoby,“ říká radní Kraje Vysočina pro sociální oblast Petr Krčál.

   
 • Rodinné a senior pasy na DIVOKÉM ZÁPADĚ (14.8.2014)
  Rodinné a senior pasy na DIVOKÉM ZÁPADĚ

  Opět po roce jsou držitelé rodinných a senior pasů zváni na velké rodinné setkání ve Westernovém městečku Šiklův mlýn. Kraj Vysočina a partneři připravili na sobotu 23. srpna 2014 od 10:00 hodin nabytý program s mnoha výhodami pro držitele rodinných a senior pasů. Kromě tradičních ukázek kovbojského umění, vystoupení humorných divadel a komika Upíra Krejčího nebo hudební skupiny Kamelot nebo strašidelných jízd vláčkem Union Pacific budou v rámci programu vyhlášeny a oceněny nejlepší letošní regionální potraviny. Pro dospělé jsou připraveny zručnostní disciplíny – sečení kosou, hod podkovou nebo zatloukání hřebíků. Sobotní program bude ve večerních hodinách ukončen diskotékou. Celý den bude probíhat také soutěž o dvoudenní pobyt s ubytováním v hotelu Colorado Grand. Těšíme se na vás!

   
 

» všechny vybrané dokumenty «


 

Poslední dokumenty

 

všechny dokumenty

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 8.00–17.00, úterý: 8.00–13.00, středa: 8.00–17.00, čtvrtek: 8.00–13.00, pátek: 8.00–13.00, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Validní kód