Kraj Vysočina - logo

Sociální portál Kraje Vysočina


 

Cesta: Titulní stránka > Sociální portál Kraje Vysočina


 

Úvod

 

Mgr. Bc. Petr KrčálVážené dámy, vážení pánové,

vážení přátelé,

na poli sociálních služeb, které tvoří v našem Kraji Vysočina důležitou součást krajské politiky, pracuje celá rozmanitá škála organizací, sdružení, spolků a dalších občanských a profesních sdružení. Cílovou skupinou jsou zejména rodiny, svobodné matky, senioři, zdravotně postižení spoluobčané, děti, lidé bez přístřeší, příslušníci menšin a další. Součástí služeb je i poradenství a právní pomoc.

Sociální portál Kraje Vysočina chce především poradit lidem, kteří hledají pomoc a s využitím jednotlivých odkazů je nasměrovat na stránky, kde naleznou odpovědi na svoje otázky, zevšeobecnit dobré příklady pomoci a v neposlední řadě popularizovat spolupracující organizace a jednotlivá zařízení sociální péče Kraje Vysočina. Na stránkách portálu naleznete i odkazy, které směřují do oblasti dotací a grantů v oblasti sociální péče.

Sociální portál má dále pomoci zkvalitnit komunikaci a zprostředkování informací mezi krajským úřadem a obcemi, zainteresovanými organizacemi, i jednotlivými uživateli sociálních služeb a laiky. Najdete zde informace o jednotlivých klíčových aktivitách, o plánování sociálních služeb na krajské úrovni, o transformaci sociálních služeb či Vás seznámí s dávkami, příspěvky a další podporou, kterou poskytuje stát občanům v nouzi.

Věřím, že sociální portál Vám pomůže vyhledat specifické informace z oblasti sociální péče a že bude postupně doplňován o další okruhy otázek, které jsou důležité pro Vás – pro uživatele sociálních služeb. V případě, že nenajdete hledanou informaci, neváhejte se na nás obrátit ať už telefonicky, mailem či osobně.

 

Krčál - podpis

 

 

 

Mgr. et Bc. Petr K r č á l

radní Kraje Vysočina pro sociální oblast


 

Na stránce dále najdete


 

Vybíráme

 • Kraj podpoří konání talentové soutěže pro lidi s postižením (25.7.2014)
  Kraj podpoří konání talentové soutěže pro lidi s postižením

  Částkou třicet tisíc korun podpoří Kraj Vysočina pořádání 5. ročníku celostátní soutěže Nad oblaky aneb Každý může být hvězdou. Pěvecká a výtvarná soutěž je určena handicapovaným talentům. „Jde o významnou akci, která se koná pod záštitou Asociace krajů ČR a oslovuje zmíněnou cílovou skupinu napříč celou republikou,“ říká radní Kraje Vysočina pro oblast sociálních věcí Petr Krčál. Stejně jako v uplynulých letech se finále soutěže uskuteční v Olomouci. Organizátorem soutěžního festivalu je obecně prospěšná společnost ProMancus.

   
 • Kraj zahajuje stavbu nového bydlení pro klienty Domova Jeřabina Těchobuz (18.7.2014)
  Domov Jeřabina

  Dva nové domky pro dvanáct nájemníků vyrostou do roka v okrajové části Humpolce. Nový domov zde najdou klienti Domova Jeřabina. Místo pro stavbu v okrajové části Humpolce bylo dnes slavnostně označeno položeným základním kamenem a symbolickým založením podpůrné zdi ze speciálních adresných cihel. V rámci projektu Transformace ústavů sociální péče bude pro Domov Jeřabina vybudováno v pěti vybraných městech okresu Pelhřimov celkem deset speciálních obytných domků a dvě budovy administrativní a terapeutické, které do konce roku 2015 postupně začne využívat sedm desítek současných klientů.

   
 • 8. ročník Sportovních her „Letem transformačním světem“ zná své vítěze (9.7.2014)
  8. ročník sportovních her

  V Náměšti nad Oslavou se dne 20. června konal osmý ročník Sportovních her, který se pro letošní rok honosil podtitulem „Letem transformačním světem“. Sportovní hry jsou určené pro zaměstnance 7 ústavů sociální péče v Kraji Vysočina a jejich cílem jsou nejen sportovní disciplíny a zábava, ale především sdílení zkušeností a předávání dobré praxe v rámci jiných zařízení.

   
 • Setkání zástupců seniorských organizací ve Velkém Meziříčí (7.7.2014)
  Setkání zástupců seniorských organizací ve Velkém Meziříčí

  Zástupci regionálních seniorských organizací se v závěru minulého týdne sešli ve Velkém Meziříčí. Do tamějšího Domova pro seniory zavítali na pozvání radního Kraje Vysočina pro oblast sociálních věcí a prorodinné politiky Petra Krčála. „Se zástupci seniorských organizací jsme v úzkém kontaktu. Setkání v zařízení, kde se pravidelně konají kurzy Univerzity třetího věku, bylo společným nápadem,“ poznamenal radní Krčál. Vzájemná diskuze se týkala především aktuálních záležitostí ze sociální oblasti.

   
 • Druhý ročník Letního dovádění s Vysočinou (1.7.2014)
  Dovádění 2014

  V neděli 6. července bude v Lukách nad Jihlavou odstartován 2. ročník letní tour Kraje Vysočina. Letní dovádění s Vysočinou nabídne v každém okrese Vysočiny zábavný program pro celou rodinu. Vedle Rodinných a Senior pasů budou propagovány regionální potraviny, otázka péče o zdraví a s tím související téma aktivního životního stylu. „Letní dovádění takřka zlidovělo. Zatímco v uplynulém roce se konalo 5 zastavení, letos jsme naplánovali 8 zastávek. Zájem je obrovský,“ říká Petr Krčál, radní Kraje Vysočina pro sociální oblast.

   
 

» všechny vybrané dokumenty «


 

Poslední dokumenty

 

všechny dokumenty

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 8.00–17.00, úterý: 8.00–13.00, středa: 8.00–17.00, čtvrtek: 8.00–13.00, pátek: 8.00–13.00, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Validní kód