Kraj Vysočina - logo

Sociální portál Kraje Vysočina


 

Cesta: Titulní stránka > Sociální portál Kraje Vysočina


 

Úvod

 

Mgr. Bc. Petr KrčálVážené dámy, vážení pánové,

vážení přátelé,

na poli sociálních služeb, které tvoří v našem Kraji Vysočina důležitou součást krajské politiky, pracuje celá rozmanitá škála organizací, sdružení, spolků a dalších občanských a profesních sdružení. Cílovou skupinou jsou zejména rodiny, svobodné matky, senioři, zdravotně postižení spoluobčané, děti, lidé bez přístřeší, příslušníci menšin a další. Součástí služeb je i poradenství a právní pomoc.

Sociální portál Kraje Vysočina chce především poradit lidem, kteří hledají pomoc a s využitím jednotlivých odkazů je nasměrovat na stránky, kde naleznou odpovědi na svoje otázky, zevšeobecnit dobré příklady pomoci a v neposlední řadě popularizovat spolupracující organizace a jednotlivá zařízení sociální péče Kraje Vysočina. Na stránkách portálu naleznete i odkazy, které směřují do oblasti dotací a grantů v oblasti sociální péče.

Sociální portál má dále pomoci zkvalitnit komunikaci a zprostředkování informací mezi krajským úřadem a obcemi, zainteresovanými organizacemi, i jednotlivými uživateli sociálních služeb a laiky. Najdete zde informace o jednotlivých klíčových aktivitách, o plánování sociálních služeb na krajské úrovni, o transformaci sociálních služeb či Vás seznámí s dávkami, příspěvky a další podporou, kterou poskytuje stát občanům v nouzi.

Věřím, že sociální portál Vám pomůže vyhledat specifické informace z oblasti sociální péče a že bude postupně doplňován o další okruhy otázek, které jsou důležité pro Vás – pro uživatele sociálních služeb. V případě, že nenajdete hledanou informaci, neváhejte se na nás obrátit ať už telefonicky, mailem či osobně.

 

Krčál - podpis

 

 

 

Mgr. et Bc. Petr K r č á l

radní Kraje Vysočina pro sociální oblast


 

Na stránce dále najdete


 

Vybíráme

 • Univerzita třetího věku na Vysočině zahajuje výuku (27.8.2015)

  V Kraji Vysočina bude od září pokračovat výuka Univerzity třetího věku. Senioři se budou moci vzdělávat ve Velkém Meziříčí, Pelhřimově, Žďáru nad Sázavou a nově také v Třebíči. Projekt připravil odbor sociálních věcí Krajského úřadu Kraje Vysočina ve spolupráci s Vysokou školou polytechnickou Jihlava. „Ke studiu mohou být přijati občané České republiky starší 50 let, podmínkou přitom není předcházející středoškolské vzdělání účastníka. Stačí včas podat přihlášku, výukové skupiny jsou naplňovány do kapacity 25 posluchačů,“ říká Petr Krčál, radní Kraje Vysočina pro oblast sociální a prorodinné politiky.

   
 • Fotoohlédnutí: Rodinné a Senior pasy na Šiklově mlýně (24.8.2015)
  Rodinné pasy a Senior pasy na Divokém západě

  Hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek, náměstek hejtmana Jihomoravského kraje Roman Celý a krajští radní Marie Kružíková, Zdeněk Chlád a Petr Krčál se o uplynulém víkendu účastnili tradičního setkání rodin ve westernovém městečku Šiklův mlýn. Největší akce svého druhu nesla název Rodinné pasy a Senior pasy na Divokém západě. Jejich držitelé si mohli užít nabitý program včetně mnoha výhod. Bavily se přitom všechny věkové kategorie. Nechyběly obvyklé ukázky kovbojského umění, divadelní představení nebo vystoupení komika Michala Nesvadby. Součástí sobotního programu bylo vyhodnocení soutěže Regionální potravina Kraje Vysočina 2015. Vrcholem celého dne byl koncert Františka Nedvěda.

   
 • Senioři z Třebíče reprezentovali Vysočinu v pétanque (24.8.2015)
  Pétanque

  Ve čtvrtek 20. srpna se ve Zlíně uskutečnil už šestý ročník moravského kola soutěže ve hře pétanque „Morava Cup“, určený pro moravské domovy pro seniory. Tohoto turnaje se zúčastnila dvě tříčlenná družstva z Domova pro seniory Třebíč Manž. Curieových. Jedno družstvo skončilo na třetím místě, druhé obsadilo v konkurenci dvanácti soupeřů čtvrtou příčku.

   
 • Letní dovádění s Vysočinou v polovině (10.8.2015)
  Letní dovádění s Vysočinou 2015

  Prázdninová tour Kraje Vysočina vstupuje do své druhé poloviny. V neděli 9. srpna se v Rudě na Velkomeziříčsku konala už pátá letošní zastávka Letního dovádění s Vysočinou. „Čekají nás ještě vystoupení v Rozsochách, Červené Řečici, Studenci a šňůru uzavřeme v Nové Vsi u Chotěboře,“ přibližuje radní Kraje Vysočina pro oblast sociálních věcí a rodinné politiky Petr Krčál. Oproti loňskému roku přibyla jedná zastávka. Na sobotu 15. srpna je naplánován speciální díl v Rozsochách. Všechna srpnová zastavení začínají od 14.00 hodin a na návštěvníky čeká pětihodinový program.

   
 • Sportovci z Domova Kopretina Černovice uspěli v Los Angeles (7.8.2015)
  tenis

  Ocenění ve stolním tenise na Speciální olympiádě v Los Angeles pořádané pro mentálně postižené získali sportovci z Domova Kopretina Černovice. Eva Klimková a Ota Opletal ovládli smíšenou čtyřhru ve stolním tenise a domů na Vysočinu přivezli zlato. „Olympiáda je skvělou příležitostí pro lidi s handicapem, kdy se mohou prosadit v oboru, který je naplňuje, a to v mezinárodním měřítku. Stolní tenisté z Domova Kopretina v Černovicích skvěle reprezentovali náš kraj,“ řekl Petr Krčál, radní Kraje Vysočina pro sociální oblast, který přijme handicapované sportovce v sídle Kraje Vysočina 16. září.

   
 

» všechny vybrané dokumenty «


 

Poslední dokumenty

 

všechny dokumenty

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 8.00–17.00, úterý: 8.00–13.00, středa: 8.00–17.00, čtvrtek: 8.00–13.00, pátek: 8.00–13.00, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Validní kód