Kraj Vysočina - logo

Sociální portál Kraje Vysočina


 

Cesta: Titulní stránka > Sociální portál Kraje Vysočina


 

Úvod

 

Mgr. Bc. Petr KrčálVážené dámy, vážení pánové,

vážení přátelé,

na poli sociálních služeb, které tvoří v našem Kraji Vysočina důležitou součást krajské politiky, pracuje celá rozmanitá škála organizací, sdružení, spolků a dalších občanských a profesních sdružení. Cílovou skupinou jsou zejména rodiny, svobodné matky, senioři, zdravotně postižení spoluobčané, děti, lidé bez přístřeší, příslušníci menšin a další. Součástí služeb je i poradenství a právní pomoc.

Sociální portál Kraje Vysočina chce především poradit lidem, kteří hledají pomoc a s využitím jednotlivých odkazů je nasměrovat na stránky, kde naleznou odpovědi na svoje otázky, zevšeobecnit dobré příklady pomoci a v neposlední řadě popularizovat spolupracující organizace a jednotlivá zařízení sociální péče Kraje Vysočina. Na stránkách portálu naleznete i odkazy, které směřují do oblasti dotací a grantů v oblasti sociální péče.

Sociální portál má dále pomoci zkvalitnit komunikaci a zprostředkování informací mezi krajským úřadem a obcemi, zainteresovanými organizacemi, i jednotlivými uživateli sociálních služeb a laiky. Najdete zde informace o jednotlivých klíčových aktivitách, o plánování sociálních služeb na krajské úrovni, o transformaci sociálních služeb či Vás seznámí s dávkami, příspěvky a další podporou, kterou poskytuje stát občanům v nouzi.

Věřím, že sociální portál Vám pomůže vyhledat specifické informace z oblasti sociální péče a že bude postupně doplňován o další okruhy otázek, které jsou důležité pro Vás – pro uživatele sociálních služeb. V případě, že nenajdete hledanou informaci, neváhejte se na nás obrátit ať už telefonicky, mailem či osobně.

 

Krčál - podpis

 

 

 

Mgr. et Bc. Petr K r č á l

radní Kraje Vysočina pro sociální oblast
PPR
 

Na stránce dále najdete


 

Vybíráme

 • Soutěž Rodina a jak ji vidím já má své vítěze (7.10.2016)
  Vyhlášení soutěže v Třebíči

  Soutěž pořádaná Krajem Vysočina a jednotlivými Family a Senior Pointy dospěla do svého finále. Hodnotící komise, složená ze zástupců Krajského úřadu Kraje Vysočina a kontaktních pracovníků Family a Senior Pointů, vybrala v každém okrese ty nejlepší práce v jednotlivých kategoriích - výtvarné, literární a hudební.

   
 • Originální židle vytvořili uživatelé sociálních center a domovů z Kraje Vysočina (6.10.2016)
  Židle

  Pozvání na návštěvu dostávají lidé často, ale pozvání na návštěvu, na které si namalujete židli, se tak často neopakuje. Tento originální nápad dostali pracovníci Domova Háj v Ledči nad Sázavou a k pozvání na návštěvu připojili dovětek Přijďte se k nám posadit. Akce se uskutečnila v prvním říjnovém týdnu a zúčastnilo se jí na padesát zájemců. Nejkrásněji namalovanou židli se slunečnicemi měli podle poroty uživatelé Centra sociálních služeb Petrklíč.

   
 • II. ročník soutěže Podnik přátelský rodině (30.9.2016)
  PPR

  Kraj Vysočina ve spolupráci s Hospodářskou komorou Kraje Vysočina vyhlašuje II. ročník soutěže Podnik přátelský rodině. Soutěž je určena zaměstnavatelům v různých oborech se sídlem v Kraji Vysočina, kteří se ve své personální politice aktivně zabývají problematikou rovných příležitostí žen a mužů a slaďováním rodinného a pracovního života svých zaměstnanců a zaměstnankyň. Příjem nominací odstartuje 1. října a přihlásit svou organizaci bude možné až do konce letošního roku. Vyhlášení výsledků se uskuteční v květnu 2017.

   
 • Senior Pointy oslaví Mezinárodní den seniorů (26.9.2016)

  V letošním roce pro Vás Kraj Vysočina poprvé spolu se všemi Senior Pointy v kraji připravil oslavu u příležitosti Mezinárodního dne seniorů. „Tento svátek připadá každoročně na 1. října, my budeme Dny pro seniory slavit od 3. do 5. října. Po tři dny bude pro návštěvníky připravena řada nejrůznějších a především zajímavých aktivit a přednášek. Těšit se mohou také na společenské posezení s hudebním doprovodem,“ sdělila k akci vedoucí odboru sociálních věcí Krajského úřadu Kraje Vysočina Věra Švarcová.

   
 • Domov Jeřabina Pelhřimov inspiroval k návštěvě několik zahraničních hostů (22.9.2016)
  Návštěva Jeřabina

  Za poslední tři týdny do Domova Jeřabina Pelhřimov zavítalo hned několik vzácných návštěv - kolegů z Ukrajiny, Německa a Slovenska. Hosté získali informace o činnosti krajské příspěvkové organizace a měli možnost podívat se do denních stacionářů i domků určených k bydlení. „Cílem podobných setkání je výměna zkušeností a následný rozvoj, který přichází s informacemi o tom, jak odbornou každodenní práci dělají jiné organizace. My oceňujeme především zpětnou vazbu, která se zahraničními návštěvami zcela logicky přichází,“ uvedl náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro sociální oblast Vladimír Novotný.

   
 

» všechny vybrané dokumenty «


 

Poslední dokumenty

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 8.00–17.00, úterý: 8.00–13.00, středa: 8.00–17.00, čtvrtek: 8.00–13.00, pátek: 8.00–13.00, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Validní kód