Kraj Vysočina - logo

Sociální portál Kraje Vysočina


 

Cesta: Titulní stránka > Sociální portál Kraje Vysočina


 

Úvod

 

Mgr. Bc. Petr KrčálVážené dámy, vážení pánové,

vážení přátelé,

na poli sociálních služeb, které tvoří v našem Kraji Vysočina důležitou součást krajské politiky, pracuje celá rozmanitá škála organizací, sdružení, spolků a dalších občanských a profesních sdružení. Cílovou skupinou jsou zejména rodiny, svobodné matky, senioři, zdravotně postižení spoluobčané, děti, lidé bez přístřeší, příslušníci menšin a další. Součástí služeb je i poradenství a právní pomoc.

Sociální portál Kraje Vysočina chce především poradit lidem, kteří hledají pomoc a s využitím jednotlivých odkazů je nasměrovat na stránky, kde naleznou odpovědi na svoje otázky, zevšeobecnit dobré příklady pomoci a v neposlední řadě popularizovat spolupracující organizace a jednotlivá zařízení sociální péče Kraje Vysočina. Na stránkách portálu naleznete i odkazy, které směřují do oblasti dotací a grantů v oblasti sociální péče.

Sociální portál má dále pomoci zkvalitnit komunikaci a zprostředkování informací mezi krajským úřadem a obcemi, zainteresovanými organizacemi, i jednotlivými uživateli sociálních služeb a laiky. Najdete zde informace o jednotlivých klíčových aktivitách, o plánování sociálních služeb na krajské úrovni, o transformaci sociálních služeb či Vás seznámí s dávkami, příspěvky a další podporou, kterou poskytuje stát občanům v nouzi.

Věřím, že sociální portál Vám pomůže vyhledat specifické informace z oblasti sociální péče a že bude postupně doplňován o další okruhy otázek, které jsou důležité pro Vás – pro uživatele sociálních služeb. V případě, že nenajdete hledanou informaci, neváhejte se na nás obrátit ať už telefonicky, mailem či osobně.

 

Krčál - podpis

 

 

 

Mgr. et Bc. Petr K r č á l

radní Kraje Vysočina pro sociální oblast


 

Na stránce dále najdete


 

Vybíráme

 • Kraj Vysočina podporuje zájem o pěstounskou péči (25.4.2016)
  Naše školka 2015 - grantový program na zlepšení podmínek předškolní péče v oblasti stravování a hygieny

  Za poslední čtyři roky přibylo v Kraji Vysočina několik pěstounů, kteří poskytují dlouhodobou péči i péči na přechodnou dobu. Vzhledem k podpůrným aktivitám kraje sociální pracovníci evidují více uchazečů o oba typy pěstounské péče, i když ne tak výrazně, jak by bylo v ideálním případě potřeba. „Stále chybí pěstouni pro děti se zdravotním handicapem, pro děti menšinového etnika, početnější sourozenecké skupiny a děti staršího věku,“ uvedl radní Kraje Vysočina pro sociální oblast Petr Krčál s tím, že kvalitních pěstounů je stále méně než dětí, kteří by jejich pomoc potřebovaly.

   
 • Zástupci z Kraje Vysočina se jeli inspirovat do Holandska (21.4.2016)
  Větrné mlýny

  Delegace z Kraje Vysočina ve složení ředitelé a zaměstnanci v sociálních službách z příspěvkových organizací Kraje Vysočina navštívila Holandsko. Během pobytu se mimo jiné seznámila s tamější sociální péčí nebo financováním služeb. Péče se v Holandsku řídí čtyřmi zákony (zákonem o zdravotním pojištění, zákonem o dlouhodobé péči, sociální podpoře a péčí o mládež). „Holanďané jsou prakticky po celý život vedeni k přípravě na důchod. Pomáhá jim v tom stabilita celého systému. Garanci nad dlouhodobou péčí má vláda nebo vládní instituce. Snahou nizozemské péče je, aby klienti mohli být doma ve vlastním známém prostředí tak dlouho, jak to jejich zdravotní stav dovolí,“ přiblížil radní Kraje Vysočina pro oblast sociálních věcí Petr Krčál.

   
 • Psychocentrum Kraje Vysočina bude od května vzdělávat sociální pracovníky (20.4.2016)
  Psychocentrum

  Vzdělávací programy akreditované Ministerstvem práce a sociálních věcí ČR můžou už od května podstoupit sociální pracovníci ze sociálních a zdravotnických zařízení, pracovníci orgánu sociálně-právní ochrany dětí a veřejné správy i další zaměstnanci v pomáhajících profesích také v Jihlavě. Nabízí je krajská příspěvková organizace Psychocentrum – manželská a rodinná poradna Kraje Vysočina, která tak doplní portfolio nabízených služeb. „Akreditace je pro Psychocentrum velký úspěch. Není obvyklé, že by žadatelé na ministerstvu uspěli v tak krátké době zhruba dvou měsíců se všemi navrhovanými programy,“ uvedl radní Kraje Vysočina pro sociální oblast Petr Krčál.

   
 • Krajské karnevaly pobavily všechny generace (19.4.2016)
  Karnevaly

  Na osmi místech regionu uspořádal Kraj Vysočina karnevaly pro celou rodinu. Karnevalová tour odstartovala v únoru v Trnavě na Třebíčsku a poslední odpoledne se odehrálo minulý víkend v Dolní Rožínce na Žďársku. Organizační tým tak procestoval Vysočinu z jednoho konce na druhý a zastavil se v každém z pěti okresů kraje. „Je skvělé, že se nápad pořádat karnevaly v menších obcích na Vysočině ujal v takové míře. Karnevalová odpoledne přinesla radost nejen dětem a jejich rodičům, ale také prarodičům. A to bylo cílem programu, který přinášel zábavu všem generacím,“ říká radní Kraje Vysočina pro sociální oblast Petr Krčál. Letošní Karnevalové tour Kraje Vysočina se zúčastnilo více než 3000 návštěvníků a zájem veřejnosti tak podle radního Petra Krčála předčil všechna očekávání.

   
 • Letní škola pro seniory pokračuje i v letošním roce (13.4.2016)
  Univerzita třetího věku

  Kraj Vysočina i v letošním roce pořádá Letní školu seniorů. Úspěšný projekt navazuje na předchozí ročníky a letos v regionu uskuteční už potřetí. „Zájemci se mohou těšit na prázdninový blok přednášek. Aktuálně vybíráme místa, kde se výuka uskuteční. Konečný seznam obcí zveřejníme na začátku května,“ říká radní Kraje Vysočina pro oblast sociálních věcí a prorodinné politiky Petr Krčál.

   
 

» všechny vybrané dokumenty «


 

Poslední dokumenty

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 8.00–17.00, úterý: 8.00–13.00, středa: 8.00–17.00, čtvrtek: 8.00–13.00, pátek: 8.00–13.00, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Validní kód