Kraj Vysočina - logo

Sociální portál Kraje Vysočina


 

Cesta: Titulní stránka > Sociální portál Kraje Vysočina


 

Úvod

 

Mgr. Bc. Petr KrčálVážené dámy, vážení pánové,

vážení přátelé,

na poli sociálních služeb, které tvoří v našem Kraji Vysočina důležitou součást krajské politiky, pracuje celá rozmanitá škála organizací, sdružení, spolků a dalších občanských a profesních sdružení. Cílovou skupinou jsou zejména rodiny, svobodné matky, senioři, zdravotně postižení spoluobčané, děti, lidé bez přístřeší, příslušníci menšin a další. Součástí služeb je i poradenství a právní pomoc.

Sociální portál Kraje Vysočina chce především poradit lidem, kteří hledají pomoc a s využitím jednotlivých odkazů je nasměrovat na stránky, kde naleznou odpovědi na svoje otázky, zevšeobecnit dobré příklady pomoci a v neposlední řadě popularizovat spolupracující organizace a jednotlivá zařízení sociální péče Kraje Vysočina. Na stránkách portálu naleznete i odkazy, které směřují do oblasti dotací a grantů v oblasti sociální péče.

Sociální portál má dále pomoci zkvalitnit komunikaci a zprostředkování informací mezi krajským úřadem a obcemi, zainteresovanými organizacemi, i jednotlivými uživateli sociálních služeb a laiky. Najdete zde informace o jednotlivých klíčových aktivitách, o plánování sociálních služeb na krajské úrovni, o transformaci sociálních služeb či Vás seznámí s dávkami, příspěvky a další podporou, kterou poskytuje stát občanům v nouzi.

Věřím, že sociální portál Vám pomůže vyhledat specifické informace z oblasti sociální péče a že bude postupně doplňován o další okruhy otázek, které jsou důležité pro Vás – pro uživatele sociálních služeb. V případě, že nenajdete hledanou informaci, neváhejte se na nás obrátit ať už telefonicky, mailem či osobně.

 

Krčál - podpis

 

 

 

Mgr. et Bc. Petr K r č á l

radní Kraje Vysočina pro sociální oblast


 

Na stránce dále najdete


 

Vybíráme

 • Náměstek ministryně práce a sociálních věcí na návštěvě Kraje Vysočina (10.4.2014)
  Ilustrační foto

  Aktuální situace na trhu práce, s tím související otázka pracovního uplatnění, ale také potřeba řešit budoucnost některých regionů a v návaznosti na to připravované kroky byly tématy návštěvy náměstka ministryně práce a sociálních věcí Jana Marka v Kraji Vysočina. Náměstek ministryně práce a sociálních věcí navštívil region v pondělí 7. dubna na základě pozvání radního Kraje Vysočina pro sociální oblast Petra Krčála. „Spolupráce s ministerstvem je pro Vysočinu v mnoha ohledech klíčová,“ poznamenal Petr Krčál.

   
 • Petr Krčál navštívil nové prostory denních stacionářů na Žďársku (9.4.2014)

  Radní Kraje Vysočina pro sociální oblast Petr Krčál navštívil v rámci svých pravidelných cest denní stacionáře v Bystřici nad Pernštejnem a Novém Městě na Moravě. „Obě místa byla v nedávné době otevřena. Zatímco novoměstské Centrum Zdislava prošlo rekonstrukcí a přístavbou, v Bystřici nahradila stavba stacionáře chátrající objekt,“ upřesňuje Petr Krčál. Tím byly posíleny sociální služby, které buď v daných místech chyběly, nebo už kapacitně nestačily. „V současnosti bude možné uspokojit poptávku po této službě,“ doplňuje Krčál.

   
 • Letošní karnevalová tour skončila. Kraj plánuje letní dovádění (3.4.2014)
  Letošní karnevalová tour skončila. Kraj plánuje letní dovádění

  O uplynulém víkendu se ve Svratce na Žďársku konal poslední díl letošní karnevalové tour. Karnevaly pro celou rodinu opět pořádal Kraj Vysočina. Navázal tak na úspěšný první ročník této prorodinné aktivity. „Karnevaly přesně zapadají do rodinné koncepce Kraje Vysočina a jejich hlavním smyslem je vyplnit lidem jejich volný čas,“ říká Petr Krčál, radní Kraje Vysočina pro oblast sociálních věcí a rodinné politiky. Karnevalová tour se konala v každém z okresů Vysočiny. Zahájena byla 23. února v Havlíčkově Brodě, další zastávky následovaly v Želivě, Zbilidech, Pozďatíně a ve Svratce.

   
 • Postaví se další bydlení pro klienty ústavů. Premiér ocenil odvahu (2.4.2014)
  Postaví se další bydlení pro klienty ústavů. Premiér ocenil odvahu

  Pracovní návštěva premiéra Bohuslava Sobotky v Kraji Vysočina zahrnovala také poklepání základního kamene chráněného bydlení v Okříškách. V městyse budou v rámci procesu Transformace sociálních služeb postaveny dva rodinné domky pro klienty žijící v Ústavu sociální péče v Jinošově. „Oceňuji, že se Kraj Vysočina řadí k průkopníkům transformace v Česku. Neztratil odvahu dělat potřebné věci. Lidé s postižením si zaslouží péči společnosti,“ pronesl Bohuslav Sobotka.

   
 • Kraj pokračuje se stavbou domků pro handicapované. (27.3.2014)
  Kraj pokračuje se stavbou domků pro handicapované. Transformace pokračuje

  Kraj Vysočina v rámci procesu Transformace sociálních služeb buduje rodinné domky pro klienty ústavů sociální péče, které zřizuje. V tomto týdnu byly slavnostně položeny základní kameny nových staveb v Bystřici nad Pernštejnem, Pucově a Jaroměřicích nad Rokytnou. Nové bydlení v nich do konce roku najdou klienti původně žijící v ústavech v Jinošově a Křižanově. „Proces transformace je cílen na handicapované spoluobčany, kteří jsou schopni zvládat chod domácnosti. V šestičlenných domácnostech mají možnost klienti současných ústavů nově žít, což jim umožní lepší začlenění do společnosti,“ uvedl radní Kraje Vysočina pro oblast sociálních věcí Petr Krčál.

   
 

» všechny vybrané dokumenty «


 

Poslední dokumenty

 

všechny dokumenty

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 8.00–17.00, úterý: 8.00–13.00, středa: 8.00–17.00, čtvrtek: 8.00–13.00, pátek: 8.00–13.00, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Validní kód