Kraj Vysočina - logo

Sociální portál Kraje Vysočina


 

Cesta: Titulní stránka > Sociální portál Kraje Vysočina


 

Úvod

 

Mgr. Bc. Petr KrčálVážené dámy, vážení pánové,

vážení přátelé,

na poli sociálních služeb, které tvoří v našem Kraji Vysočina důležitou součást krajské politiky, pracuje celá rozmanitá škála organizací, sdružení, spolků a dalších občanských a profesních sdružení. Cílovou skupinou jsou zejména rodiny, svobodné matky, senioři, zdravotně postižení spoluobčané, děti, lidé bez přístřeší, příslušníci menšin a další. Součástí služeb je i poradenství a právní pomoc.

Sociální portál Kraje Vysočina chce především poradit lidem, kteří hledají pomoc a s využitím jednotlivých odkazů je nasměrovat na stránky, kde naleznou odpovědi na svoje otázky, zevšeobecnit dobré příklady pomoci a v neposlední řadě popularizovat spolupracující organizace a jednotlivá zařízení sociální péče Kraje Vysočina. Na stránkách portálu naleznete i odkazy, které směřují do oblasti dotací a grantů v oblasti sociální péče.

Sociální portál má dále pomoci zkvalitnit komunikaci a zprostředkování informací mezi krajským úřadem a obcemi, zainteresovanými organizacemi, i jednotlivými uživateli sociálních služeb a laiky. Najdete zde informace o jednotlivých klíčových aktivitách, o plánování sociálních služeb na krajské úrovni, o transformaci sociálních služeb či Vás seznámí s dávkami, příspěvky a další podporou, kterou poskytuje stát občanům v nouzi.

Věřím, že sociální portál Vám pomůže vyhledat specifické informace z oblasti sociální péče a že bude postupně doplňován o další okruhy otázek, které jsou důležité pro Vás – pro uživatele sociálních služeb. V případě, že nenajdete hledanou informaci, neváhejte se na nás obrátit ať už telefonicky, mailem či osobně.

 

Krčál - podpis

 

 

 

Mgr. et Bc. Petr K r č á l

radní Kraje Vysočina pro sociální oblast


 

Na stránce dále najdete


 

Vybíráme

 • Premiér otevřel moderní Alzheimer centrum ve Ždírci i turistické centrum v Bystřici (23.3.2015)
  Premiér otevřel moderní Alzheimer centrum ve Ždírci

  Kraj Vysočina navštívil o uplynulém víkendu předseda vlády ČR Bohuslav Sobotka. Při své pracovní návštěvě se společně s hejtmanem Kraje Vysočina Jiřím Běhounkem zúčastnil otevření dvou center, jejichž činnost přesahuje hranice regionu. V Bystřici nad Pernštejnem se poprvé otevřely brány turistického centra EDEN, ve Ždírci na Jihlavsku premiér přestřihl pásku moderního krajského Alzheimer poradenského centra. „Ukázaly jsme panu předsedovi, že na Vysočině jen nemluvíme, ale tvrdě makáme,“ řekl při slavnostním otevření Domova Ždírec hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.

   
 • Setkání se zástupkyněmi Českého svazu žen (20.3.2015)

  Členové Rady Kraje Vysočina se tento týden sešli se zástupkyněmi Českého svazu žen. V sídle kraje se konalo takové setkání poprvé a diskutovalo se nejen nad aktuálními problémy, ale také nad plány a prohlubující se spoluprací. „Cílem tohoto setkání bylo představit aktivity Českého svazu žen v našem kraji a seznámit se s jeho činností, a to včetně aktivit, které napomáhají rozvoji regionu,“ řekl radní Kraje Vysočina pro sociální oblast Petr Krčál.

   
 • Jarní dny na Family Pointech (19.3.2015)
  Jaro ve Family pointech

  Kraj Vysočina pořádá akci Jarní dny na Family Pointech. Od 30. března do 2. dubna bude v kontaktních rodinných centrech, která v současnosti fungují na třech místech regionu, probíhat program spjatý s příchodem jara. Uskuteční se na Family Pointech v Havlíčkově Brodě, Jihlavě a Třebíči. „Chceme přiblížit nejen tradiční velikonoční zvyky, ale také společně oslavit příchod jara. Cílem je rovněž seznámit veřejnost se službami Family Pointů,“ říká radní Kraje Vysočina pro sociální oblast Petr Krčál.

   
 • Národní týden trénování paměti na Vysočině (16.3.2015)
  Národní týden trénování paměti na Vysočině

  Už podeváté se Kraj Vysočina připojil k Národnímu týdnu trénování paměti. Při této příležitosti se dnes na Krajském úřadě v Jihlavě uskutečnily přednášky, v rámci kterých byl odborné i široké veřejnosti představen počítačový program určený k mentálnímu tréninku tzv. Brain Jogging. „V letošním roce jej plánujeme zpřístupnit co nejvíce zájemcům. K dispozici bude nejen v příspěvkových organizacích, ale také na veřejných místech tzv. Family a Senior Pointech,“ poznamenal radní Kraje Vysočina pro sociální oblast Petr Krčál.

   
 • Kraj dokončil transformaci Domova bez zámku v Jaroměřicích nad Rokytnou (13.3.2015)
  Kraj dokončil transformaci Domova bez zámku v Jaroměřicích nad Rokytnou

  Ve čtvrtek 12. března bylo v Jaroměřicích nad Rokytnou otevřeno nové bydlení pro klienty Domova bez zámku (bývalý ÚSP Jinošov). Jde o první ústavní zařízení Kraje Vysočina, které prošlo úplnou transformací. V jeho případě se tak uzavírá proces, který zásadně mění život lidem s postižením. Z ústavu do svého se přestěhovala zbývající šestice klientů. „Bydlet tu budou lidé, kteří odtud pocházejí. Vracejí se tak domů. Lepší tečku jsme si nemohli přát,“ řekl radní Kraje Vysočina pro sociální oblast Petr Krčál.

   
 

» všechny vybrané dokumenty «


 

Poslední dokumenty

 

všechny dokumenty

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 8.00–17.00, úterý: 8.00–13.00, středa: 8.00–17.00, čtvrtek: 8.00–13.00, pátek: 8.00–13.00, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Validní kód