Kraj Vysočina - logo

Sociální portál Kraje Vysočina


 

Cesta: Titulní stránka > Sociální portál Kraje Vysočina


 

Úvod

 

Mgr. Bc. Petr KrčálVážené dámy, vážení pánové,

vážení přátelé,

na poli sociálních služeb, které tvoří v našem Kraji Vysočina důležitou součást krajské politiky, pracuje celá rozmanitá škála organizací, sdružení, spolků a dalších občanských a profesních sdružení. Cílovou skupinou jsou zejména rodiny, svobodné matky, senioři, zdravotně postižení spoluobčané, děti, lidé bez přístřeší, příslušníci menšin a další. Součástí služeb je i poradenství a právní pomoc.

Sociální portál Kraje Vysočina chce především poradit lidem, kteří hledají pomoc a s využitím jednotlivých odkazů je nasměrovat na stránky, kde naleznou odpovědi na svoje otázky, zevšeobecnit dobré příklady pomoci a v neposlední řadě popularizovat spolupracující organizace a jednotlivá zařízení sociální péče Kraje Vysočina. Na stránkách portálu naleznete i odkazy, které směřují do oblasti dotací a grantů v oblasti sociální péče.

Sociální portál má dále pomoci zkvalitnit komunikaci a zprostředkování informací mezi krajským úřadem a obcemi, zainteresovanými organizacemi, i jednotlivými uživateli sociálních služeb a laiky. Najdete zde informace o jednotlivých klíčových aktivitách, o plánování sociálních služeb na krajské úrovni, o transformaci sociálních služeb či Vás seznámí s dávkami, příspěvky a další podporou, kterou poskytuje stát občanům v nouzi.

Věřím, že sociální portál Vám pomůže vyhledat specifické informace z oblasti sociální péče a že bude postupně doplňován o další okruhy otázek, které jsou důležité pro Vás – pro uživatele sociálních služeb. V případě, že nenajdete hledanou informaci, neváhejte se na nás obrátit ať už telefonicky, mailem či osobně.

 

Krčál - podpis

 

 

 

Mgr. et Bc. Petr K r č á l

radní Kraje Vysočina pro sociální oblastSoutěž: Rodina a jak ji vidím já

 

Na stránce dále najdete


 

Vybíráme

 • Radní Petr Krčál navštívil Třebíč a zahájil turnaj v pétanque (16.6.2016)
  Ceny turnaje pétaque

  V tomto týdnu navštívil krajský radní pro sociální oblast a prorodinnou politiku Petr Krčál město Třebíč, kde se setkal s tamějšími poskytovateli sociálních služeb. Diskutoval s nimi o novele zákona o sociálních službách, zkušenostech poskytovatelů sociálních služeb a také o nadcházejících plánech. „V Třebíči jsem získal zpětnou vazbu na nové financování sociálních služeb, které je tento rok poprvé formou vyrovnávací platby,“ uvedl Petr Krčál.

   
 • V Třebíči roste nový azylový dům pro matky s dětmi (15.6.2016)
  Zahájení stavby TR

  Oblastní charita Třebíč zahájila stavbu Azylového domova pro matky. Jedná se o výjimečné zařízení v rámci celého Kraje Vysočina s 19 bytovými jednotkami s kapacitou 61 lůžek. Stavba, jejíhož slavnostního zahájení se zúčastnil i krajský radní pro oblast sociálních věcí a rodinné politiky Petr Krčál, bude stát 38 milionů korun a na ulici Vltavínská ji mají dělníci dokončit v říjnu 2017. „Je třeba posílit zázemí pro matky a rodiče bez domova nebo ženy s dětmi vystavené domácímu násilí v Kraji Vysočina. A toto zařízení k podpoře významnou měrou přispěje,“ uvedl Petr Krčál.

   
 • Kraj Vysočina podpoří dobrovolnictví v sociální oblasti (14.6.2016)
  Sociální pomoc

  Celkem devět projektů šesti neziskových organizací zabývajících se neformální pomocí osobám závislým na pomoci jiné osoby v Kraji Vysočina si rozdělí 2,3 milionu korun. V krajském rozpočtu na rok 2016 je pro oblast dobrovolnictví, které kraj dlouhodobě podporuje, vyčleněno 2 394 tisíc korun. „Bezplatná laická pomoc v sociálních službách posiluje spolupráci v přirozené komunitě a je přínosná pro pracovníky v sociálních službách, pro klienty i pro samotné dobrovolníky,“ vysvětlil důvody krajské podpory radní Kraje Vysočina pro oblast sociálních věcí a rodinné politiky Petr Krčál.

   
 • Pohádková neděle v Telči (13.6.2016)
  Pohádková neděle v Telči

  Kraj Vysočina zve všechny do pohádky. V neděli 19. června od 10:00 se v areálu Státního zámku Telč uskuteční akce s příznačným názvem Pohádková neděle. „Rozšiřujeme tímto nabídku mezigeneračních setkání, která se konají pod hlavičkou Rodinných a Senior pasů Kraje Vysočina a která se těší velkého zájmu veřejnosti. Zároveň se jedná o pozvánku na už tradiční prázdninovou tour Letní dovádění s Vysočinou,“ přibližuje radní Kraje Vysočina pro oblast sociálních věcí a prorodinné politiky Petr Krčál.

   
 • V sociálních službách na Vysočině přibydou nová pracovní místa (10.6.2016)
  Sociální služby

  Až tisíc nových pracovních míst přibyde v sociálních službách napříč celou Českou republikou. Aby byla co nejdříve obsazena, uvolní Ministerstvo práce a sociálních věcí finanční prostředky na nábor nových zaměstnanců. Právě ministerský záměr pomůže také Kraji Vysočina, kde je sociální péče čím dál potřebnější. „Poskytovatelé sociálních služeb se rozrůstají, společnost stárne a v důsledku toho je nutné reagovat na situaci na trhu. S nedostatkem zaměstnanců se totiž začínají potýkat i krajské příspěvkové organizace v sociální oblasti,“ říká radní Kraje Vysočina pro oblast sociálních věcí a rodinné politiky Petr Krčál.

   
 

» všechny vybrané dokumenty «


 

Poslední dokumenty

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 8.00–17.00, úterý: 8.00–13.00, středa: 8.00–17.00, čtvrtek: 8.00–13.00, pátek: 8.00–13.00, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Validní kód