Kraj Vysočina - logo

Sociální portál Kraje Vysočina


 

Cesta: Titulní stránka > Sociální portál Kraje Vysočina


 

Úvod

 

Mgr. Bc. Petr KrčálVážené dámy, vážení pánové,

vážení přátelé,

na poli sociálních služeb, které tvoří v našem Kraji Vysočina důležitou součást krajské politiky, pracuje celá rozmanitá škála organizací, sdružení, spolků a dalších občanských a profesních sdružení. Cílovou skupinou jsou zejména rodiny, svobodné matky, senioři, zdravotně postižení spoluobčané, děti, lidé bez přístřeší, příslušníci menšin a další. Součástí služeb je i poradenství a právní pomoc.

Sociální portál Kraje Vysočina chce především poradit lidem, kteří hledají pomoc a s využitím jednotlivých odkazů je nasměrovat na stránky, kde naleznou odpovědi na svoje otázky, zevšeobecnit dobré příklady pomoci a v neposlední řadě popularizovat spolupracující organizace a jednotlivá zařízení sociální péče Kraje Vysočina. Na stránkách portálu naleznete i odkazy, které směřují do oblasti dotací a grantů v oblasti sociální péče.

Sociální portál má dále pomoci zkvalitnit komunikaci a zprostředkování informací mezi krajským úřadem a obcemi, zainteresovanými organizacemi, i jednotlivými uživateli sociálních služeb a laiky. Najdete zde informace o jednotlivých klíčových aktivitách, o plánování sociálních služeb na krajské úrovni, o transformaci sociálních služeb či Vás seznámí s dávkami, příspěvky a další podporou, kterou poskytuje stát občanům v nouzi.

Věřím, že sociální portál Vám pomůže vyhledat specifické informace z oblasti sociální péče a že bude postupně doplňován o další okruhy otázek, které jsou důležité pro Vás – pro uživatele sociálních služeb. V případě, že nenajdete hledanou informaci, neváhejte se na nás obrátit ať už telefonicky, mailem či osobně.

 

Krčál - podpis

 

 

 

Mgr. et Bc. Petr K r č á l

radní Kraje Vysočina pro sociální oblast


 

Na stránce dále najdete


 

Vybíráme

 • Park u Domova ve Věži otevřen veřejnosti (22.5.2015)
  Park u Domova ve Věži otevřen veřejnosti

  V tomto týdnu byl za účasti radního Kraje Vysočina pro sociální oblast Petra Krčála slavnostně otevřen park v areálu Domova ve Věži, který je dalším z krajských parků, který změnil svoji tvář. „Jeho revitalizace zabrala více než rok práce. Výsledkem je nejen vzhledné místo, ale především pak prostor, kde se snoubí příroda s historií a který bude opět sloužit všem návštěvníkům,“ řekl krajský radní Petr Krčál.

   
 • Srdce na dlani podvanácté v Třebíči (21.5.2015)
  Srdce na dlani podvanácté v Třebíči

  V Městském kulturním středisku v Třebíči se včera konal už 12. ročník akce Srdce na dlani. Setkání obyvatel a zaměstnanců sociálních zařízení na Vysočině bylo pořádáno společně s 3. ročníkem veletrhu sociálních služeb Třebíčska. „Třebíč je město přátelské sociálním službám. Propojení obou již tradičních akcí je přínosem nejen pro odbornou veřejnost, jejíž zástupci se potkávají na jednom místě, ale také možností poznat, jaký obrovský kus cesty sociální služby urazily,“ poznamenal radní Kraje Vysočina pro sociální oblast Petr Krčál.

   
 • Ve Svratce odstartovaly Dny pro rodinu (21.5.2015)
  Ve Svratce odstartovaly Dny pro rodinu

  Ve Svratce na Žďársku se o uplynulém víkendu konalo první zastavení třídílné tour s názvem Den pro rodinu. Akce je koncipována jako mezigenerační setkání, které Kraj Vysočina organizuje ve spolupráci s regionální buňkou Českého svazu žen. „Společné aktivity mimo jiné přispívají k příznivému prorodinnému klimatu a podpoře soužití mezi generacemi,“ přibližuje radní Kraje Vysočina pro sociální oblast Petr Krčál.

   
 • Podnikem přátelským rodině jsou MANN+HUMMEL, žďárská praktická škola a havlíčkobrodský domov pro seniory (VIDEO) (15.5.2015)
  Podnik přátelský rodině 2015

  Včera večer byly v Horáckém divadle Jihlava vyhlášeny historicky první výsledky soutěže Podnik přátelský rodině, kterou vyhlásil Kraj Vysočina. Soutěž je určena pro regionální zaměstnavatele, kteří se ve své personální politice aktivně zabývají problematikou slaďování rodinného a pracovního života svých zaměstnanců. Nejlépe ve svých kategoriích uspěly společnosti: MANN+HUMMEL (CZ) s.r.o. a MANN+HUMMEL Service s.r.o., Domov pro seniory Havlíčkův Brod a Praktická škola a speciální pedagogické centrum Žďár nad Sázavou. „Věřím, že toto ocenění bude inspirovat další společnosti k vytváření příznivých podmínek pracovního i rodinného života,“ uvedl hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.

   
 • Univerzita třetího věku Kraje Vysočina (11.5.2015)

  Kraj Vysočina letos už popáté podpoří Univerzitu třetího věku (U3V), kterou organizuje ve spolupráci s Vysokou školou polytechnickou Jihlava. V rámci projektu, který má statut vysokoškolského vzdělávání osob třetího věku, se za čtyři uplynulé roky uskutečnilo téměř pět set přednášek.

   
 

» všechny vybrané dokumenty «


 

Poslední dokumenty

 

všechny dokumenty

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 8.00–17.00, úterý: 8.00–13.00, středa: 8.00–17.00, čtvrtek: 8.00–13.00, pátek: 8.00–13.00, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Validní kód