Kraj Vysočina - logo

Sociální portál Kraje Vysočina


 

Cesta: Titulní stránka > Sociální portál Kraje Vysočina


 

Úvod

 

Mgr. Bc. Petr KrčálVážené dámy, vážení pánové,

vážení přátelé,

na poli sociálních služeb, které tvoří v našem Kraji Vysočina důležitou součást krajské politiky, pracuje celá rozmanitá škála organizací, sdružení, spolků a dalších občanských a profesních sdružení. Cílovou skupinou jsou zejména rodiny, svobodné matky, senioři, zdravotně postižení spoluobčané, děti, lidé bez přístřeší, příslušníci menšin a další. Součástí služeb je i poradenství a právní pomoc.

Sociální portál Kraje Vysočina chce především poradit lidem, kteří hledají pomoc a s využitím jednotlivých odkazů je nasměrovat na stránky, kde naleznou odpovědi na svoje otázky, zevšeobecnit dobré příklady pomoci a v neposlední řadě popularizovat spolupracující organizace a jednotlivá zařízení sociální péče Kraje Vysočina. Na stránkách portálu naleznete i odkazy, které směřují do oblasti dotací a grantů v oblasti sociální péče.

Sociální portál má dále pomoci zkvalitnit komunikaci a zprostředkování informací mezi krajským úřadem a obcemi, zainteresovanými organizacemi, i jednotlivými uživateli sociálních služeb a laiky. Najdete zde informace o jednotlivých klíčových aktivitách, o plánování sociálních služeb na krajské úrovni, o transformaci sociálních služeb či Vás seznámí s dávkami, příspěvky a další podporou, kterou poskytuje stát občanům v nouzi.

Věřím, že sociální portál Vám pomůže vyhledat specifické informace z oblasti sociální péče a že bude postupně doplňován o další okruhy otázek, které jsou důležité pro Vás – pro uživatele sociálních služeb. V případě, že nenajdete hledanou informaci, neváhejte se na nás obrátit ať už telefonicky, mailem či osobně.

 

Krčál - podpis

 

 

 

Mgr. et Bc. Petr K r č á l

radní Kraje Vysočina pro sociální oblast


 

Na stránce dále najdete


 

Vybíráme

 • Cetoraz vítala nové sousedy. Jsou jimi klienti Domova Jeřabina (14.10.2014)
  Petr Krčál v Cetorazi

  Dalších 12 klientů Domova Jeřabina v Těchobuzi má nové bydlení. Nastěhovali se do dvou rodinných domů v Cetorazi, kde budou žít podle svého. Slavností otevření se uskutečnilo v neděli 12. října formou sousedského posezení. „Připravili jsme netradiční otevření za přizvání veřejnosti, aby nejen obyvatelé Cetorazi měli možnost poznat nové sousedy. Zájem předčil naše očekávání,“ řekl Petr Krčál, radní Kraje Vysočina pro sociální oblast. Otevření domů v Cetorazi je po Pelhřimově dalším výsledkem procesu transformace Domova Jeřabina. Domky „pro Těchobuz“ se dále staví v Humpolci, Horní Cerekvi, na další adrese v Pelhřimově, Novém Rychnově a v Počátkách. Celkem v 12 objektech najde nový domov 72 klientů.

   
 • Šestý ročník Týdne sociálních služeb (9.10.2014)
  Šestý ročník Týdne sociálních služeb

  Letošní 6. ročník Týdne sociálních služeb je v plném proudu. Přehlídka poskytovatelů sociálních služeb odstartovala v pondělí 6. října. Jak je již zvykem, do akce, která vyvrcholí v neděli 12. října, se velkou měrou zapojují také poskytovatelé sociálních služeb na Vysočině. „Chceme ukázat, že v našem regionu jsou sociální služby kvalitní, zachovávají lidskou důstojnost a soběstačnost a především, že pomáhají tam, kde je potřeba,“ říká Petr Krčál, radní Kraje Vysočina pro sociální oblast.

   
 • Parky u zámku ve Zboží a na Hradě Kámen čekají úpravy (8.10.2014)
  Hrad Kámen

  Už letos na podzim nechá Kraj Vysočina ošetřit zeleň v historických parcích u zámku ve Zboží a u na Hradě Kámen. Nemocné stromy budou vykáceny, aby neohrožovaly návštěvníky. Kolem 200 dřevin odborníci ošetří a vysázejí několik stovek nových stromů a keřů. Zakázku na práce celkem za 1,5 milionu korun získala firma Ekoimpex Vysočina. Na revitalizaci parků má kraj slíbenou dotaci z Operačního programu Životní prostředí. „Do jara budou mít odborníci plné ruce práce s ošetřením dřevin a nejnutnější ozdravnou těžbou, a to především ve Zboží. Do září pak musí na obou místech stihnout veškerou vegetační výsadbu,“ uvedl hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.

   
 • Na podzim kraj položí základy posledních transformovaných domů (7.10.2014)
  Ilustrační foto

  Za poslední tři roky prochází ústavní péče o mentálně postižené spoluobčany na území Kraje Vysočina zásadní změnou. Za transformací se skrývá příležitost pro lidi se specifickým postižením bydlet obvyklým způsobem a za určité míry podpory v běžném prostředí. Transformací sociálních služeb prochází na Vysočině tři zařízení – Domov Jeřabina v Těchobuzi, Ústav sociální péče Křižanov a Domov bez zámku v Náměšti nad Oslavou (bývalý ÚSP Jinošov). Poslední základy nového bydlení založí stavební firmy už letos na podzim v Křižanově a Kadolci.

   
 • Setkání krajské rady se seniory (6.10.2014)
  Ilustrační foto

  Další z pravidelných setkání vedení Kraje Vysočina se zástupci regionálních seniorských organizací proběhlo v závěru minulého týdne v sídle Kraje Vysočina v Jihlavě. Krajští radní informovali o aktuálních záležitostech týkajících se jednotlivých resortů a senioři mluvili o aktivitách seniorských svazů. Největší prostor byl věnován tématům ze sociální oblasti. Představeno bylo také plnění krajského rozpočtu na letošní rok, čerpání evropských dotací, přiblíženo bylo i téma odpadového hospodářství a nechyběly ani pozvánky na připravované kulturní akce.

   
 

» všechny vybrané dokumenty «


 

Poslední dokumenty

 

všechny dokumenty

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 8.00–17.00, úterý: 8.00–13.00, středa: 8.00–17.00, čtvrtek: 8.00–13.00, pátek: 8.00–13.00, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Validní kód