Kraj Vysočina - logo

Sociální portál Kraje Vysočina


 

Cesta: Titulní stránka > Sociální portál Kraje Vysočina


 

Úvod

 

Mgr. Bc. Petr KrčálVážené dámy, vážení pánové,

vážení přátelé,

na poli sociálních služeb, které tvoří v našem Kraji Vysočina důležitou součást krajské politiky, pracuje celá rozmanitá škála organizací, sdružení, spolků a dalších občanských a profesních sdružení. Cílovou skupinou jsou zejména rodiny, svobodné matky, senioři, zdravotně postižení spoluobčané, děti, lidé bez přístřeší, příslušníci menšin a další. Součástí služeb je i poradenství a právní pomoc.

Sociální portál Kraje Vysočina chce především poradit lidem, kteří hledají pomoc a s využitím jednotlivých odkazů je nasměrovat na stránky, kde naleznou odpovědi na svoje otázky, zevšeobecnit dobré příklady pomoci a v neposlední řadě popularizovat spolupracující organizace a jednotlivá zařízení sociální péče Kraje Vysočina. Na stránkách portálu naleznete i odkazy, které směřují do oblasti dotací a grantů v oblasti sociální péče.

Sociální portál má dále pomoci zkvalitnit komunikaci a zprostředkování informací mezi krajským úřadem a obcemi, zainteresovanými organizacemi, i jednotlivými uživateli sociálních služeb a laiky. Najdete zde informace o jednotlivých klíčových aktivitách, o plánování sociálních služeb na krajské úrovni, o transformaci sociálních služeb či Vás seznámí s dávkami, příspěvky a další podporou, kterou poskytuje stát občanům v nouzi.

Věřím, že sociální portál Vám pomůže vyhledat specifické informace z oblasti sociální péče a že bude postupně doplňován o další okruhy otázek, které jsou důležité pro Vás – pro uživatele sociálních služeb. V případě, že nenajdete hledanou informaci, neváhejte se na nás obrátit ať už telefonicky, mailem či osobně.

 

Krčál - podpis

 

 

 

Mgr. et Bc. Petr K r č á l

radní Kraje Vysočina pro sociální oblast


 

Na stránce dále najdete


 

Vybíráme

 • Celebrity v sídle Kraje Vysočina (26.2.2015)
  Celebrity v sídle Kraje Vysočina

  Vstupte mezi celebrity. Taková možnost se nyní nabízí všem, kteří navštíví sídlo Kraje Vysočina, konkrétně odbor sociálních věcí sídlící v budově D. Zde se dnes uskutečnila vernisáž stejnojmenné výstavy fotografií. „Jejich autory jsou senioři z Domova důchodců Onšov, kteří měli možnost fotografovat známé osobnosti české scény. V průběhu výuky Univerzity volného času se stali nejen zdatnými fotografy, ale seznámili se při tom i s řadou významných osobností,“ přibližuje radní Kraje Vysočina pro sociální oblast Petr Krčál.

   
 • Petr Krčál: Domácí hospicovou péči letos podpoříme sedmi milióny korun (25.2.2015)
  Petr Krčál: Domácí hospicovou péči letos podpoříme sedmi milióny korun

  Kraj Vysočina v letošním roce uvolní více než sedm miliónů korun na zajištění služeb domácí hospicové péče v regionu. Letos bude podpořena šestice zařízení poskytujících tuto péči, loni jich bylo pět. Podle statistik se zařízení v loňském roce starala o 751 klientů. Síť domácí hospicové péče pokrývá celý region. „Krajská dotace představuje v současných podmínkách nadpoloviční část nákladů těchto zařízení, další prostředky musí provozovatelé získávat prostřednictvím sponzorských darů nebo žádat o prostředky z rozpočtů obcí a ministerstva práce a sociálních věcí,“ uvedl Petr Krčál, radní Kraje Vysočina pro oblast sociálních věcí.

   
 • Krajské karnevaly pro celou rodinu začínají v Náměšti nad Oslavou (24.2.2015)
  Dětský karneval

  Kraj Vysočina společně s Rodinnými pasy Kraje Vysočina připravily na letošní rok další sérii Karnevalů, na které zvou celou rodinu. První společné odpoledne plné soutěží, hudby a zábavy je naplánováno na 1. března 2015 v Náměšti nad Oslavou. Od 14:00 hodin bude program moderovaný Milanem Řezníčkem probíhat v místní Sokolovně. „S krajským Karnevalem během března navštívíme různé části Vysočiny, další zastavení bude v Humpolci, ve Štokách, v Chotěboři a v Hamrech nad Sázavou,“ upřesnil krajský radní pro oblast sociálních věcí Petr Krčál.

   
 • Přechod financování sociálních sužeb. Vysočina je připravena na první platby (23.2.2015)
  peníze, ilustrační foto

  Kraj Vysočina učinil ve věci přechodu financování sociálních služeb důležitý krok. Jako jeden z prvních krajů má jasno, jak bude rozdělovat a následně vyplácet prostředky poskytnuté ze státního rozpočtu provozovatelům sociálních služeb. Od nového roku totiž platí, že peníze na jejich provoz už nebude rozdělovat Ministerstvo práce a sociálních věcí, ale právě kraje. „Dotaci ze státního rozpočtu, o kterou máme již zažádáno, budeme přímo rozdělovat poskytovatelům. Vzhledem k jejich činnosti jde o nejvýznamnější zdroj,“ popsal krajský radní pro sociální oblast Petr Krčál. V letošním roce půjde na sociální služby na Vysočině 401 740 000 Kč. V této částce jsou zahrnuty i prostředky na plánované navýšení mezd pracovníků v sociální oblasti.

   
 • Výběrové řízení na obsazení vedoucího pracovního místa ředitelky/ředitele Domova důchodců Humpolec, příspěvkové organizace (18.2.2015)

  Znění výběrového řízení na obsazení vedoucího pracovního místa ředitelky/ředitele Domova důchodců Humpolec, příspěvkové organizace

   
 

» všechny vybrané dokumenty «


 

Poslední dokumenty

 

všechny dokumenty

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 8.00–17.00, úterý: 8.00–13.00, středa: 8.00–17.00, čtvrtek: 8.00–13.00, pátek: 8.00–13.00, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Validní kód