Kraj Vysočina - logo

Sociální portál Kraje Vysočina


 

Cesta: Titulní stránka > Sociální portál Kraje Vysočina


 

Úvod

 

Mgr. Bc. Petr KrčálVážené dámy, vážení pánové,

vážení přátelé,

na poli sociálních služeb, které tvoří v našem Kraji Vysočina důležitou součást krajské politiky, pracuje celá rozmanitá škála organizací, sdružení, spolků a dalších občanských a profesních sdružení. Cílovou skupinou jsou zejména rodiny, svobodné matky, senioři, zdravotně postižení spoluobčané, děti, lidé bez přístřeší, příslušníci menšin a další. Součástí služeb je i poradenství a právní pomoc.

Sociální portál Kraje Vysočina chce především poradit lidem, kteří hledají pomoc a s využitím jednotlivých odkazů je nasměrovat na stránky, kde naleznou odpovědi na svoje otázky, zevšeobecnit dobré příklady pomoci a v neposlední řadě popularizovat spolupracující organizace a jednotlivá zařízení sociální péče Kraje Vysočina. Na stránkách portálu naleznete i odkazy, které směřují do oblasti dotací a grantů v oblasti sociální péče.

Sociální portál má dále pomoci zkvalitnit komunikaci a zprostředkování informací mezi krajským úřadem a obcemi, zainteresovanými organizacemi, i jednotlivými uživateli sociálních služeb a laiky. Najdete zde informace o jednotlivých klíčových aktivitách, o plánování sociálních služeb na krajské úrovni, o transformaci sociálních služeb či Vás seznámí s dávkami, příspěvky a další podporou, kterou poskytuje stát občanům v nouzi.

Věřím, že sociální portál Vám pomůže vyhledat specifické informace z oblasti sociální péče a že bude postupně doplňován o další okruhy otázek, které jsou důležité pro Vás – pro uživatele sociálních služeb. V případě, že nenajdete hledanou informaci, neváhejte se na nás obrátit ať už telefonicky, mailem či osobně.

 

Krčál - podpis

 

 

 

Mgr. et Bc. Petr K r č á l

radní Kraje Vysočina pro sociální oblast


 

Na stránce dále najdete


 

Vybíráme

 • Radní Petr Krčál podpořil dobrou věc (27.7.2015)
  Radní Petr Krčál podpořil dobrou věc

  Krajský radní Petr Krčál se zúčastnil charitativní akce Pomáhej pohybem. Nedělní dobročinné setkání bylo zařazeno do programu Folkových prázdnin, které se v těchto dnech konají v Náměšti nad Oslavou. Cesta k finančním prostředkům přitom vedla přes kilometry našlapané na speciálním kole. „Šlo o zdánlivě jednoduchou věc. Během minuty vyšlapat co nejvíce peněz,“ popsal radní Kraje Vysočina pro sociální oblast Petr Krčál.

   
 • V Horní Cerekvi otevřeli transformované bydlení (21.7.2015)
  V Horní Cerekvi otevřeli transformované bydlení

  V rámci projektu Transformace ÚSPMP Těchobuz II. byly v Horní Cerekvi slavnostně otevřeny tři nové objekty, ve kterých bude poskytována služba domova se zvláštním režimem. „Vlastní domov je pro nás všechny velmi důležitý, proto jsem velmi rád, že ve dvou nových domcích najde domov celkem 12 klientů Domova Jeřabina. Každý z nich bude mít vlastní samostatný pokoj. Třetí objekt bude sloužit k terapii, klientům bude k dispozici výtvarná, keramická a tkalcovská dílna,“ popsal při slavnostním otevření Petr Krčál, radní Kraje Vysočina pro oblast sociálních věcí a prorodinné politiky.

   
 • Petr Krčál: Senioři v kraji mají potřebnou péči (18.7.2015)
  Petr Krčál

  Sociální služby nabízejí seniorům v Kraji Vysočina potřebnou péči. "V našem kraji je zřízeno 25 domovů pro seniory s 2181 místy. Co se týče dalších zařízení, jedná se o 16 denních stacionářů se 150 místy, dva týdenní stacionáře, devět domovů pro osoby se zdravotním postižením domovů se 638 místy a 108 sociálních služeb v ostatních zařízeních. Kraj Vysočina v posledních letech postavil a zrekonstruoval čtyři nová zařízení pro seniory a v současné době vzniká nový pavilon pro specifické diagnózy v Proseči u Pošné. Připravuje se výstavba nového Domova pro seniory v Havlíčkově Brodě. Tam najdou svá umístnění i senioři se získaným mentálním postižením. Na ten získal kraj dotaci od státu ve výši 150 milionu korun," vypočítává Petr Krčál, radní Kraje Vysočina pro oblast sociálních věcí a prorodinné politiky.

   
 • Třetí ročník Letního dovádění s Vysočinou (7.7.2015)
  Letní dovádění s Vysočinou 2015

  Už v tuto neděli 12. července odstartuje ve Sněžném na Žďársku 3. ročník letní tour Kraje Vysočina. Letní dovádění s Vysočinou proběhne v každém okrese regionu a nabídne zábavný program pro celou rodinu. „Pokračujeme v osvědčeném konceptu. Osou zůstává propagace Rodinných a Senior pasů Kraje Vysočina, regionálních potravin a aktivního životního stylu,“ říká radní Kraje Vysočina pro sociální oblast Petr Krčál. Stejně jako v loňském roce je naplánováno osm zastávek.

   
 • Petr Krčál: Kraje podporují transformaci psychiatrické péče ČR (7.7.2015)

  Komise Rady Asociace krajů České republiky pro sociální záležitosti se na svém jednání sešla ve Velkých Karlovicích, aby projednala zejména otázku dofinancování sociálních služeb v roce 2015 a výši finančních prostředků na příští rok 2016. "Stěžejním tématem jednání byly i otázky sociálně právní ochrany dětí a transformace psychiatrické péče v České republiky. Společným zájmem všech krajů v České republice je otázka připravenosti na vyrovnávací platby ve financování sociálních služeb. Na ty sociální služby přecházejí od příštího roku a dotknou se všech sociálních služeb, které dnes slouží více jak jednomu milionu občanů," popisuje radní Kraje Vysočina pro oblast sociálních věcí a prorodinné politiky Petr Krčál.

   
 

» všechny vybrané dokumenty «


 

Poslední dokumenty

 

všechny dokumenty

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 8.00–17.00, úterý: 8.00–13.00, středa: 8.00–17.00, čtvrtek: 8.00–13.00, pátek: 8.00–13.00, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Validní kód