Kraj Vysočina - logo

Sociální portál Kraje Vysočina


 

Cesta: Titulní stránka > Sociální portál Kraje Vysočina


 

Úvod

 

Mgr. Bc. Petr KrčálVážené dámy, vážení pánové,

vážení přátelé,

na poli sociálních služeb, které tvoří v našem Kraji Vysočina důležitou součást krajské politiky, pracuje celá rozmanitá škála organizací, sdružení, spolků a dalších občanských a profesních sdružení. Cílovou skupinou jsou zejména rodiny, svobodné matky, senioři, zdravotně postižení spoluobčané, děti, lidé bez přístřeší, příslušníci menšin a další. Součástí služeb je i poradenství a právní pomoc.

Sociální portál Kraje Vysočina chce především poradit lidem, kteří hledají pomoc a s využitím jednotlivých odkazů je nasměrovat na stránky, kde naleznou odpovědi na svoje otázky, zevšeobecnit dobré příklady pomoci a v neposlední řadě popularizovat spolupracující organizace a jednotlivá zařízení sociální péče Kraje Vysočina. Na stránkách portálu naleznete i odkazy, které směřují do oblasti dotací a grantů v oblasti sociální péče.

Sociální portál má dále pomoci zkvalitnit komunikaci a zprostředkování informací mezi krajským úřadem a obcemi, zainteresovanými organizacemi, i jednotlivými uživateli sociálních služeb a laiky. Najdete zde informace o jednotlivých klíčových aktivitách, o plánování sociálních služeb na krajské úrovni, o transformaci sociálních služeb či Vás seznámí s dávkami, příspěvky a další podporou, kterou poskytuje stát občanům v nouzi.

Věřím, že sociální portál Vám pomůže vyhledat specifické informace z oblasti sociální péče a že bude postupně doplňován o další okruhy otázek, které jsou důležité pro Vás – pro uživatele sociálních služeb. V případě, že nenajdete hledanou informaci, neváhejte se na nás obrátit ať už telefonicky, mailem či osobně.

 

Krčál - podpis

 

 

 

Mgr. et Bc. Petr K r č á l

radní Kraje Vysočina pro sociální oblast
 

Na stránce dále najdete


 

Vybíráme

 • Domov Jeřabina Pelhřimov inspiroval k návštěvě několik zahraničních hostů (22.9.2016)
  Návštěva Jeřabina

  Za poslední tři týdny do Domova Jeřabina Pelhřimov zavítalo hned několik vzácných návštěv - kolegů z Ukrajiny, Německa a Slovenska. Hosté získali informace o činnosti krajské příspěvkové organizace a měli možnost podívat se do denních stacionářů i domků určených k bydlení. „Cílem podobných setkání je výměna zkušeností a následný rozvoj, který přichází s informacemi o tom, jak odbornou každodenní práci dělají jiné organizace. My oceňujeme především zpětnou vazbu, která se zahraničními návštěvami zcela logicky přichází,“ uvedl náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro sociální oblast Vladimír Novotný.

   
 • Sociální sféru nově řídí náměstek hejtmana Vladimír Novotný (20.9.2016)

  V souvislosti s rezignací člena Zastupitelstva a Rady Kraje Vysočina Petra Krčála dnes krajská rada stanovila nové rozdělení kompetencí o rezort sociálních věcí a prorodinné politiky. Náměstkem hejtmana Kraje Vysočina pro oblast sociálních věcí bude do budoucna Ing. Vladimír Novotný. Rozšíří se tak jeho dosavadní kompetence zahrnující historicky resort ekonomiky, analytické služby, správu a využívání dat, Fond Vysočiny a Radu hospodářské a sociální dohody.

   
 • Bývalý domov mládeže ve Žďáře nad Sázavou se promění na domov pro seniory (14.9.2016)
  Domov pro seniory z Vysočiny navazuje přeshraniční vztahy

  Ve Žďáře nad Sázavou by mohl už v roce 2018 začít fungovat nový domov pro seniory a domov se zvláštním režimem. Kraji Vysočina se přihlásil soukromý zájemce o koupi areálu školy na ulici Komenského ve Žďáře nad Sázavou, kde dříve působila Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola Žďár nad Sázavou. Za vybrané objekty, které společnost Senior holding přestaví a následně využije pro poskytování sociálních služeb, zaplatí přes 24 miliónů korun. Koupi v úterý 13. září odsouhlasilo krajské zastupitelstvo.

   
 • Domov pro seniory v Humpolci postaví a bude provozovat soukromý investor (AUDIO) (13.9.2016)
  ilustrační foto

  Domov seniorů Humpolec čekají v následujících letech změny. Zařízení bude formou spolupráce soukromého partnera s veřejným zadavatelem - Krajem Vysočina modernizováno a nabídne péči o osoby s Alzheimerovou chorobou. Na základě dosavadních propočtů by celkové výdaje Kraje Vysočina spojené s realizací PPP projektu měly být významně nižší, než v případě realizace prostřednictvím vlastních prostředků kraje.

   
 • Zimním semestrem začíná další akademický rok Univerzity třetího věku Kraje Vysočina (13.9.2016)
  V září odstartuje na Vysočině Univerzita třetího věku

  Unikátní projekt Kraje Vysočina Univerzita třetího věku funguje od roku 2011 ve spolupráci s Vysokou školou polytechnickou Jihlava, která výuku seniorské populace zaštiťuje. V posledních letech se však nevyučuje pouze na akademické půdě v krajském městě, ale místy konání se staly také domovy pro seniory v Kraji Vysočina. Výuku zimního semestru už zahájili ve Žďáře nad Sázavou a v Třebíči. Zítra začnou přednášky v Pelhřimově a v říjnu v Havlíčkově Brodě a ve Velkém Meziříčí.

   
 

» všechny vybrané dokumenty «


 

Poslední dokumenty

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 8.00–17.00, úterý: 8.00–13.00, středa: 8.00–17.00, čtvrtek: 8.00–13.00, pátek: 8.00–13.00, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Validní kód