Kraj Vysočina - logo

Školský portál Kraje Vysočina


 
 

Doporučujeme

 • S Vysočinou do Evropy
 • Most k partnerství
 • Junge Uni
 • Inspiromat
 • Malá energetická akademie
 • Adam
 • Informační centrum neziskových organizací
 • Rada dětí a mládeže kraje Vysočina
 • Tábory na Vysočině
 • Regionální velká výměna zkušeností
 
 
 
 

Cesta: Titulní stránka > Školský portál


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 
 

Vybíráme

 • Instalatéři Střední školy stavební Jihlava na zkušené ve Francii (7.12.2016)
  Instalatéři ve Francii

  Čtrnáctidenní stáž ve Francii absolvovali na přelomu listopadu a prosince žáci 2. a 3. ročníku oboru Instalatér Střední školy stavební Jihlava. V rámci projektu Erasmus+ sbíralo sedm žáků za podpory učitele všeobecných předmětů Tomáše Kučery a mistra odborného výcviku Luboše Jakubů zkušenosti v partnerské škole CFA BTP Aube na okraji historického města Troyes.

   
 • Informace o 3. úpravě rozpočtu přímých výdajů na vzdělávání k 29. 11. 2016 [PDF, 208 kB] (6.12.2016)
   
 • Výběrové řízení vyhlášené MŠMT (5.12.2016)
   
 • Mladý módní tvůrce ČR nalákal do Jihlavy na 380 nadějných kreativců (VIDEO) (2.12.2016)
  Mladý módní tvůrce

  První prosincový den v DKO Jihlava byl ve znamení nejrůznějších módní, kadeřnických i kosmetických kreací. V krajském městě se už tradičně uskutečnila soutěž Mladý módní tvůrce ČR, ve které své zkušenosti, nadání i fantazii předvedlo více než 380 soutěžících ze všech koutů republiky. Soutěž spolupořádá krajská OA, SZŠ a SOŠS Jihlava a letos se ji zúčastnilo na 32 středních škol z Česka a jedna partnerská škola z Polska. Hned na úvod přivítala všechny soutěžící krajská radní, která má na starosti školství, mládež a sport Jana Fialová.

   
 • Informace MŠMT k aplikaci podpůrných opatření při přijímacím řízení ve středních školách [PDF, 226 kB] (2.12.2016)
   
 • Oděv: další společná výstava ZUŠ a SUPŠ Jihlava (2.12.2016)
  Odě

  Práce na téma Oděv a prostorový detail studentů letošního 4. ročníku uměleckého oboru Design oděvu a módních doplňků SUPŠ Jihlava – Helenín jsou k vidění v Galerii u Zlatého Lva na Masarykově náměstí v Jihlavě na výstavě Oděv. Až do 9. ledna tady potrvá expozice, na které se podíleli a téma oděv za pomoci papíru také zpracovali žáci výtvarného oboru ZUŠ. Navíc sami návštěvníci si mají možnost za pomoci předkreslených siluet nakreslit vlastní módní skicu.

   
 • Z dvanácti stavebnic Teifoc budou stavět šesťáci a sedmáci ZŠ Třešť (1.12.2016)
  Stavebnice Teifoc

  Krajská radní pro oblast školství, mládeže a sportu Jana Fialová dnes společně s jednatelem společnosti Podzimek a synové Martinem Podzimkem předala žákům Základní školy Třešť dvanáct nových stavebnic Teifoc. Právě majitelé stavební společnosti, která sídlí v Třešti, se rozhodli, že rozšíří počet škol zapojených do projektu Svazu podnikatelů ve stavebnictví, Spolku Stavba Vysočiny a Kraje Vysočina a z vlastních prostředků zakoupí tucet stavebnic, se kterými budou podle krajem odborně vypracované metodiky v hodinách praktické výuky pracovat žáci 6. a 7. ročníků.

   
 • Výuka němčiny na školách v regionu nově s rodilou mluvčí (30.11.2016)
  ZŠ Dobronín otevřela centrum podpory pro žáky a učitele

  V rámci projektu BIG, který řeší spolupráci v oblasti vzdělávání v cizích jazycích v přeshraničních regionech, bude na území Kraje Vysočina působit stálá lektorka německého jazyka. Do projektu se zatím přihlásilo 18 mateřský, základních i středních škol, kde se díky prostředkům z OP Interreg Rakousko – ČR rozšíří němčina do nejazykových předmětů, studenti budou komunikovat v cizím jazyce, k dispozici budou pracovní a metodické listy pro práci s třídním kolektivem a zkušenosti si rozšíří formou vzorových hodin také pedagogové. Rodilá mluvčí bude navíc v souvislosti s podporou z Evropského regionu Dunaj – Vltava vyučovat i na dalších středních školách po celé Vysočině.

   
 • Kadeřníci z OA, SZŠ a SOŠS Jihlava se na mezinárodní soutěži v Rakousku neztratili (24.11.2016)
  Hair Tattoo

  Už po několikáté se žáci OA, SZŠ a SOŠS Jihlava účastnili mezinárodní soutěže kadeřníků Hairdresser Open. Ve společném projektu vybraných škol v rámci celé Evropy svůj um předváděli mladí kadeřníci ze Slovenska, Rakouska, Maďarska, Rumunska a pochopitelně z České republiky, kterou velmi úspěšně reprezentovala právě krajská střední škola z Jihlavy. Z dolnorakouského Sankt Pöltenu si v závěru listopadu odvezla vítězství v kategorii Hair Tattoo Marie Reitermannová, třetí místo si za Účes nevěsty vyčesala Anna Lojdová a do první desítky se ve svých kategoriích umístili i Tereza Lebedová a Filip Komárek. V příštím roce se významná mezinárodní soutěž uskuteční právě v Jihlavě.

   
 • Děti z ZŠ a MŠ Lukavec zvítězily ve zdolávání opičí dráhy (15.11.2016)
  Pohár

  Vítězové druhého ročníku soutěže Hejtmanův pohár přijeli do sídla Kraje Vysočina v Jihlavě, aby si převzali své vybojované ceny. Největší aktivitu a nejlepší výsledky ve zdolávání tzv. opičí dráhy prokázali, už po druhé, žáci ZŠ a MŠ Lukavec, kteří si společně se svým ředitelem Petrem Musilem převzali pohár, sladkou odměnu i šek v hodnotě deset tisíc korun. Druhé místo a čtyřtisícový šek na nákup sportovního vybavení si vysoutěžily děti ze ZŠ Senožaty a třetí místo a šek na tisíc korun zaslouženě patří ZŠ a MŠ Valeč.

   
 

» všechny vybrané dokumenty «


 

Poslední dokumenty

 

všechny dokumenty


 

Mládež a sport

 

další dokumenty

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 8.00–17.00, úterý: 8.00–13.00, středa: 8.00–17.00, čtvrtek: 8.00–13.00, pátek: 8.00–13.00, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Validní kód