Kraj Vysočina - logo

Školský portál Kraje Vysočina


 
 

Doporučujeme

 • S Vysočinou do Evropy
 • Most k partnerství
 • Junge Uni
 • Inspiromat
 • Malá energetická akademie
 • Adam
 • Informační centrum neziskových organizací
 • Rada dětí a mládeže kraje Vysočina
 • Tábory na Vysočině
 • Regionální velká výměna zkušeností
 
 
 
 

Cesta: Titulní stránka > Školský portál


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 
 

Vybíráme

 • Konkursní řízení na vedoucí pracovní místo ředitele/ky příspěvkové organizace Gymnázium a Střední odborná škola, Moravské Budějovice, Tyršova 365 [PDF, 44 kB] (7.6.2016)

  Rada Kraje Vysočina vyhlašuje konkursní řízení na vedoucí pracovní místo ředitelky/ředitele příspěvkové organizace Gymnázium a Střední odborná škola, Moravské Budějovice, Tyršova 365. Přihlášky s požadovanými doklady musí být doručeny na Krajský úřad Kraje Vysočina, odbor školství, mládeže a sportu, Věžní 28, 587 33 Jihlava do pondělí 6. 6. 2016 do 15:00 hodin.

   
 • Francouzští žáci oboru truhlář na stáži v Střední škole stavební Jihlava (26.5.2016)
  Francouzi v Jihlavě

  Celý tento týden můžete na ulicích v Jihlavě potkat francouzské učně oboru truhlář, kteří si na Vysočině, konkrétně na Střední škole stavební Jihlava, rozšiřují své znalosti a dovednosti v oblasti uměleckého truhlářství. „Krajská střední škola dlouhodobě spolupracuje se vzdělávacím centrem v partnerském kraji Alsasko-Champagne-Ardenne-Lotrinsko ve francouzském městě Pont Sainte Marie. V minulosti absolvovaly dvoutýdenní stáž skupinky českých žáků oboru tesař a zedník a dvě poslední cesty využili i mladí instalatéři,“ přibližuje radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu Jana Fialová.

   
 • Vítězové soutěže Stavíme se stavebnicí ROTO jeli na výlet do třebíčského Alternátoru (25.5.2016)
  Alternátor

  Tři třídy prvňáčků, které zvítězily v soutěži Stavíme se stavebnicí ROTO z Vysočiny, strávily dnešní dopoledne plné zábavy v třebíčském ekotechnickém centru Alternátor. Do třebíčské Boroviny přijela třída prvňáčků učitelky Dany Vencové ze ZŠ Herálec, následovaná dvěma třídami prvňáčků ze ZŠ Velké Meziříčí učitelek Jany Kubátové a Renaty Fikrové. „Všechny tři třídy zvládly vyhlášenou soutěž Kraje Vysočina na jedničku, porota je ohodnotila jako nejlepší z téměř čtyřicítky přihlášených, kteří ze stavebnice ROTO tvořili nářadí nebo pomůcky pro povolání, které by chtěli dělat, až vyrostou,“ uvedla radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu Jana Fialová a připomněla, že jde o další z celé řady aktivit, které kraj pořádá v rámci vyhlášeného Roku řemesel.

   
 • Odstartoval projekt Krajský akční plán rozvoje vzdělávání Kraje Vysočina (25.5.2016)
  Uznané zahraniční vzdělání: Vysočina hlásí 625 žádostí za posledních 10 let

  Nový projekt Krajský akční plán Kraje Vysočina, jehož počátek realizace se datuje k březnu letošního roku, cílí na střední a vyšší odborné školy a jejich zřizovatele. Klade si za cíl zajistit strategický přístup k rozvoji a investování do vzdělávání na Vysočině a má podpořit akční plánování v nejméně sedmi oblastech rozvoje vzdělávání. „Cílů krajského akčního plánu je několik a všechny by měly v konečném důsledku přispět ke zvýšení kvality vzdělávací soustavy kraje i jednotlivých škol,“ říká radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu Jana Fialová.

   
 • V Moravských Budějovicích slavili studentský majáles (18.5.2016)
  Majáles Moravské Budějovice

  V režii studentů Gymnázia a Střední odborné školy se v Moravských Budějovicích v prvním květnovém týdnu uskutečnil Majáles. S úderem deváté hodiny ranní se gymnazijní park zaplnil studenty v různých kostýmech. „Podobné aktivity, které mají na starosti studenti, jsou velice přínosné. Mladí se na nich naučí organizačním dovednostem, které můžou být pro jejich budoucí pracovní život velmi důležitou schopností,“ pozitivně hodnotí uspořádání Majálesu radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu Jana Fialová.

   
 • Kraj Vysočina se zapojí do projektu Potravinová pomoc dětem (17.5.2016)
  Oběd

  Počet dětí, které vzhledem k finanční rodinné situaci neobědvají ve svých školách, vzrůstá, a proto se Kraj Vysočina rozhodl zapojit do projektu Operačního programu potravinové a materiální pomoci a odsouhlasil zpracování projektového záměru. „Cílem je zabezpečit školní stravování dětem mateřských škol a žákům základních škol ze sociálně slabých rodin, a to formou uhrazení stravného ve školních jídelnách po dobu příštího školního roku 2016/2017,“ uvedl náměstek hejtmana Kraje Vysočina Vladimír Novotný.

   
 • Soutěžte o ceny s projektem Kraje pro bezpečný internet! [PDF, 32 kB] (16.5.2016)

  Soutěž je realizována v rámci projektu Kraje pro bezpečný internet. Do třetího ročníku projektu je již zapojeno všech čtrnáct krajů ČR, tedy i Kraj Vysočina. Hlavní cílovou skupinou, kterou se i letos projekt snaží oslovit, jsou žáci základních a středních škol.
  Soutěž probíhá od 2. května do 31. října 2016 a pravidla obou soutěžních kvízů jsou zveřejněna společně se znalostním kvízem na uvedených webových stránkách.

   
 • HIV webinář pro školy (13.5.2016)

  Jedná se o interaktivní televizní vysílání pro žáky základních a středních škol. Školy oceňují především moderní a inovativní formu výuky, která je pro žáky atraktivní a udrží jejich pozornost v průběhu celého vysílání, na druhou stranu žáci kvůli přednášce necestují mimo objekt školy, čím se šetří čas a náklady. Nejbližší vysílací termín webináře o HIV je 2. června 2016 od 10:00 do 11:30 hod. Další termíny v průběhu roku budou 20. října 2016 a 15. prosince 2016.

   
 • Projekt středních gastronomických škol z Vysočiny Vaříme společně finišuje (12.5.2016)
  Vaříme společně

  V tomto týdnu zapojené střední gastronomické školy, jejich pedagogové i žáci absolvují poslední mobilitu v rámci projektu Vaříme společně na území Kraje Vysočina. Aktivity s partnerskými školami z Francie realizuje Kraj Vysočina jako projekt strategického partnerství v oblasti školního vzdělávání programu Erasmus+. „Francouzská delegace v počtu devíti odborníků na odborné vzdělávání v oblasti gastronomie z kraje Chapmagne-Ardenne navštívila v týdnu všechny partnerské školy na Vysočině. Účastníci opět společně prošli vzdělávacími aktivitami a seznámili se s odlišnými postupy přípravy jídel, hlavně s využitím regionálních potravin,“ uvedla radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu Jana Fialová.

   
 • Dodatečný výběr do 10. a 11. ročníku dvojnárodnostního Gymnázia Friedricha Schillera v Pirně [PDF, 39 kB] (12.5.2016)
   
 

» všechny vybrané dokumenty «


 

Poslední dokumenty

 

všechny dokumenty


 

Mládež a sport

 

další dokumenty

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 8.00–17.00, úterý: 8.00–13.00, středa: 8.00–17.00, čtvrtek: 8.00–13.00, pátek: 8.00–13.00, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Validní kód