Kraj Vysočina - logo

Školský portál Kraje Vysočina


 
 

Doporučujeme

 • S Vysočinou do Evropy
 • Most k partnerství
 • Junge Uni
 • Inspiromat
 • Malá energetická akademie
 • Adam
 • Informační centrum neziskových organizací
 • Rada dětí a mládeže kraje Vysočina
 • Tábory na Vysočině
 • Regionální velká výměna zkušeností
 
 
 
 

Cesta: Titulní stránka > Školský portál


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 
 

Vybíráme

 • Nejlepším stavařem v Česku je student havlíčkobrodské stavební školy (29.6.2016)
  Letiště Henčov

  V celostátní přehlídce soutěže Středoškolská odborná činnost (SOČ) zvítězil v oboru Stavebnictví, architektura a design interiérů Jan Špás, student oboru technické lyceum ze Střední průmyslové školy stavební ak. St. Bechyně v Havlíčkově Brodě. Po vítězství v krajském kole SOČ a v soutěži Studentský projekt Stavba Vysočiny 2015 tak student havlíčkobrodské školy dosáhl se svým projektem Návrh Letiště Jihlava-Henčov dalšího úspěchu v celostátním měřítku. „První místo bylo pro mě velkým překvapením, jsem rád, že porota mou práci i vystoupení takto ocenila,“ komentoval svůj úspěch Jan Špás.

   
 • Grand prix Kaipan: Absolutním vítězem speciálního seriálu je Střední škola průmyslová, technická a automobilní Jihlava (29.6.2016)
  Grand Prix

  Dvoudenní automobilové klání krajské flotily Kaipanů na autodromu ve Vysokém Mýtě je tečkou za celoročními aktivitami projektu Postav si své auto. Tento týden se rozhodlo, který tým získá Pohár designérů, Pohár marketingu, Pohár konstruktérů, kdo si odveze titul v jízdě zručnosti a rozhodlo se také o absolutním vítězi Grand prix. „Zlatý putovní pohár od společnosti Bosch Diesel Jihlava, která sportovní klání uspořádala, získal tým Střední školy průmyslové, technické a automobilní Jihlava. Dvanáct srdcařů s vozem Red Rose1 zanechalo nesmazatelnou stopu téměř ve všech kategoriích,“ informovala po skončení závodů radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu Jana Fialová.

   
 • Účetní závěrka k 30. 6. 2016 a předání účetních záznamů (výkazů) – krajské školy [PDF, 281 kB] (17.6.2016)
   
 • Účetní závěrka k 30. 6. 2016 a předání účetních záznamů (výkazů) – obecní školy [PDF, 286 kB] (17.6.2016)
   
 • Informace o 1. úpravě rozpočtu přímých výdajů na vzdělávání k 15. 6. 2016 [PDF, 131 kB] (15.6.2016)
   
 • Časopis OA, SZŠ a SOŠS Jihlava oceněný v soutěži Nejinspirativnější středoškolský časopis (14.6.2016)
  Press karta¨

  Studentský časopis SeŠlOSt OA, SZŠ a SOŠS Jihlava spolu s dalšími dvěma středoškolskými magazíny zvítězil v soutěži Odborového svazu novinářů a pracovníků médií České republiky – Nejinspirativnější středoškolský časopis. Cenu tým kolem učitele odborných předmětů oboru Fotograf Pavla Neuwirtha získal diplom a oficiální PRESS kartu za kategorii E-časopis. „Díky časopisu máme prostor, kde se nejen pochlubit, ale také zamyslet či připomenout některé důležité okamžiky z chodu školy. Časopis má svou historii i současnost. Věřím, že ve svém podání i další pestrou budoucnost,“ uvedl ředitel školy Libor Fasora.

   
 • O projekt Potravinové pomoci dětem je zájem (9.6.2016)
  Jídelna

  Kraj Vysočina se v květnu rozhodl zapojit do projektu Operačního programu potravinové a materiální pomoci dětem. Aby zjistil zájem škol, nechal vypracovat dotazníkové šetření. „Jeho výsledky potvrdily, že o zapojení do výzvy uvažuje 79 škol a školských zařízení, tedy více než třetina dotázaných,“ uvedl radní Kraje Vysočina pro oblast sociálních věcí a rodinné politiky Petr Krčál, který připomněl, že cílem projektu je zabezpečit školní stravování dětem mateřských škol a žákům základních škol a nižších stupňů víceletých gymnázií ve věku od 3 do 15 let ze sociálně slabých rodin.

   
 • První kulatý stůl Krajské sítě podpory nadání (8.6.2016)
  Nadaní žáci

  Dnes se na krajském pracovišti Národního institutu pro další vzdělávání v Jihlavě setkají odborníci, kteří se zabývají problematikou nadání a péčí o nadané děti, aby si vyměnili zkušenosti s činnostmi pro nadané v Kraji Vysočina. V krajském městě se uskuteční diskuze na prvním kulatém stole s názvem Víme o sobě. „O tom, co je nadání a kdo je nadaný nepanuje naprostá shoda, a to ani mezi lidmi, kteří se touto problematikou zabývají dlouhodobě. Proto podobné aktivity vítám a věřím, že přinesou nové impulsy nebo také poznatky, které odborníci uplatní v praxi,“ těší setkání radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu Janu Fialovou.

   
 • Konkursní řízení na vedoucí pracovní místo ředitele/ky příspěvkové organizace Gymnázium a Střední odborná škola, Moravské Budějovice, Tyršova 365 [PDF, 44 kB] (7.6.2016)

  Rada Kraje Vysočina vyhlašuje konkursní řízení na vedoucí pracovní místo ředitelky/ředitele příspěvkové organizace Gymnázium a Střední odborná škola, Moravské Budějovice, Tyršova 365. Přihlášky s požadovanými doklady musí být doručeny na Krajský úřad Kraje Vysočina, odbor školství, mládeže a sportu, Věžní 28, 587 33 Jihlava do pondělí 6. 6. 2016 do 15:00 hodin.

   
 • Nejlepšími staviteli z Merkuru jsou na Vysočině žáci z Havlíčkova Brodu (3.6.2016)
  Merkur

  Ve třetím ročníku soutěže vyhlášené Krajem Vysočina a společností Bosch Diesel Jihlava s názvem Stavíme z Merkuru vyhrál tým stavitelů z havlíčkobrodské základní školy V Sadech. Patrik Malec, Vincent-Lukas König, Vojta Křepinský a Lucka Zachariášová předvedli porotě vlastní originální a funkční přepravní linku. „Naše konstrukce by mohla být modelem pro úsporné přemisťování nákladů v lodních docích nebo v přístavech,“ popsal inspirativní kompaktní model Vincent-Lukas. Letošního ročníku se účastnilo 16 soutěžních týmů a porota kromě očekávaných tří prvních míst vyhlásila i vedlejší ceny za originalitu.

   
 

» všechny vybrané dokumenty «


 

Poslední dokumenty

 

všechny dokumenty


 

Mládež a sport

 

další dokumenty

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 8.00–17.00, úterý: 8.00–13.00, středa: 8.00–17.00, čtvrtek: 8.00–13.00, pátek: 8.00–13.00, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Validní kód